Автор Тема: Лактазна недостатність  (Прочитано 5381 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline ЮЛААвтор темы

• Активна Мамка
  • Репутація: +29/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роксолана, Станіслав
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
Лактазна недостатність
« : 30 Січень 2013, 17:58:32 »
У мого 7-ми місячного малюка від народження рідкий, водянистий, пінистий кал. У 6 місяців ми ввели прикорм, але ситуація не змінилася. Більше того- у Стасика випорожнення стали  до 10 разів на день і супроводжуються болями у животику.
Гастроентеролог робить припущення, що у малюка лактазна недостатність і направляє нас на відповідні аналізи. У випадку підтвердження попереднього діагнозу потрібно буде відлучити дитину від грудного молока і ввести лікувальну суміш.

Мамочки!!!
Можливо у когось є дитинка з таким діагнозом?
Які прояви лактазної недостатності?
Як її виявили і яке у малюка харчування???

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Мотря

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
  • Репутація: +584/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Христинка - 1999, Ромчик - 2007, Богданчик - 01.06.2012
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
Re: Лактазна недостатність
« Reply #1 : 01 Лютий 2013, 17:46:20 »
Лактазна недостатність (або непереносимість лактози).
За даними спеціальної літератури, хвороби вуглеводного обміну, пов'язані зміною активності ферментів, що розщеплюють цукру, в тому числі лактозу, зустрічаються в популяції вкрай рідко. Дані по різних країнах різні. Частота таких захворювань змінюється від 1 на 20 000 до 1 на 200 000 дітей. Чому ж педіатри говорять про лактозной непереносимості мало не у кожної другої дитини? Як змогло вижити людство, якщо це захворювання, що приводить, наприклад, до гіпотрофії при відсутності лікування і загибелі, зустрічається у більшості немовлят? Людство змогло дожити до нинішніх часів тому, що справжня лактозна непереносимість, обумовлена ​​генетично і пов'язана з повною відсутністю чи серйозним недоліком необхідних ферментів зустрічається дуже рідко.
А що ж зустрічається дуже часто? З чим же постійно стикаються сучасні лікарі? З лактозной непереносимістю, що утворилася в результаті неправильно організованого грудного вигодовування. Якщо мама годує дитину 6-7 разів на добу, "накопичує" молоко до годівлі, зціджує після годувань, перекладає дитину під час годування то до однієї, то до іншої грудей - дуже велика ймовірність розвитку лактозной непереносимості. Ця та сама лактозна непереносимість, причиною розвитку якої є дисбаланс між "передньої" і "задньої" порціями молока. Виходить, що дитина харчується переважно "передньою" порцією молока, рідшою, що містить велику кількість лактози. У грудях між годуваннями також збирається переважно "переднє" молоко, "заднє" молоко, густе, більш жирне, утворюється переважно під час смоктання дитини. Якщо мама перекладе малюка хвилин через 5-10 після початку годування до інших грудей, він і з неї висмокче переднє молоко. Заднє молоко мама зцідить.
Симптоми Малюк буде не дуже добре додавати у вазі, іноді просто мало. У нього може бути рідкий стілець із зеленню й піною. Мама буде вважати, що у неї погане молоко, хоча його й багато.Така ж ситуація може бути, якщо мама обмежує дитини в ссанні, наприклад, строго по 15-20 хвилин. Дитина часто не встигає дістатися до "заднього" молока. І, крім того, він недостатньо стимулює груди на вироблення молока, якщо по 15-20 хвилин він смокче 6-7 разів на добу. Тому паралельно, в описаних вище ситуаціях, розвиватиметься недолік молока. Коли дитину почнуть підгодовувати безлактозної сумішшю, він почне товстіти, всі зітхнуть з полегшенням і у свідомості зміцнитися міф про те, що молоко може бути поганим і його взагалі мало у сучасних жінок.
Зустрічається також і транзиторна, тимчасова лактазная недостатність. У дитини на правильно організованому грудному вигодовуванні, з хорошою надбавкою у вазі, взагалі з хорошим самопочуттям, в перші 2-3 місяці життя (а іноді й довше) стілець пінистий.Якщо мама скаже про це лікаря, буде призначено обстеження, в аналізі будуть виявлені цукри. Дитину переведуть на безлактозную суміш. Однак неповне поглинання лактози є звичайним явищем для дитини на грудному вигодовуванні! (66% дітей у віці 6 тижнів і 60% дітей у віці 3 місяців).Однією мамі, наприклад, в такій ситуації було сказано: "Ваша дитина відчуває сильні болі! Подивіться, яке у нього газоутворення! А ви продовжуєте годувати його своїм молоком! Воно для нього - отрута! "" Я не стверджую, що так діють всі педіатри. Я знаю лікарів, які бачачи, що дитина цілком благополучний, що не починають його лікувати спираючись тільки на отримані лабораторні результати, і навіть не призначають зайві обстеження! Давайте згадаємо про те, що останні років 50 лікарі мали справу переважно з дітьми, яких годували сумішами. Відповідно, багато знання та лабораторні тести застосовують тільки до цієї групи дітей. Наявність цукру в стільці дитини на штучному вигодовуванні є патологією. Наявність цукру в стільці дитини на грудному вигодовуванні нормально! Значна кількість цукру може бути наслідком неправильних рекомендацій по годівлі дитини (часта зміна грудей під час годування, обмеження тривалості смоктання, зціджування після годування), тому що дитина отримує багато багатого лактозою переднього молока. Лактозна непереносимість і новонароджена дитина - нечуване поєднання! Улюблені захворювання здорового новонародженого.Точка зору консультанта з грудного вигодовування.Лілія Казакова, педіатр, консультант з грудного вигодовуванняОпублікована в журналі "Ліза. Моя дитина "влітку 2001р.

Offline Мотря

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
  • Репутація: +584/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Христинка - 1999, Ромчик - 2007, Богданчик - 01.06.2012
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
« Reply #2 : 01 Лютий 2013, 19:24:25 »
Юля, щойно заходила на сайт Комаровського, там купа інформації і ссилок. Можеш подивитися, якщо ти там ще не була.

Offline Олька

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
  • Репутація: +182/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #3 : 01 Лютий 2013, 20:54:52 »
ми коли лежали в лікарні після народження, то теж ставили діагноз - лактазна недостатність, лікування просте, але в Україні немає цього препарату (Лактаза Бебі), я замовляла в Росії, мені привезли. давала дозами, як лікар прописувала і все ок, за 1 місяць ми вийшли з цього
я маю 1 повну запаковану баночку і маю ще пару капсул з розпакованої, можу дати Вам попробувати, якщо хочете, може поможе, але запитайте спочатку лікаря
Решила прибраться в шкафу: всё оттуда вывалила, перемерила, накрасилась, натанцевалась. Всё - устала.

Offline Олька

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
    • Награды
« Reply #4 : 01 Лютий 2013, 21:01:20 »
зі мною ще лежала мамочка з  хлопчиком, то в нього теж такий діагноз підозрювали, теж цією лактазою лікували
Решила прибраться в шкафу: всё оттуда вывалила, перемерила, накрасилась, натанцевалась. Всё - устала.

Offline ЮЛААвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #5 : 03 Лютий 2013, 12:15:04 »
Мотря! Я уже читала статтю, яку Ви мені скинули, а от у Комаровського ще перегляну.
Олька! А Ви робили аналіз на лактакзну недостатність, чи Вам без аналізу поставили такий діагноз?
За препарат дякую! Якщо наш діагноз підтвердиться і лікар нам призначить даний препарат, то я з Вами зв'яжуся.

Offline Олька

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
    • Награды
« Reply #6 : 03 Лютий 2013, 13:24:52 »
Цитувати
А Ви робили аналіз на лактакзну недостатність
ми лежали в лікарні 2 місці, і в нас кожен день брали багато аналізів, може серед них був і на лактазну недостатність, я не знаю  d143
але якщо лікар призначила лікування значить на основі чогось вона його призначила, але точно казати не буду, бо не знаю, тільки знаю, що помогло
Ви консультуйтесь зі своїм лікарем і робіть аналізи, це не важка хвороба, це стан організму, який потребує втручання і швидко відновлюється, але потрібно поставити точний і правильний діагноз

Offline Олька

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
    • Награды
« Reply #7 : 03 Лютий 2013, 13:29:25 »
Цитувати
лікар нам призначить даний препарат, то я з Вами зв'яжуся.
не обов'язково до мене звертатись  :)
  Ви можете самі придбати, якщо маєте знайомих в Росії, я просто написала чим лікувала, і можу дати Вам на пробу безкоштовно тих пару капсул, що в мене є в розпакованій баночці

Offline nataА

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +116/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ната
« Reply #8 : 03 Лютий 2013, 14:20:09 »
В мого малого в калі постійно неперетравлене молоко ніби кал з творогом. Чи може це бути лактазною недостатністю

Offline trisch

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +253/-0
  • душа погрузилась в осень....
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Януся і Юляся
  • Ваше справжнє ім’я: оля
« Reply #9 : 03 Лютий 2013, 14:40:38 »
Цитувати
В мого малого в калі постійно неперетравлене молоко ніби кал з творогом. Чи може це бути лактазною недостатністю

Це э норма,при повністю ГВ кал такий може бути :)

Offline nataА

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #10 : 03 Лютий 2013, 14:45:18 »
Але ж і вагу не набирає. А як здається аналіз щоб знати чи дійсно лактазна недостатність

Offline Олька

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
    • Награды
« Reply #11 : 03 Лютий 2013, 17:19:51 »
Ната, запитай свого педіатра, він нічого не каже на те, що дитина не набирає вагу?

Offline nataА

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #12 : 03 Лютий 2013, 17:46:17 »
Моєму педіатру все по барабану а коли важилив в місяць то зважили його в пеленка в одязі тай сказали що добре набрав. той одяг важив грам 300. А цей місяць взагалі не набираємо бо зригуємо фонтаном. Какаємо рідким з неперетравленою їжею. Нам в роддомі брали кров на непереносимість молока це напевно воно і є. Але результату я незнаю

Offline ЮЛААвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #13 : 04 Лютий 2013, 15:39:56 »
nataА! Аналізи на лактазну недостатність можна здати у лабораторії СІНЕВО. Точно не знаю як називається вулиця, на якій лаб.знаходиться, якщо не помиляюся -то Гординського (вона сполучає вул.Мазепи і Шевченка). Для виявлення лакт. недост. беруть кров з вени. Ціна 390 грн.

А якщо дитина какає неперетравленими рештками, то це є звичне явище для груднічка- підшлункова ще не працює на повну потужність

Offline massher

• Новенька
  • *
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 1 рік 9місяців
  • Ваше справжнє ім’я: Марія
« Reply #14 : 10 Квітень 2014, 16:12:38 »
А чи є тут мамочки у чиїх діток вроджена повна лактазна недостатність?
Хочеться поспілкуватися, як дітки ростуть, розвиваються, що їдять?

Offline SBJ27

• Новенька
  • *
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Орест 1 рік
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #15 : 12 Травень 2014, 01:12:27 »
Мене також це цікавить, у нас вродженна ЛН!!!

Offline Регіна177

• Активна Мамка
  • Репутація: +2/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Женічка,Марійка
  • Ваше справжнє ім’я: Регіна
« Reply #16 : 16 Травень 2015, 21:34:45 »
багатьом дітям при ЛН допомагає правильно підбрана суміш.можна дати адаптовану суміш козиному молоці, наскільки я знаю- ненні  - якраз для таких випадків. натуральне козине молоко -близьке за складом до материнського, але козине свіже- не має всього поживного як адаптоване...