Автор Тема: Я - перфекціоністка. Як з цим боротися?  (Прочитано 6927 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline MacMurphyАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
Re: Я - перфекціоністка, як з цим боротися ?
« Reply #34 : 22 Березень 2013, 19:21:50 »
Цитувати
Чесно, ніколи не зустрічала таких людей як Stacey, навіть не думала що такі існують   читаю і реально одночасно і весело і шокуюче. Я б так точно не змогла, напевне б "дах поїхав"     
І ще хотіла запитати: А як твій перфекціонізм відбивається на людях, що оточують тебе? Вони хочуть тебе виправити чи вже привикли? Від них ти також вимагаєш ідеальності?

ховрашка, та то я пишу, що я якщо роблю то роблю на якість, а якщо знаю що зроблю не так як хочу бо брак часу, чи не хочу, то я того навіть і не роблю  z5 z5 z5 Того у мене даааалеко не ідеально, і дааалеко не все, я просто саме через це і страждаю, що хочу але не виходить  d111 d111 d111

Ну так як чоловік постійно зі мною то на ньому це відображалося якнайчастіше, бо дитина ще не доросла до того... колись я намагалася і його "просити" щоб в шафі речі гарно складав, але..... тепер я просто проходжу повз шафу його і навіть місяцями не заглядаю туди  d27 d27 d27 Тільки можу покласти ну купу попрані реці і все.....

Нє я не хочу щоб ви думали що я ідеальна, я просто хочу бути але у мене не виходить, і якась внутрішня боротьба просто, а ще до того всього я дуже лінива  z5 z5 z5

Ну і на рахунок дружби, тут має бути все "с иголочки", але і розумом розумію що не можна від них вимагати ідеальних стосунків, бо таких людей просто не існує, короче капець якийсь, дурдом одним словом  d110 d110 d110

Mum

• Гість
« Reply #35 : 22 Березень 2013, 20:54:20 »
Цитувати
Єдине чим поганий перфекціонізм так це, те, що я від всіх вимагаю ідеального результата  . Особливо від чоловіка. А він просто здорова психічно людина він не розуміє як на такі дрібниці в житті можно витрачати стільки енергії і часу, щоб зробити їх ідеально  

Offline Knopo4ka

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +158/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максимчик, Артемчик
  • Ваше справжнє ім’я: Альона
« Reply #36 : 23 Березень 2013, 15:16:51 »
Прочитала назву темки, одразу подумала про Stacey, потім дивлюся - так вона ж автор d27
Себе теж вважаю перфекціоністко, але з чітко розставленими пріорітетами.
А раніше дуже від цього страждала. Як вчилася в універі, всі одногрупники давним-давно поздавали свої курсові-дипломні, а я по 100 разів доробляла-переробляла, намагаючись перевершити сама себе. В результаті - купа витраченого часу, а я все одно не задоволена результатом, бо можна було зробити ще краще d104 Це саме стосується і роботи.
В плані побуту теж були свої бзіки: одяг мало не під лінієчку і по кольорам, прибирання квартири і приготування їжі  затягувалося дууже надовго.
А з появою дитини якось шкода мені стало часу, який витрачається на ідеальне прибирання, складання і т.д. Ліпше я замість того, щоб 3 рази мити підлогу, почитаю-погуляю з малим, зрештою, приділю час собі. І мене це влаштовує :)
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Knopo4ka

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +158/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максимчик, Артемчик
  • Ваше справжнє ім’я: Альона
« Reply #37 : 23 Березень 2013, 15:25:51 »
Цитувати
І ще хотіла запитати: А як твій перфекціонізм відбивається на людях, що оточують тебе? Вони хочуть тебе виправити чи вже привикли? Від них ти також вимагаєш ідеальності?
Як людина з оточення Stacey хочу сказати, що абсолютно не страждаю від її перфекціонізму, можливо, тому що сама трошки така ;), і бажання щось виправляти ніколи не виникало :)

Offline Золушк@

• Valentinka
  • Активна Мамка
  • Репутація: +39/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #38 : 06 Квітень 2013, 12:23:54 »
 d27 ох Настька 
Цитувати
Оце в людей бзіки!  У мене теж таке буває, але без фанатизму. Згідна, що треба старатися робити або добре, або не робити взагалі. Але якщо щось не виходить так, як хотілося б (не вистачило часу або можливості), то роблю, як можу. Це краще, ніж зовсім не зроблена справа. Просто прикладаю всі можливі зусилля: зробила, що могла, і нехай хто може, зробить краще.

В мене теж є такі бзіки,і вони дістають,нервують отак я тебе) та коли відчуваю що мене щось починає дратувати,я спиняю себе і думаю А ЯК БИ ЗРОБИТИ КРАЩЕ ,щоб всім і мені в тому числі було добре,інший раз ПРИМУШУЮ себе злегковажити або ж навпаки ЩОСЬ  ЗРОБИТИ.  і головне НЕ ЗАМОРОЧУВАТИСЬ,переключаюсь на щось цікаве,приємне,короч одним соловом намагаюсь досягти душевного спокою ,в даному випадку і тим паче на рахунок побутових дрібниць. Хочу досягти невимушеності у всіх своїх вирішеннях)І тобі раджу!!!  :flv Але думаю залишки перфекціонізму все таки залишаться,та хай вони приносять тільки задоволення!

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #39 : 06 Квітень 2013, 12:26:51 »
d27 ох Настька 
Цитувати
Оце в людей бзіки!  У мене теж таке буває, але без фанатизму. Згідна, що треба старатися робити або добре, або не робити взагалі. Але якщо щось не виходить так, як хотілося б (не вистачило часу або можливості), то роблю, як можу. Це краще, ніж зовсім не зроблена справа. Просто прикладаю всі можливі зусилля: зробила, що могла, і нехай хто може, зробить краще.

В мене теж є такі бзіки,і вони дістають,нервують отак я тебе) та коли відчуваю що мене щось починає дратувати,я спиняю себе і думаю А ЯК БИ ЗРОБИТИ КРАЩЕ ,щоб всім і мені в тому числі було добре,інший раз ПРИМУШУЮ себе злегковажити або ж навпаки ЩОСЬ  ЗРОБИТИ.  і головне НЕ ЗАМОРОЧУВАТИСЬ,переключаюсь на щось цікаве,приємне,короч одним соловом намагаюсь досягти душевного спокою ,в даному випадку і тим паче на рахунок побутових дрібниць. Хочу досягти невимушеності у всіх своїх вирішеннях)І тобі раджу!!!  :flv Але думаю залишки перфекціонізму все таки залишаться,та хай вони приносять тільки задоволення!

Дякую Золушка  d142 d142 d142 Буду старатися напривити його в потрібне русло  d30 d30 d30

Offline Золушк@

• Valentinka
  • Активна Мамка
  • Репутація: +39/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #40 : 06 Квітень 2013, 12:30:17 »
оо пішла читати темку про ведичні знання для жінок) нарешті добралась і туди..а читати ого-го)

Offline ООлеська

• Організатор СП!
  • Свідома Мамка
  • Репутація: +75/-0
  • Життя минає навіки без всякої надії на повернення.
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Ю 10 С7
  • Ваше справжнє ім’я: Олександра
« Reply #41 : 17 Квітень 2013, 20:43:07 »
Цитувати
І записую навіть те, що треба взяти білети на потяг
А потім по списку збираю то все, і викреслюю олівчиком зі списку, і саме олівчиком, бо я можу щось з чемодана витягти, і тоді олівчик треба зтерти, щоб коли покладу то назад, знову змогла закреслити   
такі бзіки є і у мене а потім як мені усе це надоїдає, точніше сама собі, і сиджу тиждень нічого не роблю, а потім знову з новими силами
Те, чого немає, завжди здається кращим за те, що в тебе є. В цьому полягає романтика й ідіотизм людського життя.
Еріх Марія Ремарк

Offline Neverseenglee

• Активна Мамка
  • Репутація: +61/-0
  • Моє щастя у мене в руках.
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Маргарита
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
« Reply #42 : 25 Квітень 2013, 14:14:06 »
і я така ж - ота горе-перфекціоністка :( від того мені зле, але вже безліч разів хотіла щось переломати в собі і ніяк не виходить. Почну з того, що я мушу вставати дуже рано, щоб усе встигнути до того, як піду з малою гуляти, а це щодня пропилососити всю хату, вимити підлоги (і під тумбочками, і в усіх закутках, бо потім не зможу ходити цілий день і думати, що там брудно, а дитина тим дихає) і витерти пилюку. Тому щоранку я бігаю по хаті як навіжена з язиком на плечах  d112. Чоловік вже звик, пробує допомагати, але не дуже охоче, бо він і так все робить не так добре як я :) він вже, мабуть, звик, тому нічого не каже і не коментує. Щодо дитини, то у мене графік розписаний погодинно, і якщо щось збивається - я вже себе мордую, що то сама винна. А ще - всі речі у мене мають чіткі місця в домі, і мені дуже важко щось кудись переставляти. А найбільша мука - то розгардіяш, який доця наводить щодня, проте я терплю і мовчки ходжу за нею і складаю :) я гірша за Моніку з серіалу "Друзі", але вже яка є  d16

Offline natali_z

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +652/-0
  • історію творимо МИ!!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Дмитрик 5 років, Тамарочка 11 років
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #43 : 10 Травень 2013, 22:20:18 »
Чи треба боротися з перфекціонізмом???

Перфекціонізм чи прагнення в усьому відповідати будь-яким ідеалам - найстрашніша хвороба сучасної людини. І представниці прекрасної статі схильні до неї в максимальному ступені. Хоча і чоловіків перфекционістів хоч відбавляй, але саме дами страждають від цієї напасті найбільше.

Прагнення самоствердитися за рахунок відповідності тим чи іншим нормам - ось що таке перфекціонізм. Але небезпека його не тільки в цьому ... Парадоксально, але факт: дуже часто перфекціоністи стають невдахами, які не беруть вигідні можливості. А вся справа в тому, що побоюючись провалу, такі люди нерідко й зовсім відмовляються від спроб добитися позитивного результату: не можу виграти - не буду брати участь у конкурсі, не знаю HTML краще всіх - не буду подавати резюме,  не задоволена своєю зовнішністю - не піду на вечірку. Ось і виходить, що прагнення до перфекціонізму обертається сірим життям.

З іншого боку, при досить сильному характері, перфекціоністи здатні перетворитися на справжніх тиранів, що псують життя близьким і друзям.

Так як же боротися з усім цим? Універсального рецепту немає, але до деяких порад фахівців прислухатися має сенс.

Перша допомога сучасним перфекціоністам

Зізнатися самому собі у своїх істинних страхах - перший крок на шляху до зцілення. Адже дуже часто прагнення до досконалості в чому-небудь є лише маскою інших проблем: я не красива, так нехай полюблять за те, що найрозумніша, я не можу домогтися успіху на роботі, зате ось вдома буде ні пилинки. Така компенсація одного за рахунок іншого досить часте явище. У результаті людина живе в стані перманентного стресу, відчуває почуття тривоги, сором і розчарування. Інша крайність - життя в полоні фантазій про те, як одного разу він зробить щось краще за інших.

То чи не час вирішувати реальні проблеми? Адже навіть горезвісний чудовий результат в плані збирання або розвитку інтелекту не дасть бажаного: основна проблема залишиться не вирішена, а значить, і невдоволення собою збережеться. Адже любов, довіра, краса і успіх не зваляться до вас у руки тільки тому, що ви, наприклад, чудово вишиваєте хрестиком. І тим більше не варто пропадати у вигаданому світі свого передбачуваного досконалості.

Жити зі смаком і задоволенням - головний ідеал

Так невже слід робити все, як попало? Зовсім ні! Замініть перфекціонізм позитивним максималізмом Для того щоб побачити посилання: Register or Login] , і ваше життя стане набагато цікавіше і повніше. Часто ці два поняття плутають. А тим часом саме максималізм, в його хорошому снесі, це прагнення вичавити максимум з реально доступного, і є шляхом до успіху. Перфекціонізм ж ставить перед собою нереальне мету досягти міфічного досконалості.

Ще один секрет полягає в пошуку та розвитку позитивних мотивацій Для того щоб побачити посилання: Register or Login]: робіть будь-яку справу не тому, що треба, а тому що ви хочете отримати щось приємне в результаті. Діючи так, ви самі собі доведете, що навіть «Не чудовий» результат може приносити задоволення.

Визначитися зі своїми головними талантами і здібностями, які має сенс вдосконалювати - ще один важливий крок, який допоможе позбутися бажання бути краще за всіх у всьому.

І обов'язково фіксуйте свої успіхи, щоб самому собі, швидше показати, ніж довести, на що ви здатні.
"Миловарня Димко" - відкриваючи природнє в собі...

Offline ООлеська

• Організатор СП!
  • Свідома Мамка
    • Награды
« Reply #44 : 11 Травень 2013, 01:19:28 »
Цитувати
Визначитися зі своїми головними талантами і здібностями, які має сенс вдосконалювати - ще один важливий крок, який допоможе позбутися бажання бути краще за всіх у всьому.
а якщо у мене немає таланту, навіть чоловік про це говорить, ну незнаю я в чому я талановита................... d111
Те, чого немає, завжди здається кращим за те, що в тебе є. В цьому полягає романтика й ідіотизм людського життя.
Еріх Марія Ремарк

Offline bonitka

• Головне в житті - СІМ'Я! Кар'єра не чекає тебе вдома, гроші не витруть сльози, а слава не обійме вночі...
  • Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1036/-0
  • Don't worry, be happy...
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #45 : 11 Травень 2013, 02:12:18 »
Цитувати
а якщо у мене немає таланту, навіть чоловік про це говорить, ну незнаю я в чому я талановита...
Ох, ці чоловіки... d27 замість того, щоб допомогти дружині розкрити талант - допомагає внушати його відсутність...  d3
ООлеська, нізащо не повірю, що у вас немає ніякого таланту! Ви просто ще не розкрили його! Кожна людина, яка приходить у цей світ, має своє призначення, а відповідно і талант. Єдине, не кожен усвідомлює те, що у нього є талант (відповідно і не розвиває його), часто цьому заважає невпевненість у собі, а якщо ще й чоловік підтверджує "відсутність таланту" (тим самим, внушаючи невпевненість), то це взагалі біда. d16
 Має ж бути щось, чим вам подобається займатися, що приносить вам хоч трішки задоволення, відповідно у цьому напрямку треба рухатись, розвиватись. Як ви думаєте, талант просто дається людині і все - сиди і тішся, нічого не роби, бо у тебе є талант, і тобі усе необхідне впаде під ноги?! Зовсім ні! За кожним талантом стоїть клопітка праця, яка веде до розвитку і вдосконалення, також терпіння і величезне бажання робити свою справу добре, отримуючи при цьому задоволення від самого процесу праці. Працюйте над собою, шукайте, пробуйте і з часом розкриєте у собі талант, можливо і не один!  :flv
Білоруська постільна білизна - якість за доступну ціну

Позолочені вироби з медичного золота

Offline айстра

• Активна Мамка
  • Репутація: +143/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #46 : 11 Травень 2013, 06:07:19 »
Цитувати
За кожним талантом стоїть клопітка праця, яка веде до розвитку і вдосконалення, також терпіння і величезне бажання робити свою справу добре, отримуючи при цьому задоволення від самого процесу праці
Дуже гарні слова.
Треба, щоб річ тобі настільки подобалась, що згоден був переробляти 10, 15, в деяких випадках і 20 раз, поки не стане гарно. А якщо люди кажуть:"І так пройде, то воно ні їм, ні іншим не подобається." Я вважаю, що талант - то велика праця, а казати, шо у мене його немає - це просто лінь.

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +136/-0
    • http://halynafa.livejournal.com/3916.html
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: галина
« Reply #47 : 11 Травень 2013, 17:08:52 »
ой, тільки зараз зрозуміла, що формулювання теми з перфекціоністськими нотками :)

Offline ООлеська

• Організатор СП!
  • Свідома Мамка
    • Награды
« Reply #48 : 13 Травень 2013, 14:16:04 »
Цитувати
талант - то велика праця, а казати, шо у мене його немає - це просто лінь.
у в цьому і є весь мій талант
Цитувати
Працюйте над собою, шукайте, пробуйте і з часом розкриєте у собі талант, можливо і не один! 
дякую, усе можливо, хоча чесно в це неможу повірити, якось мене не навчили так сильно вірити у себе.Я знаю багато людей які так сильно несуться тим що щось уміють робити я знаю що роблю це в 10 раз краще та нікому ні телень, мовчу, так мене навчили не виставляти себе на показ d128
Еріх Марія Ремарк

Offline natali_z

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +652/-0
  • історію творимо МИ!!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Дмитрик 5 років, Тамарочка 11 років
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #49 : 12 Червень 2013, 00:25:46 »
істино вірно z4 d140 d140 d140
"Миловарня Димко" - відкриваючи природнє в собі...

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #50 : 12 Червень 2013, 09:55:45 »
Таааааааак перфекціоністам буде кльово в Раю, там має бути все ідеально классно d30 d30 d30 d30 d30