15 Вересня 2014, 05:01:08 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Вам не прийшов лист із кодом активації?

Увійти
Інтернет-магазин цифрової та комп'ютерної техніки - TIPTOP.IF.UA, м. Івано-Франківськ
Новини:
Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Призовий фотоконкурс
"Наше свято першого дзвоника!"
Набір фото!

Початок Допомога   Пошук   Увійти Реєстрація  
Сторінок: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 73   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Кесарів розтин  (Прочитано 33547 раз)
0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.
МАРТА
Найщасливіша мама!
Адміністратор
Досвідчена Мамка

62967_56443_2.jpg 72408_gr_vigod2.jpg 72393_62967_56443_2.jpg 71920_narodzhennja_na_forumi.png 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png 27327_m.png

Репутація: +643/-0

Зареєстрований 2009-09-04
Ваше справжнє ім’я: Марта

WWW Нагороди
« : 04 Березня 2010, 14:46:59 »

Кесарів розтин у сучасному акушерстві

Роль кесарева розтину в сучасному акушерстві важко переоцінити, оскільки саме цей метод родорозрішення в багатьох випадках запобігає розвиткові тяжких ускладнень для матері і плоду. Проте, збільшення частоти кесарева розтину в Україні за останні 20 років в 10 разів не відповідає темпам зниження материнської і перинатальної захворюваності і смертності.

Бажання розв'язати всі акушерські проблеми за рахунок розширення показань до кесарева розтину помилкове, оскільки збільшення частоти кесарева розтину спричинить збільшення гнійно-септичних ускладнень, патологічних крововтрат, формування неповноцінних рубців на матці, утворення спайок, порушення адаптаційних можливостей новонародженого та ін.
З метою зниження материнської і перинатальної захворюваності і смертності конференція акушерів-гінекологів України визначає наступні акушерські ситуації, при яких показане родорозрішення шляхом операції кесарева розтину.

Показання з боку матері:
1. Анатомічно вузький таз III і IV ступеня звуженості (с. vera < 7 cm) і форми вузького таза; які рідко трапляються (косозміщений, поперечнозвужений, лійкоподібний, спондилолістетичний, стеомалетичний, звужений екзостозами і кістковими пухлинами та ін.).
2. Клінічно вузький таз.
3. Центральне передлежання плаценти.
4. Часткове передлежання плаценти з вираженою кровотечею і відсутністю умов для термінового родорозрішення per vias naturalis.
5. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти і відсутність умов для термінового родорозрішення per vias naturalis.
6. Розрив матки, що загрожує або розпочався.
7. Два чи більше рубців на матці.
8. Неспроможність рубця на матці.
9. Рубець на матці після корпорального кесарева розтину.
10. Рубцьові зміни шийки матки і піхви.
11. Аномалії пологової діяльності, які не піддаються медичній корекції.
12. Виражене варикозне розширення вен шийки матки, піхви і вульви.
13. Вади розвитку матки і піхви.
14. Стан після розриву промежини III ступеня та пластичних операцій на промежині.
15. Стани після хірургічного лікування сечостатевих і кишково-статевих нориць.
16. Пухлини органів малого тазу, які запобігають народженню дитини.
17. Рак шийки матки.
18. Відсутність ефекту від лікування важких форм гестозу і неможливість термінового родорозрішення per vias naturalis.
19. Травматичні пошкодження тазу і хребта.
20. Екстрагенітальна патологія при наявності запису відповідного спеціаліста про необхідність виключення II періоду пологів згідно методичних рекомендацій.
21. Верифікований генітальний герпес.

Показання з боку плоду:
1. Гіпоксія плоду підтверджена об'єктивними методами дослідження при відсутності умов для термінового родорозрішення per vias naturalis.
2. Тазове передлежання плоду при масі його тіла більше 3700 г при поєднанні з іншою акушерською патологією і високим ступенем перинатального ризику.
3. Випадіння пульсуючих петель пуповини.
4. Неправильне положення плоду після вилиття навколоплідних вод.
5. Високе пряме стояння стрілоподібного шва.
6. Розгинальні вставлення голівки плоду (лобне, передній вид лицьового).
7. Ліковане безпліддя при високому ризику перинатальної патології.
8. Запліднення "in vitro".
9. Стан агонії чи клінічна смерть матері при живому плоді.
10. Багатоплідна вагітність при тазовому передлежанні І плоду.

Аналіз історій пологів, які закінчилися операцією кесарева розтину, свідчить, що при дотриманні цих показань частота кесарева розтину в великих пологових стаціонарах не буде перевищувати 10-12%, а в цілому по країні буде становити не більше 7%.

Недостатній рівень медичної культури нашого населення і професійні помилки в нагляді за вагітною в умовах жіночих консультацій і в акушерських стаціонарах створюють умови для виникнення протипоказань до родорозрішення шляхом операції кесарева розтину. До них належать екстрагенітальне і генітальне інфікування, тривалість пологів більше 12 годин, тривалість безводного періоду більше 6 годин, піхвові обстеження (більше 3-х), внутрішньоутробна загибель плоду.

- При високому ризику реалізації інфекції в післяопераційному періоді доцільне використання захисних варіантів з обов'язковим дренуванням черевної порожнини і екстраперитоніальногокесарева розтину.
- Екстраперитоніальний кесарів розтин повинен виконувати лише висококваліфікований акушер-гінеколог, який володіє технікою цієї операції.
- При необхідності термінового родорозрішення в інтересах матері, наявності ендометриту, внутрішньоутробної загибелі плоду і відсутності умов для родорозрішення pervias naturalis необхідно виконувати операцію Порро.
- З метою зменшення ризику післяопераційних ускладнень при виконанні операції кесарева розтину в плановому порядку слід розпочинати її з розвитком пологової діяльності. Плановою є та операція кесарева розтину, при якій в історії пологів є запис консиліуму лікарів акушерів-гінекологів про необхідність її проведення з урахуванням показань, протипоказань і умов її виконання. Якщо є попередній запис про необхідність родорозрішення шляхом операції кесарева розтину з початком пологової діяльності чи з вилиттям навколоплідних вод, то не має значення, в денний чи нічний час виконано цю операцію.
- При проведенні планових операцій кесарева розтину повинна проводитись допологова підготовка, яка містить повне обстеження з оцінкою стану вагітної і плоду, санацію пологових шляхів, при можливості призначення простагландинів.
- Повторний кесарів розтин повинен виконуватись переважно в плановому порядку лікарями високої кваліфікації.
- За наявності спроможного рубця на матці, відсутності великого плоду, звуження тазу, показань до родорозрішення шляхом кесарева розтину при даній вагітності і інтервалі між вагітностями З і білвше років перевагу слід віддавати пологам через природні пологові шляхи з динамічною оцінкою стану рубця під час вагітності і під час пологів.
- При планових операціях кесарева розтину доцільне застосування аутогемотрансфузії, що зменшує ризик розвитку гнійно-септичних і посттрансфузійних ускладнень, виключає передачу ВІЧ-інфекції, сіфілісу і сироваткового гепатиту. Умовами для аутогемотрансфузії є відсутність
екстрагенітальної патології, рівень гемоглобіну не нижче 100 г/л, гематокриту не менше 33, еритроцитів не менше 2,8 млн/мл, загального білка не нижче 65 г/л.
- Необхідне подальше вдосконалення техніки самої операції, при зашиванні рани на матці доцільніше використовувати дексан, вікріл, ПДС.
- Кесарів розтин при глибоконедоношеній вагітності доцільно проводити з урахуванням інтересів здоров'я матері при наявності достовірних даних про загрозу стану плоду і впевненості в його життєздатності
- Доцільне проведення кесарева розтину у вагітних із звичним невиношуванням вагітності.
- Кесарів розтин при недоношеній вагітності і малій чазі плоду призведе до зниження перинатальних втрат тільки за умови концентрації вагітних із загрозою передчасних пологів у спеціалізованих пологових відділеннях із достатнім матеріальним забезпеченням і можливістю висококваліфікованого догляду за новонародженими з низькою вагою.

З метою профілактики можливих ускладнень в післяопераційному періоді рекомендовано:
- 2-х кратне введення (одразу після витягування дитини і через 6 годин після операції) цефалоспоринів 2-3 генерації чи тієнаму;
- у групі жінок високого ризику розвитку гнійно-септичних ускладнень одразу починають антибактеріальну терапію в лікувальному режимі;
- у групі жінок високого ризику виникнення тромбоемболічних ускладнень обов'язкове'застосування гепаріну (фраксіпарін, клексан) з раннього післяопераційного періоду під контролем гемостазіограми;
- аутогемотрансфузія (див. вище);
- вдосконалення техніки операції;
- виконання піхвових обстежень тільки за суворими показаннями;
- виконання операції в плановому порядку доцільніше проводити з початком пологової діяльності;
- суворе дотримання санітарно-епідеміологічного режиму;
- активне ведення післяопераційного періоду. При виникненні гнійно-запальних ускладнень метроендометріт) необхідно:
- за наявності залишків плідного яйця їх видалення за допомогою вакуум-аспірації, абортцангу і великої кюретки;
- активне внутрішньоматкове дренування з дозованим поданням розчину хлоргексидину (40-50 кап в Г) протягом 24-48 годин або
- внутрішньоматкове введення імобілізованих антибіотиків (адсорбент на поліметилсилоксановій основі) на фоні антибактеріальної і дезінтоксикаційної терапії;
- при появі ознак синдрому системної запальної відповіді, сепсису чи перитоніту - хірургічне лікування в обсязі екстирпації матки з трубами, з дренуванням черевної порожнини і трансназальною чи трансанальною інкубацією кишечника. вибір методу анестезії залежить від ступеня терміновості операції - інтубаційний наркоз або, якщо стан матері і плоду дозволяють відстрочити родорозрішення - регіональна епідуральна анестезія. Регіональна анестезія знижує ризик
аспірації у матері і ризик медикаментозної депресії у новонародженого;
- якщо є медичні показники або бажання вагітної провести стерилізацію під час кесарева розтину слід дотримуватися наказу МОЗ України № 121 від 6.07.94 "Про застосування методів стерилізації громадян";
- стерилізацію під час кесаревого розтину виконувати з обов'язковим пересіченням маткових труб з урахуванням репродуктивного анамнезу і стану новонародженого. За наявності фіброміоми матки під час кесарева розтину, якщо є дрібні фіброматозні вузлики, не слід займатися їх вилущуванням. При наявності великих фіброматозних вузлів внаслідок небезпеки їх некрозу в післяопераційному періоді
слід вживати міомектомію або суправагінальну ампутацію матки з урахуванням місцезнаходження вузлів, віку вагітної, репродуктивного анамнезу, стану новонародженого, якого витягай. Про можливі варіанти операції повинна бути поінформована вагітна з відповідним записом в історії
пологів.

Стаття взята з сайту Асоціації акушерів-гінекологів України  Для того щоб побачити посилання:
www.aagu.org.ua
Записаний

У   В І Д П У С Т Ц І !
Всі питання можна вирішити на Для того щоб побачити посилання:
reklama@mamka.info

або через приват у Віп-модератора Для того щоб побачити посилання:
Viktorija

ЩАСЛИВА ... ТОМУ ЩО СПІВАЮ Колискові ... ТОМУ ЩО МАЛЕНЬКІ РУЧКИ плутають моє ВОЛОССЯ ... ТОМУ ЩО НА РУЦІ засинає СЕНС МОГО ЖИТТЯ ... тому що ЦІЛУЮ КОЖЕН ВЕЧІР пухкі щічки ... ЩАСЛИВА ... ТОМУ ЩО - двічі МАМА!!!!

Westa
Активна Мамка

62967_56443_2.jpg 72408_gr_vigod2.jpg 93879_awards_boy.jpg 71920_narodzhennja_na_forumi.png

Репутація: +25/-0

Зареєстрований 2010-01-17
Ваше справжнє ім’я: Юля

Нагороди
« Відповідь #1 : 04 Березня 2010, 15:23:07 »

Цитувати
Цитувати
7. Ліковане безпліддя при високому ризику перинатальної патології.
Це про мене
Записаний

МАРТА
Найщасливіша мама!
Адміністратор
Досвідчена Мамка

62967_56443_2.jpg 72408_gr_vigod2.jpg 72393_62967_56443_2.jpg 71920_narodzhennja_na_forumi.png 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png 27327_m.png

WWW Нагороди
« Відповідь #2 : 04 Березня 2010, 15:33:33 »

Дівчата, матусі, хто народив малюків через кесарів розтин, поділіться враженнями, порадами, проблемами.

Про себе:
Коли я взнала, що у мене має бути кесарів розтин, для мене це було щось страшне. Плакала цілими днями. Лікарі сказали, що у мене  центральне передлягання плаценти. Ходити не можна, лежачий режим з ранку до ранку. В лікарні перебування було неможливим, на мене тиснули стіни, лікарі в білих халатах...

Але я себе настроїла, що народжувати маю сама, так і сталось. Плацента піднялась на 2 см і я народила гарну донечку.

Хоча, поки готувалась до кесарського виділила для себе великі плюси:
1. Я сама обираю дату народження своєї донечки
2. Обираю лікаря
3. Не буде розривів промежини і шийки матки
4. Не треба буде мучитись з потугами
5. Не буде виникати проблем зі статевим життям.
6. Не буде розтягнення зв'язок і опущення органів тазу (сечового міхура)

Мінусів, звісно, більше, але не це основне, а те, що ви станете МАМОЮ і у вас буде найдорожча у світі дитинка, яку ви будете любити не менше ніж ті, хто народив природнім шляхом.

Може у когось виникнуть запитання, задавайте їх, ми разом знайдемо відповідь  

Записаний

У   В І Д П У С Т Ц І !
reklama@mamka.info

Viktorija

ЩАСЛИВА ... ТОМУ ЩО СПІВАЮ Колискові ... ТОМУ ЩО МАЛЕНЬКІ РУЧКИ плутають моє ВОЛОССЯ ... ТОМУ ЩО НА РУЦІ засинає СЕНС МОГО ЖИТТЯ ... тому що ЦІЛУЮ КОЖЕН ВЕЧІР пухкі щічки ... ЩАСЛИВА ... ТОМУ ЩО - двічі МАМА!!!!

МАРТА
Найщасливіша мама!
Адміністратор
Досвідчена Мамка

WWW Нагороди
« Відповідь #3 : 04 Березня 2010, 15:35:24 »

Юля, у тебе був кесарів розтин?
Мене поки що цікавить, коли тобі принесли дитинку?
Як лікарі ставились до тебе після пологів, допомагали?
Анастезія яка у тебе була?
Записаний

У   В І Д П У С Т Ц І !
reklama@mamka.info

Viktorija

Westa
Активна Мамка

62967_56443_2.jpg 72408_gr_vigod2.jpg 93879_awards_boy.jpg 71920_narodzhennja_na_forumi.png

Нагороди
« Відповідь #4 : 04 Березня 2010, 16:07:14 »

МАРТА, мене коли привезли з операційної, то Катя вже була в палаті з чоловіком( взагалі ми хотіли щоб Касюню поставили чоловікові на груди, але медсестрі чомусь не захотілося з цим бавитись дура, ,Олег в той час так розгубився, що не наполіг на цьому ). Лікарі ставились нормально , медсестри, коли я була в реанімації приходили часто, а коли перевели в палату, то вже доводилося їх кликати. А наркоз був загальний, вірніше спочатку зробили спинальну анастезію, але вона мене чомусь не взяла, відчувала всю ліву сторону, тому мені впаяли ще й загальний наркоз
Записаний

Романія
Досвідчена Мамка

62967_56443_2.jpg 44355_sun2.gif 15070_cook.jpg 10811_59191_27972_55677_myjane_50x50-photo-3.gif 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png 27327_m.png 72408_gr_vigod2.jpg 10983_simpatija.gif 84562_vagitnist.jpg

В душі нірвана, а в попі - шило!

Репутація: +355/-0

Зареєстрований 2010-01-03
Ім’я ваших дітей і вік: Веронічка - 5 рочків, Арсенчик - 5 місяців
Ваше справжнє ім’я: Романія

WWW Нагороди
« Відповідь #5 : 05 Березня 2010, 15:19:55 »

Цитувати
МАРТА: Хоча, поки готувалась до кесарського виділила для себе великі плюси:
1. Я сама обираю дату народження своєї донечки
...
6. Не буде розтягнення зв'язок і опущення органів тазу (сечового міхура)

1. Стимулювати пологи і спробувати підігнати їх під певний термін можливо і самій вдома, при природних пологах
6. А що внутрішні органи не стають з часом на своє місце?
Записаний

Граюся з малечею... З тортами перерва.

bvlgari
Досвідчена Мамка

72393_62967_56443_2.jpg 84319_awards_boy2.jpg

Репутація: +146/-0

Зареєстрований 2010-02-09
Забанен
Ім’я ваших дітей і вік: Олександр-7 років.Анастасії-5років
Ваше справжнє ім’я: Ірина

Нагороди
« Відповідь #6 : 05 Березня 2010, 18:49:16 »

Зараз кесарів ростин став дуже модним.Жінки,які ще ненароджували вирішують,що операція -це швидкий і безболісний метод народження.Я маю з чим порівняти,адже перший раз народжувала сама.
1.Біль після розривів,розрізів під час звичайних родів(в мене були присутні під час 1родів) набагато менший чим після операційної рани.
2.Вихід з наркозу.Мені робили епідуральну анастезію,тому я весь час була при свідомості,думки були різні.
3.Після звичайних родів я вже через  3год змогла встати,після операції я встала на 2 день і то після уколу.
4.Перші сутки навіть пити неможна.
5.Шов так болить що перші місяці ходила тільки в бандажі.
6.Щоб встати до дитини потрібно було зробити велике зусилля.

Якщо чесно навіть незважаючи на косметичні шви і прекрасне ставлення мед.персоналу спогади в мене  ненайкращі.
Записаний
Василина
Своя Мамка

19819_59191_27972_55677_myjane_50x50-photo-3.gif 94183_20.png 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png 54950_pu4ki.jpg 93879_awards_boy.jpg

Репутація: +52/-0

Зареєстрований 2010-02-22
Ім’я ваших дітей і вік: Максюшка
Ваше справжнє ім’я: Василина

Нагороди
« Відповідь #7 : 12 Березня 2010, 12:12:53 »

Я родила кесарево.В мене вроджена дисплазія кульшових суглобів.дуже боялася, ніяк не могла змиритись з тим, що мене будуть різати.Справді в кесаревому розтині є свої плюси і мінуси.Плюс в тому що ти нічого не відчуваєш, нічого не болить і крім малесенького, майже непомітного шраму немає ніяких ран, розривів та ін.Але яке це напевно щастя коли тобі зразу покладуть на груди твоє народжене в муках дитятко, яке так хотіло тебе побачити, ти чуєш його перший крик, відчуваєш перше дихання.    я, нажаль, не мала можливості все це відчути,оскільки родила під загальним наркозом (в 5:00), і дитинку принесли аж в кінці дня.
Записаний
Westa
Активна Мамка

Нагороди
« Відповідь #8 : 12 Березня 2010, 16:19:31 »

Василина, мені дитину зразу принесли, вона постійно була зі мною, якби не допомога чоловіка і мами ,я не знаю як я змогла доглядати за нею, коли і сама не могла поворухнутися. На скільки я розумію в оласному роддомі дитину приносять тільки на годування? Десь читала , що кесарів розтин - це роди навпаки- біль починається після народження дитини
Записаний

Альонка???
Досвідчена Мамка

94183_20.png 27327_m.png 86701_consult.gif 10983_simpatija.gif 44355_sun2.gif 84319_awards_boy2.jpg

Консультант-психолог

Репутація: +141/-0

Зареєстрований 2009-12-22
Ваше справжнє ім’я: Альона

Нагороди
« Відповідь #9 : 12 Березня 2010, 16:43:14 »

Цитувати
що кесарів розтин - це роди навпаки- біль починається після народження дитини
Цінна думка, а головне чиста правда. Для мене це питання постає тільки тоді, колидо цього є медичний показ, і тоді я це можу зрозуміти і якоюсь мірою поспівчувати жінкам. У мене є знайомі, котрі не йшли на природні пологи, бо болить, а кесарево - це круто, все під наркозом. Я їм в очі казала, що вони д...ри, бо не розумію я як здорова жінка, може на таке піти. Хоча кожному своє.
Записаний

tanuxa
Віддана Мамка

63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png 10811_59191_27972_55677_myjane_50x50-photo-3.gif 27327_m.png 72393_62967_56443_2.jpg 10983_simpatija.gif 44355_sun2.gif 72408_gr_vigod2.jpg 60243_bee03.gif 84319_awards_boy2.jpg 94183_20.png

Репутація: +273/-2

Зареєстрований 2010-02-03
Ваше справжнє ім’я: Таня

Нагороди
« Відповідь #10 : 12 Березня 2010, 18:02:11 »

Слава Богу, я родила два рази сама,а кесерового ще б більше боялася як таких родів бррр
Записаний

chychyndra
Досвідчена Мамка

62967_56443_2.jpg 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png 54950_pu4ki.jpg 54223_59191_27972_55677_myjane_50x50-photo-3.gif 53013_59191_27972_55677_myjane_50x50-photo-3.gif 15070_cook.jpg 10811_59191_27972_55677_myjane_50x50-photo-3.gif 72408_gr_vigod2.jpg 44355_sun2.gif 10983_simpatija.gif 94183_20.png 25928_59191_27972_55677_myjane_50x50-photo-3.gif

Русские не сдаются

Репутація: +538/-1

Ім’я ваших дітей і вік: Анюта
Ваше справжнє ім’я: Вікторія

Нагороди
« Відповідь #11 : 12 Березня 2010, 18:15:05 »

И у меня есть знакомая, которая пошла на кесарево потому что "так проще и ничего не болит"...Первые 2 недели ей муж ребенка приносил только чтоб покормила, а в остальном сам полностью занимался
Записаний

Самый страшный зверь - девушка, сидящая на диете, при месячных, бросающая курить.
Василина
Своя Мамка

19819_59191_27972_55677_myjane_50x50-photo-3.gif 94183_20.png 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png 54950_pu4ki.jpg 93879_awards_boy.jpg

Репутація: +52/-0

Зареєстрований 2010-02-22
Ім’я ваших дітей і вік: Максюшка
Ваше справжнє ім’я: Василина

Нагороди
« Відповідь #12 : 12 Березня 2010, 18:28:49 »

Взагалі-то я б не сказала що кесарево-це щось таке страшне.Заснула, проснулась, принесли дитину.Я дуже швидко оговталась від операції,наступного дня вже вставала, навіть брала дитину на руки,шрам також загоївся дуже швидко.Хоча добровільно я б на кесареве не пішла, все-таки природні роди-це щось неймовірне
Записаний
midsummer
Організатор СП!
Досвідчена Мамка

84319_awards_boy2.jpg

Репутація: +94/-0

Зареєстрований 2010-03-30

Нагороди
« Відповідь #13 : 31 Березня 2010, 11:52:03 »

У мене також було кесарське за медичними показами, у  мене почалась кровотеча на терміні 35-36 тижнів (передчасне відшарування низькороташованої плаценти). Я була у великому шоці коли приїхала у роддом і мене почали екстрено готувати до операції, хочу всю вагітність моя лікар мене морально готувала, бо з самого початку  у мене була низько розміщена плацента, сідничне передлежання плоду і анатомічно завужений таз. Не можу сказати, що кесарське це щось дуже страшне, але це як не крути не природні пологи, та і біль після операції не дуже приємна. Тому вважаю, якщо є можливість народжувати природнім шляхом, варто народжувати саме так.
Записаний
Viktorija
Каждое желание дается нам вместе с силами для его осуществления
Адміністратор
Віддана Мамка

71920_narodzhennja_na_forumi.png 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png 19819_59191_27972_55677_myjane_50x50-photo-3.gif 27327_m.png 44355_sun2.gif 94183_20.png 39493_crown.png 45650_moderator.jpg 62967_56443_2.jpg 72408_gr_vigod2.jpg 10983_simpatija.gif 29505_osen9.gif 54950_pu4ki.jpg 60243_bee03.gif 80400_86924_sschool-zavd.png

Репутація: +824/-0

Ім’я ваших дітей і вік: Евелінка 14.07.2010
Ваше справжнє ім’я: вікторія

WWW Нагороди
« Відповідь #14 : 19 Квітня 2010, 10:51:46 »

На мене мабуть також чекає кесарів, бо маю дві кісти і не маленькі, а робити операцію під час вагітності відмовилась!!!
Правда ще трохи далеко, але це в мене вже зараз не йде з голови  ....
Записаний

♥ Things with soul - запрошую у мій блог ♥

Увага! Правила форуму:
ПРАВИЛА ФОРУМА!