07 Липня 2015, 13:59:46 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.

Увійти

Новини:
Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Допоможемо бійцям в АТО:
маск-халати,бафи,балаклави,шкарпетки,
устілки,маскувальні сітки, парафінові пічки.

Всі деталі в темці! Приєднуйтесь!
 
  Початок Допомога   Пошук   Увійти Реєстрація  
Сторінок: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 72   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Кесарів розтин  (Прочитано 44412 раз)
0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.
admin
Гість
« : 04 Березня 2010, 14:46:59 »

Кесарів розтин у сучасному акушерстві

Роль кесарева розтину в сучасному акушерстві важко переоцінити, оскільки саме цей метод родорозрішення в багатьох випадках запобігає розвиткові тяжких ускладнень для матері і плоду. Проте, збільшення частоти кесарева розтину в Україні за останні 20 років в 10 разів не відповідає темпам зниження материнської і перинатальної захворюваності і смертності.

Бажання розв'язати всі акушерські проблеми за рахунок розширення показань до кесарева розтину помилкове, оскільки збільшення частоти кесарева розтину спричинить збільшення гнійно-септичних ускладнень, патологічних крововтрат, формування неповноцінних рубців на матці, утворення спайок, порушення адаптаційних можливостей новонародженого та ін.
З метою зниження материнської і перинатальної захворюваності і смертності конференція акушерів-гінекологів України визначає наступні акушерські ситуації, при яких показане родорозрішення шляхом операції кесарева розтину.

Показання з боку матері:
1. Анатомічно вузький таз III і IV ступеня звуженості (с. vera < 7 cm) і форми вузького таза; які рідко трапляються (косозміщений, поперечнозвужений, лійкоподібний, спондилолістетичний, стеомалетичний, звужений екзостозами і кістковими пухлинами та ін.).
2. Клінічно вузький таз.
3. Центральне передлежання плаценти.
4. Часткове передлежання плаценти з вираженою кровотечею і відсутністю умов для термінового родорозрішення per vias naturalis.
5. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти і відсутність умов для термінового родорозрішення per vias naturalis.
6. Розрив матки, що загрожує або розпочався.
7. Два чи більше рубців на матці.
8. Неспроможність рубця на матці.
9. Рубець на матці після корпорального кесарева розтину.
10. Рубцьові зміни шийки матки і піхви.
11. Аномалії пологової діяльності, які не піддаються медичній корекції.
12. Виражене варикозне розширення вен шийки матки, піхви і вульви.
13. Вади розвитку матки і піхви.
14. Стан після розриву промежини III ступеня та пластичних операцій на промежині.
15. Стани після хірургічного лікування сечостатевих і кишково-статевих нориць.
16. Пухлини органів малого тазу, які запобігають народженню дитини.
17. Рак шийки матки.
18. Відсутність ефекту від лікування важких форм гестозу і неможливість термінового родорозрішення per vias naturalis.
19. Травматичні пошкодження тазу і хребта.
20. Екстрагенітальна патологія при наявності запису відповідного спеціаліста про необхідність виключення II періоду пологів згідно методичних рекомендацій.
21. Верифікований генітальний герпес.Показання з боку плоду:
1. Гіпоксія плоду підтверджена об'єктивними методами дослідження при відсутності умов для термінового родорозрішення per vias naturalis.
2. Тазове передлежання плоду при масі його тіла більше 3700 г при поєднанні з іншою акушерською патологією і високим ступенем перинатального ризику.
3. Випадіння пульсуючих петель пуповини.
4. Неправильне положення плоду після вилиття навколоплідних вод.
5. Високе пряме стояння стрілоподібного шва.
6. Розгинальні вставлення голівки плоду (лобне, передній вид лицьового).
7. Ліковане безпліддя при високому ризику перинатальної патології.
8. Запліднення "in vitro".
9. Стан агонії чи клінічна смерть матері при живому плоді.
10. Багатоплідна вагітність при тазовому передлежанні І плоду.

Аналіз історій пологів, які закінчилися операцією кесарева розтину, свідчить, що при дотриманні цих показань частота кесарева розтину в великих пологових стаціонарах не буде перевищувати 10-12%, а в цілому по країні буде становити не більше 7%.

Недостатній рівень медичної культури нашого населення і професійні помилки в нагляді за вагітною в умовах жіночих консультацій і в акушерських стаціонарах створюють умови для виникнення протипоказань до родорозрішення шляхом операції кесарева розтину. До них належать екстрагенітальне і генітальне інфікування, тривалість пологів більше 12 годин, тривалість безводного періоду більше 6 годин, піхвові обстеження (більше 3-х), внутрішньоутробна загибель плоду.

- При високому ризику реалізації інфекції в післяопераційному періоді доцільне використання захисних варіантів з обов'язковим дренуванням черевної порожнини і екстраперитоніальногокесарева розтину.
- Екстраперитоніальний кесарів розтин повинен виконувати лише висококваліфікований акушер-гінеколог, який володіє технікою цієї операції.
- При необхідності термінового родорозрішення в інтересах матері, наявності ендометриту, внутрішньоутробної загибелі плоду і відсутності умов для родорозрішення pervias naturalis необхідно виконувати операцію Порро.
- З метою зменшення ризику післяопераційних ускладнень при виконанні операції кесарева розтину в плановому порядку слід розпочинати її з розвитком пологової діяльності. Плановою є та операція кесарева розтину, при якій в історії пологів є запис консиліуму лікарів акушерів-гінекологів про необхідність її проведення з урахуванням показань, протипоказань і умов її виконання. Якщо є попередній запис про необхідність родорозрішення шляхом операції кесарева розтину з початком пологової діяльності чи з вилиттям навколоплідних вод, то не має значення, в денний чи нічний час виконано цю операцію.
- При проведенні планових операцій кесарева розтину повинна проводитись допологова підготовка, яка містить повне обстеження з оцінкою стану вагітної і плоду, санацію пологових шляхів, при можливості призначення простагландинів.
- Повторний кесарів розтин повинен виконуватись переважно в плановому порядку лікарями високої кваліфікації.
- За наявності спроможного рубця на матці, відсутності великого плоду, звуження тазу, показань до родорозрішення шляхом кесарева розтину при даній вагітності і інтервалі між вагітностями З і білвше років перевагу слід віддавати пологам через природні пологові шляхи з динамічною оцінкою стану рубця під час вагітності і під час пологів.
- При планових операціях кесарева розтину доцільне застосування аутогемотрансфузії, що зменшує ризик розвитку гнійно-септичних і посттрансфузійних ускладнень, виключає передачу ВІЧ-інфекції, сіфілісу і сироваткового гепатиту. Умовами для аутогемотрансфузії є відсутність
екстрагенітальної патології, рівень гемоглобіну не нижче 100 г/л, гематокриту не менше 33, еритроцитів не менше 2,8 млн/мл, загального білка не нижче 65 г/л.
- Необхідне подальше вдосконалення техніки самої операції, при зашиванні рани на матці доцільніше використовувати дексан, вікріл, ПДС.
- Кесарів розтин при глибоконедоношеній вагітності доцільно проводити з урахуванням інтересів здоров'я матері при наявності достовірних даних про загрозу стану плоду і впевненості в його життєздатності
- Доцільне проведення кесарева розтину у вагітних із звичним невиношуванням вагітності.
- Кесарів розтин при недоношеній вагітності і малій чазі плоду призведе до зниження перинатальних втрат тільки за умови концентрації вагітних із загрозою передчасних пологів у спеціалізованих пологових відділеннях із достатнім матеріальним забезпеченням і можливістю висококваліфікованого догляду за новонародженими з низькою вагою.

З метою профілактики можливих ускладнень в післяопераційному періоді рекомендовано:
- 2-х кратне введення (одразу після витягування дитини і через 6 годин після операції) цефалоспоринів 2-3 генерації чи тієнаму;
- у групі жінок високого ризику розвитку гнійно-септичних ускладнень одразу починають антибактеріальну терапію в лікувальному режимі;
- у групі жінок високого ризику виникнення тромбоемболічних ускладнень обов'язкове'застосування гепаріну (фраксіпарін, клексан) з раннього післяопераційного періоду під контролем гемостазіограми;
- аутогемотрансфузія (див. вище);
- вдосконалення техніки операції;
- виконання піхвових обстежень тільки за суворими показаннями;
- виконання операції в плановому порядку доцільніше проводити з початком пологової діяльності;
- суворе дотримання санітарно-епідеміологічного режиму;
- активне ведення післяопераційного періоду. При виникненні гнійно-запальних ускладнень метроендометріт) необхідно:
- за наявності залишків плідного яйця їх видалення за допомогою вакуум-аспірації, абортцангу і великої кюретки;
- активне внутрішньоматкове дренування з дозованим поданням розчину хлоргексидину (40-50 кап в Г) протягом 24-48 годин або
- внутрішньоматкове введення імобілізованих антибіотиків (адсорбент на поліметилсилоксановій основі) на фоні антибактеріальної і дезінтоксикаційної терапії;
- при появі ознак синдрому системної запальної відповіді, сепсису чи перитоніту - хірургічне лікування в обсязі екстирпації матки з трубами, з дренуванням черевної порожнини і трансназальною чи трансанальною інкубацією кишечника. вибір методу анестезії залежить від ступеня терміновості операції - інтубаційний наркоз або, якщо стан матері і плоду дозволяють відстрочити родорозрішення - регіональна епідуральна анестезія. Регіональна анестезія знижує ризик
аспірації у матері і ризик медикаментозної депресії у новонародженого;
- якщо є медичні показники або бажання вагітної провести стерилізацію під час кесарева розтину слід дотримуватися наказу МОЗ України № 121 від 6.07.94 "Про застосування методів стерилізації громадян";
- стерилізацію під час кесаревого розтину виконувати з обов'язковим пересіченням маткових труб з урахуванням репродуктивного анамнезу і стану новонародженого. За наявності фіброміоми матки під час кесарева розтину, якщо є дрібні фіброматозні вузлики, не слід займатися їх вилущуванням. При наявності великих фіброматозних вузлів внаслідок небезпеки їх некрозу в післяопераційному періоді
слід вживати міомектомію або суправагінальну ампутацію матки з урахуванням місцезнаходження вузлів, віку вагітної, репродуктивного анамнезу, стану новонародженого, якого витягай. Про можливі варіанти операції повинна бути поінформована вагітна з відповідним записом в історії
пологів.

Стаття взята з сайту Асоціації акушерів-гінекологів України  Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
www.aagu.org.ua
Записаний

Westa
Активна Мамка
****Репутація: +31/-0
Online Online

Зареєстрований 2010-01-17
Ім’я ваших дітей і вік: Катерина, Станіслав, Олег
Ваше справжнє ім’я: Юля
Повідомлень: 283

Нагороди
« Відповідь #1 : 04 Березня 2010, 15:23:07 »

Цитувати
Цитувати
7. Ліковане безпліддя при високому ризику перинатальної патології.
Це про мене
Записаний
admin
Гість
« Відповідь #2 : 04 Березня 2010, 15:33:33 »

Дівчата, матусі, хто народив малюків через кесарів розтин, поділіться враженнями, порадами, проблемами.


Про себе:
Коли я взнала, що у мене має бути кесарів розтин, для мене це було щось страшне. Плакала цілими днями. Лікарі сказали, що у мене  центральне передлягання плаценти. Ходити не можна, лежачий режим з ранку до ранку. В лікарні перебування було неможливим, на мене тиснули стіни, лікарі в білих халатах...

Але я себе настроїла, що народжувати маю сама, так і сталось. Плацента піднялась на 2 см і я народила гарну донечку.

Хоча, поки готувалась до кесарського виділила для себе великі плюси:
1. Я сама обираю дату народження своєї донечки
2. Обираю лікаря
3. Не буде розривів промежини і шийки матки
4. Не треба буде мучитись з потугами
5. Не буде виникати проблем зі статевим життям.
6. Не буде розтягнення зв'язок і опущення органів тазу (сечового міхура)

Мінусів, звісно, більше, але не це основне, а те, що ви станете МАМОЮ і у вас буде найдорожча у світі дитинка, яку ви будете любити не менше ніж ті, хто народив природнім шляхом.


Може у когось виникнуть запитання, задавайте їх, ми разом знайдемо відповідь  

Записаний

admin
Гість
« Відповідь #3 : 04 Березня 2010, 15:35:24 »

Юля, у тебе був кесарів розтин?
Мене поки що цікавить, коли тобі принесли дитинку?
Як лікарі ставились до тебе після пологів, допомагали?
Анастезія яка у тебе була?
Записаний
Westa
Активна Мамка
****Репутація: +31/-0
Online Online

Зареєстрований 2010-01-17
Ім’я ваших дітей і вік: Катерина, Станіслав, Олег
Ваше справжнє ім’я: Юля
Повідомлень: 283

Нагороди
« Відповідь #4 : 04 Березня 2010, 16:07:14 »

МАРТА, мене коли привезли з операційної, то Катя вже була в палаті з чоловіком( взагалі ми хотіли щоб Касюню поставили чоловікові на груди, але медсестрі чомусь не захотілося з цим бавитись дура, ,Олег в той час так розгубився, що не наполіг на цьому ). Лікарі ставились нормально , медсестри, коли я була в реанімації приходили часто, а коли перевели в палату, то вже доводилося їх кликати. А наркоз був загальний, вірніше спочатку зробили спинальну анастезію, але вона мене чомусь не взяла, відчувала всю ліву сторону, тому мені впаяли ще й загальний наркоз
Записаний
Романія
Досвідчена Мамка
*******


В душі нірвана, а в попі - шило!


Репутація: +385/-0
Online Online

Зареєстрований 2010-01-03
Ім’я ваших дітей і вік: Веронічка - 6 років, Арсенчик - 1 рочок
Ваше справжнє ім’я: Романія
Повідомлень: 3595

WWW Нагороди
« Відповідь #5 : 05 Березня 2010, 15:19:55 »

Цитувати
МАРТА: Хоча, поки готувалась до кесарського виділила для себе великі плюси:
1. Я сама обираю дату народження своєї донечки
...
6. Не буде розтягнення зв'язок і опущення органів тазу (сечового міхура)

1. Стимулювати пологи і спробувати підігнати їх під певний термін можливо і самій вдома, при природних пологах
6. А що внутрішні органи не стають з часом на своє місце?
Записаний

Слайд-шоу на замовлення: Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Граюся з малечею... З тортами перерва.
Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ


Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
bvlgari
Досвідчена Мамка
*******Репутація: +147/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-02-09
Забанен
Ім’я ваших дітей і вік: Олександр-7 років.Анастасії-5років
Ваше справжнє ім’я: Ірина
Повідомлень: 1895

Нагороди
« Відповідь #6 : 05 Березня 2010, 18:49:16 »

Зараз кесарів ростин став дуже модним.Жінки,які ще ненароджували вирішують,що операція -це швидкий і безболісний метод народження.Я маю з чим порівняти,адже перший раз народжувала сама.
1.Біль після розривів,розрізів під час звичайних родів(в мене були присутні під час 1родів) набагато менший чим після операційної рани.
2.Вихід з наркозу.Мені робили епідуральну анастезію,тому я весь час була при свідомості,думки були різні.
3.Після звичайних родів я вже через  3год змогла встати,після операції я встала на 2 день і то після уколу.
4.Перші сутки навіть пити неможна.
5.Шов так болить що перші місяці ходила тільки в бандажі.
6.Щоб встати до дитини потрібно було зробити велике зусилля.

Якщо чесно навіть незважаючи на косметичні шви і прекрасне ставлення мед.персоналу спогади в мене  ненайкращі.
Записаний
Василина
Своя Мамка
******Репутація: +53/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-02-22
Ім’я ваших дітей і вік: Максюшка
Ваше справжнє ім’я: Василина
Повідомлень: 807

Нагороди
« Відповідь #7 : 12 Березня 2010, 12:12:53 »

Я родила кесарево.В мене вроджена дисплазія кульшових суглобів.дуже боялася, ніяк не могла змиритись з тим, що мене будуть різати.Справді в кесаревому розтині є свої плюси і мінуси.Плюс в тому що ти нічого не відчуваєш, нічого не болить і крім малесенького, майже непомітного шраму немає ніяких ран, розривів та ін.Але яке це напевно щастя коли тобі зразу покладуть на груди твоє народжене в муках дитятко, яке так хотіло тебе побачити, ти чуєш його перший крик, відчуваєш перше дихання.    я, нажаль, не мала можливості все це відчути,оскільки родила під загальним наркозом (в 5:00), і дитинку принесли аж в кінці дня.
Записаний
Westa
Активна Мамка
****Репутація: +31/-0
Online Online

Зареєстрований 2010-01-17
Ім’я ваших дітей і вік: Катерина, Станіслав, Олег
Ваше справжнє ім’я: Юля
Повідомлень: 283

Нагороди
« Відповідь #8 : 12 Березня 2010, 16:19:31 »

Василина, мені дитину зразу принесли, вона постійно була зі мною, якби не допомога чоловіка і мами ,я не знаю як я змогла доглядати за нею, коли і сама не могла поворухнутися. На скільки я розумію в оласному роддомі дитину приносять тільки на годування? Десь читала , що кесарів розтин - це роди навпаки- біль починається після народження дитини
Записаний
Альонка???
Досвідчена Мамка
*******


Консультант-психолог


Репутація: +151/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2009-12-22
Ваше справжнє ім’я: Альона
Повідомлень: 2245

Нагороди
« Відповідь #9 : 12 Березня 2010, 16:43:14 »

Цитувати
що кесарів розтин - це роди навпаки- біль починається після народження дитини
Цінна думка, а головне чиста правда. Для мене це питання постає тільки тоді, колидо цього є медичний показ, і тоді я це можу зрозуміти і якоюсь мірою поспівчувати жінкам. У мене є знайомі, котрі не йшли на природні пологи, бо болить, а кесарево - це круто, все під наркозом. Я їм в очі казала, що вони д...ри, бо не розумію я як здорова жінка, може на таке піти. Хоча кожному своє.
Записаний

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
tanuxa
Віддана Мамка
********Репутація: +274/-3
Offline Offline

Зареєстрований 2010-02-03
Забанен
Ваше справжнє ім’я: Таня
Повідомлень: 8117

Нагороди
« Відповідь #10 : 12 Березня 2010, 18:02:11 »

Слава Богу, я родила два рази сама,а кесерового ще б більше боялася як таких родів бррр
Записаний


chychyndra
Досвідчена Мамка
*******


Русские не сдаются


Репутація: +539/-1
Offline Offline

Зареєстрований 2010-01-17
Ім’я ваших дітей і вік: Анюта
Ваше справжнє ім’я: Вікторія
Повідомлень: 3118

Нагороди
« Відповідь #11 : 12 Березня 2010, 18:15:05 »

И у меня есть знакомая, которая пошла на кесарево потому что "так проще и ничего не болит"...Первые 2 недели ей муж ребенка приносил только чтоб покормила, а в остальном сам полностью занимался
Записаний

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ


Самый страшный зверь - девушка, сидящая на диете, при месячных, бросающая курить.
Василина
Своя Мамка
******Репутація: +53/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-02-22
Ім’я ваших дітей і вік: Максюшка
Ваше справжнє ім’я: Василина
Повідомлень: 807

Нагороди
« Відповідь #12 : 12 Березня 2010, 18:28:49 »

Взагалі-то я б не сказала що кесарево-це щось таке страшне.Заснула, проснулась, принесли дитину.Я дуже швидко оговталась від операції,наступного дня вже вставала, навіть брала дитину на руки,шрам також загоївся дуже швидко.Хоча добровільно я б на кесареве не пішла, все-таки природні роди-це щось неймовірне
Записаний
midsummer
Досвідчена Мамка
*******Репутація: +104/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-03-30
Повідомлень: 1153

Нагороди
« Відповідь #13 : 31 Березня 2010, 11:52:03 »

У мене також було кесарське за медичними показами, у  мене почалась кровотеча на терміні 35-36 тижнів (передчасне відшарування низькороташованої плаценти). Я була у великому шоці коли приїхала у роддом і мене почали екстрено готувати до операції, хочу всю вагітність моя лікар мене морально готувала, бо з самого початку  у мене була низько розміщена плацента, сідничне передлежання плоду і анатомічно завужений таз. Не можу сказати, що кесарське це щось дуже страшне, але це як не крути не природні пологи, та і біль після операції не дуже приємна. Тому вважаю, якщо є можливість народжувати природнім шляхом, варто народжувати саме так.
Записаний
Viktorija
Каждое желание дается нам вместе с силами для его осуществления
Адміністратор
Віддана Мамка
*****Репутація: +864/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-01-17
Ім’я ваших дітей і вік: Евелінка 14.07.2010
Ваше справжнє ім’я: Вікторія♥
Повідомлень: 8286

WWW Нагороди
« Відповідь #14 : 19 Квітня 2010, 10:51:46 »

На мене мабуть також чекає кесарів, бо маю дві кісти і не маленькі, а робити операцію під час вагітності відмовилась!!!
Правда ще трохи далеко, але це в мене вже зараз не йде з голови  ....
Записаний

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
♥ Things with soul - запрошую у мій блог ♥

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ


Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
ПРАВИЛА ФОРУМА!
Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Правила СП
Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Правила "Дошки оголошень"!


Пишіть мені з таких питань:
зміна ніку,пошти; питанням щодо конкурсів;
admin
Гість
« Відповідь #15 : 19 Квітня 2010, 11:06:03 »

Все буде добре, а ви домовлялись з кимось про кесарський розтин? Кіста була вже до вагітності чи з’явилась після?
Записаний
Viktorija
Каждое желание дается нам вместе с силами для его осуществления
Адміністратор
Віддана Мамка
*****Репутація: +864/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-01-17
Ім’я ваших дітей і вік: Евелінка 14.07.2010
Ваше справжнє ім’я: Вікторія♥
Повідомлень: 8286

WWW Нагороди
« Відповідь #16 : 19 Квітня 2010, 13:49:14 »

Так домовлятись обов'язково буду, але як правильно вибрати лікаря....збираю по трошки інфо, але не можу нікого знайти хто з цим стикався  .
А кисти в мене були постійно, але вони тріскали і не турбували, а тут знайшли дермоїд- а він уже ніде не пропаде його треба видаляти обов'язково!
Записаний

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
♥ Things with soul - запрошую у мій блог ♥

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ


Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
ПРАВИЛА ФОРУМА!
Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Правила СП
Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Правила "Дошки оголошень"!


Пишіть мені з таких питань:
зміна ніку,пошти; питанням щодо конкурсів;

Найдитячіший магазин
Мама Купи

Набори для свят,
фотобутафорія

Подарунки
ручної роботи

Дитячий клуб
Мері Поппінс

СП Італія!
Шопінг для всіх!

Сторінок: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 72   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SMFAds for Free Forums
службы мониторинга серверов Світ українського! Українське кіно, музика, кліпи та програми.