Автор Тема: Перше враження - помилка чи істина?  (Прочитано 7309 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline bonitkaАвтор темы

• Головне в житті - СІМ'Я! Кар'єра не чекає тебе вдома, гроші не витруть сльози, а слава не обійме вночі...
  • Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1036/-0
  • Don't worry, be happy...
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Перше враження - помилка чи істина?
« : 17 Грудень 2012, 02:01:30 »
Перше враження - помилка чи істина? Усім нам добре відома приказка "зустрічають по одягу, проводжають по розуму", також існує фраза "перше враження завжди оманливе". Чи є істина в цих словах? Чи дійсно ми, такі дорослі, мудрі, досвідчені і тямущі, не в змозі правильно оцінити людину, яку бачимо уперше?

Почну з себе. Особисто мене, дуже часто підводить перше враження, що складається у мене про людину, яку я бачу вперше.  На формування мого першого враження впливає: в першу чергу, зовнішній вигляд людини (охайність), її поведінка, жести, манера розмовляти, погляд, деяку роль відіграє також вміння себе припіднести.
Я стараюся тримати себе  в руках і не робити передчасних висновків, опираючись тільки на одиничні ознаки, але всерівно, такі моменти є і вони повторюються у моєму житті. d104

Було б дуже цікаво почитати про ваш досвід, шановні форумчанки, щодо першого враження, яке складається у вас про інших людей. На основі чого, яких ознак, факторів, ви формуєте свою позитивну чи негативну думку про людей, яких бачите вперше?

Білоруська постільна білизна - якість за доступну ціну
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Позолочені вироби з медичного золота

Offline bonitkaАвтор темы

• Головне в житті - СІМ'Я! Кар'єра не чекає тебе вдома, гроші не витруть сльози, а слава не обійме вночі...
  • Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1036/-0
  • Don't worry, be happy...
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Re: Перше враження - помилка чи істина?
« Reply #1 : 17 Грудень 2012, 02:19:29 »
Трішки психології по цьому питанню.

У більшості випадків (помічу, не все і не завжди, але у більшості), якщо оцінити наше первинне сприйняття незнайомої людини в сто відсотків, то на 50% складаємо собі правильну думку про незнайомця, а ось решта 50 будут помилковими. Чому? Як виявилося, усі ми, незалежно від віку і життєвого досвіду, схильні до впливу трьох помилок першого сприйняття : 1. Помилка переваги. 2. Помилка відношення до нас, коханих. 3. Помилка привабливості.

Ну а тепер детальніше і по порядку, що ж ми робимо не так, і чому не завжди можемо об'єктивно оцінити і сприйняти людину при першій зустрічі з ним? Помилка переваги відбувається тоді, коли ми зустрічаємо людину, в чомусь нас що перевершує (престижна машина, модний одяг, дорогі аксесуари, мова, багата незрозумілими термінами, гроші, влада і так далі). Через що ми, як правило, його переоцінюємо, тобто відносимося до нього добре заздалегідь, ми психологічно видаємо такій людині аванс довіри.

Але трапляється і так, що не нас, а ми в чомусь перевершуємо незнайому людину, і тоді ми починаємо недооцінювати, ставити його на ступінь нижче нас, тобто авансуємо своєю неприязню, поблажливістю і недовірою. У цих обох варіантах є один дуже істотний мінус. Річ у тому, що фіксується перевага за якоюсь однією ознакою (наприклад - престижна машина).

А переоцінка або недооцінка людини йде по багатьох критеріях (ах, раз у нього така машина - значить, є гроші, якщо є гроші - значить, добре заробляє, якщо добре заробляє - значить, розумний і т. д.). Насправді ця людина може бути просто шофером або узяти машину напрокат у знайомого, але наша думка, грунтована на першому враженні переваги, вже склалася. І ми перебуватимемо під його дією досить довгий час.

Помилка відношення будується на комплексі значущості, який є невід'ємною частиною кожної людини. Усі ми хочемо, щоб нас поважали, визнавали наші достоїнства, щоб розуміли, що ми унікальні і неповторювані, ми хочемо бути об'єктом захоплення. І в цьому немає нічого ганебного, честолюбство(не гіпертрофоване) є двигуном нашої самореалізації. Корені комплексу значущості йдуть з дитинства, коли нас хвалили за усю з'їдену кашу, за прибрані іграшки, за добре зроблені уроки.

Кожен з нас відчуває потребу в заохоченні і доброму, шанобливому відношенні до себе. Саме тому, якщо незнайома людина відноситься до нас добре, без агресії, з розумінням, якщо він допомагає нам в чомусь, то ми, природно, починаємо переоцінювати його. І, як в помилці переваги, авансуватимемо йому довіру, не вникаючи в суть його особи, не розбираючись в недоліках. Для нас така людина спочатку хороша. І все наші подальші стосунки з ним будуватимуться саме на цих позиціях.

Ми підсвідомо починаємо приписувати йому позитивні характеристики і відкидати можливі негативні. З вищесказаного логічно витікає, що якщо людина відноситься до нас погано, упереджено, з упередженням або агресивно, то ми не станемо розбиратися в причинах такої поведінки, а просто складемо собі негативну думку. І подальші стосунки будуватимемо виходячи саме з такої оцінки. Ми наполегливо не помічатимемо його позитивних сторін.

В майбутньому цій людині буде досить складно здолати негативний бар'єр, створений першим враженням про нього при знайомстві. До речі, чи не через цю помилку сприйняття і з'явилося золоте правило спілкування : "Поступай з іншими так, як хочеш, щоб поступали з тобою"? Помилка привабливості спрацьовує у кожної людини на підсвідомому рівні. Що б не говорили, але у кожного з нас є свої, індивідуальні критерії людської зовнішності, яка нам імпонує або ж відштовхує.

Звідси витікає, що якщо людина нам подобається зовні, то ми схильні вважати його більше хорошим, розумним і цікавим. Якщо ж людина для нас неприваблива, то і інші його якості нами недооцінюються. Обмовлюся, йдеться тільки про перше враження при знайомстві. Надалі, звичайно ж, пізнаючи внутрішній світ нової людини, ми поступово міняємо свої оцінки і судження про нього.

Висновок: здійснюючи вищеописані помилки при складанні першого враження, ми фокусуємо свою увагу на якихось одиничних ознаках, будь то перевага (наше або над нами), будь то позитивне або негативне відношення до нас, або ж спрацює помилка привабливості, але спрацюють саме вони. Усі інші риси нової людини ми добудовуватимемо виходячи з першої оцінки, позитивної або негативної.
Білоруська постільна білизна - якість за доступну ціну

Позолочені вироби з медичного золота

Offline Панакота

• Віддана Мамка
  • Репутація: +611/-9
  • Мандала во мне
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечка
  • Ваше справжнє ім’я: Іванна
« Reply #2 : 17 Грудень 2012, 02:29:05 »
В мене в більшості випадків перше враження оманливе, тому я вже зараз ніколи не роблю якихось висновків (ні поганих, ні гарних) про людину тільки після першого епізоду спілкування  d112. А є багато людей, яки навпаки білше всього довірають саме першому враженню, бо в них розвинена інтуіція (і вони їй довіряють), а перше враження (якщо відклучити мозок - чого я не вмію) це саме робота інтуіції часто.

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +334/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #3 : 17 Грудень 2012, 10:30:06 »
Я дуже рідко помиляюсь в оцінці. Якось так, перший погляд стає найбільш правильним. Але я й не звертаю уваги на одяг, аксесуари чи зачіску-макіяж. Ну це для мене не показник. Тобто чистий одяг показник, а його приблизна вартість - ні.

Offline Lesya 166

• Своя Мамка
  • Репутація: +38/-2
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віктор 4 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Леся
« Reply #4 : 17 Грудень 2012, 10:36:01 »
я завжди переоцінюю людей і отму потім трішки розчаровуюсь, стараюсь звертати увагу на чистоту одягу та мови, наприклад недалекість думок та манера висловлювання може відвернути мене від людини.

Offline Лайла

• Кішок не любить тільки той, хто ще не зустрів свою кішку.
  • Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +354/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
« Reply #5 : 17 Грудень 2012, 10:37:27 »
я часто помиляюся, коли бачу людину вперше, та потім уже я не помиляюся ніколи, тобто якщо мені людтна не сподобалася після кількох зустрічей, то значить вона точно не буде моїм другом чи хорошим знайомим. знаю, що не помиляюся в оцінці. в мене так: перше враження-оманливе d104

Offline RoksolanKa

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1037/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Лізонька
  • Ваше справжнє ім’я: Роксолана
« Reply #6 : 17 Грудень 2012, 10:44:02 »
в мене буває по-різному, але я люблю за людьми наблюдати, дивлюся на поведінку, як вона розмовляє, як думки висловлює, а одяг - то таке, адже навіть не всі бомжі тупі алкаші, може їх так покарала доля, відібравши житло, а людина може бути інтелектуально розвинута, ще розумніша від мажоріка, який їздить на "бесі" d30

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #7 : 17 Грудень 2012, 11:11:44 »
У мене перше враження також часто оманливе буває, тому я не вірю, що за 10 секунд знайомства можна дати адекватну оцінку людині. Є багато людей, які легко входять в контакт з моменту знайомства і створюють дуже позитивний імідж в моїх очах, але в процесі подальшого спілкування часто "вилазять" деякі моменти, через які я втрачаю по-трохи інтерес до такої людини. А є люди досить закриті і стримані, але за цією стіною стриманості часто  приховуються дуже інтелектуальні і духовно багаті люді, і я отримую масу задоволення від спілкування з ними.

Доречі, про бомжів -  у нас на вулиці досить довгий час жив один такий. Так от він постійно ходив в лахах старих, але любив заговорити до перехожих, я була дуже здивована, бо говорив він чистою українською, без сленгу і дуже ввічливо. Кудись зник він, але виявилося, що мої знайомі його знали коли він був досить успішною і заможною людиною, але щось у нього пішло не так і от став бомжем

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline RoksolanKa

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #8 : 17 Грудень 2012, 11:19:49 »
У мене перше враження також часто оманливе буває, тому я не вірю, що за 10 секунд знайомства можна дати адекватну оцінку людині. Є багато людей, які легко входять в контакт з моменту знайомства і створюють дуже позитивний імідж в моїх очах, але в процесі подальшого спілкування часто "вилазять" деякі моменти, через які я втрачаю по-трохи інтерес до такої людини. А є люди досить закриті і стримані, але за цією стіною стриманості часто  приховуються дуже інтелектуальні і духовно багаті люді, і я отримую масу задоволення від спілкування з ними.

Доречі, про бомжів -  у нас на вулиці досить довгий час жив один такий. Так от він постійно ходив в лахах старих, але любив заговорити до перехожих, я була дуже здивована, бо говорив він чистою українською, без сленгу і дуже ввічливо. Кудись зник він, але виявилося, що мої знайомі його знали коли він був досить успішною і заможною людиною, але щось у нього пішло не так і от став бомжем
на жаль, такі випадки не поодинокі :(
на рахунок першої частини допису погоджуюся з тобою, навіть іноді буває, що людина такі розумні речі говорить і так правдоподібно, а виявляється, що те все суцільний обман, замилювання очей або ж людина живе у своєму світі, хоче показати, яка вона класна, затребувана (знаю таких), що аж сама починає в те вірити, а все через те, що її десь не долюбили, знущалися, прикалувалися над нею і т.д. d112

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #9 : 17 Грудень 2012, 11:22:52 »
А ще я ніколи не суджу людину по її матеріальному стану. Вважаю, що так можуть судити лише дуже обмежені люди

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline RoksolanKa

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #10 : 17 Грудень 2012, 11:28:11 »
А ще я ніколи не суджу людину по її матеріальному стану. Вважаю, що так можуть судити лише дуже обмежені люди
так, по цьому не варто судити, але напевно 75% людей так роблять, що дуже обідно :(

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +334/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #11 : 17 Грудень 2012, 11:34:14 »
Цитувати
що дуже обідно
А мені не обідно, бо якщо я комусь не цікава через непідходящий одяг, то це не моя людина і спілкування однаково не получиться.

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #12 : 17 Грудень 2012, 11:35:44 »
Цитувати
А мені не обідно, бо якщо я комусь не цікава через непідходящий одяг, то це не моя людина і спілкування однаково не получиться.
Згідна. Якщо людина судить мене по зовнішньому вигляду, то я просто не маю жодного інтересу до такої особи

Offline karolina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +169/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Люба
« Reply #13 : 17 Грудень 2012, 11:36:03 »
Цитувати
Підтримую.

А на рахунок першого враження, то я майже ніколи не помиляюся і після першої зустрічі я вже знаю ,чи буду спілкуватись з людиною,  чи ні. Може це тому ,що я працювала з людьми досить довго  d112

Offline RoksolanKa

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #14 : 17 Грудень 2012, 11:36:19 »
Цитувати
що дуже обідно
обідно, що люди так вузько дивляться d112 але як каже поговорка: по одежі зустрічають, а по розуму проводжають :)

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
  • Репутація: +3/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #15 : 17 Грудень 2012, 11:39:59 »
у мене перше враження - це завжди істина у чистому вигляді!!!!!

єдине про що шкодую , що часто я сама собі невірю, казала вже що зроблю собі татушку - Слухайся себе!
Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платьишко!

Offline Панакота

• Віддана Мамка
  • Репутація: +611/-9
  • Мандала во мне
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечка
  • Ваше справжнє ім’я: Іванна
« Reply #16 : 17 Грудень 2012, 11:40:21 »
Цитувати
ну з цим я не дуже згодна, сама я теж не суджу людей за матерыальним станом, бо в наший країні наприклад молодий лікар без підтримки знаходится майже за чертою бедності  d111, але вже дорослі люди біля 40 років повинні жити пристойно, не багато, але не на межі бідності, мені блище вислів американцій "Якщо ви таки розумні, то чого ви такі бідні"  d112. Не прямо вже так жорстко, але велика доля правди в цьому є. Також коли спілкуєшься з нашими багатіями, то іноді просто диву дивишься на скільки вони неосвічені, наскільки в них примітивні судження і обмежений світогляд, але коли бачишь їх в робочому процессі то прекрасно розумієшь, що вони хватки і дуже розумні (просто не інтелектуально, а якось так по життєвому) люди.