Автор Тема: У якому віці ваша дитина пішла у дитсадок?  (Прочитано 22234 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline bvlgari

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +147/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександр-7 років.Анастасії-5років
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Re: У якому віці ваша дитина пішла у дитсадок?
« Reply #17 : 17 Березень 2010, 21:32:32 »
Цитувати
батьки котрої знову заплатять благодійний внесок і в кишеню щось покладуть

Жах,до чого ми дійшли,а що далі?
Таня, Антоніна права дитині важко входити в колектив де вже сформовані свої "банди", але якщо дитина "пробивна", то тоді без різниці.
Антоніна,а ти вихователям носиш цукерочки, кави, конвертики, щоб краще доглядали за дитиною.Бо я думала що без цього неможливо,але вийшло навпаки,хоча є батьки які окремо вітають вихователів зі святом.

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #18 : 17 Березень 2010, 22:33:50 »
Цитувати
хоча є батьки які окремо вітають вихователів зі святом
ну це вже взагалі d110
Моя сусідка розказувала, що в садіку збирали гроші вихователю на Миколая, і то не по 2грн., а нормальна сума d107, я в шоці, чого вихователю на Миколая, вона, що мален.ляля

Offline AntoshaG08

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +42/-0
  • everything's happen for reason !!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Антоніна
« Reply #19 : 17 Березень 2010, 23:05:12 »
Таня , а ти  що думала d143, тут у всі свята треба уважити, не тільки вихователів , а й завідуючу, чи методистку. Ми до Миколая теж кругленьку суму здавали :(.А на рахунок окремих пакетів - обійдуться, це їхня робота d141 - поки що справлялись.Але звичайно, якщо в групі є батьки, які займаються 'благодійністю', то ти точно ідіотом виглядаєш і вже мусиш, бо так навчили /ттт в нас такого нема/

Offline darkfly

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #20 : 21 Березень 2010, 22:52:22 »
Адаптація до дитячого садка (з журналу "Зростаємо разом" № 7 2009)

Відповідно до Статті 4 Закону України «Про дошкільну освіту», дошкільна освіта є обов’язковим первинним складником системи безперервної освіти в Україні. У житті дитини настає період, коли їй належить відвідувати дитячий садок. Насправді, коли це відбудеться, вирішують її батьки. На нашу думку, четвертий рік життя є одним зі сприятливих періодів для початку відвідування дошкільного навчального закладу. Давайте поміркуємо над цим разом.

По-перше, завершився період раннього дитинства, в якому дитина активно росла і розвивалася (освоїла ходьбу, різноманітні дії з предметами, навчилася розуміти мовлення і активно говорити сама), їй потрібні були близькі люди, контакти з якими були основними в її розвитку. За перші три роки малюк підріс, зміцнів, багато чого навчився. Стосується це, перш за все, таких найважливіших навичок, як самообслуговування (малюк самостійно їсть, відвідує туалет, частково сам уміє одягатися і роздягатися, за допомогою дорослого підтримує і наводить елементарний лад в особистих речах і іграшках), уміння самостійно гратися і налагоджувати контакти з оточуючими. Крім того, дитина вже має досвід «розставання» з мамою на деякий час. Для успішної адаптації дитини до умов дитячого садка це не мало. Процес звикання (адаптації) до дитячого садка відбувається достатньо індивідуально. Одні діти легко і швидко звикають, не спричиняючи зайвого клопоту батькам. Інші, навпаки, звикають тривалий час, хворобливо, а іноді зовсім не можуть адаптуватися. У період адаптації у дитини відбувається перебудова динамічних стереотипів — раніше сформованих звичок і устрою життя. Додайте до цього так звану імунну і фізіологічну ломку, подолання психологічних перешкод. Тому малюк переживає стрес,  прояви якого різноманітні — відмова від їжі, сну, спілкування з оточуючими, заглиблення в себе, плач, хвороби. Щоб адаптація до дитячого садка відбувалася якомога легше,  слід готувати малюка до того, що незабаром його життя зміниться. Найоптимальнішою порою року для початку відвідувань дитячого садка вважається початок літа або осені. Комплектація нових груп дітьми відбувається саме навесні. Саме тоді планується навчально-виховна робота на новий навчальний рік, виділення засобів на упорядкування групових приміщень, комплектацію групи іграшками і допомогою, відповідно до віку дітей. Тоді для всіх вихованців навчальний рік почнеться в укомплектованій дітьми групі. Про-те це не означає, що в іншу пору року малюка не приймуть до дитячого садка.  Буде дуже добре,  якщо вихователь дитячого садка наперед познайомиться з майбутнім вихованцем, визначить можливі труднощі і надасть рекомендації щодо їх усунення ще до того, як дитина почне систематично відвідувати дитячий садок. Головною педагогічною умовою успішної адаптації дитини до умов виховання в дитячому садку є єдність вимог до малюка у сім’ї та дитячому садку. З цією метою батьків ознайомлюють з умовами життя дітей у групі, а також вихователь дізнається про умови виховання малюка у сім’ї, його індивідуальні особливості, звички. Бажано, щоб умови і вимоги до дитини з боку дорослих максимально збігалися. Стосується це, перш за все, режиму дня, навичок самообслуговування, культури поведінки. Також батьки повинні підготувати до відвідування дитячого садка і саму дитину. По-перше, слід організовувати спілкування дитини з іншими дітьми — під час прогулянок, відвідувань сімей із дітьми. Малюк повинен навчитися спілкуватися, ділитися іграшками, гратися і по-водитися в дитячому товаристві. По-друге, чим більше навичок самообслуговування засвоїть дитина, тим легше відбуватиметься процес адаптації до дитячого садка. Дитина має вміти:

Умиватися

За невеликою допомогою дорослого мити руки, дотримуючись послідовності: дорослий допомагає загорнути рукави, відрегулювати струмінь води, дитина самостійно мочить руки у воді, бере мило, намилює руки; дорослий показує, як зробити багато піни; дитина повторює його рухи, змиває мило, умивається, закриває кран; якщо кран тугий, дорослий сам остаточно закриває його; дитина самостійно витирає руки та обличчя рушником, дорослий звертає увагу дитини на те, щоб руки і обличчя були сухими. За бажанням або нагадуванням дорослого дитина охоче миє руки.

Доглядати за зовнішнім виглядом

Радіти чистому, красивому одягу, охайній зачісці. Переживати почуття огидності від забрудненого одягу, брудних рук, волосся, що не зачесане; звертатися до до-рослого з проханням допомогти усунути це. Радіти, коли такі неприємні моменти усунені. За нагадуванням до-рослого користуватися носовою хусткою, класти її в кишеньку.

Правильно поводитися за столом

Намагатися їсти самостійно, відмовлятися від пропозиції «годувати з ложечки». Тримати ложку в правій руці, ретельно пережовувати їжу. Радіти, що вміє їсти самостійно, як дорослі. За нагадуванням дорослого користуватися серветкою. Помічати після слів вихователя красиво сервірований стіл, барвистий посуд, смачну їжу. Упізнавати і називати деякі страви (суп, борщ, каша, котлети, салат, пюре, компот, сік, чай). Після нагадування дорослих дякувати, допомагати прибирати за собою тарілку, чашку, серветку. Удома мати «улюблені» тарілку, чашку, серветку, із задоволенням спостерігати, як мама миє посуд, робити спроби вимити свою чашку, тарілку, подати бабусі хліб, пиріжок.

Доглядати за речами й іграшками

Разом із дорослим або, наслідуючи його, складати іграшки на місце, вішати одяг, ставити взуття. Спостерігати, як дорослий пере, прасує, чистить одяг, брати участь у митті іграшок, у купанні ляльок.

Одягатися

Учитися, наслідуючи дорослого, знімати та одягати одяг, розстібати великі ґудзики спереду, шнурувати черевики. Знати свої речі, радіти охайному одягу.

Гратися

У грі відображати процеси умивання, одягання, приймання їжі: годувати, купати, одягати іграшки, «вчи-ти» свої улюблені іграшки правильно їсти, умиватися; в іграх-демонстраціях з іграшками, що показуються вихователем, допомагати ляльці правильно одягатися, приносити Зайчикові все, що потрібне для купання зайченят, тощо.

Необхідно привчити дитину до певного режиму дня, в якому є місце для різних видів діяльності (гігієнічні процедури, приймання їжі, ігри і заняття, прогулянка, елементарна праця тощо). Малюк повинен знати, що таке дитячий садок, що там роблять діти. Також у дитини повинне стимулюватися бажання відвідувати групу. Для цього дитині розповідають про життя дітей у дитячому садку, розглядають картинки, ходять до дитячого садка під час денної прогулянки дітей і спостерігають за ними.

Приблизно за місяць до початку систематичного відвідування дитячого садка (коли ви зберете всі необхідні документи і пройдете огляд у всіх лікарів), добре, якщо ви домовитеся з адміністрацією і приводитимете вашого малюка до навчального закладу тільки на час денної прогулянки. Так дитина познайомиться з вихователем, дітьми, звикне до них, навчиться спілкуватися, у неї з’являться перші уявлення про життя. Важливо, щоб цей досвід був позитивним і сприяв виникненню бажання дізнатися, що ж ще є цікавого в садку. Обов’язково по-дружіться з вихователями (їх, як правило, двоє) і помічником вихователя. Робіть це поступово. Довіра і прихильність до вихователя є необхідною умовою хорошого самопочуття і розвитку дитини в дитячому садку.

Згодом дитину можна приводити у садок зранку до денного сну. Це займе ще якийсь час. Будьте терплячи-ми, демонструйте дитині, що ви радієте тому, що малюк уже дорослий і відвідує садок, спілкується з дітьми. Користуйтеся тим, що дитина виявляє потребу робити все самостійно, але при цьому враховуйте фактичний рівень її можливостей. Завдання дорослих — підтримати прагнення до самостійності, не погасити його критикою невмілих дій дитини, не підірвати віру дитини у власні сили. Допоможіть вашому малюкові відмітити зростання своїх досягнень, відчути радість переживання успіху в діяльності. Частіше акцентуйте увагу на радісних моментах спілкування з дітьми і дорослими в дитячому садку, розпитуйте дитину про її враження.

Після завершення деякого часу спробуйте залишити дитину на денний сон. Обов’язково поговоріть з малюком про те, що, коли він прокинеться, ви його відразу заберете. Не обов’язково спочатку спати до фактично-го підйому. Спочатку можна спробувати заснути, а коли малюк прокинеться — сказати, що мама вже при-йшла. Так ви зможете заспокоїти дитину, запевнити її, що обов’язково забиратимете її додому ЗАВЖДИ. Адже страх розставання з близькими людьми, а тим більше з мамою — один із найсильніших страхів (і не тільки дитячих, погодьтеся!). Сподіваємося, що поступово ваша дитина звикне до того, що щодня вона ходитиме до дитячого садка на весь день. Увечері у дитячому садку у дітей чимало цікавих справ — гартувальні процедури, вечори розваг, самостійна ігрова діяльність тощо.

Бажаємо вам і вашій дитині безболісної та швидкої адаптації!

Offline GalochkaАвтор темы

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +6/-0
  • Моя сім'я - моя мрія!!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #21 : 22 Березень 2010, 09:31:43 »
Darkfly, дуже чудова і інформативна стаття z4 z4 z4!!! Велике спасибі  От іще б дізнатися приблизний розподок дня у дитсадочках, зокрема, коли у діток сніданок, обід, полудень, з котрої до котрої години триває денний сон... а також години навчання, гри та прогулянок... можливо хто з батьків зможе підказати?

Offline AntoshaG08

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #22 : 22 Березень 2010, 10:10:34 »
Напишу те, що знаю з власного досвіду, відповідно з ясельок, бо у старших діток, трішки міняється режим, вони довше гуляють /на 30 хв/, відповідно пізніше їдять.Звісно, що у різних садіках режим може коливатись + - 30хв, але в основному всі притримуються описаного нижче
Сніданок -  8.30 -9.00
навчання, малювання, музика, прогулянка /це вже як в якому садочку, але переважно будь-які заняття проводяться у першій половині дня, коли дітки краще сприймають інф./
прогулянка - приблизно 11.30- 12.30 /теж залежить від погоди, та кількості дітей -  d16тільки попробуй 20 діточок переодягти і вдягти на вулицю d111 /
обід - 12.30 - 13.00 і спатоньки, а сплять переважно до 15.30 /якщо дитя не засинає рівно 0 13.00, то може трошки довше поспати - а це залежить від вихователів / d27 ми любимо поспатки і 3 год , якщо розіспится d27, тому його будять останнім//
От про полднік мало, що можу розповісти, бо в основному після сну забираю. Але, якщо не помиляюсь, то десь о 16.00 дітки сідають їсти і до 16.30. А потім ігри /різного типу/ до 'упаду' d27, поки батьки не заберуть d112

Offline Юльк@

• Новенька
  • *
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Злата і Ярина, вік на лінієчці
  • Ваше справжнє ім’я: Ведмеденко Юлія
« Reply #23 : 30 Березень 2010, 10:32:51 »
Як на мене краще коли дитина йде в дитсадок в 3роки, коли вона готова до цього, адже вік 2,5-3роки -це вік становлення власного Я і усвідомлення СЕБЕ у соціумі. Наша пішла в 3роки і нормально також і меншу плануєм віддавати в цей вік d79
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Дитина-це точка опори, на яку завжди можна обпертись і перевернути світ!

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +361/-0
    • Награды
« Reply #24 : 31 Березень 2010, 12:02:34 »
щось я не дуже зрозуміла. От ми йдемо в садок цього року, нам буде майже 3 (в середині жовтня). Коли дитину записувала лишень, директорка сказала прийти в червні, вона скаже яких лікарів пройти і так далі. Коли конкретно я маю прийти: в середині червня чи на початку? Скільки приблизно забирає отой обхід лікарів? Дитину потрошки починати водити також влітку, а до вересня вона привикне і на повний день, чи вже з вересня лиш починати потрохи водити?

Offline AntoshaG08

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #25 : 31 Березень 2010, 14:12:39 »
ото прийдеш /краще йти на початку червня/, а там вже й скажуть чи  попадаєте в групу і пройти комісію, але раджу проходити вже тепер, вона дійсна напротязі року, як вже писала вище,бо потім там почнеться d16.Реально всіх лікарів пройти за один день, головне йти з чоловіком, або мамою /тобто вдвох/.Якщо будете мати комісію на руках, то скоріше всього зможете з червня починати, але це залежить від  дит садка і завідуючої, слід також врахувати, що практично  у всіх садочках цілий липень - канікули, тому якщо почати з червня, то за липень дитина відвикне і все прийдеться починати з початку..............

Offline Romanochko

• Свідома Мамка
  • Репутація: +26/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
Підскажіть будь-ласка,коли дитину записувати в садочок,щось потрібно - чи прости підійти до завідуючої???

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
    • Награды
Вже записуй, ксерокопію паспорта свого і свідоцтво про народження

Offline Romanochko

• Свідома Мамка
    • Награды
А можна в декілька чи тільки в один???

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
    • Награды
Можна

Offline Romanochko

• Свідома Мамка
    • Награды
Тільки б вибрати d111

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
    • Награды
отото,я дала гроші, а тепер вже жалію, бо хочу в другий

Offline bvlgari

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +147/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександр-7 років.Анастасії-5років
Цитувати
отото,я дала гроші, а тепер вже жалію, бо хочу в другий
Таня нерозстраюйся все буде ОК,доречі маю неприємну новину,Тамара Миколаївна(завідуюча) лежить у лікарні,її заміняє якийсь методист, так що сходи дізнайся як там справи  d130

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
    • Награды
Я вже хотіла йти, але сусідка сказала, що вона в лікарні після операції по жіночому
Зразу після Пасхи йду, шото мені страшно :(