Автор Тема: Я - перфекціоністка. Як з цим боротися?  (Прочитано 5994 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline MacMurphyАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
Я перфекціоністка! І мені важко з цим жити!

Якщо почавши якусь справу, я бачу що не зроблю її ідеально, то я просто її не продовжую робити, це стосується буквально всього!!! Мій девіз (не я його собі обирала, а він певно зі мною народився) або все супер, або нічого!!!

1. На лекціях в Університеті записувала тему в одному зошиті (це був чороновик), а вдома переписувала лекцію в інший (чистовик), все переписувала з олівцями кольоровими, фломастерами, виділяла, підкреслювала, і на все це йшло дууууже багато часу!

2. Якщо мити підлогу, то це не просто протерти, де видно, а підняти всі дорожки, посунути ліжка, крісла, тумбочки, відповідно просто протерти у мене не виходить!!!

3. Якщо це був читацький зошит в школі, ну конспект, куди ми записували по Зарубіжній літературі коротко зміст роману, то це був зошит на 96 сторінок, повність списаний, тільки "Собор Парижської Богоматері" зайняв у мене 50 сторінок (і це писаний конспект!)

4. Я не можу хатню роботу комусь доручити, бо знаю що не зроблять так як я!!! Бо зроблять гірше!!! Мені треба щоб все було зроблено добре, або взагалі ніяк!!

Це мене вже дістало по повній, з цим бзиком все на мені, все мушу робити я, і тільки я! Відповідно баааааагато чого не зроблено, бо не встигаю, бо нікому не довіряю.
А ще до того всього я лінива, і пофігістка!!!
Боже є хтось такий як я, якщо є, то поділіться як ви виходите з таких ситуацій, або якщо є психологи на форумі, то просто порадьте, що мені робити... Я знаю, що я не виправлюсь ніколи, але може є якийсь такий метод що може полегшити ситуацію, ну або якось мене вивести з того замкнутого кола  d111

Знайшла ось таку статтю, цікава досить z4

Такі люди є серед наших друзів, рідних, знайомих, а можливо ми й самі належимо до їх числа. Головна їхня прикмета – всепоглинаюча пристрасть до досконалості. Вони не терплять, якщо роблять щось гірше за інших і переконані, що все треба робити бездоганно, або не робити зовсім. Про плюси і мінуси такої налаштованості міркує психолог Інна Набока.

Прагнення людини до досконалості в усьому психологи називають перфекціонізмом, що у перекладі з латини означає „довершеність”, і поділяють її прихильників на три групи. Перші - направлені на самих себе і прагнуть до власної досконалості; другі – вимагають досконалості від інших, треті – соціально спрямовані, вони вважають, що оточуючі чекають досконалості від них і намагаються відповідати цим сподіванням.

В принципі, перфекціонізм, в розумних межах, – прекрасна риса, а перфекціоністи – наполегливі й організовані люди. На них завжди можна покластися. Вони надійні, і якщо кажуть, що виконають завдання з максимальною якістю, то так воно й буде. Але як живеться самим перфекціоністам і тим, хто з ними поруч? Адже надвисокі вимоги і стандарти привносять в життя людини чималі труднощі. Перфекціоніст-школяр по 10 разів переписує домашнє завдання, інженер – роками вдосконалює прилад, який давно вже міг би працювати, а господиня – день і ніч шкребе і так бездоганно чисту квартиру. Люди зі схильністю до перфекціонізму, відзначають психологи, не можуть звернутися по допомогу, бо це, на їх думку, ознака слабкості. Вони бояться захворіти або кудись поїхати, оскільки ніхто не виконає так добре, як вони самі, їхню роботу. Вони не довіряють навіть собі і часто перевіряють правильність власних дій, постійно хвилюються, переживають, бояться припуститися помилки. Якщо перфекціоніст змушений зупинитися, не досягнувши максимально високого результату, то його мучить незадоволення і почуття провини. Він живе у стані хронічного стресу. А нерідко гонитва за недосяжною досконалістю закінчується неврозом і навіть нервовим розладом.

Більшість перфекціоністів так само вимогливі і до оточуючих, тож роблять заручниками свого перфекціонізму не лише себе, а й своїх близьких. Вони постійно шукають недоліки і намагаються виправити помилки всіх навколо себе. Особливо від батьків-перфекціоністів страждають діти. Взагалі, хоча, на думку фахівців, схильність до перфекціонзму може бути вродженою, найчастіше перфекціоністами роблять дітей занадто вимогливі батьки. Дитина старається робити все бездоганно, аби їм догодити, боїться, що її розлюблять, якщо вона не буде ідеальною, якщо у неї щось не вийде. Але ж дитині, та й людині будь-якого віку, потрібно надусе, щоби її любили не за якісь чесноти, успіхи і досягнення, а просто так, тому, що вона є вона.

Перфекціонізм, мабуть, в більшій чи меншій мірі, закладено в кожному з нас. Але народна мудрість твердить: краще – ворог доброго. Мається на увазі, що простіше, надійніше, вигідніше, тобто, краще з усіх точок зору, зупинитися на досягнутому доброму рівні, аніж намагатися досягти примарного ідеалу. Адже абсолютної досконалості в цьому світі не існує...

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Re: Я - перфекціоністка, як з цим боротися ?
« Reply #1 : 20 Березень 2013, 23:40:19 »
І щоб ви зрозуміли в повній мірі що я маю на увазі, то я виходжу на вулицю або в вичищеному взутті (і підошва також блистить - чищу зубною щіткою) або виходжу взагалі в брудному, бо просто протерти не можу, а мити разом з підошвою немає вже часу  d111 d111 d111

Ні ну звичайно, я не прям все-все в житті так роблю, є звичайно речі, які я роблю, переступаючи через себе, мучаюсь, і роблю тяп-ляп, бо просто мушу так зробити, але я через то мучаюся  d105

Сказали спасибо: Чорничка

Offline justmary

• Хай ваші серця не втомлюються любити дітей!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +276/-0
  • Мама найпрекрасніших діток в світі!;)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Маряна
« Reply #2 : 20 Березень 2013, 23:59:32 »
перечитала статтю і твої дописи...і зробила висновок що я щось схоже d16  d27 хоч ніколи над цим не задумувалась,але такі мухи і в мене є d111  На вулицю також або в дуже чистому взутті вихожу, зазвичай або в цілком грязному коли брак часу і взагалі коли кудись вихожу то готуюсь заздалегідь,бо знаю що саме збирання займає в мене багато часу а з дитиною то ще важче,але наприклад не можу вийти не намалювавши хотя б губи губною помадою, ну не можу я вийти на вулицю аби як,навіть просто викинути мусор чи щось в когось взяти під підїздом d30 
А на рахунок догляду по дому - то це для мене взагалі,там має бути все просто гармонійно і гарно...і от зара я думаю як буде якщо мала щось подре чи помалює - це для мене буде мабуть стрес d16 Люблю щоб все мало гарний вигляд,завжди шукала і шукаю у всьому ідеальність але нажаль її немає, та з цим нічого подіяти можу і через це часто виникає якийсь такий собі дипресивно-пофігістиний стан,коли думаю - та фіг з ним, ітак ідеально не буде то нащо взагалі це робити d112  А побороти ніяк не можу...у мене завжди було дві крайнощі - або все дуже добре або погано d30     

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #3 : 21 Березень 2013, 00:07:57 »
Цитувати
взагалі коли кудись вихожу то готуюсь заздалегідь

Мар"яна, а на рахунок цього у мене взагалі якийсь бзик d111
Я дуже часто з малою їжджу в Чернівці, з Чернівців назад у Франківськ, то я складаю таааакий список, що мало не покажеться!!!! d107 d107 d107
Там у списку все є, від взуття, до зарядки від телефона (причому що телефон взяти я також записую у список d111)
І записую навіть те, що треба взяти білети на потяг d111
А потім по списку збираю то все, і викреслюю олівчиком зі списку, і саме олівчиком, бо я можу щось з чемодана витягти, і тоді олівчик треба зтерти, щоб коли покладу то назад, знову змогла закреслити  d111 d111 d111

Offline justmary

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 21 Березень 2013, 00:11:26 »
ось таке ще я найшла стосовно рекомендацій для боротьби з цим :):

Психологи советуют перфекционистам следовать следующим рекомендациям:

Научиться различать цели по степени их важности, расставлять приоритеты и распределять свои усилия лучшим образом.
Научиться расслабляться. Для сохранения физического и эмоционального здоровья чередовать напряжение и отдых.
Перестать сравнивать себя с другими людьми. Осознавать и ценить собственную уникальность и уникальность других людей. Радоваться и своим, и чужим успехам, не ругая себя за неудачи, а воспринимая их как неотъемлемую, нормальную часть жизни.
Хвалить себя. Научиться видеть в себе не только недостатки, но и достоинства, не связанные с достижениями и успешностью. Стать более снисходительными к недостаткам и чаще напоминать себе о своих достоинствах.
Научиться получать удовольствие от жизни. Найти себе хобби, занятия для души — ради получения удовольствия, а не ради достижения результатов.

Розслаблятись я вмію,але коли це роблю на повну то так що потім ніяка робота до рук не йде...просто приходить лінь d112  Хоббі також є, іто декілька,але от проблема в тому що коли дуже захоплююсь ними то дійсно як тут написано головне в них - досягти ідеального результату і коли бачу що в мене в процесі роботи не виходить заплановане то нервуюсь і це мене ще більше напружує...такщо побороти перфекціонізм мабуть неможливо d27

Offline Наталя 15

• Активна Мамка
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша, 3 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
« Reply #5 : 21 Березень 2013, 00:12:17 »
Мені в житті часто траплялись перфекціоністи якійсь конкретній сфері, як от в побуті, навчанні, чи роботі, при цьому на інші вони конкретно "забивали болт".
Щодо мене, то я також така "вибіркова перфекціоністка". Наприклад по догляду задитиною-живу по пунктіках. Як от сьогодні вмирала від болю в животі, але гуляти з дитиною вийшла, бо як це прилягти і почекати пів години, щоб таблетка подіяла, як малий аж на пів години більше погуляє. Розумію ж що  d110. Але пересилити себе не можу. Така  ж в навчанні...
А от в побуті якось простіше до всього ставлюсь.
Мене от цікавить як то можна бути лінивою і пофігісткою, і водночас такою перфекціоністкою???  Як гарно римується :)

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #6 : 21 Березень 2013, 00:18:55 »
Цитувати
Мене от цікавить як то можна бути лінивою і пофігісткою, і водночас такою перфекціоністкою???  Як гарно римується

Наталія, от зараз поясню.
Наприклад, мені треба вже тиждень помити підлогу в кімнаті...
1. Мені лінь її мити, бо треба ж вимити ідеально, ну там все повідсовувати, попіднімати
2. А, пофіг, хай буде немита

Розумієш??? Якось так....

Мар"яна, дякую але ці правила точно не для мене  z5 z5 z5
Бо хоббі у мене немає саме через мій перфекціонізм...
Я починаю робити щось, вишивати наприклад, бачу що не дуже виходить, стає лінь, потім пофіг  z5 z5 z5

Offline justmary

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #7 : 21 Березень 2013, 00:20:30 »
можна бути і лінивою і перфекціоністкою  d30...це просто пояснити - тружусь над чимось для досягення ідеалу до такої степені що потім так виснажуюсь і забиваю болт, впадаючи в якусь дипресію від того що не вийшло ідеально. Я мабуть теж відношусь до,як то ви сказали "вибіркових перфекціоністів", в мене гарний зовнішній вигляд повинен завжди бути, в квартирі теж люблю все ідеально але не завжди виходить,тому - або ідеально або цілковитий безлад, особливо творчий коли щось малюю чи ще щось роблю,бо тоді я працюю над створенням якоїсь ідеальної роботи а на робоче місце не звертаю уваги d30  

Offline Olesya 1

• Свідома Мамка
  • Репутація: +41/-0
  • Тaк хочeтся побыть хрупкой и бeззaщитной жeнщиной!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: -
« Reply #8 : 21 Березень 2013, 00:27:15 »
В мене була така проблема частвоко на роботі, я нікому не довіряла і мусила багато сама робити, якщо доручаючи іншим працівникам роботу бачила, що вони не в захваті, то вирішувала робити сама, при цьому нервова система була на межі ... Багато тому і не вспівала, сиділа ночами. До добра не привело, просиділа там всю молодість.....
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #9 : 21 Березень 2013, 00:29:42 »
Цитувати
особливо творчий коли щось малюю чи ще щось роблю,бо тоді я працюю над створенням якоїсь ідеальної роботи а на робоче місце не звертаю уваги  

А ти розумієш, я не можу щось малювати коли в хаті бардак, от не йде і все d111
А ще в шафі з речами, або повний срач, або складено все як в магазині  z5

Offline justmary

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #10 : 21 Березень 2013, 00:32:28 »
ще знайшла таку інформацію про це явище Для того щоб побачити посилання: Register or Login]  :)
тут доречі розглядається це явище як з позитивної так і з негативної точки зору...хоч я більше відношу це до негативу d112

Offline Наталя 15

• Активна Мамка
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша, 3 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
« Reply #11 : 21 Березень 2013, 00:44:14 »
Я ж то зажди була переконана, що перфекціонізм-це така хороша якість. І картала себе,що не у всіх сферах така.
А от недавно, прослухала тренінг про жіночність. І зрозуміла куди потрібно рухатись. Основною моєю проблемою було-домінування чоловічого начала, адже ця риса не моя з народження, а набута... на чоловіків рівнялсь.
Можливо потрібно підтримати модну зараз течію "розвитку жіночності". А там розслабленість, м"якість, любов до себе такої недосконалої і такої класної в своїй недосконалості...
Ой і ще згадала одну книгу Свияша, який перфекціонізм називає бажанням людини контролювати світ. А світ мстить, точніше виховує,посилаючи їй відповідні ситуації, в яких дуже важко досягти досконалості, або виправити вже існуючу. І це буде тривати до тих пір, доки людина не зрозуміє своєї помилки...а в більшості випадків це триває до смерті d104

Offline natali_z

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +652/-0
  • історію творимо МИ!!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Дмитрик 5 років, Тамарочка 11 років
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #12 : 21 Березень 2013, 00:51:00 »
Цитувати
Ой і ще згадала одну книгу Свияша, який перфекціонізм називає бажанням людини контролювати світ. А світ мстить, точніше виховує,посилаючи їй відповідні ситуації, в яких дуже важко досягти досконалості, або виправити вже існуючу. І це буде тривати до тих пір, доки людина не зрозуміє своєї помилки...а в більшості випадків це триває до смерті
О, так... Ідеалізації, то страшне і "порочне коло"...

"Миловарня Димко" - відкриваючи природнє в собі...

Offline bonitka

• Головне в житті - СІМ'Я! Кар'єра не чекає тебе вдома, гроші не витруть сльози, а слава не обійме вночі...
  • Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1036/-0
  • Don't worry, be happy...
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #13 : 21 Березень 2013, 00:56:33 »
У мені також є левова доля перфекціонізму.  d30 Але, це зовсім не заважає мені жити... На мою думку, головне - правильний підхід до речей. Я вважаю, що потрібно прагнути добиватися досконалості у будь-якій справі, головне добиватися, а не опускати руки на півдорозі. Якщо ж результат не є на стільки феєричним, як ми очікували, то не варто себе картати за це, адже завжди є місце для доопрацювання і вдосконалення.  :) Щодо складання списків, то, як на мене, це більше свідчить  про правильний підхід до організації процесу (але без фанатизму).  :)
 Головне не зациклюватись на своїй недосконалості, іти вперед і вдосконалюватись!  :)
Білоруська постільна білизна - якість за доступну ціну

Позолочені вироби з медичного золота

Offline lessita

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +713/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: леся
« Reply #14 : 21 Березень 2013, 01:11:13 »
Цитувати
Наприклад, мені треба вже тиждень помити підлогу в кімнаті...
1. Мені лінь її мити, бо треба ж вимити ідеально, ну там все повідсовувати, попіднімати

Це не лінь, тут це слово не підходить, тут вірніше сказати - внутрішній бар’єр, ніби хочу і треба щось зробити, але щось і не пускає.
Від цього вилікуватися можна, є такий психологічний трюк, який справді допомагає.
Такі роботи, які ми не хочемо робити (бо має бути все тільки ідеально), треба поділити на маленькі відрізки часу,  наприклад, робити те ж прибирання тільки 20хв., поставити таймер і тільки 20 хв. робити одну конкретну справу, 20хв. вишивати, 20 хв. пилососити, 20хв. наводити порядок в шафах,  20 хв. читати, 20 хв. вчити іноземну мову, 20 хв. прасувати білизну....  в кожного свій перелік цих робіт.
Бажано не виконувати  ту саму роботу  ще 20хв. другий раз через малий проміжок часу,  хіба 1 раз вранці, а потім 1 раз ввечері,   краще в інший день.
Цей відрізок часу 15-25хв. не дає вам можливості зробити роботу ідеально, бо це замало часу, але і за цей маленький час можна також зробити чимало.  З часом ми будемо дивуватися, скільки всього можна зробити за ці 20хв., ми почнемо собою гордитися, що ми зуміли переступити через той невидимий бар’єр, який керував нашим життям, почнуть зникати депресивні думки.  Але все це не так просто зробити як сказати,  не один раз ми будемо повертатися до старого образу думок, але хто хоче щось змінити в собі, то знаючи як, можна починати знову і знову, поки ми не виробимо в собі нові звички і не закладемо їх в підсвідомість.

Старалась дуже стисло в одному абзаці викласти головний зміст цілої книги

Offline justmary

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #15 : 21 Березень 2013, 01:20:27 »
о,це дійсно спрацьовує :) я про таке раніше не чула,але згадую як я вишивала будучи вагітною...Вишивати я по життю не люблю і не дуже то й вдається,але коли була вагітною дуже захотілось вишити щось своїй майбутній донечці і взялася я за вишивку подушки ну і звичайно ж якщо вже взялась то це мала вийти гарна робота, то я так і робила - засікала собі час до якої години я вишиваю і далі переставала, так я не перевтомлювалась але і помалу та акуратно вишивала...правда довго я з тим возилась ось так щодня по трошки зато результат вийшов гарний z4 думаю це спрацьовує, проблема тільки в тому що не всю роботу можна так виконувати d112  

Offline lessita

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +713/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: леся
« Reply #16 : 21 Березень 2013, 01:31:56 »
Коли ми думаємо про всі ті роботи, які нас оточують, і які треба зробити ідеально, то нам зразу стає страшно, і ми тоді не робимо нічого, так званий пофігізм.
Тому таким способом „лікуватися„ варто починати справді з тих робіт, які можливо поділити на маленькі частини, і коли це  вже стане для нас звичним, тоді можна братися і за більше