Автор Тема: Мама виходить на роботу!  (Прочитано 12067 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline admin

• Адміністратор
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
Мама виходить на роботу!
« : 09 Листопад 2009, 23:10:27 »
Вийти на роботу або сидіти вдома з дитиною?

Це питання мучить майже кожну жінку, у якої недавно з'явилася дитина. У сучасному суспільстві існують три варіанти вирішення цієї проблеми:

1. Традиційний: головне покликання жінки - сім'я і діти. Виховувати дитину повинна рідна біологічна мама. Кар'єристка - справжнє зло, тому що ця «самозакохана леді» калічить життя власних дітей.

2. Лояльний: добре, якщо мама багато часу проводить з малюком. Але, якщо це нереально, нехай вона знайде не особливо серйозну роботу, яка залишала б можливість займатися з дитиною.

3. Радикальний: треба шукати високооплачуване заняття, щоб компенсувати дитині свою відсутність: кращі дитячі сади, найкращі іграшки. Він виросте, все зрозуміє і ще буде пишатися своєю діловою мамою!

Нерішучу жінку ці полярні погляди можуть внутрішньо розірвати на частини. Давайте розглянемо кожен підхід окремо. Вибираючи варіант, прислухайтеся перш за все до себе: адже для когось принципово важливо підтримувати контакт з дитиною цілий день, у той час як інша мама бачить плюси в самостійності малюка, в його ранньому соціальному житті.

Робота - не вовк ...

Звичайно, маленькій дитині добре з матір'ю. Діти, які в дитинстві були з мамою, виростають більш здоровими, більш впевненими в собі, більш сміливими, більш енергійними. Та й для жінки це корисно - присвятити два-три роки малюкові, щоб задовольнити свій материнський інстинкт. Тому що буває так: дама рветься на роботу, а потім відчуває, що пропустила в своєму житті якийсь важливий етап. І починає мріяти ... вже про онуків.

Однак якщо ви вирішили залишитися вдома, подумайте, чи зможете ви зберігати душевну рівновагу, цілий день сюсюкатись і  не брати участь за десять годин практично ні в єдиному «дорослому» діалозі? А як вам майже добу фізичного навантаження? А тільки раз за місяць: «Ти в мене молодець» - від чоловіка? І жодного разу: «Ми хочемо вам запропонувати підвищення» ...

Утримати рівновагу

Якщо ви збираєтесь вийти на роботу - заради кар'єри чи через матеріальний стан у сім'ї, - перш за все холоднокровно обміркуйте і прорахуйте: скільки грошей залишиться від заробітку після витрат на одяг для офісу, транспорт, обіди поза домом, на няню або дитячий садок. Тепер постарайтеся відповісти собі на інше питання: чи зможете ви забезпечити в свою відсутність хороший догляд за дитиною? І головне: як малюк буде себе відчувати, поки ви заробляєте гроші.

Є рішення, доступне сучасної мамі: створити баланс між роботою та домом. Останнім часом все більше стає жінок, зайнятих неповний робочий день. Це і «вечірні» секретарі, і оператори call-центрів, і продавці з ковзаючими графіками. Звичайно, кар'єру тут побудувати складно. Але невеликі бонуси при такій роботі є. Наприклад, це можливість «вийти в люди» і не дати своїм мозгам «деградувати».

Якщо є кваліфікація, то можна знайти й інші рішення. Я знаю вчительку, яка ділить свою ставку з іншої такої ж мамою; психолога, яка обмежила свою практику трьома днями на тиждень; бухгалтера, яка взагалі працює вдома. Поступове віддалення від дитини (особливо якщо йому вже 2-3 роки) навіть корисно: він повинен звикати до інших людей і не боятися залишатися ненадовго без мами.

Під контролем

Але що робити, якщо до народження дитини ви постійно навчалися, працювали в поті чола? І тепер просто не можете кинути все, що дісталося з такою працею. Ось декілька секретів, як можна вижити «на всіх фронтах»:

1. Вийшовши на роботу, будьте завжди на зв'язку з усіма зацікавленими особами: бабуся повинна мати можливість у будь-який момент «дістати» вас по мобільному, чоловік - по електронній пошті, ICQ, смартфону, робочомуо телефону. Таким чином, що б не сталося, ви завжди будете в курсі того, що відбувається з вашою дитиною.

2. Якщо ви зайняті на такій серйозній посаді, при якій колеги, клієнти та начальники не вважають негідним звернутися до вас і в неробочий час, постарайтеся обмежити ці наміри. Якщо колега ввечері вимагає негайної відповіді на свій лист, тактовно скажіть, що перегляньте його завтра вранці.

3. Стати гнучкою. Залишайте в розкладі принаймні 15 хвилин вільного часу між справами. Виділяйте у робочому графіку «віконця» для несподіваних проблем на зразок походу з дитиною до лікаря, якщо у нього вночі раптом розболівся зубчик.

4. Насолоджуйтесь кожним моментом, проведеними зі своїм малюком. Навіть коли сидите у черзі на укол, спілкуйтесь, обговорюйте підготовку до дня народження або плануйте інші не менш приємні речі. Це і зніме тривожність у малюка, і додасть 20 хвилин у скарбничку його часу, проведеного з вами.

5. Не намагайтеся бути скрізь кращою - і на роботі, і вдома. Навчіться розраховувати навантаження. Не порівнюйте себе з іншими жінками. Адже не виключено, що в чомусь вони заздрять вам. А з величезним навантаженням ви можете швидко перегоріти.

6. Чітко організуйте свій побут. Делегуйте закупівлі продуктів чоловікові або іншим добровольцям. Якщо вже від приготування страв нікуди не дітися - вибирайте самі прості, що підходять і вам, і дітям.

7. Непогана підмога в спілкуванні з дитиною - ритуали. Якщо ви з ним встаєте разом, пустіть маленького поніжитися з вами в ліжку, потім встаньте з ним, вмивайтеся.

8. Прийшовши з роботи, не хапайтеся відразу за домашні справи. Краще виділіть 10 хвилин для себе. Замкніться в спальні, поки не пішла няня або бабуся, і постарайтеся зануритися в дрімоту. Це дозволить трохи відсунути час вашого відходу до сну. Поки малюк не спить, почитайте казку, пограйте, подивіться разом мультик. А домашня робота в ліс не втече.

9. Є чудове правило: краще робити справу щодня по 40 хвилин, ніж раз на тиждень цілий день. Це ж відноситься і до спілкування з дитиною. Краще сьогодні вивчити літеру «А» замість того, щоб «вантажити» малюка у вихідний цілим алфавітом. В уїк-енд можна просто погуляти, погодувати качок, разом прибрати квартиру, пообніматись, подурачитись.

10. Тепер, коли вашої присутності в житті дитини стало менше, особливо важливий фізичний контакт. Побольше ласки, обіймів і просто торкань - не соромтеся виявляти почуття! Адже маленькій дитині це потрібно найбільше - увага батьків!

Автор: Надія Корешкова

Offline Сніжана

• Активна Мамка
  • Репутація: +7/-0
    • Награды
Re: Мама виходить на роботу!
« Reply #1 : 15 Грудень 2009, 13:08:30 »
Це питання не риторичне, а швидше прагматичне. І кожен тут повинен відштовхуватись від своїх конкретних обставин. Чи живе молода сім"я з батьками чи окремо, наскільки батьки готові (мають бажання) допомагати, наскільки чоловік готовий взяти на себе навантаження, наскільки дитина спокійна щоб залишатись з нянькою. Ну і чи зможе мама знайти роботу на неповний робочий день. На скільки мені відомо, дуже мало фірм готові взяти на роботу молоду маму, поскільки є ризик що дитина почне хворіти, і мама на буде вилазити з лікарняних, а на роботу буде приходити тільки по зарплату :) Такий працівник - тягар для роботодавця.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Solya

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +128/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #2 : 10 Квітень 2010, 23:56:46 »
Я зараз працюю, якщо це можна так назвати, раз на тиждень пів дня, і то потім біжу додому, бо вже дуже скучила за своєю донечкою. А як виходити на повну ставку навіть собі не уявляю, всі питають чи хочу на роботу і дуже дивуються чуючи відповідь НІ.

Offline Альонка???

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +158/-0
  • Консультант-психолог
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Альона
« Reply #3 : 11 Квітень 2010, 18:02:31 »
Кар'єра після декрету: чи обов'язково вибирати між роботою і дитиною?
Багато написано про щасливе батьківство, про виховання дітей і сенс материнства. Але через деякий час після того, як молода мама звикає бути мамою, вона стикається з питанням: як декрет вплинув на її кар'єру?

Після декрету є кілька можливостей вибору. Хтось повертається на колишню посаду, хтось вирішує змінити спеціальність, а хтось - і далі залишатися з дитиною.

Багато століть вважалося, що жінка - в першу чергу мати і дружина, господиня і прикраса будинку. Сучасна жінка пишається не тільки своєю сім'єю, бачить можливість реалізації не лише в родині, але і в кар'єрі. Для більшості молодих жінок дуже важливо реалізовуватися в роботі і бути професіоналом своєї справи.

За українськими законами, жінка має право повернутися на своє робоче місце після декрету. Але не завжди легко здійснити це на практиці: не всі роботодавці сумлінно дотримуються цього закону, та й оформлення на попередній роботі могло бути неофіційним. Тоді декрет дає можливість озирнутися і зрозуміти, наскільки вас влаштовувала колишня діяльність, і що ви хотіли б у ній змінити. Час відпустки по догляду за дитиною - гарна можливість провести переоцінку цінностей і переглянути своє ставлення до життя.

У кожної молодої мами своя історія, але в їхніх відносинах з роботою і кар'єрою можна виділити наступні варіанти:

- Ті, хто до декрету активно займався власною кар'єрою, як правило, сприймають народження дитини як перерву у кар'єрному зростанні, і при першій можливості повертаються на роботу. Такі мами, перебуваючи в декреті, нудьгують за своєю роботою і намагаються повернутися до трудової діяльності буквально через пару місяців. Як правило, цей вибір актуальний для тих, хто має власний бізнес або займає відповідальну посаду. Адже, якщо молода мама займала керівну позицію, її виходу з декрету чекають, як правило, з нетерпінням. На відповідальну посаду важко знайти відповідного по кваліфікації співробітника. У такій ситуації жінка після пологів зможе повернутися на своє місце, де їй не знадобиться доводити свою компетенцію. Та й про потурання в графіку домовитися буде легше.

- Інший варіант є менш екстремальним і більш звичним: мама залишається з дитиною рік або два, щоб згодом повернутися на попереднє місце роботи. Для багатьох це найбільш комфортний вибір. У цьому випадку важливо підтримувати зв'язок з колегами, щоб бути в курсі зміни ситуації в компанії. Однак тут є ймовірність того, що за час вашого декрету склад колективу значно зміниться, і повернення буде трохи відрізнятися від вступу на нову роботу.

- Для деяких жінок декретна відпустка стає поштовхом для усвідомлення того, що колишня професія їх більше не влаштовує, і тоді вони починають підбирати для себе нові кар'єрні варіанти. Як правило, вони віддають перевагу гнучкому графіку, який дозволяє не відриватися від виховання дитини.

Offline Ірина1111

• Своя Мамка
  • Репутація: +81/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #4 : 03 Листопад 2010, 12:18:56 »
Я прочитала цю темку, і це для мене на даний час дуже серйозна проблема. Звичайно гроші потрібні, і на роботі всі не дочекаються, поки я вийду. Мама каже, що вона хоч уже може забрати Юрчика, але вона живе в Коломиї. Це значить, що я зможу його бачити тільки раз на тиждень. Ні про який короткий день в мене мова не може іти, я державний службовець, робота з 9 до 18 і без питань. Чоловік теж працює цілий день. Плюс відлучати від грудей це теж проблема. Навіть не знаю що робити. Все відділяю цей момент. Сказала на роботі, що весною постараюсь вийти, але душа уже болить, як подумаю про це, аж сльози навертаються. Дівчатка, в кого було щось подібне, порадьте.
[/url]

Offline віктуся

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +246/-0
  • Нахожусь в прекрасном возрасте:и хочу и знаю как
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: іллюша солодкий кокось мамусин
  • Ваше справжнє ім’я: віктуся
« Reply #5 : 03 Листопад 2010, 12:33:36 »
Іруся я тобі скажу по досвіду сестри оскільки вона також держ.службовець....Звісно що дитину нікуди не віддавай-ти не зможеш без неї, бо навіть якщо вона буде у мами-твоє серце буде завжди біля дитини...Дочекайся коли можна буде вже давати в садочок-настрой на це дитину. І аж тоді коли дитина звикне трішки до садочка-йди на роботу...Адже ріно чи пізно ти захочеш і потрібно буде піти працювати...Моя сестричка до 3 років сиділа в декреті а тепер вийшла на роботу...Так було і зі старшим і тепер з молодшим...Трохи було важкувато спочатку-зранку одного в школу, другого в садок-встигнути на роботу без 1 хв. запізнення. Але ж нічого , втягнулась-головне звісно щоб ще чоловік допоміг у цій ситуації...Так що не переживай...

Offline віктуся

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #6 : 03 Листопад 2010, 12:37:07 »
він ще маленький у тебе-ще можеш посидіти вдома....в принципі...А от мене мама в 2 роки віддала в ясельки-то розповідала що там вже дітки такі були доросліші...і хто хотів мене образити-то я всіх кусала за лице...Виявилось що яслі ще від мене потерпали d27 і мені подобалось ходити туди...Але то ще які часи були-так було строго з вихователями....тоді і яслі і садки було прекрасні тому наші батьки не боялись давати таких нас маленьких

Offline Ірина1111

• Своя Мамка
  • Репутація: +81/-0
    • Награды
« Reply #7 : 03 Листопад 2010, 12:46:41 »
Дякую Віктуся за пораду. Я і не хочу давати його в ясельки ще маленький. Він ще такий шебутний на місці секунду не посидить, все розкидає бігає крутиться, як заведений. А в садочках люблять щоб дітки спокійно гралися. Просто в мене посада досить серйозна, а я так далеко в думках від роботи, таке відчуття, що все забула. І досить пізно родила свого Юрасика, я зрозуміла, що ми з тобою ровесники, уже вік не такий старшого залишала мамі, але треба було їхати доучуватись, тому що брала на рік академку, але була молода і якось легше було морально, а тепер важко.
[/url]

Offline Solya

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +128/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #8 : 03 Листопад 2010, 14:03:21 »
Іра, дійсно важко, тому добре зваж всі за і проти d104
Я зараз працюю два дні на тиждень, при потребі можу і запізнитися, і швидше піти, бо мене ніхто особливо не котролює, головне зробити свою роботу ;) Доця в цей час дома з моєю мамою, і хоч я спокійно її залишаю, все одно на протязі дня увесь час дзвоню і питаю як вони? Думала виходити на більше часу, але реально бачу що не зможу, бо вкінці дня вже не хочу нікуди, тільки додому до донечки d79 ,тому ще цей рік будемо потрохи готуватися до садочку. Думаю, це не від віку залежить, а від свідомості мами (хоч я теж не молода мамка d112)

Offline Віра

• Своя Мамка
  • Репутація: +31/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софія - 07.08.07, Назар - 20.11.09.
« Reply #9 : 03 Листопад 2010, 14:30:20 »
да, напевне я погана мама, раз хочу вже вирватися на роботу, бо 4 рік декрету почався, а нерви вже на ісході....не можу дочекатися, щоб малий доріс до яслів, щоб могла вже разом з малою в садочок вести

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
« Reply #10 : 03 Листопад 2010, 18:57:32 »
 А я насолоджуюсь своєю декретною відпускою. Цей час такий короткий. Ще встигну напрацюватись....

Offline AngelANNET

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анна
« Reply #11 : 03 Листопад 2010, 19:19:46 »
а в мене була ситуація інша - одна дитина зразу за іншою - відповідно я мала провести у декретній відпустці 4,5 роки - щоб не зійти з глузду з народженням другої дитини я вирішила працювати - вдома вечорами і ночами я працювала дизайнером по друкованій рекламі... так я мала додатковий дохід + якісь інтереси окрім пеленок і горшків + спілкування з людьми (мені роботу кидали поштою або телефоном рекламні кантори, а потім вже і постійні клієнти були) + я набувала досвіду і стажу... так вдень я була мамою і вночі дизайнером....ось так!
зараз все налагодилось - бо цього року всі дітки пішли в садок!

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #12 : 03 Листопад 2010, 22:48:31 »
Я теж з декрету в декрет, то получається, що маю дома сидіти 5р. d107, але вже якось так привикла дома, що аж страшно виходити.
Здається, що вже ступіла чисто за цей час d30

Offline Віра

• Своя Мамка
  • Репутація: +31/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софія - 07.08.07, Назар - 20.11.09.
« Reply #13 : 04 Листопад 2010, 14:19:28 »
точно, що отупіти можна за ці роки, я вже казала що скоро буду так мукати і гукати як малий...............

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #14 : 04 Листопад 2010, 20:20:01 »
Цитувати
А я насолоджуюсь своєю декретною відпускою. Цей час такий короткий. Ще встигну напрацюватись....
Аналогічно d41 d41 d41 На роботу не хочу страшенно. Вдома балдьож поряд з дитинкою d79

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline віктуся

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #15 : 04 Листопад 2010, 21:39:53 »
А я навпаки вже б пішла на роботу-зранку на ефір на 3 години-а потім цілий день з дитиною...Просто в мене така робота яка б позволяла мені так робити...Але......я не маю такою можливості оскільки тут ...в Болгарії  :( а не вдома....А якщо б була в Франківську-то вже давно б була на радіо...
У кожного індивідуально...і те що жінка хоче працювати не означає що вона погана мама...Просто хочеться кваліфікацію не втрачати а тим паче коли є така можливість-ну чому б і ні....І якщо ще й на роботі з розумінням можуть поставитись до обставин в яких перебуває мамка....то це взагалі супер...На жаль  Іруся правильно каже-у держслужбовців все дуже...ого го...строго....і там немає такого щоб три години попрацював і потім додому...Може ми з тобою Іра навіть знаємось...га.... ;) я багато кого знаю з держслужбовців високого рангу....Може й ти знаєш мене по радіо Вежа-я там купа років пропрацювала  ведучою і програмним директором.... :)

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #16 : 04 Листопад 2010, 21:48:33 »
Ну 3 години в день і я працювала б, але довше не змогла б, бо думала б лише про дитину. А кому потрібен такий працівник? d30 d30 d30

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...