Автор Тема: Я - перфекціоністка. Як з цим боротися?  (Прочитано 6471 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Юлька-мамулька

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +311/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
Re: Я - перфекціоністка, як з цим боротися ?
« Reply #51 : 12 Червень 2013, 11:23:39 »
Дуже хороша тема, я зрозуміла що в мене щось типу перфекціонізму, я тиждень настроююсь щось зробити, бо я знаю що я не зможу швиденько протерти, помити, я буду вимивати до блиску, шукаючи ще плямки, ізьяни, і йде кучу часу, а я не можу зупинитись, бо не успокоюсь поки ідеально не буде d111 Я постійно ловлю себе на думці, краще не буду зараз за це братись, а то замість години, піде цілий день :oox  Взяти навіть саме елементарне - миття посуди, вроді помити можна ті пару каструль і тарілок за декілька хвилин, а я можу видряпувати їх годину, навіть коли спішу. Мої батьки завжди казали, якщо тобі щось доручити, я знаю що це буде зроблено ідеально, але чи варто воно потраченого часу??? А я не можу інакше, в результаті доходило аж до повної апатії :(

Не скажу що повністю найшла тепер вихід з цього положення, але це єдиний для мене дієвий спосіб, таймер-контроль d27 Лесітта його описала на першій ст., тільки я ставлю різний час на виконання справ.

Цитувати
Це не лінь, тут це слово не підходить, тут вірніше сказати - внутрішній бар’єр, ніби хочу і треба щось зробити, але щось і не пускає.
Від цього вилікуватися можна, є такий психологічний трюк, який справді допомагає.
Такі роботи, які ми не хочемо робити (бо має бути все тільки ідеально), треба поділити на маленькі відрізки часу,  наприклад, робити те ж прибирання тільки 20хв., поставити таймер і тільки 20 хв. робити одну конкретну справу, 20хв. вишивати, 20 хв. пилососити, 20хв. наводити порядок в шафах,  20 хв. читати, 20 хв. вчити іноземну мову, 20 хв. прасувати білизну....  в кожного свій перелік цих робіт.

Колись, я думала це лінь, але дійсно підсвідомо мене тормозить барьєр - час. Це наша психологія, от наприклад зранку дуже важко встати на роботу, в інститут, а коли ми встаємо закрити двері за чоловіком чи в туалет, знаючи що зараз ляжемо знову, встається дуже легко. Так само і легко братись за справу, якщо ми знаємо, що на її виконання, не піде багато часу. Тому я собі розплановую, мию підлогу 20хв., складаю речі 10хв. і.т.д. Наперед собі встановлюючи правило, вкластись треба у відведений час, як би важко не було це зробити! Реально допомагає, треба тільки серьйозно поставитись до такої умови z4

Народити дитину - значить раз і назавжди наважитись на те, щоб ваше серце розгулювало десь поза межами вашого тіла...)

Offline ice-cream

• все буде добре)
  • Свідома Мамка
  • Репутація: +86/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Інна
« Reply #52 : 24 Грудень 2013, 22:24:03 »
А я якраз думала сьогодні про перфекціонізм в мені. Ось намалював малий маркером на дверному склі, а я пару днів збиралась щоб його витерти, бо тож спочатку потрібно витерти, потім можливо помити і начистити до блиску. Хоч можна, проходячи повз двері, повтирати будь-чим, ну потім ще колись поправити, але ж ні, я так не можу. І замітила, що ця риса у мене в декреті розвинулась. І з дому почала виходити рідше. Тому що потрібно виходити в ідеальному стані (це і взуття і зачіска, макіяж, манікюр і т.д.) і взагалі це ж реальновсе робиться, якщо не загружати себе іншими дрібницями , не лінуватись, не сидіти в інтернеті...
  Потрібно швидше виходити з декрету, надіюсь все налагодиться.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Неждана

• Своя Мамка
  • Репутація: +153/-1
  • Вона з тих рідкісних жінок, які не вміють звикати.
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олежик і Яночка
  • Ваше справжнє ім’я: неждана
« Reply #53 : 13 Травень 2014, 23:04:12 »
Ооооо на йшла тему про себе mish Настя ти так все гарно описала,: і за конспекти ( в мене така ж історія, доречі ще й досі  іх зберігаю d100) ; прибираю то витираю всюди навіть карнізи та шпалери :xo-xo дратує коли шторм чи тюлі не засунуті після того як хтось біг на балкон) а ще найгірше буваю злюсь на чиюсь недосконалість  d24. Взагалі список нескінченні ці бачу чим старша стаю тим гірше..... сама себе вже задовбала :bos

Offline MacMurphyАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
« Reply #54 : 13 Травень 2014, 23:22:23 »
Цитувати
дратує коли шторм чи тюлі не засунуті після того як хтось біг на балкон

Оооо, у мене взагалі бзік з тими шторами і тюлями  mish

У мене тюль і штори з двох частин, і не дай Боже вони не будуть зашторені рівно по середині, ну тобто ідеально по середині карнізу ті частини мають з"єднуватися  d111

І це по тисячу раз на день, бо мала любить лазити на підвіконня  mish

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #55 : 05 Червень 2014, 22:40:00 »

Цитувати
6 правил, способных помочь не стать перфекционистом:

Научитесь управлять внутренним критиком, т.е. голосом, который постоянно говорит о том, что вы должны стремиться к совершенству во всем. Поймите, что он не является вами, отделите его от себя.
    Воспитывайте чувство собственного достоинства. С помощью специальной литературы или профессиональных консультаций, лекций создайте адекватную самооценку. Вы заметите, насколько легче будет жить, когда научитесь правильно относиться к себе и окружающим.
    Не осуждайте себя за ошибки, а делайте из них выводы. Любой промах – это опыт, который вы можете применить в будущем для того, чтобы возникшие ошибки не повторялись.
    Помните, что уникальность не равна совершенству. Было бы скучно, если бы мы все были совершенны и одинаковы. Относитесь к своим недостаткам как к отличительной черте.
    Старайтесь не зацикливаться на незначительных мелочах. Если анализ какой-либо детали занимает слишком много времени, отдохните, перестаньте думать о ней. После передышки попытайтесь продолжить движение, игнорируя досадную мелочь.
    Любите себя. Проявляйте заботу и доброту по отношению к себе, относитесь терпимее и с большим пониманием к собственным промахам. Создайте внутренний положительный диалог с самим собой.

Offline Неждана

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #56 : 05 Червень 2014, 23:57:34 »
Блін , читаю і головою все розумію, але втілити в життя d111 були на вихідних в гостях, зайшла в чужу хату  , нас провели у вітальню та господарі побігли по бокали , а я пішла ім тихенько тюль поправити ( бо зачепилась за драцену) спочатку зробила, а потім зловила себе на думці d108 d111

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #57 : 06 Червень 2014, 00:01:51 »
Ага, втілити в життя ось цей пунктик важкувато

Цитувати
попытайтесь продолжить движение, игнорируя досадную мелочь.

Ну але в гостях я б напевно все ж таки нічого не чіпала  d27

Offline Неждана

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #58 : 06 Червень 2014, 00:07:53 »
Настя я тихенько, ніхто не бачив d27 , а так не змогла б насолодитись вечором, вона б муляла мені очі :maf а так все файно :no-no
 Короче , інколи так змучуюсь сама від себе..... :xo-xo

Online milka

• Своя Мамка
  • Репутація: +127/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Злата
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
« Reply #59 : 06 Червень 2014, 00:10:09 »
 d27 прочитала і зрозуміла що я була перфекціоністкою до декрету, ну з миитям взуття зубною щіткою підошву - це ще залишилося  z5, а все інше зникло разом і з вільним часом, прибираю швидко але раз в тиждень роблю генеральну на 4 год., одяг розкладаю деякий не попрасований, який не обов'язково (домашній) і білизну вже не так ідеально випрасовую, як раніше всі кутики і це в мене одна донечка, якщо б було дітей троє то весь перфекціонізм,напевне, випаровувався  z5

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #60 : 06 Червень 2014, 00:28:11 »
А я навпаки випрасовувати ретельніше почала з декретом  d111

Offline Knopo4ka

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +158/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максимчик, Артемчик
  • Ваше справжнє ім’я: Альона
Re: Я - перфекціоністка. Як з цим боротися ?
« Reply #61 : 06 Червень 2014, 10:01:35 »
Цитувати
А я навпаки випрасовувати ретельніше почала з декретом
Ой, в мене з тим прасуванням теж постійно була морока, поки все ідеально повигладжую :oox А тепер якось простіше до цього ставлюся, вже не прасую годинами ті речі, щоб не було жодної складочки (і чоловікове майже перестала прасувати d108, то мусить справлятись сам)

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #62 : 06 Червень 2014, 13:53:17 »
Ну я звичайно не така фанатка як моя мама (вона шкарпетки прасує  d111), але вигладжую все...

Іноді буває дуууже влом, то постільне перед сушкою файно витрушу, потім складу як в магазині і рукою пригладжу  d140 Та й не помітно що не прасувала  d30

Я спостерігаю за малою і починаю у неї видивлятися деяки початки перфекціонізму  mish mish

Offline Ліліана

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +385/-1
  • Життя прекрасне, незважаючи ні на що......
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Богданчик, Вірочка і Надійка......всім по 8 років
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #63 : 06 Червень 2014, 14:06:48 »
я теж люблю ідеально випрасувані речі, але колись придбала собі парову праску, то тепер тільки тішуся  d9
прасую дуже скоро і все виглядає  ідеально.....якби прасувала звичайною праскою то напевно б здуріла ......з моїми трьома дітьми і з тим всім одягом  d111
Терпи…Усе колись минає… Живи на зло всім тим, хто зневажає. Даруй тепло тому, хто це цінує. І не шукай минулого. Його вже не існує.

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #64 : 06 Червень 2014, 14:11:30 »
Нда...якби у мене було троє дітей, або ходили б в жованому одязі, або я б здуріла  d111

Offline Ліліана

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +385/-1
  • Життя прекрасне, незважаючи ні на що......
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Богданчик, Вірочка і Надійка......всім по 8 років
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #65 : 06 Червень 2014, 14:24:49 »
Stacey  недавно одержала сертифікат від психіатра.....я ще в нормі  d27
якщо чесно, то такою праскою прасувати одне задоволення, не треба взад-вперед йорзати, а достатньо одного разу і все супер  :bo
Терпи…Усе колись минає… Живи на зло всім тим, хто зневажає. Даруй тепло тому, хто це цінує. І не шукай минулого. Його вже не існує.

Offline Natyska

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +846/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максимчик, 6,5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #66 : 06 Червень 2014, 14:36:18 »
Цитувати
Я спостерігаю за малою і починаю у неї видивлятися деяки початки перфекціонізму
І я таке в Максима почала помічати. В нього все має бути ідеально чистеньке, на своєму місці, повернуте в певний бік, має вже свої непорушні ритуали. Спочатку мене радувало, що він такий чистюля і відповідальний, але почала помічати, що йому самому важко від цього. Коли щось не так стоїть, чи не получається ідеально (наприклад малювати, розмальовувати, ліпити, клеїти) він дуже нервується і засмучується. Та й мені чесно кажучи деколи це набридає! Постійна напруга і контроль !!! Я не розумію звідки це у нього? Ми ж ніколи не вимагали від нього нічого по максимуму, не сварили. Як з цим боротись???

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Re: Я - перфекціоністка. Як з цим боротися?
« Reply #67 : 06 Червень 2014, 14:42:58 »
Я також не вимагала, воно сталося само собою  d104

Бо я так робила, а дитина бачить...

У малої якщо ложка замащена кашою трошки вище по ручці ніж треба вже салфеткою тре, бо бачте брудна ложка  d143

Я одного разу перед сном дала попити їй, і поклала бутилочку не там де треба, то крик підняла страшний, бо бутилка має бути на іншій поличці  d104

Діти наслідують батьків  d112

Ми коли ліпимо, і у неї не виходить м"ячик рівненько то псіхує.

Не знаю, напевно треба якось пояснювати, що якщо щось зроблено не ідеально, то не біда, чи як  d112 d143