Автор Тема: лактостаз чи "обвіяло" груди?  (Прочитано 15561 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline ЛюбцяАвтор темы

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +6/-0
  • Консультант з ГВ
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Юлія - 6 років Таїсія - 4 місяці
  • Ваше справжнє ім’я: Любов
лактостаз чи "обвіяло" груди?
« : 15 Березень 2010, 21:34:02 »
Лактостаз
- це застій молока в одній або декількох ділянках молочної залози. Проявляється цей стан ущільненням тканини залози й болісністю - особливо при пальпації. На шкірі відповідної ділянки груди наблюдається мереживо розширених вен. Напруга і болісність ділянок залози можуть залишатися й після її спорожнювання. Температура тіла при цьому зазвичай буває нормальною.

Причини виникнення лактостазу

Виникнення лактостазу зазвичай буває викликано двома причинами: підвищеним виробленням молока й порушенням його відтоку з якої-небудь області або із залози в цілому в результаті закупорки або вузькості молочних проток.
Перші дні ви годували малюка молозивом. На 3-5-й день після родів приходить молочко. Як зробити цей перехід не дуже відчутним?
Наповнення грудей залежить від того, як було організовано ГВ з 1–ї години життя. Важливо з самого початку робити правильний запит молочка. Для цього мама і дитина перебувають разом з першої години життя, і мама починає прикладати за своєю вимогою. Приблизний ритм: раз в годину–півтори. Організму дається інформація, про те, скільки молока потрібно видати в перший прилив. При такій організації годування прилив може бути непомітний для мами. Якщо мама та дитина були окремо в перші 24 години, організм матері дає великий прилив, щоб виробилося багато інгібітора для згасання лактації.

Якщо молочка прийшло все таки багато, дотримуємося наступних рекомендацій:
1. Слідкуємо за правильним прикладанням дитини.
2. Годуємо вдень раз на годину. Якщо дитина маловісна або недоношена - раз на 30-40 хвилин.
3. Нічний ритм може бути 24, 2, 4, 6, 8.
4. Годування без обмеження за часом.
5. Підбираємо позу для годування.

Важливо відрізняти стан наповнення груді від нагрубання.
При нагрубанні не діє рефлекс оксітоцину, тобто молоко дуже погано виділяється. Після того, як малюк поїв, мама не відчуває полегшення. Також груди - червоні, болючі, отьочні.
В цьому випадку дуже важливо стимулювати рефлекс оксітоцину.
Загальні рекомендації (виділення оксітоцину - дуже залежить від емоційного стану мами):
1. Розслабитися(подумати про щось гарне).
2. Масаж.
3. Теплий душ.
4. Тепла пеленка.

Чим небезпечне зціджування:
По-перше, даєте невірний запит на подальше вироблення молока.
По-друге, є ризик травмувати ніжні протоки грудей.

Я відкрила для себе найприємніший спосіб зціджування та масажу при лактостазі у теплій ванні з душем, і після масажу прикладати до груді дитинку щоб добре відсмоктала решту молочка.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline admin

• Адміністратор
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
Re: лактостаз чи "обвіяло" груди?
« Reply #1 : 15 Березень 2010, 22:55:09 »
Я лактостазом раз 10 намучилась з температурою 40, трусило так що думала впаду з ліжка. На місці де з’являлось затвердіння шкіра ставала дуже червоною. Найбільше боялась, що зараз мене заберуть в лікарню, а я не маю з ким донечку лишити та й ще й без молочка. Хоч чоловік і міг би взяти все на себе, але я НЕ МОГЛА лишити донечку ні на хвилину. От і сама по трошки розціджувала груди. Молоковідсмоктувач мені не допомагав, та й мені не зручно було. Я краще відчувала де у мене застій і по трошки сама себе розмасажувала. Прикладала частіше дитину. Немає нічого кращого, як це зробить дитина. Потім поступово знов збільшувала проміжок годування до того, який був раніше.

Тут основне масаж при перших симптомах і навіть при дуже сильних болях легенько масажувати і сціджувати молоко, а в кінці дати груди дитині, бо інакше можна дотягнути до маститу. d104

Offline Романія

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +390/-0
  • В душі нірвана, а в попі - шило!
    • Торти на замовлення
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Веронічка - 6 років, Арсенчик - 1 рочок
  • Ваше справжнє ім’я: Романія
« Reply #2 : 16 Березень 2010, 13:37:30 »
     У мене застій молока був 2 рази. Перший в перші тижні, коли доня довго спала і пропустила годування, а другий трошки пізніше, теж був зв"язаний зі зміною режиму годування. Я годувала на вимогу, але певний режим доня собі виробила сама. Температура різко підскочила до 39 за якихось кілька хвилин. Я сиділа біля каміна так близько, що ледь шкіру не обпекла і мене все одно колотило від холоду. Груди напухли і з"явилися затвердіння (вузли, гулі).
     Температуру в таких випадках треба збивати негайно, щоб не пропало молоко. Я використовувала свічки Вібуркол, пила дитячий парацетамол і прикладала капустяне листя до грудей. Раджу завжди мати ці засоби вдома, коли є маленькі дітки.
     Груди потрібно розмасажовувати і сціджувати молоко. Процедура не з приємних, болюча, але треба потерпіти і все зробити. Якщо будете себе жаліти і погано розмасажовувати ті всі гулі, то ніякого ефекту не буде і ситуація ускладниться.
     І звичайно почастіше прикладати дитинку до грудей, нехай допомагає мамі. ;)
     Здоров"я Вам і Вашим діткам!
Слайд-шоу на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Граюся з малечею... З тортами перерва.

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +473/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 4 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #3 : 14 Квітень 2010, 15:51:25 »
У мене в роддомі був страшний лактостаз, коли почало прибувати молоко. Вдень, колі відчула, що молоко вже прибуває, я закликала консультатнта з грудного вигодовування, вона похапцем розповіла мені що до чого, але показати не схотіла. У мене перша дитина і я напевно не правильно його прикладала, в результаті груди стали як камінь, вкрилися гулями, температура підскочила. Допомоги чекати було ні від кого, бо були різдвяні свята ще й вечір, тож весь медперсонал подався святкувати. Що я тільки не робила, і молоковідсмоктувач чоловік купив, але нічого не допомагало. Я від болю просто ридала, а потім взяла себе в руки і почала синочка просто змушувати брати груди, а він не хотів, бо у нього не получалося через те що груди сильно набрякли. Не знаю яким чудом, але до ранку дитина таки розсмоктала мені груди, хоча цілу ніч ми не спали. От так я ледве не догралася до маститу, але все обійшлося лише тріщинами сосків.  Щоб запобігти лактостазу потрібно частіше і головне правильно прикладати дитину до грудей, а якщо дитина перша і у мами немає досвіду, потрібно щоб хтось нормально пояснив як це робиться, показав і, якщо є можливість, навіть розцідив.

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline naddy.b

• Своя Мамка
  • Репутація: +28/-0
  • Користувач забанений!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Надія
« Reply #4 : 14 Квітень 2010, 16:05:26 »
В мене застій стався вже дома, коли виписались з роддому. Ми з тою випискою намаялись, годин 6 нас мордували, пропустили не одне годування. В результаті груди стали як камінці, дитина плаче, бо голодна, а вчепитись у груди не може, бо сосків навіть не видно було. Якби не чоловік, я би пропала :8 великі теплі руки, масаж і все пройшло. Вночі малюк смоктав скільки хотів тод на ранок усі були щасливі і здорові.

Offline natashka

• Самый лучший подарок, который дарит нам судьба - это люди, которым мы говорим "спасибо, что ты есть"
  • Активна Мамка
  • Репутація: +52/-0
  • Єдині, бо ми любимо Україну...)))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #5 : 22 Квітень 2010, 14:44:42 »
Дівчата, допоможіть!!! В мене подруга народила тиждень тому, то спочатку все було добре, а вчора груди почали боліти, твердіти і t = 39.6 !!! порадьте якусь хорошу акушерку, щоб розцідила! може маєте номер телефону! Дуже треба!!!

Offline Туся

• Своя Мамка
  • Репутація: +148/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діанка і Арсен
  • Ваше справжнє ім’я: Марта
« Reply #6 : 29 Травень 2010, 00:31:23 »
Дуже хороша акушерка Галина Федотівна, я в неї 2 рази була. Раз з першою дитиною, і буквально тиждень тому з 2-ю, температура піднялась до 39,6. Телефон маю домашній: 55 57 62. вона розмасажує і розкаже як температуру збити!

Offline barambosya

• Життя прекрасне і я цьому підтвердження!!!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +170/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Син Владислав
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #7 : 29 Травень 2010, 00:46:56 »
В мене теж кілька разів був лактостаз. Я десь вичитала, що потрібно покласти дитинку на стіл і в різних положеннях дати розсмоктати груди. Я правда на стіл малого не ставила, сама крутилась навколо нього, помогло.

Offline naddy.b

• Своя Мамка
  • Користувач забанений!
    • Награды
« Reply #8 : 03 Серпень 2010, 20:57:34 »
Дівчата, маю велику халепу - вчора, добряче впрівши, сіла годувати малого на вулиці і простудила груди. Ввечері дико боліла одна доля, важко було дитину з того боку на руках тримати. Гулі як такої не було, невелик ущільнення і біль, як від синця. Вночі старалась малого частіше годувати саме з тієї груді, стало легше, але все одно страшнувато. Наразі розмасажовую ущільнення і зціджую.

В кого були подібні проблеми і як з цим боролись?

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #9 : 03 Серпень 2010, 22:59:40 »
Мене з Арсеном ще,десь було підвіяло,то зразу температура 38 і було почервоніння,то ми кликали одну медсестру,вона мене розціджувала.

Знаю що помагає прикладати лист капусти

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +97/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #10 : 03 Серпень 2010, 23:07:53 »
давати ту грудь і гріти її, плюс легкий масаж  ;)

У мене таке було багато раз, так і спасалася  z5
Сім"я- це моє основне натхнення у житті !!!

Offline Ксюшик

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +283/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Маринка, Алінка
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #11 : 04 Серпень 2010, 16:11:16 »
можна намочити м"якош батона в молоці і прикласти на ніч, обгорнувши целофаном, мама казала, шо таке і від маститу помагає.
СП ПАРФУМ  + КОСМЕТИКА  бренди Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
СП БІОГЕЛЬ Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Метелик

• Щаслива, тому що двічі мама !
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +727/-0
  • До мене тільки на ти!
    • Місце, де я творю!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #12 : 04 Серпень 2010, 17:02:07 »
Масаж і сухе тепло,а  ще зціджувати після масажу або маленького прикладати.А гріти можна зваривши картоплю пюре і замотавши в целофановий кульочок і якусь тряпочку, або сіль нагрівають і гріють!
Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline naddy.b

• Своя Мамка
  • Користувач забанений!
    • Награды
« Reply #13 : 04 Серпень 2010, 17:58:53 »
Дякую за поради  :) роблю масаж і манюню частіше прикладаю, то вже ущільнення немає, ще трохи болить. Але то може і від масажу  z5

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #14 : 24 Серпень 2010, 19:07:51 »
Пережила і я недавно таке ж.  Допомогли масаж до, після і під час (!!!) годування, годувала малу змінюючи положення, а також тепліше одягалася. І допомогло. Хоч теж була температура 38 і почервоніння.

Offline lyudka

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
« Reply #15 : 09 Вересень 2010, 17:31:02 »
зі мною таке часто трапляється,то ягруди натира "зірочкою", краще гріє ніж картопляні пюре і т.п.

Offline sip-marinka

• Свідома Мамка
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Володимир-Ілля, 10,5 міс
  • Ваше справжнє ім’я: Марина
« Reply #16 : 29 Листопад 2010, 20:31:04 »
спробуйте вимочувати груди у теплій (майже гарячій) сирватці. мені дуже допомагає - за 1-2 дні проходить ( правда сирватку не завжди вдаєть ся дістати  d104...)