Автор Тема: Готуємо домашнє масло  (Прочитано 19152 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline lenad

• Свідома Мамка
  • Репутація: +61/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Лєна
Re: Готуємо домашнє масло
« Reply #34 : 16 Грудень 2014, 09:20:03 »
Цитувати
а закриває банку кришкою і так колотить, спосіб трохи застарілий,
в мене також так свекор робить.
Дівчатка, а зимою ви також робите масло? Бо знаю зараз багато корів на поповнення чекають і молочко вже не дуже добре.  d100

Offline Osoblyva

• Активна Мамка
  • Репутація: +31/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #35 : 23 Серпень 2015, 19:24:11 »
Цікава темка :xmm
А ми як були малі і пустували, то нам казали, що треба масло збити. Давали банку з домашньою сметаною до половини і закриту кришкою. Ми калатали тими банками так, що після того вже нічого не хотілося тільки спати  d27
Потім мама масло промивала в холодній воді . Масло смачне, але дуже жирне. Зараз є блендер і ми вже не вередуємо  z5

Offline Galyna0811

• Активна Мамка
  • Репутація: +72/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Тетянка
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #36 : 24 Лютий 2016, 13:21:32 »
Дівчата, робила масло по рецепту Божени. Вершки купила у суботу, до масла руки дійшли тільки вчора. Влила в чашу кух.комбайна, збила за 5 хв., майже все збилось докупи зразу, нічого не прийшлось формувати. Відкинула на друшляк, маслянка стекла, її було небагато. З півлітри вершків вийшло 420 г масла. Правда вершки по 40грн. Але зате знаю, що даю дитині.
Дякую за таку темку, Таня!  :flv
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Можливо в цьому світі ти лише проста людина, але для когось ти цілий світ

Сказали спасибо: bonitka

Offline iriska

• Активна Мамка
  • Репутація: +56/-0
  • Я найщасливіша матуся!)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #37 : 11 Квітень 2016, 17:00:36 »
Шукала я тут інформацію про приготування масла і не знайшла, тому вирішила створити тему про приготування масла у домашніх умовах.
В наш час, ні для кого не секрет, що в маслі, яке ми купуємо, може й не бути масла. Платимо гроші, а відповідного для цього продукту смаку і користі не отримуємо.  d104
Вже давно готую масло сама і це не така клопітка справа, як може здатися на перший погляд.
В цій темці пропоную мамочкам ділитися секретами у приготуванні масла, а також своїми враженнями. :)

Секрети у приготуванні домашнього масла

1. Якщо сметана зберігалася у холодильнику, то її потрібно витягнути, щоб постояла хоча б 1 годину при кімнатній температурі (тепліша сметана легше збивається).
2. Якщо немає часу чекати поки сметана нагріється при кімнатній температурі, то банку з сметаною можна поставити у миску з теплою водою, так вона нагріється скоріше.
3. Час, який потрібно затратити на збивання масла залежить від того наскільки сметана відстояна, тобто свіжа сметана (щойно зібрана) потребує більше часу на збивання, ніж відстояна, наприклад 1-2 доби.
4. Маслянка (рідина, яка утвориться) можна використовувати для приготування домашнього хліба та маффінів. Наприклад, маслянку можна розбавити водою (для хліба) чи молоком (для маффінів) і замісити тісто.
5. Масло можна збивати як у спеціальних маслобійках, так і за допомогою ручного блендера, міксера або взагалі просто у скляній банці (потрібно банку закрити кришкою і збовтувати у руках до отримання потрібного результату). Останній метод трішки марудний  :)

Мій рецепт приготування домашнього масла

Склад:
 1 літр домашньої сметани
1 ст. л цукру
0,5 ч. л. солі

Приготування:
1 літр сметани (якщо ви купуєте на базарі, то, мабуть, краще брати сепараторну). Сметану перелити в 2-х літрову банку і збивати ручним блендером на максимальній швидкості. Час від часу даю блендеру перепочити, потім знову збиваю, так продовжую до утворення масляних грудочок. Масляні грудочки чітко відділяються від рідини (маслянки). Тоді виливаю весь вміст банки у велику миску, масло руками притискаю до краю миски, а маслянку зливаю. Потім наливаю холодну воду і помішую масло ложкою, щоб воно гарно промилося, рідину зливаю, так роблю 2-3 рази. Промивати масло слід до чистої води. Потім згуртовую масло до купи і все, можна смакувати. Рекомендую спробувати! z4

З 1-ї літри сметани у мене вийшло близько 400 гр. масла. Але не дивуйтесь, якщо у вас вийшло менше, тому що все залежить від жирності сметани.

Для дитиниперестала купувати магазинну молочну продукцію, бо читала і чула не одноразово що нічого там натурального нема, навіть в дитячій молочній продукції, завжди добавляють якісь добавки. Купляю тільки в перевіреної жінки на базарі. Сьогодні зробила домашнє маселко за вашим рецептом. Дякую, що поділилися ним, масло вийшло смачне. [img]http://doodoo.ru/smiles/n Тепер тільки домашнє масло робитиму для своєї дитини та сімї

Offline Lidiia

• Активна Мамка
  • Репутація: +47/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анна та Єлизавета
  • Ваше справжнє ім’я: Ліда
« Reply #38 : 24 Жовтень 2016, 19:18:31 »
І я робила таке масло,  дуже смачно получається + ще додавала перед збиванням до сметани куркуму і вже готове масло промивала в холодній воді. Смакотааа  d38 d9

Подумала і додала ще: 24 Жовтень 2016, 19:20:42
А про масло з вершків тільки пару днів назад дізналась. Родичка в Англії працює, і там тільки таке масло і робить. Привезла нам))) Теж уже хочу спробувати..

Online Natalo4ka-vit

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +241/-1
  • Самый большой подарок от БОГА - это наши дети!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віталік
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #39 : 24 Жовтень 2016, 23:22:08 »
Дякую за поради. Давно збираюсь зробити сама масла, та ніяк не доходять руки.
Замуж надо выходить по-молодости, по-глупости, по большой любви или по залёту. Потому что повзрослеешь, поумнеешь и поймёшь, что идеальных людей нет, а не идеальный тебе не нужен.

Offline сяся пушкін

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка, Тадейчик, Максимчик
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #40 : 24 Жовтень 2016, 23:50:03 »
ми також часто робимо своє масло(збиваємо міксером), а також мама плавить сир, який подучається як голландський  d53

Offline Galyna0811

• Активна Мамка
  • Репутація: +72/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Тетянка
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #41 : 25 Жовтень 2016, 00:58:04 »
Мамки, хто знає, з вересня збирала вершки з домашнього молока якісь тягучі. Це корова тільна чи що? Поміняла корову - і все ок.

Можливо в цьому світі ти лише проста людина, але для когось ти цілий світ

Offline Lidiia

• Активна Мамка
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анна та Єлизавета
  • Ваше справжнє ім’я: Ліда
« Reply #42 : 11 Листопад 2016, 12:47:52 »
Сьогодні зробила масло із вершків, збивала блендером 7 хв. Із 0,5 л получилось 340 г. Масло чудове!  d41

Offline bonitkaАвтор темы

• Головне в житті - СІМ'Я! Кар'єра не чекає тебе вдома, гроші не витруть сльози, а слава не обійме вночі...
  • Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1036/-0
  • Don't worry, be happy...
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #43 : 11 Листопад 2016, 12:58:12 »
Сьогодні зробила масло із вершків, збивала блендером 7 хв. Із 0,5 л получилось 340 г. Масло чудове!  d41
Вітаю! :) Так, з вершків виходить дууже смачне масло - таке солоденьке... d9
Білоруська постільна білизна - якість за доступну ціну

Позолочені вироби з медичного золота