Автор Тема: Перша невідкладна допомога(дитина подавилась, задихається, впала з ліжка і т.д)  (Прочитано 34810 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Lastochka

• Своя Мамка
  • Репутація: +32/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анютка 10 місяців
  • Ваше справжнє ім’я: Люся
є така приказка "Дитина паде Бог подушку кладе".насправді природою падіння малюків передбачене,тому у них є пристосування до цієї біди.це велике і малі тімячка,навколо мозгова рідина,збільшують амортизацію,та погшують удар,при падінні у дитинки групуються всі м.язи,що запобігає переломам.хоча є ВИПАДКИ і з малих карапузів не можна спускати око.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline juli

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +126/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечки школярочки, синочок бешкетник
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
Мої дівчата теж часто падали, бо страшенно рухливі, але ніколи нічого не було, я зразу намагалась розтерти рукою місце удару, а так до півтора року ходили з синцями на чолі
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Счастье это когда ты просыпаешься от того, что тебя дергают за волосы,кричат в ухо маааам, обнимают, ложась всем тепленьким тельцем на лицо,перекрывая кислород, а потом целуют много много много раз!!!

Offline Метелик

• Щаслива, тому що двічі мама !
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +727/-0
  • До мене тільки на ти!
    • Місце, де я творю!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
В яких випадках потрібно здійснювати непрямий масаж серця
При раптовому припиненні серцевої діяльності, ознаками якого є відсутність пульсу, серцебиття і реакції зіниць на світло (зіниці широко розкриті), негайно розпочинають непрямий масаж серця: потерпілого кладуть на спину на тверду, жорстку поверхню. Стають з лівого боку від нього і кладуть свої долоні одна на одну на ділянку нижньої третини грудної клітки потерпілого. Енергійними ритмічними поштовхами (50-60 разів за 1 хв) натискують на груди, після кожного поштовху відпускаючи руки, щоб дати можливість випростатися грудній клітці. Передня стінка грудної клітки повинна зміщуватися на глибину не менше ніж 3-4 см.

Непрямий масаж серця виконується в поєднанні зі штучним диханням . У цьому випадку допомогу потерпілому надають двоє або троє. Перший робить непрямий масаж, другий- штучне дихання способом «з рота в рот», а третій стоїть справа від потерпілого, підтримує його голову і має бути готовим замінити будь-кого з тих, хто надає допомогу, щоб штучне дихання і непрямий масаж серця здійснювалися безперервно. Під час вдування повітря натискати на грудну клітку не можна, це потрібно робити поперемінно: 4-5 натискань на грудну клітку (на видиху), потім одне вдування повітря в легені (вдих).

Штучне дихання у поєднанні з непрямим масажем серця є найпростішим способом реанімації (оживлення) людини, котра перебуває у стані клінічної смерті. Коли потерпілі літні люди, слід пам'ятати, що кістки в такому віці крихкі, тому рухи повинні бути не дуже енергійними. Здійснюючи непрямий масаж маленьким дітям, на грудну клітку натискають пальцем.

Якщо припинення дихання і серцевої діяльності сталося внаслідок ураження електричним струмом, то спочатку потерпілого звільняють від дії струму, від тісного одягу, а потім негайно починають реанімацію.
Техніка виконання непрямого масажу серця

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]1. Встаньте на коліна збоку від потерпілого.
2. Покладіть кисть однієї руки (якщо ви "правша”, то лівої) на нижню третину грудини. Не можна зміщати руку нижче - туди, де грудина переходить у так називаний "мечоподібний Подпись: Рис. 1. Техніка виконання непрямого масажа сердця а – нижнє положення; b — верхнє положення; c — амплітуда 5-6 см d — тазобедровий суставвідросток", тому що ця тендітна кіста може зламатися. Постарайтеся також не зміщати руку убік від середньої лінії тулуба - тиск на ребра досить часто приводить до їхніх переломів. Кисть повинна розташовуватися перпендикулярно грудині.

3. Кисть другої руки (якщо ви "правша", то правої ) кладете зверху на першу під кутом 45° для посилення тиску.

4. Починаєте масаж - ритмічні поштовхи тільки областю зап'ястя. Пальці не повинні натискати на ребра. Ваші руки при цьому розігнуті в ліктьових суглобах, це дозволить вам використовувати для натискання не тільки силу рук, але і вагу тулуба .

5. Кисті після натискання від грудної клітки не відриваєте, однак натиснення цілком припиняєте, щоб грудина повернулася у вихідне положення .

6. Число рухів при масажі повинне бути в межах 80-100 у хвилину.
Якщо ви проводите штучне дихання і закритий масаж серця самостійно, то після 2-х вдихів виконуйте 10-15 натискань на грудину. Якщо ж у вас є помічник, то один з вас повинний забезпечувати вдих, а іншої - масаж. Майте через, що навіть коли працюєте вдвох, вдих і натискання виробляються по черзі: після 1-го штучного вдиху випливає 5 натискань на грудину (одночасно наповняти легені повітрям і давити на грудну клітку безглуздо).

Через кожні 2-5 хвилин штучного дихання і масажу випливає на кілька секунд зупинитися, щоб перевірити, чи не з'явився пульс і чи не відновився самостійний подих. Це необхідно робити до прибуття "швидкої допомоги" або до відновлення серцевої діяльності і подиху .

Ефективність зусиль підтверджується наступними ознаками:
§ Спроби постраждалого самостійно зробити вдих

§ Поява пульсу на сонній або стегновій артерії

§ Деяке "поліпшення" кольору шкіри

§ Звуження зіниць

§ Спонтанні рухи гортані (у чоловіків вона утворить виступ на шиї, що прийнято називати "кадиком")
Після відновлення пульсу і подиху поверніть потерпілого на бік і підкладете йому що-небудь під голову, щоб він не захлинувся блювотними масами.
Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Метелик

• Досвідчена Мамка
  • До мене тільки на ти!
    • Місце, де я творю!
    • Награды
Перша допомога при перших симптомах знепритомнення

- собі: якщо ви відчуваєте, що ось-ось знепритомнієте, починайте дихати якомога глибше, розстібніть тісний одяг, спробуйте сісти і у жодному разі не заплющуйте очі;

Якщо накочується млосний стан, ляжте на спину так, щоб ноги були трохи підняті. Якщо це неможливо, сядьте на стілець, опустіть голову між коліна і тримайте її так, доки не відчуєте поліпшення.

- сторонньому: якщо поряд з вами людина знепритомніла, спробуйте посадити її, але так, щоби голова не закидалася назад, розстібніть верх одягу, прикладіть до чола щось холодне. Потім починайте масувати мізинці і великі пальці рук, сильно натискаючи на них.

При непритомності передусім перевірте, чи нормальне дихання у людини, що знепритомніла. Покладіть її на спину, підніміть їй якомога вище ноги. Розстібніть одяг (комір, пояс тощо) і переконайтесь, що забезпечується достатнє надходження свіжого повітря. Якщо ви перебуваєте в приміщенні, відчиніть вікна, якщо на вулиці - переконайтесь, що людина лежить у тіні. Важливо, щоб після відновлення притомності людина полежала ще кілька хвилин перед тим, як звестися на ноги.
Ознаки - звичайно непритомність настає раптово, але інколи перед нею буває блідість, блювання, позиви до блювання, слабкість, позіхання, посилене потовиділення. У цей період пульс прискорюється, АТ знижується. Під час непритомності пульс уповільнюється до 40-50 ударів за хвилину.
    При непритомності треба покласти хворого на спину, трохи підняти ( на 15-20 см ) нижні кінцівки для поліпшення кровообігу мозку. Потім вивільнюють шию і груди від одягу, який їх здавлює, поплескують по щоках, поливають обличчя, груди холодною водою, дають нюхати нашатирний спирт. Якщо потерпілий починає дихати з хрипінням або дихання немає, треба думати про западання язика. У крайньому разі вживають заходи до оживлення.  

Offline Метелик

• Досвідчена Мамка
  • До мене тільки на ти!
    • Місце, де я творю!
    • Награды
Перша допомога при обмороженні !

При обмороженнях І ступеня насамперед необхідно відновити кровообіг для цього обморожену ділянку протирають спиртом або горілкою, змащують вазеліном або несоленим жиром і обережно розтирають для знезараженою спиртом сухою рукою у напрямку до серця, поки відновиться чутливість шкіри. Робити розтирання слід обережно, бо замерзлі судини легко ламаються, що може призвести до крововиливів. При ІІ-ІІІ ст. на ушкоджене місце накладають пов’язку, змочену одеколоном або горілкою, а потім – стерильну пов’язку і потерпілого відправляють до лікарні.

При загальному замерзанні потерпілого вносять у тепле приміщення, роблять штучне дихання, при потребі – непрямий масах серця, відігрівають у ванні, обережно розтирають кінцівки у напрямку до серця доти, доки тіло не стане м’ягким і пружним. Після цього кладуть у ліжко, накривають ковдрою, дають напитися гарячого чаю.

Перша допомога при ударах, вивихах, переломах

При вивихові насамперед слід забезпечити повний спокій ушкодженому суглобові. Руку треба підвісити на косинці чи бенті, а на ногу накласти шину. Щоб зменшити біль прикласти пузирь із льодом або холодною водою.

Щоб знерухомити переламану кінцівку, на неї накладають шину. Шина повинна захоплювати не лише уражену, а й сусідні ділянки. Шину щільно прикріплюють до кінцівки широкими бинтами. Якщо немає шин, то переламану руку прибинтовують до тулуба.

Offline MacMurphy

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
Два тижні тому моя донечка дуже сильно попеклась - їздили в лікарню! Перше що я зробила, це руцу підклала під холодну проточну воду - і добре зробила (так сказав лікар). Але того було мало, бо я пару секунд тримала, а треба було 15-20 хвилин, самі розумієте що з дитиною в рік і 4міс, це просто нереально! Потім треба накласти пов"язку з стерильного бинта і звернутись до лікаря якнайшвидше! Отаке!  d107

Offline emeli

• ПЕДІАТР ФОРУМУ!
  • Модератор
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +726/-0
  • Найкраще, що ми можемо дати нашим дітям - це любов
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
Все знати це добре, але в екстремальних ситуаціях важко діяти розсудливо  d143
Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.

Offline MacMurphy

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
Так! Паніка була така, що я навіть не змогла знайти потрібну кнопку на телефоні! Дитина кричить як різана, я плачу, це було кошмар, коли в лікарню збирались то я так і поїхала в домашніх спортивках. Напевно у мене за цю ситуацію волосся сиве з"явилось d107

Offline emeli

• ПЕДІАТР ФОРУМУ!
  • Модератор
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Співчуваю... z2 і розумію, бо була в подібній ситуації  z2
Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.

Offline вічка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +124/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: святослав 8років. і яна 4роки
  • Ваше справжнє ім’я: віка
в мене було 2ситуації погані.колись малий десь в 1.5р.перекинув на себе баняк в якому варилась кукурудза(підтягнув стільчик до плитки і вирішив подивитись що там).бокова поверхня тулуба.запхала під холодний душ.потім пантенол.пройшло.були пухирі.але зараз 5.5 нема слідів.
а мала подавилась кісточкою від вишеньки.також весело.як я її трясла. d16 d16 d16
дійсно паніка є паніка.хоча я і лікар.до своїх дітей всьо що знаєш в момент забуваєш-таке враження

Offline fotinia

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +31/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
ми вчора подавилися горіхом і зараз як дихає, то чути свист не знаю чи пройде чи варто показати лікареві

Offline emeli

• ПЕДІАТР ФОРУМУ!
  • Модератор
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Цитувати
ми вчора подавилися горіхом і зараз як дихає, то чути свист не знаю чи пройде чи варто показати лікареві
однозначно, бо якщо чути свист - це ознака того, що він міг потрапити до бронхів.

Offline fotinia

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +31/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
були в лікаря, слухала - то легені чисті, але порадила ще піди до лора на Тичини, напевно подразнення.
я не думала, що подразнення так буде віддавати і вже 2 день, думала за ніч пройде.
 завтра проконсультуємось з лором

Offline олюсичка

• Активна Мамка
  • Репутація: +2/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: ліна 7 років
  • Ваше справжнє ім’я: ольга
ой у нас раз таке було,у 2 рочки мала запхала величезну бусіну у ніс,той аж посинів,описати,що я відчувала страх і паніку,це нічого не сказати,якось насилу видавили ту перлину з ніздрі

Offline oksanozka

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +4/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Катя 5 місяців
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
Від всього перечитаного волосся стає дибом бо і собі згадую як я до смерті лякалася від захлинання і падіння з ліжка. Не впантруєш тих малюків як би не старався завжди на йдуть долю секунди щоб щось витворити. Це добре що є така тема що можна почитати мамам.

Offline галлинка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Аня, 1
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
Люди добрі, допоможіть! На першій сторінці цієї темки прочитала "мала сильно вдариться,плачучи заходиться до такої степені,що втрачає свідомість, при цьому тіло стає як вата, оченята закочуються,але про цей стан детальніше розповім створивши нову темку,можливо допоможу багатьом батькам,які стикаються з такими ситуаціями" (вибачте,ще не знаю як дати посилання).                                                                                       у нас така ж біда, в паніці не знаю що робити, ледь дитину відтеліпую, хто стикався з цією проблемою, підкажіть як правильно діяти? до яких лікарів звертатися? може хто підтримує контакт з мамою, що написала це повідомлення ( нік bvigari) дайте знати, може вона дасть відповідь, бо написала їй повідомлення, але бачу, що вона давно заходила на форум

Offline emeli

• ПЕДІАТР ФОРУМУ!
  • Модератор
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
галлинка у Вашої дитини респіраторно афективні стани. Вони зустрічаються у багатьох діток, але проявляються у різній степені (аж до втрати свідомості і судом). Дещо про такі стани описано у цій темці Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Коли тільки починається приступ важливо відразу переключити увагу дитини (різко на неї подути, бризнути водою, полоскотати). Бо потім ці методи уже не ефективні.