Автор Тема: Відмова від грудей  (Прочитано 21213 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Радісне СяйвоАвтор темы

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
Відмова від грудей
« : 29 Березень 2010, 14:50:41 »
Проблема відмови дитини від грудей зустрічається в самому різному віці, вона одна з не простих в рішенні, але все можливо! Головне не втрачати віру і запастися потрібною інформацією.

Коли може відмовитись малюк від грудей?

У своїй практиці я зустрічалася з відмовою, коли дитині було всього 4 дні від роду - тому, що в перші 3 дні його годували з пляшки, він вирішив, що так правильніше, а груди рідної мами сприймав як щось не знайоме і невідоме. За 3 дні мама впоралася з відмовленням крихіткою, і для неї на завжди було зрозуміло: пляшка та соска - це недруги грудного вигодовування.

Не рідкісні відмови у 8-12 місяців. На жаль, багато мам впевнені, що це не відмова, а завершення грудного вигодовування за ініціативою дитини. Від них можна почути такі слова: «Мій малюк вирішив, що йому вже не потрібно моє молоко, він уже виріс, мабуть там для малюка вже нічого корисного нема!». Але це помилкова думка, тому що, як вам напевно відомо - фізіологічно необхідно годувати дитину приблизно до 2-х років, тобто в молоці і після року вигодовування досить корисних і важливих для здоров'я малюка речовин. Без причини діти не можуть відмовитися від природного харчування на півдорозі. Найчастіше на цьому терміні відмова трапляється від того, що батьки занадто активно вводять своєму чаду прикорм. Великі обсяги прикорму здатні зігнати грудне молоко. Але можуть бути і інші причини. Про що ми поговоримо пізніше.

А ось вік 3-4 місяці є найкритичнішою щодо відмови від грудей, саме тоді багато жінок припиняють годувати грудним молоком своїх малюків через відмову ... Тому що до цього віку діти стають більш чутливими до умов, в яких вони живуть. Якщо у догляді за карапузом або в грудному вигодовуванні щось було організовано не так, як очікує немовля, то ймовірність того, що малюк образиться на маму і перестане брати груди, сильно збільшується. Але давайте по порядку!

Причини: серйозні і не дуже
Спочатку поговоримо про те, які ситуації відмови дитини від грудей, ми консультанти, вважаємо не складними:

* Малюк не здоровий:

Дитина рада би прикластися до грудей, але смоктати заважає закладений носик або вушко болить, від цього ковтати боляче. Тут треба в терміновому порядку лікувати крихітку, як тільки малюк піде на поправку - відмова буде подолана.

Перелом ключиці в пологах, кривошия, гіпертонус також можуть ускладнювати годування грудьми, знову-таки в цьому випадку потрібна консультація у лікаря. Малюк може бути неспокійним, брати груди і тут же відпускати її, плакати. Спробуйте знайти положення, в якому крихітці буде легше смоктати. Буває, що з одних грудей маля відмовляється їсти через біль при годуванні (кривошия, наприклад), а з другої йому смоктати комфортніше. Як тільки малюк видужає, обов'язково навчіть його їсти з другої груді!

У деяких випадках причиною відмови можуть бути і прорізування зубів, частіше це буває ближче до року. Зазвичай така відмова триває кілька днів, і в сонному стані дітки все-таки прикладаються до грудей.
Стоматит або молочниця, теж можуть викликати хворобливі відчуття при годуванні, і діткам не хочеться смоктати груди в цьому випадку. Швидка допомога лікаря, і зняття больових відчуттів допоможуть налагодити годування грудьми.

* Винне молоко?

Коли у мами дуже багато молока (гіперлактація), воно ллється дуже стрімко, вливаючись в рот з великою швидкістю, малюка це теж може нервувати, він може бути неспокійним і вередливим біля грудей. Він, наприклад, хоче посмоктати для задоволення, щоб розслабитися і заснути, а не тут-то було! Молоко вливається швидко, доставляючи неприємні відчуття і маля після декількох смоктальних рухів з плачем відпускає груди. Найчастіше, такі малюки дуже добре додають у вазі і багато відригують.

Допомогти може ось що: давайте маляті одну грудь два рази поспіль (наприклад, в 10:00 - ліву, о 12:00 теж ліву, а потім також 2 рази праву), це допоможе трохи пригальмувати вироблення молока. Якщо почався приплив і малюк захлинається, заберіть груди, потримайте малюка стовпчиком. Вільною рукою притисніть сосок в напрямку грудної клітини і потримайте хвилину-дві, щоб пригасити викид молока. Як тільки приплив закінчиться - ви можете знову прикласти малюка до грудей.
Зазвичай з гіперлактаціей важкувато годувати перші 6-ть місяців, а далі малюк пристосовується, і лактація трохи знижується, так що їсти малюкові стає приємніше.

* Відволікається на зовнішні подразники:

У віці 2,5 - 3 місяці, дитина починає відвертатися від грудей під час годування. Крихітці цікаво все навколишнє і вона може відволікатися, якщо почує, наприклад, якийсь звук, або побачить щось яскраве. Що може здатись матусі, як не бажання їсти мамине молочко, адже дитина не їсть зосереджено, як це було раніше. Визначити що це відмова або змінити поведінку малюка просто: малюк відпускає груди з плачем і вигинається при спробах знову прикласти малюка до грудей? Тоді це відмова. Якщо дитина не плаче відірвавшись від грудей - відмови немає. Дочекайтеся поки він розгляне те, що привернуло його увагу, а потім можете знову запропонувати груди.

* Ще варіанти:

Буває, що дитина відмовляється смоктати в певній позі. Наприклад, мама з перших днів годувала малюка тільки лежачи (при епізіотомії дуже часте явище). Дитина звикла до цього, і вередує, не бере груди, якщо його прикладають, скажімо, в класичній позі - сидячи. Важливо набратися терпіння і все-таки робити спроби годувати в іншому становищі, спочатку, наприклад, стоячи і при цьому похитуючи. Наступним етапом: присідати і теж качати, а потім вже можна і заколисування прибрати.

Трапляється і відмова годуватися з одних грудей. Наприклад, тому що у мами була на цих грудей хвороблива тріщина і мама до тієї грудей рідко прикладала; або був лактостаз, мама давала одну грудь частіше, а іншу - ні, і вона стала «не улюбленою». Або мамі просто незручно прикладати до одної груді; чи мамі здається, що дитина з неї не наїдається, і рідше туди прикладає. Рішення: діяти акуратно, м'яко, не змушувати. Але прикладати до нелюблячої груді все частіше. Якщо мама виявить упертість і не буде опускати руки - дитина теж зрозуміє, що до цієї груді можна і потрібно прикладатися. Зазвичай за місяць з цим можна впоратися.

Це не причини для відмови від грудей:

* Якість молока: солоне, не достатньо жирне, «блакитне» або як вода.
    * У мами почалися місячні та молоко «стало гірким».
    * Мама з'їла цибулю, часник або щось незвичне.

Смакові якості молока змінюються кожен день, і грудному малюкові це не в новинку. При відмові від грудей треба шукати більш серйозні причини.
Не проста відмова ...

Це та сама ситуація, про яку ми говорили вище: у малюка є певні очікування про те, як він буде жити з нами в новому світі, які закладені генетично. Якщо сім'я, в якій він живе, не реалізовує ці очікування, то малюк починає демонструвати своє ставлення до цього - відмовляється від грудей. Таким чином, він показує мамі, що щось відбувається не так і це щось треба терміново змінити. Тобто складна відмова від грудей - це проблема у взаєминах мами та її малюка.

Причини:

* Неправильна організація грудного вигодовування: використання пустушки, накладки, пляшки для догодовування. Кожне немовля налаштований на те, що після народження, він буде смоктати тільки материнські груди, він навіть не уявляє, що буває щось інше крім солодкої мами! Я не раз спостерігала, як немовлята, яким дають пустушку вперше, випльовують її, тому що не знають, що з нею робити ... Наявність у догляді за дитиною пустушки в 90% випадків приводить до неспокійного поведінки малюка біля грудейи, а потім і відмови від грудей.

Сюди ж: активне введення прикорму після 6-ти місяців (великі обсяги їжі), бажання замінити годування груддю новими стравами.

* Догляд за немовлям: використання нових методик раннього розвитку, таких як динамічна гімнастика, моржування. А також проведення професійного масажу здоровій дитині, використання газовідвідні трубочок, клізм.

Перші три місяці дитина адаптується до нового світу і тому важливо зробити його максимально безпечним у розумінні малюка. Перераховані методики відносяться до розряду екстремальних, вони піддають його життя небезпеці. Малюк переживає чималий стрес, коли з ним проробляють ці заняття, напруга накопичується, і, врешті-решт, виливається у відмову від грудей.

* Сімейні події. Зміни в звичному житті (особливо в перші місяці): розлука з мамою, переїзд куди-небудь, нова людина яка має доглядати за малям, часті гості будинку (різні люди) або походи в гості, людні місця. Немовлята набагато впевненіше почувають себе, коли події їх життя багаторазово повторюються день у день.

Справляємося зі складною відмовою

Важливо, визначити і усунути причину, по якій трапилася така халепа з годуванням. Якщо це причина з області догляду за малюком, то важливо організувати м'який догляд: відмінити все, що може лякати малюка, стресових ситуацій. Купати його в маленькій ванночці, робити легку гімнастику, вигладжування. Багато носити на руках (можна в слінгу), практикувати максимальний контакт шкіра до шкіри, організувати спільний нічний сон.

Важливо: на весь час подолання відмови за малюком доглядати слід лише мамі. Адже ми відновлюємо довіру малюка до мами і вчимося заново контактувати з карапузом. Тому ваші домашні, поки що, нехай допомагають по будинку, у господарських справах.

Якщо були помилки в організації годування, наприклад, наявність пустушки, то м'яко і поступово звести її використання, тобто не використовувати взагалі. Намітьте собі термін 2-3 тижні, і потім більше не використовуйте ніколи.

Якщо малюк на змішаному вигодовуванні, то пляшку краще і варто поміняти на ложку, чашку або використовувати SNS (систему догодовування біля грудей).  

У денний час найлегше умовити малюка прикластися до грудей, коли він перебуває у напівсонному стані. Тому ми будемо використовувати саме цей час для годування. Заколишіть малюка на руках, коли побачите, що оченята почали злипатися - тільки тоді пробуйте вкладати в рот груди.

У бадьорому стані пробуйте використовувати білий шум, в момент прикладання малюка до грудей. Білий шум (шум фена, пиососа, телевізора, музики в тихому режимі) нагадує маляті про внутрішньоутробне життя, адже зовнішні звуки, які до нього долинали були дуже схожі на звуки фена, пилиососа, витяжки ... Обережно! "Голосні звуки" використовуйте в іншій кімнаті, щоб не налякати, а тільки створити шум.

У денний сон не відходьте далеко від сплячого дитини, щоб мати можливість швидко прикласти його до грудей, якщо він почне ворушитися або похнюкувати.

Кладіть малюка спати на доросле ліжко, так вам буде зручніше лягти поруч і прикласти дитину до грудей, не сильно його пробуджуючи (адже в бадьорому стані малюк не завжди згоден смоктати груди).

Організуйте спільний нічний сон. У цьому випадку, нічні годування слід організовувати всякий раз, коли ви відчуваєте ворушіння маляти уві сні.

Головне при відмові заручитися терпінням і витримкою, не намагайтеся силою прикладати малюка до грудей. Ваша любов і віра в те, що у вас все вийде, допоможуть вам справитися з тимчасовими труднощами в годівлі грудьми. Удачі вам!

Автор: Соловей Ксенія, психолог, консультант з лактації

Offline Cinderella

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +54/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Стасік
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Re: Відмова від грудей
« Reply #1 : 24 Квітень 2010, 00:31:18 »
Що потрібно знати й пам'ятати годуючій грудьми мамі?

Годівля грудьми є найбільшою реальною страховкою здоров'я шлунково-кишкового тракту дитини протягом першого року життя. Грудне молоко сприяє росту біфідобактерій, які перешкоджають колонізації в кишечнику хвороботворних бактерій, а також містить антитіла й фактори, які захищають дитину від хвороби, навіть якщо патогенним бактеріям вдалося прижитися в кишечнику. Годівля грудьми допомагає відновити баланс мікрофлори кишечнику дитини після лікування антибіотиками. По простому говорячи, грудним дітям дисбактеріоз не страшний.

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +99/-0
    • Награды
« Reply #2 : 24 Квітень 2010, 00:51:38 »
Цитувати
  грудним дітям дисбактеріоз не страшний           
от і я такої думки, а багато мамочок бігають бактерії дають малявочці......шкода дитинки!!   z2
Сім"я- це моє основне натхнення у житті !!!

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Cinderella

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +54/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Стасік
« Reply #3 : 24 Квітень 2010, 01:17:51 »
З тієї ж статті:
У складі грудного молока є біфідус-фактор, речовина, що сприяє росту біфідобактерій. Не дивно, що біфідобактерії становлять 95-99% флори кишечнику дітей на грудному вигодовуванні.  Біфідобактерій, які іноді називають ще пробіотиками, є частиною здорової флори кишечнику. Саме так, це ті самі пробіотики, які зазвичай прописують як лікування від дисбактеріозу. Ці добрі "лицарі" сприяють травленню, нормальній роботі імунної системи, а також не дають розростатися потенційно патогенним бактеріям, які приводять до захворювань. Біфідобактерії переважають у кишечнику в немовляти  доти, поки грудне молоко становить більшу частина харчування дитини.  Крім цього, у кишечнику грудної дитини в невеликих кількостях можуть жити стрептококи, бактероїди, клостриди, мікрококи, ентерококи й кишкова паличка (E.Colі). Всі ці мікроорганізми є нормальною флорою травного тракту дитини на грудному вигодовуванні.

Тобто для чого пічкати дитинку різними добавками, якщо вони і так є в молочці d104

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +206/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Тімур
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
Допоможіть! дитина не хоче груди!!!!!!!
« Reply #4 : 23 Серпень 2011, 10:47:21 »
дівчата допоможіть! може в когось була подібна ситуація. дитині місяць. погано смокче груди пару разів причмокне і засинає і так цілий день. з рук не злазить. перші два тижня ситуація була інакша. поїсть і спить 2-3 години. зараз дитина вдень взагалі не спить. тільки на руках під цицею трохи дрімає. останні дні почав вередувати пі грудьми. візьме до рота. через секунду відвертається і плаче. так може 2-4 години кричати з невеликими перервами. сьогодні вже і зранку почав вередувати.почали пару днів по трошки догодовувати сумішью (по 30 мл 2-3 р на день) то трошки заспокоювався. зараз два дня не догодовую але бачу шо треба шось робити. бо не хочу зашкодити дитині. народився з вагою 4 кг в роддомі втратив 390 г. першу добу взагалі не їв. зараз вага 4180. пісяє 12-15 р на добу. але може по 2-3 дня не какати. може в мене до того всьго молока малувато бо молоковідсмоктувчем максимум 20 мл получається d111  вже пью апілак і чай для лактації.  буду вдячна якщо хтось щось підкаже

Offline мама Дані

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +167/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Данилко. 25.12.2010 Соломійка 1.07.2012
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: HELP! дитина не хоче груди!!!!!!!
« Reply #5 : 23 Серпень 2011, 10:55:06 »
Думаю дитинка хоче мами  :) Тому і проситься на руки весь час. В мого малого теж був такий період, як ти описуєш - один в один! Але про суміш я навіть не думала  d128 Це з часом проходить, ти основне не хвилюйся, бо це впливає на кількість молочка і дитинка відчуває твої переживання! Я десь читала, що перший місяць після народження діти перебувають під впливом маминих гормонів і тому постійно сплять. А коли цей вплив проходить, то вже починають трішки активізовуватись. Ну і плюс перевіряй животик, може коліки почались d104  d130

Offline Viktorija

• Кожне бажання дається нам разом з силами для його здійснення
  • Адміністратор
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +922/-0
    • Награды
« Reply #6 : 23 Серпень 2011, 11:01:36 »
Настя так спокійно! По пісянню їжі вистачає, значить він не голодний!!!
Можливо у вас молочний криз, молочко є, але треба трудитись щоб його здобути, тому синочок може плакати! Можливо коліки почались, може він в певні години кричить?

Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline наталочка-мамочка

• Віддана Мамка
  • Репутація: +573/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #7 : 23 Серпень 2011, 11:02:29 »
Цитувати
народився з вагою 4 кг в роддомі втратив 390 г. першу добу взагалі не їв. зараз вага 4180.
Тоді це виходить що він набрав майже 600 гр. за 2 тижні. Правильно? Це дуже багато + ти пишеш, що пісяє багато, значить 100% наїдається, молока вистачає, догодовувати ні в якому разі не треба. Скоріш за все це коліки. Викладай його на животик, роби масаж, нам допомагав чай з фенхелю. І тримай на ручках якщо дитина цього хоче.
Цитувати
але може по 2-3 дня не какати
.
Для дітей на ГВ це нормально.

Online KotiKomori

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +97/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #8 : 23 Серпень 2011, 11:03:15 »
Як я була в роддомі, то мій малюк аналогічно поводився: я тримала його годинами під грудьми, а він просто кимарив...В мене була паніка...
Зазвичай гарно засинає на ліжку під грудьми, я навіть його до ліжечка не несу а сплю біля нього.

Offline Олюсик

• При желании , и до неба можно дотронуться.
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +714/-0
  • Стоит только захотеть )
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасійка 6 років, Арсенчик 3 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
« Reply #9 : 23 Серпень 2011, 11:07:01 »
в мене було щось схоже з донечкою
Цитувати
погано смокче груди пару разів причмокне і засинає і так цілий день. з рук не злазить.
а задрімає, груди виймеш, відразу просинається і плаче d111
я то просто змиритися, що така дитина і годувала лежачи, старалась подрімати разом з нею (хоча спершу було ох як важко d111). Треба заручитися по можливості допомогою когось з близьких. Щоб могли щось приготувати їстоньки для мамусі і поносити дитинку, поки мама займається своїми справами. Я йшла гуляти - поки возила візок - дитина довше спала.
Цитувати
останні дні почав вередувати пі грудьми. візьме до рота. через секунду відвертається і плаче. так може 2-4 години кричати з невеликими перервами.
таке також час від часу було (і з синочком також буває)
малий наприклад іноді як прикладаєш до грудей (знаю що голодний) - починає плакати і кричати, то я стараюсь поносити його на рученятах і можу навіть стоячи вкласти в ротик сосок і по троху колихати так, він заспокоюється і починає їсти. Буває ще таке як болить животик. У нас був такий період після роддому що хвилину їв, починав кричати, я його тоді піднімала, щоб повітрячко відійшло, а потім знов прикладала. Від болів в животику нам добре і швидко помагає Ріабал.

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #10 : 23 Серпень 2011, 11:25:12 »
з рук дитини не зпускаю зперших днів. нарахунок животіку теж спочатку думали але вже і еспумізан і ріабал давали не допомогає. найбільше вередує під вечір та в другій половині ночі починає скиглити. але деколи і в день. от зараз тримаю його біля грудей а він вивертається і скиглить. 600 гр це за місяць. спимо разом.

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #11 : 23 Серпень 2011, 11:27:10 »
дівчата скажіть а вам груди в роддомі розціджували чи розминали? бо мені нічого не робили. я думаю може треба шось зробити щоб молочко легше йшло?

Offline AntoshaG08

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +42/-0
  • everything's happen for reason !!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Антоніна
« Reply #12 : 23 Серпень 2011, 11:34:37 »
якщо груди затвердівають, тоді їх розціджують,
600гр за місяць - це не мало (бувають випадки коли і по півтори кг набирають), але у вашому випадку це нормально, скоріш за все це коліки, тут у пригоді Ріабал, еспумізан, бебінос, але порадьтесь з лікарем, бо той чи інший препарат може викликати неочікуваний, зворотній результат (я про те, що не какає 2-3дні)

Offline Viktorija

• Адміністратор
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #13 : 23 Серпень 2011, 11:35:28 »
Мені нічого не робили, потреби не було, доня сама все зробила!

То мабуть коліки все-таки d104мусите перетерпіти, слухайте свою дитинку, якщо хоче бути на руках то нехай буде!
Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Online karolina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +169/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Люба
« Reply #14 : 23 Серпень 2011, 11:36:54 »
600г за місяць це малувато. В моєї сестри так малий погано брав груди, почала підгодовувати і поступово вони перейшли на штучне. Та в її дитини був тиск високий і голова його боліла, вони зверталися до невропатолога Криштофовича, він допомагав їм.

Offline Viktorija

• Адміністратор
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #15 : 23 Серпень 2011, 11:37:35 »
А з какулями, то у вас так завжди було, що він не какав 2-3 дні, чи тепер?
Увага! Правила форуму:

Offline AntoshaG08

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +42/-0
  • everything's happen for reason !!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Антоніна
« Reply #16 : 23 Серпень 2011, 11:37:51 »
у мене трохи застоювалось, то мені чоловік масажував :8