Автор Тема: Щеплення, правильне садження і обрізка дерев  (Прочитано 4822 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline ЛІАНОЧКА

• Активна Мамка
  • Репутація: +69/-0
  • мої діти - моє щастя!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: ВОЛОДЯ 12Р, ЯРОСЛАВ 6Р.МАРІЧКА і КАТРУСЯ 4 рочок
  • Ваше справжнє ім’я: УЛЯНА
А чи можна зараз садити молоді щепи , чи ще за рано. ny8

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
  • Репутація: +143/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Деревця з відкритою системою коренів неморозостійкі . Посадку саджанців  можна починати відразу після відтавання землі, поки грунт насичений вологою. Закінчується період весняної посадки дерев з появою перших листочків (або до набрякання бруньок - пишуть по-різному).

Основне правило посадки - чим раніше посадите, тим легше адаптується саджанець і більша вірогідність, що добре приживеться.

Offline сонясоня

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +365/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Софія
Дуже корисна темка,в минулому році насадили багато плодових(надіюся  d27)  дерев,тепер розбираюся як за ними доглядати. :chitaju

Offline Яська

• Активна Мамка
  • Репутація: +67/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Мар"яна
Послухаю, бо теж потрохи закладаємо сад. Садити вже навчилися а от що далі робити не знаємо.Колись цим займався мій дідусь, але я тоді ще була досить мала щоб цікавитись деревами.

Offline seka

• Активна Мамка
  • Репутація: +32/-2
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Адріанчик
  • Ваше справжнє ім’я: світлана
ну зараз дуже багато інформації в неті.,на всі регіони,та ситуації d41
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
Цитувати
Садити вже навчилися а от що далі робити не знаємо
Мар"яна, далі треба формувати крону:
для більших дерев яблуні і груші:

Offline Яська

• Активна Мамка
  • Репутація: +67/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Мар"яна
Дякую, Оксана. :flv

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
Будь ласка  :flv.

Про сусідство дерев
Яблуня- не рекомендується садити поряд з акацією, кінським каштаном, бузиною чорною. калиною, , тополею, бузком, трояндою, персиком, горіхом . З кущів -малина і смородина. Також небажано садити яблуньку поряд із грядками, де вирощують картоплю. Плоди з цього дерева будуть несмачними. Яблуня уживається з грушею, вишнею, сливою, айвою, яблунею. Погано переносить сусідство з черешнею, калиною, смородиною золотистою, барбарисом, бузком, чубушніком.
Груша- буде добре рости поряд з яблунею, червоною горобиною, грушею. Черешня, слива, смородина золотиста, калина, троянда, бузок, бузок, барбарис її пригноблюють.
Вишня-це дерево не зможе ужитися з абрикосом, смородиною чорною, малиною. Але вишня прекрасно «дружить» із сливою або черешнею, яблунею, виноградом і вишнею. Не можна садити під вишнями помідори, перець, суницю і інші пасльонові рослини.
Слива уживається з яблунею і сливою, а з грушею – ні.
Біля абрикоса не варто саджати кущ троянди. Сусідство негативно вплине на квіткову рослину.

На місці, де росла яблуня, спеціалісти радять посадити абрикос, вишню, черешню або сливу. Замість абрикоса садять яблуню чи грушу. Дерева одного виду мають спільні хвороби. Їхні збудники залишаються у ґрунті. На місці кісточкових садять зерняткові і навпаки.

Біля плодових дерев не садять горіх, він пригнічуватиме їхній розвиток.

Offline G-U

• Активна Мамка
  • Репутація: +31/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Мирослава
 В суботу вже посадили дерева , але не підливали, чоловік каже що земля волога, а зверхе ще підмерзає, може зашкодити , пізно прочитала вашу темку, багато корисного!!!

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
Шкода, що не підливали. Можуть засохнути. Зараз така тепла погода і випаровується та волога, що є всередині деревця. Якщо його корінці не мають змоги поповнити запас води, то дерево засихає :(.

Ще забула написати.
Деякі дерева дуже люблять компанію, без неї вони майже не плодоносять, або плодоносять дуже мало. До таких дерев відноситься вишня, черешня, груші теж люблять компанію. Деякі види яблунь також мають свої опилювачі-яблуні (про кожний сорт дерева треба прочитати знайду-напишу).

Offline G-U

• Активна Мамка
    • Награды
 Ура пішов дощ, мої деревця приймуться, будуть рости!!!

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
Знайшла про опилення деяких сортів груш:

Груша Вільямс літний Сорт практично самобезплідний. Кращі запилювачі для нього: Любимиця Клаппа, Бере Боек, Александрівка, Бере Арданпон, Бере Жиффар, Вільямс, Лісна красуня, Олів"є де Серр.
Груша Лісна Красуня. Кращі запилювачі є: Лимонка, Вільямс, Жозефіна Бере Боск.
Груша Любимиця Клаппа. Сорт самобезплідний. Кращі запилювачі: Бере Жиффар, Вільямс, Лісна красуня, Оливье де Серр.
Груша Ноябрьска. Кращі запилювачі: Любимиця Клаппа, Говерла, Конференція.
Сорт груші Вильямс літній (Дюшес). Сорт практично самобезплідний. Кращі запилювачі для нього: Любимиця Клаппа, Бере Боек, Александрівка.
Груша Конференція.  Схильний до самозапилення. Запилювачами можуть бути сорти: Бере Жіффар, Вільямс, Бере Боск, Бере Гарді, Добра Луїза та ін.
Груша Парижанка. Запилювачами можуть бути сорти Вільямс, Улюблена Клаппа, Бере Боск, Бере Лігеля, Бере Гарді, Жозефіна Мехельнська та ін.
Груша Стрийська. Запилювачі: Конференція, Маливчанка, Микала Крюгер, Дево, Бере Краснокутська.
Груша Конференція. Запилювачі: Говерла, Кучерянка, Стрийська. Гарний запилювач для інших сортів.

Черешні:

Більше половини сортів самобезплідні. Якщо посадити одне або навіть два дерева, то урожаю можна не діждатися. Наприклад, якщо черешні цвітуть і плодоносять в різний час, то вони не є запилювачами один для одного. Для гарного урожаю треба садити сорти-запилювачі або нащепити їх на саме дерево.
Вичитала ще таке:
(кликните для показа/скрытия)

Черешня Дрогана жовта. Самобезплідна. Кращі запилювачі: Францис, Гоше, Бигарро біла Гроля, Дениссена жовта, Наполеон рожевий, Багратіон, Гріот остгеймский.  Дончанка, Сестренка, Аеліта.
Черешня Крупноплідна. Частково самобезплідна. Кращі запилювачі: Сюрприз, Франц Йосип, Бігарі, сорти Дайбера чорна.
Черешня Присадибна. Сорт самобезплідний. Кращі запилювачі: Скороспілка, Валерій Чкалов, Винка. Мелітопольска рання.
Черешня Аннушка. Кращі запилювачі: Дончанка, Ярославна, Етика, Дрогана жовта.
Черешня Ярославна. Кращі запилювачі: Дончанка, Валерія, Валерій Чкалов, Аннушка.
Черешня Прощальна. Сорт самобезплідний.  Запилювачі: Дрогана жовта, Донецький угольок, Ярославна, Донецька красуня, Валерій Чкалов, Валерія, Аннушка, Аелита, Рання розовинка, Сестренка, Етика.

Буду доповнювати цей список.

Offline melodika

• Своя Мамка
  • Репутація: +156/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діана Володимир
  • Ваше справжнє ім’я: Надя
а я думала, що вже дещо знаю про садоводство, а виявляється для мене це все ще китайська грамота  d30

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
То все з досвідом: спочатку садиш як всі, а потім дивишся, а результат  d107. І тут виясняються всякі фіглі-міглі  d27.
Хочу, щоб починаючі садоводи-любителі не кинули це діло і щоб у них були гарні, врожайні сади  d63.

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
Формування крони яблуні

садженця Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
молодого дерева (до плодоношення) Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
молодого дерева Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
старе дерево Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
а це довге відео (40хв) цього ж автора Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Правда, в цих відео штамб (стовбур) 60 см - це скоріше для низькорослих дерев, а для середньорослих і високорослих треба вищий - 80-100 см. Так зручніше під ним ходити. Ну і я би замазувала зрізи садовим варом  :xmm.

І ще маленька хитрість. Якщо хочете, щоб з бруньки виросла гілочка, потрібно зробити маленький надріз вище даної бруньки. Тоді сік не потече далі і піде у розвиток бруньки. Це для зерняткових. У кісточкових густий сік - камедь і краще їх не різати щоб вона не витікала.

Offline G-U

• Активна Мамка
    • Награды
з моїх 6 посаджених дерев не принялась тільки слива , не пустила листочки , що з нею робити ?

Offline айстраАвтор темы

• Активна Мамка
    • Награды
Галя, буває таке, що на слідуючий рік може розвинутись якась не засохша брунька.
Щоб точніще сказати, потрібно подивитись на деревці на гілочки. Якщо вони гнуться, то шанси є. Буває таке, що з якогось місця гілочки висохли.
Моя порада - почекати до слідуючого року. Весною біля кореня можуть вирости нові. Якщо це місце вище місця прививки, то чудово. Якщо нижче, то прийдеться перещепити.
Щоб знати чи повністю висохло дерево, потрібно потрошки відламувати гілочки. Якщо не знайдеться місця, де гілочка, чи то вже стовбур стала гнучкою і трішки зеленою всередині (не коричнева), то таки засохла. А якщо є таке місце (де гілочка жива),то можна, щоб далі не засихала, намазати стовбур садовим варом (він затримає випарування).

P.S. Дуже рада, що інші 5 прийнялись. А взагалі кісточкові (в тому числі і слива) більш вередливі, ніж зерняткові. Їх важче нащепити (тому вони дорожчі), важче приймаються - вони вимогливіші до вологи.