Автор Тема: Реклама штучного вигодовування - правомірно?  (Прочитано 3819 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Радісне СяйвоАвтор темы

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
Чому багато жінок свідомо переводять дітей на штучне вигодовування? Фактично в кожному магазині або аптеці ми бачимо яскраво пофарбовані реклами замінників грудного молока - молочної суміші. А чи знаєте Ви, що ця реклама порушує Міжнародний Кодекс, метою якого є захист дітей та матерів від неправильного маркетингу?

Давайте розглянемо це детальніше.

Міжнародний Кодекс по Маркетингу замінників грудного молока був прийнятий Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я в 1981р. Він повинен був подбати про те, щоб будь-яка жінка могла отримувати тільки достовірну інформацію.
Згідно з Кодексом виробники дитячого харчування не повинні:

1.      Виробляти безкоштовні поставки штучного молока в лікарні;
   2.      Рекламувати свою продукцію громадським або медичним працівникам;
   3.      Використовувати зображення немовлят на етикетках з харчуванням для немовлят;
   4.      Робити подарунки матерям або працівникам охорони здоров'я;
   5.      Давати батькам безкоштовні зразки продукції;
   6.      Рекламувати харчування для дітей молодше 6 місяців.
   7.      Етикетки повинні бути на мові, яка розуміє матір, і повинні містити важливе попередження щодо протипоказання і наслідки
            вживання штучного харчування.

Тим не менш, виробники продовжують проводити рекламу замінників грудного молока, стверджуючи, що дотримуються Кодексу. Як варіант вони вибирають співробітництво з медичними працівниками, переконуючи рекомендувати їх продукт. А як нам відомо - це вже перший крок до переконання матері в користі замінника молока. Це вже дезінформує маму, змушує її замислитися про бажання вигодовування. До всього іншого, негативно позначається на грудному вигодовуванні безкоштовна поставка в пологові будинки замінників молока. Це заохочує штучне вигодовування і змушує мам вдаватися до необгрунтованого введення догодовування, що тягне за собою раннє припинення годування груддю.

Щоб боротися з ситуацією, що склалася було створено кілька міжнародних організацій, які проводять роботу на підтримку грудного вигодовування і домагаються суворого контролю за дотриманням правил торгівлі дитячим харчуванням - Ла Лече Ліг (LLL), ВАБА (WABA), ІБФАН (IBFAN).

Світова Асоціація Дій з захисту Дитячого Харчування Для того щоб побачити посилання: Register or Login] - це асоціація добровільних організацій у країнах, які розвиваються і промислово розвинених країнах, які ставлять за мету поліпшення здоров'я і харчування дітей, їх матерів і сімей шляхом пропаганди грудного вигодовування та боротьби з безвідповідальною маркетинговою політикою компаній-виробників дитячого харчування. Вона була створена 12 жовтня 1979, в останній день Спільного Наради ВООЗ і ЮНІСЕФ з питань харчування дітей грудного та раннього віку.

Сьогодні ІБФАН складається з більш, ніж 150 груп у більш, ніж 90 країнах і число груп продовжує рости.
Кожен член ІБФАН дотримується сім основних принципів:

1. Право дітей всюди мати високий рівень здоров'я.
   2. Право сімей, і особливо дітей, мати достатньо їжі.
   3. Право жінок на грудне годування і на свідомий вибір на харчуванні немовлят.
   4. Право жінок на повну підтримку успішного грудного годування і практики здорового харчування немовлят.
   5. Право всіх людей на медичну допомогу для задоволення основних потреб.
   6. Право медичних працівників і споживачів на систему захисту здоров'я, вільну від комерційного тиску.
   7. Право людей кооперуватися в міжнародному масштабі, щоб підтримувати проекти щодо захисту здоров'я.

Глобальна система ІBFAN складається з членських груп, асоціацій та окремих осіб. Вони впроваджують в життя Міжнародний Кодекс і всі наступні резолюції Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я.

За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ) 1,5 мільйонів немовлят помирає щороку від розладу шлунка, тому що не отримує материнського молока. Незважаючи на це, компанії продовжують рекламувати штучне харчування так, що ставлять годування грудьми під загрозу.
Чим же так небезпечно штучне вигодовування?

1. Навантаження на травну систему, печінку і нирки малюка, який знаходиться на штучному вигодовуванні, збільшується в 3 рази.
   2. Суміш не містить регуляторів росту та розвитку мозку дитини, людських гормонів, протиінфекційних факторів.
   3. В суміші тільки 40 компонентів, а в молоці матері - 400.
   4. Штучні вітаміни з суміші не засвоюються повністю.
   5. В суміші додаються найдешевші рослинні олії - пальмова і ріпакову, що містять мало корисних речовин.
   6. Почастішали випадки забруднення сумішей шкідливими речовинами, випадки підробок і помилок у рецептурі, через які діти хворіють  
       і вмирають.
   7. Збільшується ризик алергії, кишкових інфекцій, діабету, ожиріння, карієсу, порушень обміну речовин, зниження зору, ризик
       Синдрому раптової смерті немовлят.
   8. Діти-штучники можуть мати знижені репродуктивні здібності - частіше відзначаються безпліддя, ускладнення в вагітності,
      стимульовані пологів і кесарів розтин.

Годування грудьми не коштує грошей, воно безпечне і захищає від інфекції. Випадки, коли жінки фізично не в змозі годувати, дуже рідкісні.

Півтора мільйона життів могло б бути врятовано щорічно, якщо б повернути назад процес скорочення числа годуючих матерів, вважає Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Дорогі жінки, зробіть правильний вибір!

Автор: Денисова Катерина, консультант з грудного вигодовування
Центр Підтримки природного вигодовування м. Дніпропетровськ
Матеріал підготовлений за матеріалами Української IFBAN групи "Материнське джерело"

Offline Наталя 15

• Активна Мамка
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша, 3 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
Шановна,Марта,ви тут показали такі страшилки(маю на увазі "Чим же так небезпечне штучне вигодовування?"). Можливо це буде корисно для мамочок,які не бажають годувати свідомо. Що ж має, після прочитаного тексту,відчути жінка,яка з незалежних від неї причин не може годувати дитинку?
В мене з ГВ не склалося,вже на 2-му місяці життя мого малюка,хоч бажала йому дати все найкраще. Тим не менше,тоді мені дах зривало від такого  пропагування ГВ. Складалось враження,що я неповноцінна мама,і дитина моя виросте хвора і розумово відстала. Ви собі не уявляєте,що я відчувала після того,як читала схожого типу статті. Ми харчувались цими жахливими сумішами і,тим не менше,нічого нам не бракувало. Більше того, наші знайомі дітки,які були в той час на ГВ,хворіли частіше,ніж ми, мали нижчий гемоглобін,і уступали нам в рості та вазі. Я не займаюсь пропагуванням штучного годування,а всього-навсього хочу дати зрозуміти,що таке варварське пропагування ГД просто неприпустиме. Ми підросли,час розставив пріоритети,але знову і знову зусрічаючись з такою інформацією мені стає дуже шкода молодих мамочок,в яких щось в цьому плані не склалось. Адже на них і так навалилось багато тривог,переживань та надзвичайної відповідальності.Навіщо їх добивати ще цим,якщо так вже сталось. І перш ніж обговорювати ркламу сумішей,нам потрібно задуматись як викорінити певні пункти з реклами ГД. Адже залякуванням нічого не доб"єшся. Хай дитину годує сумішшю щаслива мама,аніж груддю -нещасна,залякана,з постійними думками про роботу,яку залишила,а не хотіла(адже,погодьтеся,таке задоволення,як декрет не кожному під силу). Давайте будем вчасно розказувати як ПРАВИЛЬНО наладити ГВ,а не лякати хворобами в разі його відсутності. Здоров"я дитини залежить від різних аспектів,проте материнська любов-найголовніший з них.

Сказали спасибо: silvirine, Hadubo

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
Так стаття ж про рекламу штучного вигодовування, а "страшилки" - це загальна статистика. ІМХО
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +99/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Цитувати
Давайте будем вчасно розказувати як ПРАВИЛЬНО наладити ГВ,а не лякати хворобами в разі його відсутності
а 9 місяців для чого????

Нетреба боятися правди!! ітак всім зрозуміло що гв най-най краще для дитини. Стаття правдива. Хочете , щоб казали навколо "а, нема молока? то нічого, є суміш нічим не гірша" то такого не буде, це обман.
Я багато інформації читала під час вагітності, і заради гв пережила і ризикувала небуду уточнювати що і чим, та  мною вів якраз страх зашкодити дитині, моєю ціллю було будь ,що годувати грудьми. Зараз нам практично 2рочки і я і не думаю закінчувати годувати.
Я вважаю , що треба вміти жертвувати собою. Виправданням може бути важка хвороба мами і нічого більше. Але і це не зміне склад суміші.
Сім"я- це моє основне натхнення у житті !!!

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +487/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 07.06.2009 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Грудне вигодовування - це дуже добре, але дійсно бувають випадки коли воно не можливе і тому суміші не можна повністю відкидати і говорити, що це абсолютне зло. В мене наприклад ГВ не склалося через хворобу дитини і найкращою альтернативою для мене була суміш, бо якось коров"ячому молоку я не дуже довіряю, хіба-що мати свою корову, а годувати дитину чимось треба. У розвитку моя мала не відрізняється від тих, що були ГВ і імунітет такий самий. До речі мене мама теж не годувала грудьми (у неї були проблеми із здоров"ям), але імунітет у мене прекрасний. Я не пропагую штучне вигодовування і надіюся, що другу дитину зможу вигодовувати грудьми, але бувають різні ситуації, тому не можна бути такими категоричними.

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
    • Награды
Суміші просто значно спрощують життя тим, хто з певних причин не може годувати грудьми. Раніше були мами-годувальниці, які крім своєї дитинки годували ще чиюсь. Але в епоху сніду та інших страшних хвороб, що передаються в тому числі через ГВ, я би не наважилась довірити комусь своє дитя. Погоджуюсь з Ірою, що
Цитувати
гв най-най краще для дитини.
і треба добиватися цього всіми своїми силами, але якщо вже дійсно нічого не вдієш, то суміш - це порятунок. Єдине, що суміші дійсно аж занадто вже рекламують.

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline admin

• Адміністратор
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Цитувати
таке варварське пропагування ГД просто неприпустиме

пропаганда? Абсолютно ніякої пропаганди, а роз’яснення жінкам, які вважають що ГВ псує фігуру, груди, нема різниці між ГВ та штучним, що в ГВ немає ніякої користі... і т.д.

Цитувати
свідомо переводять дітей на штучне вигодовування

Ця стаття - заклик, а не страшилка. Це соціальна стаття, яка має мету залучити більше мамусь і дати зрозуміти користь самого ГВ.
От на рахунок вашого повідомлення, то там страшилки:

Цитувати
ви тут показали такі страшилки
Цитувати
Тим не менше,тоді мені дах зривало від такого  пропагування ГВ.
Цитувати
Ви собі не уявляєте,що я відчувала після того,як читала схожого типу статті.
Цитувати
що таке варварське пропагування ГД просто неприпустиме

І Ви ж самі даєте відповідь собі:
Цитувати
В мене з ГВ не склалося[/color]

а стаття про

Цитувати
Цитувати
свідомо переводять дітей на штучне вигодовування

Не бачу логіки між "не склалось" і "свідомо"...  d104

Ви щось не ті статті читали, які Вам потрібно!  ;)

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +99/-0
    • Награды
Всеодно треба закликати до грудного вигодовування, а реклама робить протилежне. Особливо мені подобається про суміш після припинення ГВ  d111 Вона прямо намікає про те що суміш така класна, що і з народження дуже добре. Гроші правлять світом. d110
Сім"я- це моє основне натхнення у житті !!!

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
Всеодно треба закликати до грудного вигодовування, а реклама робить протилежне.
тому що це комерція, а ГВ не приносить ні копійки.

Гроші правлять світом. d110
угу, і аморальність, яка, в принципі, з грошима тісно пов"язана. Народ дуже легко купється на нав"язливу рекламу, якщо тобі 1000 разів повторять , що суміш - це класно, то можна і справді повірити. Але спекуляції на здоров"ї, особливо малих дітей, - імхо, найаморальніше, що може бути!

Offline galyusja

• Віддана Мамка
  • Репутація: +582/-0
  • Просто треба залишатись Людиною, завжди і всюди
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
І я за ГВ. А мам, які не хочуть годувати, бо то зашкодить фігурі, груди будуть не такі, надоїло вставати вночі, втомилась від ГВ - не розумію d16 d16 d16 d16 d16
Та, реклама велика сила, може переконати в чому хочеш, навіть в тому, що суміш - це теж що і ГВ d130

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +136/-0
    • http://halynafa.livejournal.com/3916.html
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: галина
Щодо правомірності -

якщо кодекс не ратифіковано Україною, то його положення не поширюються на законодавство держави.

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
    • Награды
Над рекламою працюють дуже досвідчені спеціалісти в області НЛП (нейролінгвістичне програмування). І цим все сказано. Дійсно реклама нутрілон і нан спочатку розказують, що гв це супер, але коли гв не можливе, то їх суміші приходять на допомогу і дитині роблять мега імунітет і бла-бла-бла, і поки додивишся рекламу до кінця, то вже не пам2ятаєш, що спочатку казали про те яке гв класне

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
Дівчата, якщо мама свідомо "за" ГВ, то жодних перепон не буде!!! Одна моя знайома майже відразу після родів впала, і її наклали гіпс. Всі - від лікарів до родичів - радили зупиняти ГВ. Так от, вона це годування "вимучила", але зберегла. І годує досі, хоча дитині вже майже 2 рочки.
Я не вірю, що реклама, навіть із використанням НЛП, 25 кадру чи більш серйозних технік нейропсихологічного впливу, може заставити жінку відмовитися від ГВ на користь штучного. Людина - це така істота, що завжди любить робити "по-своєму". Якщо в голові одні думки проти ГВ, то нічого не зробиш.

Сказали спасибо: Hadubo

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
    • Награды
реклама нутрілон і нан спочатку розказують, що гв це супер, але коли гв не можливе, то їх суміші приходять на допомогу і дитині роблять мега імунітет і бла-бла-бла, і поки додивишся рекламу до кінця, то вже не пам2ятаєш, що спочатку казали про те яке гв класне
так так, я сама це нераз зауважувала! дуже хитро, ніби все правильно розказали, прго ГВ попіклувалися, але вкінці вийшло так, що впарили свій продукт, як зе бест.

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
    • Награды
Я не вірю, що реклама, навіть із використанням НЛП, 25 кадру чи більш серйозних технік нейропсихологічного впливу, може заставити жінку відмовитися від ГВ на користь штучного. Людина - це така істота, що завжди любить робити "по-своєму". Якщо в голові одні думки проти ГВ, то нічого не зробиш.
а я  вірю. Це ми такі свідомі, бо маємо інтернет, купу інформації, спілкуємось між собою і так далі. А багато є таких, хто цим банально не цікавиться. Мама і бабусі порозказують, що годували груддю лише місяць чи три, що їхні Малиші та Дітолакти були гірші за  сучасні суміші, але всі виросли здоровими, тож і нинішні штучники можуть собі їсти суміші. Людина мусить бути реально обізнана і свідомо налаштована саме на ГВ аби рішуче відмітати всі ті хитрі технології.
Між іншим, у нас в поліклініці я щось не помічала стенда на тему ГВ. Зате при вході висить "Для справді турботливих батьків" з рекламою... суміші!

Offline pcholka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +331/-0
    • Мобільний шиномонтаж
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марко,Матей
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
Ну звичайно реклама має велику силу, але кожна свідома мамочка має мати свою голову на плечах і розуміти що кращого замінника натуральному немає і бути не може впринципі. А мамаш які думають про свою фігуру і груди, а не про малятко, говори хоч насери  d111про ГВ, вони всеодно скажуть, що суміш це найкраще винахід людства
Ласкаво запрошую на мої посиденьки Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Я смотрю на мир голубыми глазами сквозь розовые очки и мне фиолетово!

Offline mikrobo4ka

• Віддана Мамка
  • Репутація: +293/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Макс і Даня
  • Ваше справжнє ім’я: Ірішка
 я також за ГВ,це дійсно найркаще для дтинки,але бувають випадки коли шось іде не так:((
Цитувати
Суміші просто значно спрощують життя тим, хто з певних причин не може годувати грудьми.
-а з цим можу поспорити,тому шо мені є з чим порівнюват,до 4 місяців годувала малого,потім шось пішло не так...і все z2:((((( тепер набагато важче...простерілізувати пляшечки,вчасно зробити суміш,шоб вона була нормлаьної температури,а ще і підібрати малому підходящу,плюс це витрата шалених грошей ...це все тільки ускладнює життя...повірте... z2