Автор Тема: Молозиво. Користь молозива у перші дні життя.  (Прочитано 6824 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Радісне СяйвоАвтор темы

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
Молозиво - попередник молока

Деякі фахівці порівнюють його з ліками. Його вважають першим щепленням, першою вакциною малюка, те що тонізує імунну систему. Тому що воно містить в собі набагато більше антитіл і захисних речовин, ніж зріле молоко.

Відомо, що вперше прикладання до грудей, малюк висмоктує близько 2 мл. молозива. Однак, цього достатньо, для того, щоб почати імунізацію організму новонародженого малюка.

Важливо, щоб перше прикладання відбулося в першу годину після народження, як раз в цей період малюк починає проявляти пошуковий рефлекс - шукати мамині груди. Він відпочив від пологів і готовий діяти далі, щоб насолодитися маминим молочком. Дуже зворушливі руху малюка, він намагається підняти голівку, повзти у напрямку до маминих грудей, відкриває ротик, висовує язичок. Більшість малюків здатні самостійно дістатися до заповітної ореоли материнських грудей і вхопитися за неї маленьким ротиком. Якщо цей момент упустити, то маля засне і тоді його вже не вдасться ніякими умовляннями докласти до маминих грудей - він буде відпочивати.

У перший день після пологів груди м'які на дотик і наче порожні. Виділення молозива незначне, воно жовтувате за кольором і каламутне. До кінця другого дня груди починають наповнюватися - молозива стає більше, колір молозива змінюється до насичено жовтого, іноді помаранчевого.
Молозиво виробляється перші 3-5 днів

Кількість виділяється молозиво різна у різних жінок, приблизно від 10 до 100 мл на день, але, не дивлячись на це, його вистачаємалюку, що народився. Оскільки, не дивлячись на невелику кількість цього продукту, воно дуже поживне.

Дуже часто в перші дні вироблення молозива молоді мами починають лякатися, що у них немає молока, що виробляється зовсім трохи молозива (при натисканні на ореолу з'являється одна-дві крапельки), а дитині його не вистачає, від цього, як вони думають, він голодний плаче. Мами в розпачі згодні нагодувати в такі моменти своє чадо замінником грудного молока, аби він не плакав. Але, вдаючись до цього крайнього кроку, вони, на жаль, з благих спонукань шкодять своєму малюкові. Важливо, щоб першим і головним харчовим продуктом, який потрапить в організм дитини, було молозиво. Воно як біла фарба покриває травну систему малюка і тим самим готує її до процесу грудного вигодовування і засвоєнню молока. Імунні фактори молозива захищають травну систему малюка від впливів вірусів, бактерій і паразитів. Дуже важливо, щоб в перші дні крихітка отримував виключно молозиво і більше нічого! Введення будь-яких замінників грудного молока вважається грубим втручанням у функціонування дитячого організму. Наслідком чого може бути, що у дитини підвищується ймовірність алергічних реакцій, виникнення діареї та інших інфекційних захворювань. Важливо пам'ятати мамі яка годує  про те, що велика ймовірність того, що дитина може відмовитися смоктати груди, після того як йому давали пляшечку з замінником молока.

Молозиво густе, в ньому не так багато рідини - це якраз і добре, адже малюк ще не в силах переробляти великі обсяги рідини, його нирки ще не пристосувалися до них. Саме тому крихітці протипоказана додаткова вода! Відомо, що дитина народжується з запасом води, що оберігає його організм від обезводнення, поки не прибуло зріле молоко, багате водою. Крім усього перерахованого, молозиво у своєму складі має проносні властивості, що допомагає організму малюка позбавлятися від первородного калу.

Автор: Соловей Ксенія, консультант з лактації, психолог

Offline Romanochko

• Свідома Мамка
  • Репутація: +26/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
 Коли була вагітна назбирала декілька статей про годування грудьми!!!! Це частинка однієї зних,правда не можу знайти автора!!!!!!!                                                                                       
                                                             Склад грудного молока.
Молозиво є :
• імунобіологічним захистом організму дитини, молозиво має високий рівень секреторного імунопк буліну А;
• молозиво покриває шлунково—кишковий тракт дитини;
• сприяє більш швидкому відходженню меконію;
• зменшує інтенсивність і тривалість гіпербілірубінемії у новонароджених;
• має високоенергетичні і поживні властивості;
• високий вміст вітаміну ;
• молозиво повністю забезпечує потребу організму новонародженої дитини протягом першої—другої де би життя.
Молозиво містить в 4—5 разів більше білків, ніж зріле молоко, у 2—10 разів більше вітаміну А і каротин у 2—3 рази більше аскорбінової кислоти. Особливо багате молозиво секреторним імуноглобуліном А, яки забезпечує як первинний імунобіологічний захист організму дитини, так і фізіологічне становлени імунітету в дитини. Частина макрофагів молозива має фагоцитарну активність, що сприяє становленні місцевого імунітету.
Склад молозива близький до тканин новонародженої дитини: білки ідентичні білкам сироватки кров жири багаті на олеїнову кислоту, містять багато фосфоліпідів, цукор представлений лактозою, високи вміст мінеральних солей.
Молозиво має високу калорійність:
I доба — 150 ккал в 100 мл
I1 доба — 120 ккал в 100 мл
III доба - 80 ккал в 100 мл
IV доба —75 ккал в 100 мл
V доба — 70 ккал в 100 мл
Таким чином, протягом першої—другої доби життя дитина повністю забезпечена необхідними ка лоріями, білками, вуглеводами, імунологічним захистом при виключно грудному вигодовуванні, коли дя тина отримує молозиво в разі частого прикладання до грудей в умовах спільного перебування матері та не мовляти, кваліфікованої підтримки з боку медичного персоналу.
Склад молозива: менше лактози, жиру і водорозчинних вітамінів, ніж зріле молоко, але більше білків, жироро; чинних вітамінів (Ε,Α,Κ) і більше мінеральних речовин (Nα, Ζη), високий рівень імуноглобулінів.

Offline Svetka

• Активна Мамка
  • Репутація: +40/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
дуже цікава інформація, дякую дівчата
а от у мене була така історія що в мене ще до народження донечки (приблизно з 5 місяця вагітності) почалися виділення з грудей, та й багацько так накапувало, бувала зранку встаю в мокрій майці  d16, і корір як у молока білуватий. от мені цікаво, то теж молоко (молозиво)? якщо так, то для чого і скільки ж це з мене ккал витекло за весь цей час?  d30

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +487/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Цитувати
от мені цікаво, то теж молоко (молозиво)? якщо так, то для чого і скільки ж це з мене ккал витекло за весь цей час?
Є така тема  ;) Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Svetka

• Активна Мамка
  • Репутація: +40/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Цитувати
Є така тема 
о! Дякую а я й не бачила  d112

Offline axonna

• Активна Мамка
  • Репутація: +9/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 4 роки і 4 місяці
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
я тоже думаю що молозиво дуже корисне і була проти прикорму у роддомі, дитинці і так вистачає і тих пару грам, у неї ж желудочок всього з наперсток - у 5 мл.!!!
Розумна дочка...відддана подруга...найкраща дружина...найщасливіша мамуся
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Natka-Solo

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +145/-0
  • ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕ
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анна - 19.10.2006 р. н., Ілона - 09.02.2012 р.н.
  • Ваше справжнє ім’я: наталія
інформація дуже корисна та цікава я за грудне вигодовування двама руками і ногами
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Оля marmyljadka

• Дев'ять місяців носиш, десять годин народжуєш, півроку не спиш, а вона, бачте, на татка схожа...
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +247/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Соломійка 02.07.12.
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Молозиво - це перша вакцинація дитини від усяких хворіб!!!

ЖІНКИ, МАТЕРІ!!!!! МОЛИМОСЯ ЗА НАШИХ ЧОЛОВІКІВ, БРАТІВ, БАТЬКІВ!!!!!! ЦЕ ЗАРАЗ ЇМ ДУЖЕ ПОТРІБНО!!!!!!

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Молозиво - це найкраще, найцінніше, найкористніше, що може отримувати новонароджена дитинка, особливо у перші хвилини після  народження. Це незаперечний факт у якому важко засумніватись. Але в одній науковій (!) книжці, яку я взяла читати при вагітності з Данчиком і яку написав якийсь там лікар, я вичитала, що він радить, щоб новонароджену дитину не прикладати до грудей після народження деякий час (от не пригадую скільки часу він писав d143). Я тоді була м"яко кажучи шокована після прочитаного..... d111 d16 d110

Offline yulechka

• Активна Мамка
  • Репутація: +91/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Володимир, 19.02.2011; Лілія 07.05.2013
  • Ваше справжнє ім’я: Ткачівська Юлія
Я теж за грудне вигодовування. З першою дитиною я мало знала про це все, чомусь думала що у мене все буде добре, але сталося не як гадалося. Після кесаревого дитину дали десь через годину, приклали до грудей, а потім сказали зразу дати десь 10 мл суміші, як виявилося цьго не варто було робити.

Offline justmary

• Хай ваші серця не втомлюються любити дітей!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +276/-0
  • Мама найпрекрасніших діток в світі!;)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Маряна
Молозиво дуже корисне особливо в перші години життя дитини, але на жаль не всім вдається дати його дитині...От мені наприклад не вийшло, в мене молозиво почало появлятись в кінці другої доби, а дитину далі аж на 3-ю добру(у зв'язку з ускладненнями) до того дитина була на штучному, такщо молозиво почала їсти аж з 3-ї доби,іто з пляшечки бо груди вже не брала d3

Offline Ліліана

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +386/-1
  • Життя прекрасне, незважаючи ні на що......
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Богданчик, Вірочка і Надійка......всім по 8 років
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
корисна інформація !!!  жаль, що моїм після народження такого добра не дісталося  d143
Терпи…Усе колись минає… Живи на зло всім тим, хто зневажає. Даруй тепло тому, хто це цінує. І не шукай минулого. Його вже не існує.

Offline Олівія

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +640/-0
  • Дуже багато було добре зроблено не тим людям
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
Цитувати
Молозиво - це перша вакцинація дитини від усяких хворіб!!!
Пам"ятаю у роддомі я дала малій молозиво, то вона за ніч дістала такі щоки,що зранку коли дитяча лікарка прийшла на огляд то аж здивувавалася  d107 і каже "Що ви з дитиною зробили?  :)"
Я за грудне вигодовування!!!
Самое большое счастье - чуствовать, что тебя люблят.
Не знать, а чуствовать!

Offline lavazza_15

• Активна Мамка
  • Репутація: +56/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Яринка
  • Ваше справжнє ім’я: Уляна
а що робити, коли самого молозива не вистачає дитині у перші дні? моя малеча кричала голодним криком вже на другу добу, сеча стала яскраво-оранжева. педіатр налякала обезводненням і сказала, що не випише із роддому, якщо дитина хоч трохи не набере ваги (ми втратили більше 200 грам), так що прийшлось догодувати сумішшю тричі за період перебування в роддомі. але слава Богу з гв все склалося, по сей день годую. та цікаво як мамки вирішують проблему нестачі молозива в перші дні життя,і як виписатись з роддому, не догодовуючи??

Offline Kroshka

• Своя Мамка
  • Репутація: +44/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Юра
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
А в мене було дуже мало молозива, під час вагітності нічого не виділялось. Перший тиждень молока в мене не було то дитину годувала сумішшю, через це малий не брав груди і не получив молозива вдосталь.  :(

Offline justmary

• Хай ваші серця не втомлюються любити дітей!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +276/-0
  • Мама найпрекрасніших діток в світі!;)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Маряна
Цитувати
та цікаво як мамки вирішують проблему нестачі молозива в перші дні життя,і як виписатись з роддому, не догодовуючи??
та так як і ви...догодовують сумішшю. Хоч зі мною в палаті лежала одна мама, в якої то вже була 4-а чи 5-а дитина :xmm то давала тільки груди,але дитина весь час кричала бо там взагалі на першу добу ще нічого не було, оттак добу вона промучилаьс з тою дитиною та криками, на наступну вже дала трохи суміші і на щасті появилось молозиво, правда як там далі було то не знаю бо мене вже виписували, але від тих криків ніхто спати не міг, ну і навіщо так мучити ту дитину і всіх решта d104 У випадку коли молозива багато зразу появляється, то розумію що дитині того стає,але ж не у всіх воно взагалі появляється в перші дні d112

Offline Natalina20

• Активна Мамка
  • Репутація: +37/-0
  • Мої дітки - моя радість, сенс мого життя!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софія, Юрій
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Коли родила донечку то теж догодовувала сумішшю, десь 2 рази, а коли синочка родила то він взагалі першу добу весь час спав, а потім зголоднів і тільки на циці і висів, я весь час прикладала до грудей, не давала ніякої суміші хоч дитячі пропонували і щодня приходили оглядати дитину і здивовано питали " Ви нічим не догодовуєте?" Молозива багато не було бо малий втратив 280 гр, дитяча коли виписувала то на цьому дуже наголошувала , і  казала купити суміш і дома догодовувати , я чемно сказала добре , а вдома тільки циця на вимогу, молоко вже на четверту добу появилося і вже за перший місяць ми набрали 1,1 кг