Автор Тема: Органічне (природне) землеробство  (Прочитано 10277 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Viktorija

• Кожне бажання дається нам разом з силами для його здійснення
  • Адміністратор
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +922/-0
    • http://vikitoys.blogspot.com/
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Евелінка 14.07.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія♥
Re: Органічне (природне) землеробство
« Reply #17 : 03 Березень 2013, 13:59:09 »
о, як цікаво, але стільки не знайомих для мене слів, то мабуть треба розшифровувати.І ще не можу уявити як виглядають  дамби d143
Ще так трохи почитаю і заберу весь город собі d140
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Пишіть мені з таких питань:
Проблеми з входом на форум, пишіть сюди: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +334/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #18 : 03 Березень 2013, 14:14:06 »
Цитувати
але стільки не знайомих для мене слів, то мабуть треба розшифровувати
Запитуй, все роз"ясню.

Offline VivaNatalyaАвтор темы

• Свідома Мамка
  • Репутація: +64/-0
  • дуже розумна тому, що скромна і тому така красива
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Любомир
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #19 : 04 Березень 2013, 20:44:52 »
Ось цікава коротенька стаття. Оригінал звідси Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Цитувати
У наш час знайти «чисті» овочі та фрукти майже неможливо. Більшість городників використовують отруту та добрива, і лише одиниці вивчають закони природи та відмовляються від «хімії».

Світлана Бегма вже 7 років вирощує «чисті» культури. На її грядках картопля «не нюхала» отрутохімікатів від колорадського жука, а інші овочі та фрукти ростуть, як із води, хоча добривами їх не підгодовують. Секрет у тому, що Світлана детально вивчає тонкощі органічного землеробства й обробляє землю так, щоб шкідникам та хворобам її здорові рослини були «не по зубах»:
— Рослина, як і людина, може самотужки подолати хворобу, коли її захисні сили міцні. Взагалі, у природі все влаштовано дуже гармонійно: на кожного шкідника є свій борець. Наприк­лад, граки полюють на капустянок, сонечки з’їдають тлю, чорно­бривці та хризантеми захищають картоплю від колорадського жука. Важливо не порушити цю гармонію в природі, і тоді на вашому городі буде баланс сил, завжди виросте багатий і здоровий урожай.
У господарстві родини Бегмів майже 50 соток землі. За підрахунками господарів, у них росте майже 300 дерев, 100 кущів і, звісно, кожного сезону весь овочевий набір. А ще Світлана радить залишати на ділянці «дикі» куточки природи, щоб пташка змогла звити гніздо, щоб їжак знайшов собі прихисток.

Колорадського жука – на батьківщину!
Взагалі, батьківщиною цієї комахи є не штат Колорадо, а Мексика, і вже точно не Україна. Для того, щоб шкідники обійшли ваші грядки стороною, треба висаджувати кілька видів рослин поруч. Світлана Бегма на власному досвіді перевірила, які рослини будуть гарними сусідами, а які – поганими. Див. таблицю.

Приклад «розумної» грядки
Ширина – 1 м, основна культура  – картопля, висаджена в 2 рядки. Навесні слід посіяти по боках редиску, цибулю на перо. Посередині можна посадити ранню або й пізню капусту. По периметру – спаржеву квасолю та чорнобривці. Добре також посадити хризантеми і матіолу.

Секрети правильного городу
1. Одягніть свій город. Гола земля не може бути родючою, вона пересихає і перегрівається. Вихід – мульчування ґрунту. Вкривайте ґрунт соломою, перегноєм, мульчпапером.
2. Нагодуйте грядки. Використовуйте «зелені добрива». Цей спосіб відомий, коли підсіюють рослини, що швидко набирають зелену масу, а потім стають гумусом. Наприклад, восени на городах висівають жито, гірчицю тощо.
3. Не тривожте ґрунт. Глибше, ніж на 5 см, землю тривожити не можна – це правило органічного землеробства. Найпопулярніше знаряддя праці – плоскоріз Фокіна.
4. Комбінована грядка

Исполнить, пусть плохо, свой долг самолично гораздо важней чем чужой сверхотлично.

Offline Viktorija

• Адміністратор
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #20 : 26 Березень 2013, 08:51:38 »
Дівчата ми тут трохи з чоловіком почитали, точніше він почитав d27 є пару питань.
А ви використовуєте мікроорганізми, я так зрозуміла що то якийсь препарат який треба в землю вносити, бо щось ми з чоловіком заплутались, але він би вже купляв d27 Наш город біля річки і там особо землі немає нормальної ми завозили d112
І ще ми б сходили на семінар в клуб, послухати, але щось на сайті нема інформації, а мені хоч не далеко, але лінь в таку погоду з дому виходити d27

Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Проблеми з входом на форум, пишіть сюди: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #21 : 26 Березень 2013, 09:40:54 »
Трохи "поумнічаю"  :8 . Отож ефективні організми - це справді такий препарат, який звуть "Емочками". Якщо коротко, то це живі мікроорганізми, які покращують мікрофлору і відновлюють родючість грунту. Але це дуже обширна тема, бо "продвінуті" органісти їі застосовують всюди: від підживлення рослин, до прибирання в домі. Я особисто, коли мала проблеми з волоссям полокала цим розчином свої коси - ефект  z4. Одним словом, писати можна добу не зупиняючись  d27. Для підживи рослин емочки застосовують обережно, точно дотримуючись концентрації, бо це букашки, що харчуються органічними рештками, тому можуть згамати щось зайве  d108. Якщо на городі, то тут така справа - звичайний город поливати чи посипати (вони є й сухі) немає сенсу, бо знову ж їм треба щось їсти. Це  має сенс при цьому виді землеробства, бо коли не ореться земля в ній залишаються корінці, залишки листочків-стовбурів і постійно є мульча (ота всячина, якою землю накривають). Ну, читай це і питай далі, якщо цікавить - буду відповідати.
Справа в тому, що я в цьому Клубі розробляю рекламну продукцію, тому в курсі справ  d112. Щодо семінарів, то до вечора буду знати і поділюсь інформацією  ;)

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #22 : 26 Березень 2013, 09:54:24 »
VivaNatalya  d108 ота картинка з полуничками може стосуватись сумісності рослин, але не зовсім в природному землеробстві, бо земля гола і збібрати там щось, щоб не витоптати інші культури буде важкувато  d130.
Мені таке більше до вподоби

Offline VivaNatalyaАвтор темы

• Свідома Мамка
  • Репутація: +64/-0
  • дуже розумна тому, що скромна і тому така красива
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Любомир
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #23 : 26 Березень 2013, 12:33:59 »
Viktorija я емочками почала користуватись. У нас в Україні цей препарат називається Емочка. В Росії "Сияние" . То від виробника залежить. Ці бактерії то є сінна паличка яка виникає у результаті перепрівання сіна соломи (щось таке). У цих препаратах їх є багато тому треба розводити згідно з інструкцією. Якщо Ви його купите то всерівно просто в землю його лити то дорого і треба аби  бактерії мали що їсти, було темно і тепло і мінімум свіжого повітря. Тоді вони гарно розвиваються.
  Я за порадою Наталі Василівни (з клубу)  почала робити , покищо в теплиці, а потім  як сніг зійде буду таке робити і на грядках наступне : копаєм траншею глибиною на штик лопати і шириною яка має бути грядка (переважно в районі 1 метра, можна менше/більше то вже нюанси), на дно кладу багато гілля , потім картон, листя, з компостної купи беру органічні рештки (очистки овочів/фруктів) засипаю зверху землею і поливаю розчином ЕМ. В ідеалі добре це діло накрити на кілька тижнів-місяців (залежно від температури ) темною плівкою.  В результаті получається тепла (висока) грядка.

Таким чином готують грядки , краще таке робити восени, під зиму але навесні теж нормально, треба ж колись починати. А решту території яку не зможете так обробити - -засіяти сидератами. Таким чином можна формувати грядку у будь-яку пору року (хіба що сніг і мороз  d100)

orlina виправляйте якщо не так щось пишу ;)
Исполнить, пусть плохо, свой долг самолично гораздо важней чем чужой сверхотлично.

Offline Viktorija

• Адміністратор
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #24 : 26 Березень 2013, 14:14:17 »
ой дівчатка дякую, дам чоловіку почитати, бо він більше тим займається в нас уже всі підвіконики в розсаді d108 добре щоще сніг стоїть трохи підчитаємо тай будемо починати.
До слова, в нас грядки біля будинку і там не ореться, але чоловік завжди перекопував, ми переважно вирощуємо помідори, ранню зелень, огірки і т.п всього по трішки, бо місця не багато але стає :)

Увага! Правила форуму:

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #25 : 26 Березень 2013, 14:34:52 »
Наталя, я й справді трохи повиправляю.  d100 Наталя Василівна, схоже, видала багато інформації на різні теми і вона трохи перемішалась.
Цитувати
Ці бактерії то є сінна паличка яка виникає у результаті перепрівання сіна соломи (щось таке)
З сінною паличкою, то інші препарати і вони йдуть від грибкових хвороб.
Цитувати
копаєм траншею глибиною на штик лопати і шириною яка має бути грядка (переважно в районі 1 метра, можна менше/більше то вже нюанси), на дно кладу багато гілля , потім картон, листя, з компостної купи беру органічні рештки (очистки овочів/фруктів) засипаю зверху землею і поливаю розчином ЕМ
Ширина такої грядки, всеж досить важлива, бо потім щось змінити буде не легко. Більше метра робити не варто, бо основний принцип - на грядки не ставати і має бути можливість переступити грядку, а довжина - скільки хочеться. І стосовно компосту, якщо невизрівший (свіжі органічні відходи), то так, а готовий компост кидати всередину - розкіш, причому зайва - краще в лунки припосадці. І розчином ЕМ поливається вся ця маса, а тоді накривається землею. Це пришвидчує гниття. Це тепла грядка, а висока, то трохи інша пісня - там копати нічого не треба. І так, робити це краще осінью, точніше зручніше. В любому випадку, перший рік тут буде не самий високий урожай.
Вікторія, копання, те саме, що оранка, бо перевертається шар землі. Тут в землю глибше 10 см без потреби не лізуть.

Offline ластівка

• Своя Мамка
  • Репутація: +76/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 2 Кукусі )))
  • Ваше справжнє ім’я: Влада
« Reply #26 : 26 Березень 2013, 17:02:05 »
посиджу,  послухаю біля вас d3
на дачі у нас не земля, а глина...везти пару машин гарного торфу в період "розчиненого" будівницва немає ні бажання, ні фінансів...тому після першого аграрного року, нагепавшись сапою і лопатою і отримавши цілу дулю замість красиво сфотографованих на упаковках насіння власноруч вирощених овочів, інтерес знову чіпати цю землю пропав на невизначений срок d112 періодично скуповую літературу про "ліниві" городи, але не можу з картинок уявити, що і за чим робити...
треба, щоб хтось показав майстер-клас (або провів живу екскурсію до себе на город d27)

Offline Viktorija

• Адміністратор
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #27 : 26 Березень 2013, 18:21:32 »
Цитувати
Вікторія, копання, те саме, що оранка, бо перевертається шар землі. Тут в землю глибше 10 см без потреби не лізуть.
так я це вже добре зрозуміла. та й чоловік не дуже хоче d27 В нас ніби родило, помідори гарні ми збираємо ттт і то їмо до зими свої, але покращити уражай ніхто ж не проти z3

Увага! Правила форуму:

Offline Регіна

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Регіна
« Reply #28 : 27 Березень 2013, 12:34:56 »
А ви могли б якось повідомити коли знову буде такий майстер-клас по оганіці? Мій номер тел. 0993750429

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #29 : 27 Березень 2013, 12:41:49 »
У квітні будуть такі семінари
Цитувати
Запрошуємо на семінари в квітні 2013 року

3 Сер. - семінар «Весняні роботи в саду. Особливості вирощування
малини». Що можна зараз зробити в саду, щоб отримати високі
й здорові врожаї. На що звернути увагу? Лектор – практик Василь
Шеремета.

10 Сер. - семінар «Вирощуємо однорічні квіти» на основі
відеоматеріалів. Важливо все робити вчасно і врахувати тонкощі
вирощування кожної квітки. Ведучий - Юрій Моцюк.

17 Сер. - семінар «Особливості вирощування та формування перців,
баклажанів, огірків». Щоб рослини давали віддачу та радували
щедрими врожаями, потрібно врахувати особливості рослин. Лектор -
практик-консультант Клубу «Земледар» Наталія Матюшина.

24 Сер. - семінар «Новітні технології: мікоризні гриби у природному
землеробстві» на основі відеоматеріалів. Чи є можливість, взагалі,
відмовитись від обприскування саду з метою позбавлення дерев
від хвороб і шкідників? Чому в натуральному середовищі рослини
менше хворіють і страждають від різних шкідників? Ведуча – голова
Клубу «Земледар» Оксана Соколан.

Початок семінарів – о 18.00. Вхід – 5 грн.

Увага! Змінилася адреса місця проведення семінарів!

Місце проведення: семінар проходитиме в читальному залі міської бібліотеки
по вул. Пилипа Орлика, 5 (перший поверх п’ятиповерхового будинку навпроти
банку, неподалік від місця попереднього проведення семінарів по вул.
Мазепи,10, в районі супермаркету «Фуршет»).

До зустрічі!

Offline вишня

• Активна Мамка
  • Репутація: +16/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марійка, 16.10 2012р
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
« Reply #30 : 30 Березень 2013, 21:21:48 »
І я приєднаюсь до вас дівчата :)Хочу сказати,що випробовую органічне землеробство,вже кілька років,результатами дуже задоволена..особливо,співаю хвалебну оду мульчі z4,її користь,для мене неоціненна..економить сили,захищає землю і рослини..для тих,хто цікавиться,мульча-це органічні рештки (трава,папір,картон,листя тощо)або спеціальна тканина(агроволокно)якими прикривають землю,навколо вирощуваних нами рослин Особисто я,віддаю перевагу,скошеній траві,будь-якій,це немає значення,може бути навіть трохи насіння,якщо шар мульчі не менше 10-15 см,насіння не проростає,але земля має бути прикрита з весни до осені...переваги:сапати не треба,поливати менше(земля під мульчею волога навіть у спеку)в той же час коли дощі, земля не розмивається,не*кисне*...коли холодно,рослини не так страждають,з мульчею,та прикриті білим агроволокном,огірки-помідори,витримують заморозки до-5...рекомендую всім спробувати,я мульчую не тільки огірки,помідори,кабачки,а й моркву,цибулю,селеру..правда ,не зразу,а тоді коли підсиплю...якщо щось цікавить з радістю відповім...

Offline вишня

• Активна Мамка
  • Репутація: +16/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марійка, 16.10 2012р
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
« Reply #31 : 30 Березень 2013, 21:25:33 »
На рахунок Емочок,теж z4я використовую,для захисту і триходермін,і фітоспорин,результати мені подобаються..

Offline Viktorija

• Адміністратор
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #32 : 09 Квітень 2013, 23:15:12 »
Дівчата, маю знову питання :flv
Добрались ми з чоловіком до клубу в суботу купили літературу, емочки, трохи прокунсультувались, збираємось на семінар, якщо вийде, доню лишити  d112.
Маємо питання, чи можна замість трави використовувати тирсу, бо зараз нема де взяти навіть листя, город пустий d104 І чи треба вже зараз грядки готувати перед висадкою розсади і що саме треба робити :xmm

Увага! Правила форуму:

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #33 : 10 Квітень 2013, 09:04:33 »
Ну з тирсою проблематично, особливо, якщо від хвойних дерев. Вона буде закисляти грунт і перетягувати на себе азот, тобто рослини потім будуть "голодати", щоб цього не було її можна перемішати, наприклад, з курячками, але тоді там недобре буде садити моркву і буряк. Взагалі, зараз ще прошки і можна починати сезон, тому грядки вже нема сенсу накривати. Під розсаду можна прямо зараз розкидати по грядках насіння гірчиці або фацелії (то така рослина - в клубі є), вони швидко ростуть, а коли прийде час садити розсаду, то можна прямо так, розчистити місце на рослинку, а решту не зрізати. Тоді розсада буде, ніби, в лісі - сусіди будуть її гріти і затримувати вітер і все таке. Коли розсада прижилась все зайве підрізається і стає мульчею (накриттям). Це як варіант  ;)