Автор Тема: Органічне (природне) землеробство  (Прочитано 10295 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline VivaNatalyaАвтор темы

• Свідома Мамка
  • Репутація: +64/-0
  • дуже розумна тому, що скромна і тому така красива
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Любомир
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Органічне (природне) землеробство
« : 03 Березень 2013, 09:58:32 »
В середу у Франківському клубі буде проводитись семінар по вирощуванню картоплі. Середа 18:00 читальний зал бібліотеки навпроти WineTime на пилипа Орлика

Отож хочу Вас познайомити з методами і основами органічноно землеробства. Можливо є на орумі мамки які застосовують ці принципи у себе на ділянках - будемо ділитись досвідом.
Органічним землеробством цікавлюсь давно, проте почала застосовувати його у себе активно з минулого літа. Зараз відвідую сеінари у Івано-Франківському клубі.
Тему старатимусь  наповнювати з супроводом фото, Дуже багато інформації. Думаю що справлюсь.

Отож, що таке органічне землеробство (інформація звікіпедії) :

Цитувати
Ідея органічного виробництва (землеробства) (en:Organic_Farming) полягає у повній відмові від застосування ГМО, антибіотиків, отрутохімікатів та мінеральних добрив. Це призводить до підвищення природної біологічної активності у ґрунті, відновлення балансу поживних речовин, підсилюються відновлювальні властивості, нормалізується робота живих організмів, відбувається приріст гумусу, і як результат – збільшення урожайності сільськогосподарських культур.
Результатом органічного виробництва є екологічна безпечна продукція, вільна від ГМО та невластивих продуктам харчування хімічних елементів. Ідея органічного землеробства є популярною у багатьох країнах світу, в т.ч. у Європі.
Розвитком органічного руху в Україні займаються: Федерація органічного руху України, Асоціація "Чиста Флора", Об'єднання "Полтава-органік", Міжнародна Громадська Асоціація учасників біовиробництва «БІОЛан Україна», Клуб органічного землеробства, Спілка учасників органічного агровиробництва ″Натурпродукт″ та багато інших організацій.
У 2007 році було створено перший український акредитований сертифікаційний орган Органік стандарт, який проводить сертифікацію органічного виробництва в Україні.

Сайт клубів органічного землеробства в Україні Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Исполнить, пусть плохо, свой долг самолично гораздо важней чем чужой сверхотлично.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline MacMurphy

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
Re: Органічне (природне) землеробство
« Reply #1 : 03 Березень 2013, 10:09:51 »
Я щось про таке чула, родичка займається. Це коли зовсім копати не треба, а пусті ділянки землі прикривати хмизом, сіном, і бур"янами?????

• Свідома Мамка
    • Награды
« Reply #2 : 03 Березень 2013, 10:30:28 »
Stacey  :) маєте рацію. Продовжуємо.

Основні принципи ОЗ:
1. Як вже казала Stacey, не копати. Під час копання весь родючий грунт ми перевертаємо у низ і виносимо назовні менш родючий. А      так як грунти у нас переважно глинка, суглинок то шар родючого грунту від1 до кількох сантиметрів.

2. Землю мульчувати (накривати). У природі немає голої землі, візьмемо до прикладу ліс: там ніхто не копає, і земля завжди вкрита. Матеріалом може бути листя, скошена газнна трава, просто трава, органічні відходи  і компост.

3. В землю ми повертаємо більше ніж з неї збираємо. Ботву рослин, очистки овочів, фруктів, папір, деревина повертамо в грядки або робимо з цього компост.

4. Компост - це перегній.
Цитувати
Компост — добриво, що отримують в результаті розкладання різноманітних органічних речовин мікроорганізмами.

Цитувати
Для виготовлення компосту використовують різноманітні відходи рослинництва (бур'ян, листя, зіпсовані овочі та фрукти), а також фекалії, деякі види сміття,тощо. Матеріал для виготовлення компосту складують у великі купи або резервуари, таким чином, щоб забезпечувалась гарна вентиляція. Періодично матеріал зволожують. Під час компостування температура всередині резервуару значно підвищується внаслідок діяльності мікроорганізмів. Процес триває від декількох тижнів до кількох років в залежності від сировини. При компостуванні в органічній масі підвищується вміст доступних для рослин елементів живлення (азоту, фосфору, калію тощо), знешкоджуються патогенні мікроорганізми та гельмінти, зменшується кількість целюлози, геміцелюлози та пектину (викликають перехід розчинних форм азоту та фосфору в органічні форми, які менше засвоюються рослинами). Готовий компост повинен мати колір та запах ґрунту.

Цитувати
Органічні добрива — добрива, що містять елементи живлення рослин переважно у формі органічних сполук. До них відносять гній, компости, торф, тирса, солома, зелене добриво, мул (сапропель), промислові та господарські відходи та інші.

В компостні купи не даємо мясні відходи, рибні і жир. Це накличе на компотні купи собак і котів.

І компостом мульчуємо наші грядки.

5. Використання ЕМ - ефеткивних мікроорганізмів

Цитувати
Використання ЕМ-технології в сільськогосподарському виробництві
(комерційна пропозиція для керівників і спеціалістів)

В результаті інтенсивного глибокого обробітку ґрунту, масового застосування мінеральних добрив і пестицидів природна родючість ґрунту різко знизилась. Вчені довели, що глибокий обробіток ґрунту і застосування хімічних засобів, пригнічує активність мікроорганізмів і ґрунтової фауни, руйнує структуру ґрунту. І в результаті, порушився баланс між патогенними і корисними (ефективними) мікроорганізмами, що в свою чергу, негативно, впливає на відтворення родючості.

Але, навіть, достатнє внесення необхідних елементів живлення в ґрунт, ніколи повністю не відновить біологічно активних речовин. Без яких ні ґрунт, ні рослини не можуть бути здоровими і забезпечувати потрібну врожайність.

Хімізація також масово поглинула тваринницьку галузь. Фармацевтичні препарати і елементи їх розпаду накопичується в організмі тварин, попадають в продукти харчування, руйнуючи здоров´я людини.

Склалась ситуація коли інтенсивне застосування важкої с/г техніки при обробітку ґрунту, внесення пестицидів і мінеральних добрив, хімічних фармпрепаратів порушують природні закони еволюції.

Порушилась саморегуляція в живій природі, що послабило самозахист рослин, тварин і людини.

І ми, з метою збереження здоров´я людини і біосфери, впроваджуємо стратегію поступової відмови, від хімічних препаратів в с/г, перехід на альтернативні, екологічно чисті технології та покращення якості продуктів харчування. Єдиною такою технологією є технологія Ефективних Мікроорганізмів ЕМ-технологія

ЕМ-технологія- технологія застосування ефективних мікроорганізмів. Виникла вона в Японії, в якій вона дуже поширена. ЕМ-технологію признали в багатьох країнах світу (біля 160) і її впроваджують на державному рівні, як частину національної політики.

З 1998 року в Росії, на основі анабіотичних мікроорганізмів байкальської еко-системи, П. А. Шабліним, був створений ЕМ-препарат «Байкал ЕМ-1». Особливостями цього препарату являється стійка асоціація, як аеробних так і анаеробних мікроорганізмів.

До складу відібраних мікроорганізмів входять фотосинтезучі, азотфіксуючі, молочнокислі бактерії, дріжджі, актиноміцети, ферментуючи гриби і продукти їх життєдіяльності. Названі мікроорганізми внесені в ґрунт, з кормами в потрапляють в організм тварини, активізують мікрофлору, виробляючи різні фізіологічні речовини, що впливають на ріст і розвиток як тваринного і рослинного світу, і оздоровлення ґрунту.

На Україні ще в 2005 році першим регіоном стала Кіровоградщина, яка впровадила в с/г виробництво ЕМ-технологію.

ЕМ-технологія багатофункціональна по своїм можливостям в різних галузях народного господарства. Зокрема в:

вирощуванні с/г продукції, без застосування хімічних препаратів;
відновлення природної родючості ґрунту і збільшення врожаїв в 2-3 рази:
виробництво ферментованих добрив, кормів і біодобавок до кормів;
переробці побутових і промислових органічних відходів і т. д.

ЕМ-препаратами можна також користуватись у побуті: додавати  до води для вологого прибирання, оприскувати килими, штори, тюль. Для чого : ЕМочки харчуються бактеріями кі жиуть у домі в тому числі хатнім кліщем яки продукує порохи в домі
Исполнить, пусть плохо, свой долг самолично гораздо важней чем чужой сверхотлично.

• Свідома Мамка
    • Награды
« Reply #3 : 03 Березень 2013, 10:36:50 »
Буду на тижні садити розсаду цибулі.  Можемо робити це разом. (паралельно)

А вчора почали робити з чоловіком грядку Хольцера , ось інформація про неї Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Viktorija

• Кожне бажання дається нам разом з силами для його здійснення
  • Адміністратор
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +922/-0
    • http://vikitoys.blogspot.com/
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Евелінка 14.07.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія♥
« Reply #4 : 03 Березень 2013, 10:42:14 »
Цитувати
Буду на тижні садити розсаду цибулі.
що вже на городі d104 то не рано d143

Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Пишіть мені з таких питань:
Проблеми з входом на форум, пишіть сюди: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline MacMurphy

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #5 : 03 Березень 2013, 10:44:10 »
Цитувати
Можемо робити це разом.

Ніяк! Жодної грядочки - ми просто знімаємо квартиру  z5

• Свідома Мамка
    • Награды
« Reply #6 : 03 Березень 2013, 10:45:59 »
Вікторія цибулю вже можна в грядку садити. А розсаду буду на підвіконнику садити

Stacey  колгосп справа добровільна  ;)

Цитувати
Ніяк! Жодної грядочки - ми просто знімаємо квартиру

було б бажання - у Вас може є балкон :) Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline MacMurphy

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #7 : 03 Березень 2013, 10:47:56 »
Балкон то є, але ми за місяця 2 їдемо в Чернівці, от там і город є, тоді може і приєднаюся до вашої групки  z4 Спробувати можна ;)

Offline Viktorija

• Адміністратор
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #8 : 03 Березень 2013, 11:01:23 »
Цитувати
Вікторія цибулю вже можна в грядку садити. А розсаду буду на підвіконнику садити
Яка я далека від городу, аж соромно стає d100 мабуть я ще не доросла d112 хоча планую цього року квітами зайнятись, але ось навіть не уявляю з чого почати d30 d112 то якось так складно для мене d16

Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Проблеми з входом на форум, пишіть сюди: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline ната80

• Своя Мамка
  • Репутація: +89/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 3 роки 5 місяців
« Reply #9 : 03 Березень 2013, 11:05:17 »
Цитувати
Вікторія цибулю вже можна в грядку садити.
не можна цибулю в грядку ще садити, бо змерзне. Цибулю садиться коли заморозків нема уже. Хіба сіяти можна сіянку

• Свідома Мамка
    • Награды
« Reply #10 : 03 Березень 2013, 11:11:53 »
Нічого соромного  -  я про це дізналась у п"ятницю  d142 Я лишень починаю активно цим займатись і було б добре починати ще з кимось і ділитись досвідом.
Про квіти: вибери сорти які тобі подобаються , подивись на сроки посадки і цвітіння, і висоту росту. Якщо грядка прямокутна то високорослі на заді грядки, далі середні і низькі. Якщо кругла то високі в центрі і до краї нищі.
Ще треба врахувати розміщення грядки відносно сонечка і чи квіти сонцелюбиві чи тіневиносливі.

ната80 я з Вами спорити не буду.

Offline Viktorija

• Адміністратор
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #11 : 03 Березень 2013, 11:52:55 »
Наталя, ти просто мої думки впорядкувал, я собі думала, що десь так має бути d27
Я вже насіння накупляла, але вибирала суто по картинці а що там заду пише то навіть не читала треба передивитись.
але якщо чесно то особливого бажання в мене немає, просто треба доглядати за квітами які вже є d112 може апетит прийде під час роботи z5

Увага! Правила форуму:

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +334/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #12 : 03 Березень 2013, 12:05:54 »
Буду заглядати до вас в гості, бо саме з таким землеробством, а не звичним землерАбством маю справу вже чотири роки. Маю певні успіхи: з невеличкого клаптика, маючи одну вільну суботу в тиждень забезпечую свою родину свіжою зеленню, ягодами і овочами. Ніякої хімії не використала жодного разу.
Стосовно цибулі теж сперечатись не буду, але саджаю її під зиму і маю прекрасні результати, нічого не замарзає.
Такий город є своєрідною творчою майстернею, бо тут немає чітких правил, строків і обов"язкових (непорушних) дій. В одній з газет була моя стаття городника-початківця. Кому цікаво, моду скинути на електронку, там мій шлях за перших років.  d100

Offline Viktorija

• Адміністратор
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #13 : 03 Березень 2013, 13:14:03 »
Іра ти виклади сюди, цікаво ж почитати :)

Увага! Правила форуму:

Offline ната80

• Своя Мамка
  • Репутація: +89/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 3 роки 5 місяців
« Reply #14 : 03 Березень 2013, 13:35:53 »
Цитувати
Стосовно цибулі теж сперечатись не буду, але саджаю її під зиму і маю прекрасні результати, нічого не замарзає.

ви садите цибулю під зиму але накриваєте її сіном, старою травою, бур"яном. І ви садите в прогріту землю, а зараз земля ще замерзла і холодна.

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #15 : 03 Березень 2013, 13:46:37 »
Наталя, я саджу і тепер, щоб мати урожай різних термінів, бо не хочу авральних робіт. Причому так я поводжусь практично з усіма культурами. Якщо вам цікаво, можу розповісти, а просто сперичатись не буду.

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #16 : 03 Березень 2013, 13:47:50 »
Ну і обіцяний опус  d100
(кликните для показа/скрытия)