Автор Тема: Коли ваші дітки почали говорити?  (Прочитано 9532 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Oksana_RusАвтор темы

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +487/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 07.06.2009 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Коли ваші дітки почали говорити?
« : 26 Березень 2011, 16:49:50 »
Може така темка вже десь є, але я знайшла. Моїй донечці вже 1,9, але вона майже нічого "по-українськи" не говорить. Все розуміє, виконує показує, але майже нічого не говорить, тобто говорить, але воно не піддається перекладу, зрозумілих десь до 20 слів, словосполучення ще не говорить. Знаю діток, які в її віці вже говорять реченнями. До лікаря поки що йти не хочу, бо точно знаю, що нам "для профілактики" пропишуть ноотропи, враховуючи наші попередні діагнози, та й взагалі їх прописують більшості діток, які розвиваються не по "встановленому графіку", але вони дуже шкідливі і на мою малу дуже погано впливають (нервозність, безсоння і т. д.). Тому не знаю, що мені робити, чи йти до невролога, чи ще зачекати...
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Re: Коли ваші дітки почали говорити?
« Reply #1 : 26 Березень 2011, 17:09:44 »
ну от я всі Андрієві "подвиги" записувала в блокнот, от в мене теж він десь з півтора року почав пробувати щось зрозуміле (зрозуміле мені) говрити. В 1.8 казав "дідо" "фу" "пАпа" (мавпа) ну і інші елементарні "слова". Зате десь з двох років яяяк понеслося, то всі у дворі чи гостях, і потім у садку, дивувалися що він так гарно, чітко та правильно говорить, багатьма словами оперує. Так що не переживай ;)

• Рідна Мамка!
    • Награды
« Reply #2 : 26 Березень 2011, 17:23:08 »
Напишу наші досягнення, які згадаю: мама, тятя, бабі, дідо, моя-моя, мию-мию, кар-кар, ко-ко, кака, фу, ням-ням, на, дай, ляля, мавпа, морква, пити, буль-буль, кі (кіт), ті (світло), па-па, так, ні, нема. Це такі основні, але говорить під настрій, а як не хоче, то слова не витягнеш. І словосполучень зовсім не хоче говорити. Коли кажу повторити якесь слово, незнайоме, то може сказати якийсь один склад з нього... І ще ми рахуємо пальчики до 5-ти, але чотири не говорить, ось так, дуже мало, як для її віку...

Offline мама Лерочки

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Лерочка ,Дашулька
  • Ваше справжнє ім’я: наташа
« Reply #3 : 26 Березень 2011, 17:27:31 »
Оксана не переживай,все з твоєю дитиною буде нормально.Нам правда два рочки,і ми вже говоримо реченнями,але в нас є знайома дівчинка,молодша на два місяці.,то іі мама теж переживала,що вона не говорить.Я іі постійно казала,почекай,почекай.То зараз іі як прорвало,говорить реченнями,розрізняє кольори.А племінник мій до трьох не говорив майже,і нічого зараз все ок.

Offline Лучик

• Свідома Мамка
  • Репутація: +33/-0
    • Награды
« Reply #4 : 26 Березень 2011, 23:22:43 »
І я зі слів мами до трьох років майже нічого толком не говорила, а потім, як понеслося.... то в школу кликали, що забагато і швидко говорю!так що все у вашої малявки впереді!

Offline _Татьянка_

• Я сама ЩАСЛИВА МАМА
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +345/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 9 років, 8 місяців
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #5 : 26 Березень 2011, 23:28:47 »
Моя донечка почала говорити в 1,3 місяці. В 1,6 місяців уже розказувала казочку про курочку рябу. У 2 рочки знала падав сніг на поріг, пісеньку У лісі лісі темному. А от моя похресниця до 2 років взагалі практично нічого не говорила а потім як багато бачу тут пишуть пішло поїхало говорить прекрасно зараз їй 4. Не переживайте всі говорять і ваше маленьке почне просто в кожного це по різному.

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
« Reply #6 : 26 Березень 2011, 23:33:08 »
Мому племіннику через місяць 2 р., то він певно ще менше слів за вашу говорить.\
А моїй малій 1,5р, т о вона вже багатенько говорить, але ще слова по 2 докупи не зчіплює.
Звірів вона знає всіх, хто як говорить від рочку.

Я думаю нічого тут страшного нема.В мене малий ще дотепер поганенько говорит, ну так що деякі слова ще не всі розуміють d112

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #7 : 27 Березень 2011, 08:40:59 »
Комароаський , зхдається, писав, чи хто... коротше, турбуватись можна аж тоді, коли дитина в 4 (!) роки не говорить.

Offline Данічка

• Активна Мамка
  • Репутація: +32/-0
  • :)
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вадік
  • Ваше справжнє ім’я: Дана
« Reply #8 : 27 Березень 2011, 08:54:39 »
Оксаночка я також думаю що переживати зарано!!!! Мій малий майже до трьох говорив так як ваша доця зараз, але ми не переймались і от вже місяців 4 як його "прорвало", то тепер деколи аж голова тріщить від його розмов  d27 d27

Offline kaktus

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +68/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: дівчатка
  • Ваше справжнє ім’я: Лєна
« Reply #9 : 27 Березень 2011, 09:27:12 »
Оксана,не хвилюйтесь,не має в цьому нічого страшного. Я вас дуже добре розумію,моя мала також трохи погано говорить як на свій вік,речення не говорить,іноді може зв'язати докупи лиш 2-3 слова,правда повторює майже всі слова,все розуміє. А в 1.5 року у нас був словарний запас десь з 20-30 слів. Не хотіла свою дитину по лікарях тягати,бо дитина гарно розвивається,вдома немає конфліктів,не бачила причини,щоб її пічкати ліками. Багато літератури перечитала на цю тему. Як знаєте гарного логопеда,то можете відвести до нього.В розвитку мовлення допомагають пальчикові ігри(доречі якраз Хруська створила таку темку,то почитайте),бо на пальчиках багато нервових закінчень,через які подаються сигнали до мозку,продається багато книжечок з цими іграми. Коли говорите з дитиною,кажіть хай дивиться на ваші губи як ви вимовляєте слова. Приділяйте більше уваги,багато грайтесь,купіть пальчикові фарби,малюйте ними. Мені здається,що саме це нам і допомогло. Головне не падайте духом,прийде час що захочете аби трошки ще помовчала. 

Offline polya

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +88/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Поліна.17.05.2009
« Reply #10 : 27 Березень 2011, 18:27:28 »
у нас малююха почала говорити окремі слова в 7 міс...,в 1,6 міс.вона вже в мене говорила конкретними реченнями,але вона в мене реально говорить краще,як мій племінник в 4 роки.Мапбуть,то залежить від дитини.

• Рідна Мамка!
    • Награды
« Reply #11 : 06 Квітень 2011, 21:38:23 »
Ми недавно були в 2 педіатрів, бо мала кашляє, заодно спитала про мову, то вони сказали, що я придумую собі проблеми, мала добре чує, все розуміє, говорить слів 20-30, крім того багато незрозумілого, букви виговорює чітко, розумна і загалом добре розвинена. Сказали, що переживати і ходити по лікарях треба якщо вона не буде говорити в 3,5-4 роки. Лікарка, в якої ми були сказала, що її малий почав говорити майже в 4, коли пішов садок. До невролога ми поки що не ходили, я трохи заспокоїлася і буду чекати... z1

Offline мамусічка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +16/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександр ангелочок)
  • Ваше справжнє ім’я: антоніна
« Reply #12 : 06 Квітень 2011, 21:44:31 »
Цитувати
купіть пальчикові фарби,малюйте ними
а де їх можна купити?

• Рідна Мамка!
    • Награды
« Reply #13 : 06 Квітень 2011, 21:47:24 »
я бачила в Антошці, Пелікані, може і ще десь є, але моя мала фарби і пластилін їсть d27, так що такі заняття нам не підходять...

Offline evakamila

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +228/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #14 : 10 Квітень 2011, 20:50:54 »
Цитувати
Комароаський , зхдається, писав, чи хто... коротше, турбуватись можна аж тоді, коли дитина в 4 (!) роки не говорить.
100% погоджуюсь

Моя менша до 2.6 майже нічого не говорила,а пішла в садок,через місяць реченнями почала говорити,правда не всі звуки правильно вимовляє,але педіатр сказала,що виговоритьсяз з часом.

Offline Ellenka

• Своя Мамка
  • Репутація: +199/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Альбінка, Полінка
  • Ваше справжнє ім’я: Лєна
« Reply #15 : 03 Травень 2011, 00:12:22 »
Пальчикові фарби можна купити в "Канцелярія від А до Я" і набагато дешевше ніж в Антошці і Пелікані. Ще можна глянути в "Немовлятку", здається там також бачила. Моя мала фарбові маски собі робила - поки сходиш на кухню приходиш, а там - руки по локті зелені, лице червоне і волосся синє d27

А на рахунок мови, то поки не пішли в садок, щось там говорила і багато, але нічого не можна було зрозуміти. Тепер виговорилась. Хоча не все правильно каже, та зрозуміти можна. Так що кожна дитина індивідуальна, і загальних норм, в скільки і що повинна сказати, не існує.

Offline namestuna

• Організатор СП!
  • Активна Мамка
  • Репутація: +76/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Андрій-21р.,Юля-16р., Яна-8р.
  • Ваше справжнє ім’я: Свєта
« Reply #16 : 03 Травень 2011, 01:07:59 »
Мої діти усі швидко говорили,а особливо найменша,в 11-12 місяців вона кликала старших дітей на ім"я (Юля з буквою "л",Андрій або Андрійчик без"н" і "р") і більше 20 слів.До 2 років вона уже будувала складні речення.З моєю допомогою розказувала казочки .Велике значення має спілкування з старшими дітьми.Вивчення віршика чи казочки у вигляді ігри.
Наприклад,почніть з "Курочки Ряби"
Ви ,-"Жили -були
дитина,-"дідо,баба"
-А кого вони мали
-Курочку
-А що курочка знесла.........
Щоб обовязково дитина показувала як б"ють яїчко,як плачуть дідо з бабою....
Мої залишки  Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Хвастощі Для того щоб побачити посилання: Register or Login]