Автор Тема: сенсомоторна алалія  (Прочитано 12103 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Натуля

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +130/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Нелічка та Тімошка
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: сенсомоторна алалія
« Reply #68 : 12 Лютий 2017, 09:33:06 »
Ми уже в логопедичному садочку. Тільки от оформились. Був 1 день. Після сніданку заняття з логопедом, потім з вихователем. Вихователь теж гарно займається, допомагає малювати, спонукає до розмови, задає питання, просить щоб повторив слова. Такого в звичайному садочку немає. Дуже мені сподобалось як там. Чимось навіть нагадує заняття у розвиваючих клубах  :) За успіхи рано казати. Поки що все як є що я писала вище. На комісії у психолога назвав на картинці усіх тварин, предмети. Відповів на питання хто живе в лісі, вовк чи корова? Сказав вовк:) він дикий чи домашній? Сказав дикий ;) то психіатр сказав що будуть з нас люди  d27 Логопед у логосадку казала що все повторяє але дуже дуже тихо, сидить чемно. Займатися треба по-чорному...бо як такої вільної мови практично немає. Підемо точно на лікування медикаментозно.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Дитячі очі говорять: "Я тебе пам'ятаю, я тобі вірю, я тебе люблю! Будь-ласка і ти мене люби..."

Сказали спасибо: мися

Offline yulyanewname

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
« Reply #69 : 16 Травень 2017, 17:20:35 »
Дівчата, матусі поможіть порадою. Бо я вже змучилась вагатись.
На всіх батьківських обговореннях  скільки мам- стільки думок. Буду вдячна за кожну вашу відповідь, як більш досвічених в цьому питанню.
Розкажу про нас. Нам 2,4 роки слів маємо близько 30- це власні імена, па-па, ням-ням, бай-бай, з дієслів дай, крий (закрий-відкрий), каже хто там, де ти. Ні ,нема.
 Сядь, встань, відійди, дай руку -робить.
Але багато тарабарить, з інтонацією так, але то беліберда. Не реагує на принеси, покажи, ходи ніяк. На імя відкликається слабо, на вулиці коли хтось покличе - обертав голову, але вдома не реагує. Непосидючий, особливо в громадських місцях, вдома- більш менш нормальний.
Як з ним займатися? сьогодні ходили на розвиваючі заняття- я вийшла з його істерикою, вся мокра через півгодини, для мене то стрес . Краще вже дома з книжкою, але вона йому раптом три хвилини цікава.
Може є якісь заняття з професійними людьми,які знають як з такою дитиною займатись? Чи можуть мене навчити? Чи йти до лікарів? тоді яких? кажуть якось мозок провіряють? а як його під дротами втримати? Чи до трьох років нічого не робити?
Матусі, щось порадьте

Offline Асюня

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +109/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Нікіта ,Тимофій, Зоя
  • Ваше справжнє ім’я: Ася
« Reply #70 : 17 Травень 2017, 10:39:11 »
Я не спеціаліст, але мені здається, що треба комусь показати дитину. Основне не те, що він не говорить( до трьох років це логопеди ми і не розглядається), а інші показники.
Не бойтесь дарить согревающих слов,
И добрые делать дела.
Чем больше в огонь вы положите дров,
Тем больше вернется тепла

Сказали спасибо: Martysechka, yulyanewname

Offline MARIA

• Активна Мамка
  • Репутація: +55/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #71 : 17 Травень 2017, 10:43:32 »
якщо хочете провірити дитину підіть в реабілітаційний центр на Коновальця, вхід ззаді Матінки Божої. там є завідуюча Руслана Миколаївна Тромпак - лікар невропатолог. Але не нарікайте на свою дитину , в кожної дитини є свій характер і свої мушки.

Сказали спасибо: yulyanewname

Offline yulyanewname

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
« Reply #72 : 17 Травень 2017, 18:14:33 »
Цитувати
    . Потім найбільший жах, це патологічна жовтяниця, яка тривала десь 3 місяці. Білірубін зашкалював. Лікар реабілітац.центру Тромпак Р.М. сказала, що дуже високий. Це все могло дати ускладнення  :(
В нас і вагітність і роди були нормальні, і торчі в нормі, але після народження теж була жовтяниця, причину сказали цитомегаловірус, білірубін був 150. І от теж проблеми не стільки з мовленням , скільки з розумінням. А у вас який був білірубін? і яку ставили причину?

Offline prosana

• Організатор СП!
  • Свідома Мамка
  • Репутація: +314/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віталій
« Reply #73 : 18 Травень 2017, 10:55:16 »
 :hi Юля, а Ви ходили до сурдолога(перевірка слуху)? Високий білірубін дає на нервову систему, може дати ускладнення на вуха.
Сурдолог - це 6-7поверх(не пам'ятаю) дитячої поліклініки на Коновальця та що біля лікарні. :xmm

Offline prosana

• Організатор СП!
  • Свідома Мамка
  • Репутація: +314/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віталій
« Reply #74 : 18 Травень 2017, 11:08:18 »
Цитувати
Може є якісь заняття з професійними людьми,які знають як з такою дитиною займатись?

Центр Бош на Каскаді там приймає Єнько(логопед по профілю з відставаючими в розвитку дітьми), Ви б підійшли до неї, вона захистила кілька десертацій по таких дітках і багато років пропрацювала в Центрі Надія(психоневрологічний дитячий центр) в неї спеціальна методика, тобто комплекс вправ  - це не просто на вимову деяких букв, як інші логопеди, але різноматітні вправи на моторику, масаж язика, тощо. Але ще як вона ціле життя пропрацювала із такими дітками, вона точно Вам підкаже до кого звернутись. Правда зараз не знаю хто  із них приймає, бо то є стара Єнько та її невістка(також Єнько) вони обоє приймають там. :xmm

Offline Натуля

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #75 : 18 Травень 2017, 15:10:07 »
У нас білірубін на 6-й день після пологів був аж 350 десь так. Малий був в'ялий, не їв і майже не прокидався  :( Виписали нас через 2 тижні з біліруб. 170.  І далі він розвивався дуже добре, тільки не було гуління. Він тихий завжди був, спав всю ніч до ранку з народження. Ніколи не плакав! Мені це було дивно, а лікарі казали що з дитиною все добре. Ми були рік тому у лікаря Криштафовича Я.Л. то він за жовтяницю казав що це не може бути причиною, що він сам жовтий був  d27
   Юля, ваша дитина у 2,4 має аж 30! слів. Це дуже добре. Моя старша у 2,6 говорила стільки ж, а в 3 вона говорила все! Дійсно, звертайте увагу саме на розуміння дитини, бо це один з найголовніших показників. Як він взаємодіє з іншими дітьми? Чи грається з ровесниками чи тільки з дорослими або старшими?
   Мій малий розумів завжди все що від нього хотіли. Причому на 2-х мовах. Тому сумнівів в його "нормальності" в лікарів не було. На сьогод. день я бачу в принципі нормального хлопчика але з деякими аутичними рисами, які були у мене в дитинстві: не йде на контакт з незнайомими дорослими і дітьми, грається сам, або тільки з сестрою і другом ровесником і з одним хлопчиком в садочку. На людях не показує ніяких емоцій, тільки вдома і тільки з близькими.
      У мові у нас таке: у 3 роки у нас було 5 лепетних слів. Зараз, рівно через рік у нас ЗНМ 2 рівня (загальне недорозвинення мови) це значить що дитина пробує говорити речення  ;) з купою помилок але...і це прогрес. Вчора от ми збираємось гуляти, малий біжить до дверей і каже: як відкрити замок? Або ще там може щось видати. Отак зі сторони хто нас не знає той дивиться косо, бо як так такий великий а практично все через бе-ме, а те що скаже то не зрозуміло. А він розвивається по-своєму. Язик поки що не вдається розминати в логопеда  :)

Дитячі очі говорять: "Я тебе пам'ятаю, я тобі вірю, я тебе люблю! Будь-ласка і ти мене люби..."

Offline yulyanewname

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
« Reply #76 : 19 Травень 2017, 17:41:03 »
Наталя,можу собі тільки уявити яких зусиль вам коштував цей результат, я за вас щиро рада і це вселяє мені віру , що все буде добре, що можна добиватись.
Ми сьогодні були в невропатолога, поки поставили затримку психомовленнєвого розвитку. Призначили магне В6, омегу, нообут ( що воно таке - може хтось підкаже?). З аналізів еег, окуліст, сурдолог, сеча на уринолізис (хто знає для чого це?). якось не вдалось розпитати добре все лікаря, бо постійно відволікалась на дитину.
Я в принципі в його слуху не сумніваюсь, бо він за мультиком повторює всі звуки навіть окремі слова з радістю, може за дорослим повторити. Але нема відчуття що він добре розуміє, погано відкликається, нема вказівнного жесту, коли щось хоче перше пробує сам зробити, або тягне за руку. в очі не дивиться ,коли до нього звертатись, хоч коли щось хоче- то  дивиться. навіть повертає мою голову до себе і щось лепече. Але комунікабельний( в своєму стилі)) обнімає інших, грається з дітьми , не боїться чужих.

Offline Натуля

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #77 : 20 Травень 2017, 09:50:36 »
Це добре що він у вас комунікабельний. Бо у нас з цим проблема. Хоча з логопедом йде на контакт. До нього треба індивідуальний підхід. Це проблема досить велика. Те що в нас є це ще дуже сумнівний результат. Бо ЗНМ 2 рівня це рахується досить тяжким порушенням мови. І результату ще нема що радіти. Радує що не зовсім німий і на тому дякую...треба займатися більше а це не завжди вдається. То ми всі на роботі то малого не заставиш. Більше виходить йому задавати питання і щоб він на них відповідав. Почала знову колоти. Про школу яка попереду стараюсь не думати  :( Ставимо за ціль довести його хоч до ЗНМ 3 рівня до шкільного віку.

Offline yulyanewname

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
« Reply #78 : 20 Травень 2017, 10:28:42 »
Цитувати
Може є якісь заняття з професійними людьми,які знають як з такою дитиною займатись?

Центр Бош на Каскаді там приймає Єнько(логопед по профілю з відставаючими в розвитку дітьми), Ви б підійшли до неї,

Можете дати якісь координати, або контакти. Як вони приймають?

Offline Натуля

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #79 : 20 Травень 2017, 11:59:43 »
Я якось говорила з цим логопедом. Вона бере 200 грн за заняття 40 хв. 1-2 рази на тиждень ходити це замало! Це дуже дорого. Ну може як для кого.

Offline KORPaxa

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +78/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Матвійчик
  • Ваше справжнє ім’я: Інна
« Reply #80 : 20 Травень 2017, 15:24:39 »
В Єнько заняття коштує 250 грн

Offline yulyanewname

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
« Reply #81 : 21 Травень 2017, 19:50:35 »
Хотіла запитати Мишканорушка,бачу в неї ситуація більш схожа до моєї, кого би вона мені порадила, як зараз в них справи, як з нею звязатись?

Offline korolyk08

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Каріна
  • Ваше справжнє ім’я: Ирина
« Reply #82 : 24 Травень 2017, 21:42:08 »
Хотіла запитати Мишканорушка,бачу в неї ситуація більш схожа до моєї, кого би вона мені порадила, як зараз в них справи, як з нею звязатись?
+ і в мене така ситуація з донечкою

Offline yulyanewname

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
« Reply #83 : 30 Травень 2017, 23:47:42 »
Ірина, напишіть про вашу донечку, може будем якось разом "вигрібати".
Дівчата, напишіть ще хто може має відгуки про Томатіс, наскільки це безпечно і ефективно. А ще порадьте хороших психологів чи психотерапевтів , дефектологів у Франківську. Не ігноруйте прошу, бо правда інформацію збираю по краплині.
В нас вже появляється вказівний жест, почав кликати маму і тата. Повторяє якість звуки,або останній склд деяких слів.
Але я не бачу постійного зорового контаку коли зблизька до нього говорю, приглушені відчуття страху і болю в нього. Подруга психіатр каже що то такий хараткер, дитина "заігрується", бо на вулиці наче відкликається, почав зупинятись на "стоп". Але надто багато збігається,коли читаю про аутистів. Обговорення тут такого нема, напевно мамам страшно навіть думати таке...Я вірю, що в нас все можна справити, але як , що робити далі.

Offline Натуля

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #84 : 31 Травень 2017, 09:27:45 »
Хороші спеціалісти є в реабілітац. центрі при дит. лікарні на Коновальця. Логопед там чудовий за покликанням Оксана...забула яке прізвище ( у неї самої дитина мала проблеми колись).Ідіть туди і вас направлять до спеціалістів! І поряд консультативна поліклініка останній поверх на ліфті - логопеди і дефектологи!
   Ви кажете що знаходити у дитини аутичні риси. Але риси не = аутизм. Мій малий веде себе при людях як аутист - "відключається" коли незнайомі до нього звертаються і ще всякі моменти які довго писати.