Автор Тема: Овочі, фрукти, квіти на підвіконні та грядочці  (Прочитано 27315 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Knopochka

• Свідома Мамка
  • Репутація: +178/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
У нас м'ята була колись у квітнику- ледве звідти позбулись, вже так розросталась. Просто потрібно постійно їі проріджувати, або висіювати в горшки чи обгороджувати, щоб коріння не розросталось.

Offline Natalia T

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +2/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олечка
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
Цитата
Дівчата, хто купляв чорне агроволокно? Де в місті краща ціна? Я останній раз купляла по 7 грн, а тут зайшла біля білого дому в новий магазин - а там більше 30 (ширина більше 3 метра). Напишіть, може хтось де бачив дешевше? Саджу полуницю на таке полотно, вона дуже рясно родить, не хворіє, і не потребує просапки, накриття на зиму, раджу і вам.
Іринко, якби Ви поділились своїм досвідом вирощування полуниці на агроволокні, була б дуже вдячна. Бо у мене росте полуниця на городі "старим" способом; потребує дуже великої праці, бур'яни ростуть значно швидше, ніж полуниця. Пробувала мульчувати міжряддя - трохи краще, але хочеться ще щось попробувати. Зараз зробили два дерев'яні ящики, які хочу в серпні засадити полуницею. В інтернеті начиталась, надивилась, в т.ч. про агроволокно, але як на ділі це зробити, де його купляти, які є хитрощі та секрети, не знаю.

Offline Калинович

• Активна Мамка
  • Репутація: +107/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Дівчатонька, все дуже просто. Купуєте чорне агроволокно таких розмірів, як ваша грядочка із невеликим запасом. Чим плотніше, тим краще. Грядку вирівнюєте, стелите агроволокно (неважно, яким боком) так, щоб трошки на межу заходило. Робите  ножицями хрестоподібні надрізи через рівні проміжки (я беру для орієнтиру  дві планочки, однією відміряю відстань між кущами - 25-30 см, а іншою - між рядами - 35-40 см).  Потім берете лопатку маленьку,  якесь органічне добриво, компост, водичку, і, звичайно, розсаду. Лопаткою трохи надбираєте землі  в кожному отворі плівки (робите ямку, туди додаєте добрива, води і садите кущик полуниць (я по 2 саджу), зверху досипаєте, якщо треба земельки. І отак і не дуже зручній позі садите всю розсаду. Між рядами варто кинути старі дошки, шматки лінолеуму, щоб вітер не здував плівку, а ще якийсь час під нею будуть буряни рости і її піднімати. Усе. 3-5 років можете забути про просапку. В серпні ножицями зрізаєте кущики після плодоношення, підживлюєте їх, літом збираєте врожай (а ягідки чисті і дуже  гарні родять), обриваєте вуса. Якщо треба - кропите від шкідника, підливаєте, стараючись попадати в ямки, але то не  критично - чорна агроплівка чудово  пропускає воду, утримує вологу і  не дає вимерзнути полуниці. Що не ясно - питайте. Найдете дешевшу агроплівку - діліться:)

Offline Natalia T

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
Дуже дякую. Бо мучило багато питань: і про відстань між кущами, і ширину міжрядь… Зрозуміла, що агроволокно буває різної товщини.. А після дощу на ньому не «стоїть» вода? Бо я планувала робити рядки і висаджувати ягоди на незначних підвищеннях, щоб води стікала в міжряддя.
А які сорти ягід Ви вирощуєте? Де берете розсаду?
А де Ви купляли агроволокно по 7гнр.? Бо я глянула по сайтах і бачу, що 50 г/м, шир.1,6, довж. 10м коштує біля 130грн.

Offline Калинович

• Активна Мамка
    • Награды
Та от якраз ціна мене і приголомшила, бо минулого року купляла якраз по 7-12 грн. (залежно від ширини), а тепер - в шоці. Полуничку краще брати у знайомих, щоб бути впевненим, що гарний сорт. Раджу садити кілька різних сортів, але на віддалі, щоб вибрати для себе найкращу. Цього року замовила собі на пробу отаке: Для того щоб побачити посилання: Register or Login], буду вибирати, що мені більше сподобається. От, правда, є один недолік вирощування полуниці на агроплівці - вуса треба садити на спеціальну грядочку, щоб прийнялись, і лиш потім їх розсаджувати, хоча можна і одразу  садити, правда, приживаються тоді не всі.

Offline Калинович

• Активна Мамка
    • Награды
Щодо застою води, то стоїть вода після сильного дощу і одразу, поки агровоклокно ще новеньке, а потім непогано пропускає і утримує вологу. Я не роблю ніякі підвищення - не бачу сенсу.

Offline Natalia T

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
Я читала, що для розмноження полуниці вусики можна поміщати у одноразові пластмасові стаканчики із землею і розміщувати їх у міжряддях. Вони добре укорінюються і потім легко приймаються на новому місці. Але як ті стаканчики поливати?

Offline Калинович

• Активна Мамка
    • Награды
Ну так, набагато зручніше десь неподалік зробити грядочку і тісненько насаджувати один коло одного, а потім лише розсадити на постійне місце проживання:)

Offline Natalia T

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
Можливо будете десь замовляти агроволокно, дайте знати (але в особисті повідомлення, бо дуже рідко можу посидіти і все почитати). Я б приєдналася до компанії. Можливо на спілку вийде дешевше.

Offline Калинович

• Активна Мамка
    • Награды
Та от, шукаю, але такі ціни...

Offline Natalia T

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
Я знайшла:  Для того щоб побачити посилання: Register or Login]     (виходить 4,25 за м.кв.)     
 Для того щоб побачити посилання: Register or Login]    (виходить по 5,5-6грн. за м.кв.)

Offline Калинович

• Активна Мамка
    • Награды
Можна попробувати, мені треба ширину не менше як 3,20 м, отже: 190 грн.+ пересилка...

Offline Natalia T

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
А Вам 3,2 х 10м буде достатньо Бо мені 10м замало. Я ще ввечері щось пошукаю, може знайду ще якісь вигідніші варіанти.

Offline Калинович

• Активна Мамка
    • Награды
Ой. по ціні мені і це поки що забагато:) Та ще маємо час, полуницю можна ще увесь серпень садити

Offline vibibi

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +300/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександр і Квітка
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
ідея
Глаза, улыбка, голос, смех. Ты для меня роднее всех ♥

Offline G_ala

• Активна Мамка
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Катруся
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
я до вас ))))
в мене городик засіяний травою, тому придумали з чоловіком для зелені конструкцію з палети, там в мене і рукола і салат і петрушка... а суниця і ампельна клубніка окремо в горшках.
салат тільки свій їмо, вже не памятаю коли купували.
суниці мала кожен день по штучці зриває, це вже ритуал )))

Offline Калинович

• Активна Мамка
    • Награды
Так, фото в студію:)