Автор Тема: Чому так складно говорити з чоловіком?  (Прочитано 4474 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Альонка???Автор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 2322
 • Поблагодарили: 78 раз
 • Репутація: +158/-0
 • Консультант-психолог
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Альона
Ви все ще вважаєте, що справжньому коханню не потрібні слова? Якраз навпаки. Довірчі бесіди роблять ваші стосунки глибшими, а вас – щасливішими.
Спеціалісти  упевнені: навчитися розмовляти один з одним так само важливо, як насолоджуватися сексом. Навіть найказковіші ночі закінчуються, і якщо, покидаючи ліжко, вам не про що перекинутися один з одним, то прогнози на довге родинне щастя вельми сумнівні. Часто саме вміння спілкуватися є тим вирішальним чинником, який показує, чи може родинний союз двох людей бути довгим, благополучним і повним довіри.
РОЗМОВОНЬКИ В СІМ'Ю!
У партнерів, щиро захоплених один одним, теми для розмови знайдуться завжди. І не лише про особисті проблеми. Люблячі люди обговорюють самі різні «матерії»: від падіння курсу долара до нового чоловіка кращої подруги. Вони будують спільні плани на найближчі вихідні і діляться подіями дня того, що пройшов. Говорять про останні новини в країні, спорті, кінофільмах і книгах. Сміються, сперечаються, базікають і навіть розпускають плітки. Їм ніколи не буває нудно в компанії один одного. Найчастіше такий інтенсивний діалог складається у партнерів абсолютно природним чином. Люди не вивчають якихось особливих правил спілкування, а просто щиро цікавляться думками і відчуттями один одного. Але що ж робити, якщо бесіди почали все частіше затягувати вас в безкінечні і безплідні спори? Потрібно спробувати змінити стиль спілкування.
Перш за все, навчитеся слухати! Про те, як важливо вміти вислухати не перебиваючи свого співбесідника, знають всі. Але і забувають про це теж всі. Адже уміння слухати – вже 90% успішного спілкування. Отже утримуйте своє бажання втручатися в мову партнера.
Не перебивайте і не поправляйте. Спочатку вислухайте його точку зору і лише потім викладайте свою. Якщо спочатку буде складно впоратися з шкідливою звичкою перебивати, спробуйте прикусити язик. Так, так у прямому розумінні. Так ви отримаєте від себе самій ясний і хворобливий сигнал мовчати, поки говорить партнер.
Прагніть не перетворювати діалог на монолог. Ваші безмежні пізнання в бухгалтерії (кулінарії, педагогіці, медицині і іншому) похвальні, але дайте ж висловитися і чоловіку. Вільна бесіда – це процес, в якому беруть участь обидва партнери, і вона передбачає рівний обмін думками. А довгі і нудні лекції від першої особи здатні втомити будь-якого слухача і перетворити для нього бесіду на відбуття повинності.
Не тягніть в будинок всі проблеми. У кожної людини є свій поріг, за яким він просто перестає активно сприймати інформацію. Це означає, що обрушувати на партнера свої емоційні переживання від неладів на роботі, приятельських інтриг, магазинні і транспортні потрясіння вартує далеко не завжди. Багато речей краще обговорювати з мамою або подругою. Або навчиться справлятися з емоціями самостійно.
Не соромтеся виражати свою любов. У схваленні, підтримці і компліментах сильна половина має потребу не менше нас з вами. Ну що вам коштує зайвий раз виголосити: «Як я з тобою щаслива!» або «Сьогодні ти прекрасно виглядаєш!». Адже вам неважко, а самооцінка у чоловіка відразу підвищується. Заохочуйте чоловіка за поведінку, яка вам подобається. Тим самим ви підсилите позитивні аспекти ваших взаємин.
МОВЧАЗНИЙ СФІНКС?
І жінки, і чоловіки час від часу відчувають необхідність залишитися наодинці з собою. У чоловіків бажання побути одному або хоч би помовчати виникає набагато частіше. Адже вони, як відомо, не дуже-то люблять просити про допомогу. Якщо ваш чоловік заблукає в незнайомому районі, то, швидше за все, вважатиме за краще об'їздити округу до останньої краплі бензину, чим звернутися за вказівками. І вже тим більше він не шукатиме допомоги в стресовій ситуації, коли потрібно обдумати яку-небудь проблему або відшукати відповідь на питання, що мучить. Поміркувати в гордій самоті для нього необхідно. Чоловік мовчить, а його мозок у цей момент зайнятий розробкою важливого рішення. Інколи розумовий процес займає буквально пару хвилин, а інколи розтягується на години і навіть дні. На жаль, більшість жінок не розуміють цієї чоловічої схильності і тут же починають перебирати в пам'яті всі свої слова і вчинки: «Раптом я зробила щось не так?» Такі моменти можуть бути самими напруженими у ваших взаєминах.
Не займайтеся самоїдством. Мовчання партнера зовсім не означає, що він раптом роз любив вас або йому немає до вас жодної справи. Воно означає лише те, що на якийсь час вам не слід вторгатися в його особистий простір і вимагати до себе уваги.
Не заважайте чоловікові бувати наодинці з собою. Коли ви помітите, що обличчя вашого чоловіка придбало вираження прихованої муки, не відволікайте його і не переривайте розумового процесу. Недіставайте його горезвісним: «Ну чому ти мовчиш?» Хай у нього буде досить часу, щоб поміркувати над тим або іншим питанням. Коли чоловік буде готовий, він сам звернеться до вас за допомогою. Швидше за все, після його «повернення» ви станете ще ближчі один одному.
Навіть якщо причина його мовчазного бойкоту вам відома, не кваптеся пропонувати партнерові свою допомогу. Чоловіки дуже не люблять, коли жінки починають давати їм поради, про які вони не просили.
Інколи в чоловічої мовчазності може бути і інша цілком природна причина. Муж прийшов з роботи, втомився, а удома його чекають затишок і смачна вечеря. Йому хочеться розслабитися, побути самим собою і мовчки поглянути хороший фільм. Йому безумовно добре з вами – ну і навіщо слова? Приборкайте своє красномовство, і ви зробите ще один крок назустріч взаєморозумінню. Це той самий випадок, коли помовчати удвох приємно.
РАЗОМ ЦІКАВІШЕ
 
      Так, правий був великий Карнегі,  коли казав, що можна відмінно порозумітися з іншою людиною, якщо почати говорити з ним про його потреби. Це правило спрацьовує і в родинних стосунках. Партнерам важко вести вільну бесіду, якщо у них мало спільних інтересів або тем для розмов. Звичайно, в період гострої закоханості він забуває про баскетбол і комп'ютери і навіть вдає, що йому цікаві всі ці фіалки на вашому вікні. Проте дуже скоро все повернеться на круги своя і розмовоньки про матчі, авто і гігабайти відразу вилазять назовні. Що робити?
Спробуйте зробити особисті захоплення частиною ваших стосунків. Якщо чоловік щиро захоплений чимось, то розмов про це вам все одно не уникнути. То чом би не розширити горизонти своїх пізнань за рахунок інтересів вашого супутника? Дайте йому відчути: вам дійсно цікаве те, про що він говорить.
Станьте компетентною співбесідницею. Чоловіки і жінки по-різному сприймають світ і вельми не схоже виражають навіть однакові думки. Але це не перешкодить взаєморозумінню, якщо ви дійсно знаєте предмет, про який говорите.
P.S. Загалом, не грайте з чоловіком у  мовчанку. Розмовляйте вранці, вдень і увечері. По телефону, за обіднім столом, в кафе, на пляжі, в магазині і в ліжку. Не чекайте, коли бурхливий мовний потік несподівано перетвориться на кволий струмочок.
ЖІНКИ ЛЮБЛЯТЬ ПОГОВОРИТИ, ЧОЛОВІКІВ БАЗІКАННЯ ДРАТУЄ
 
Розмови потрібні жінкам як повітря. Американські психологи знайшли цьому цілком наукове пояснення. Виявляється, у жінок область мозку, контролююча мову, має на 20% більший розмір, чим у чоловіків. Мовні здібності в прекрасної половини людства почали розвиватися з випередженням ще в первісному суспільстві. Поки чоловіки мовчки полювали на мамонтів, жінки весь день проводили в колективних турботах про дітей і побут. І все це – в активному спілкуванні з іншими жінками племені. Отже жіноче красномовство відточувалося багато тисячоліть.  Але, на жаль, багато чоловіків не здатні вислухувати довгі монологи своєї дружини. Якщо не хочете уславитися порожньою базікою, побережіть вуха чоловіка,Інколи корисно і помовчати! 60% всіх родинних розмов починаються за ініціативою жінок.
ЖІНКИ ДІЛЯТЬСЯ ВІДЧУТТЯМИ, ЧОЛОВІКИ ВИРІШУЮТЬ ПРОБЛЕМИ
 
Якщо чоловік, опинившись в стресовій ситуації, частіше вважає за краще занурюватися в мовчання, то жінка, навпаки, відчуває необхідність поговорити про свої неприємності. Переповнена емоціями, жінка знаходить розрядку в тому, щоб виговоритися і отримати співчуття. Але чоловіки, як правило, цього не розуміють. Вони тут же починають підказувати різні варіанти рішень. «Я так втомлююся на цій роботі, – скаржитеся ви. – Постійні перевірки, звіти, комісії». «Дорога, – тут же реагує муж, – адже я тобі давно говорю: звільняйся!» Звичайно, ви не збираєтеся звільнятися. У вас прекрасна робота поряд з будинком і відмінна зарплата, але сьогодні був важкий день. Ну так скажіть йому про це – ви не потребуєте його рад, а просто хочете «виплакатися на сильному плечі».
ЖІНКИ ЛЮБЛЯТЬ ПОДРОБИЦІ, ЧОЛОВІКИ ВИКЛАДАЮТЬ СУТЬ
 
Чоловік  – людина дії. Говорити більше, ніж необхідно для передачі основної інформації, йому видається марною тратою часу. Чоловіки зазвичай віддають перевагу однолінійному  оповіданню, їх пропозиції і фрази мають чітко відокремлені один від одного початок, середину і кінець. З їх мови легко зрозуміти, про що вони говорять і чого вони хочуть. Жінки, навпаки, із задоволенням приводять масу деталей, асоціацій і уточнень, відволікаючись частенько від суті розмови. Така всебічність здатна вивести чоловіків з себе.Порада проста: спробуйте навчитися спочатку викладати суть справи, а деталі притримати на потім. І ще жінки в своїх бесідах інколи діляться один з одним такими відомостями, які чоловіки вважають дуже особистими. Дійсно, навіщо повідомляти кращу подругу про те, що у вашого чоловіка діарея? Поважайте право партнера на особисті таємниці!
Постійно прагніть до рівності в бесіді і зрівнюйте ваші ролі в розмові. І якщо він знає останні новини про автомобілі, спорт і техніку, то ви напевно можете розповісти йому про те, що зараз модно читати, носити, слухати і дивитися.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Непийпиво

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 882
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +207/-0
 • stop narcotics
  • Награды
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #1 : 21 Квітень 2010, 21:29:50 »
хоч хтось мене розуміє...  z5
краще маленька допомога ніж велике співчуття...
 

Offline MTV

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 519
 • Поблагодарили: 3 раз
 • Репутація: +76/-0
 • А теперь коротко о Главном - Я СЧАСТЛИВА!!!
  • www.besttraining.com.ua
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Майя
 • Ваше справжнє ім’я: Тетяна Муравйова-Недоступ
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #2 : 26 Грудень 2011, 00:08:05 »
Ще один варіант  відповіді або варіант доповнення на таке багатогранне питання "Чому так складно говорити з чоловіком".
У себе на роботі я часто навожу такий приклад:
прошу учасників тренінгу уявити троянду, а потім розказати іншим якого кольору була троянда в уяві. І тут починається цікаве - таке просте слово має у кожного в уяві різне забарвлення. Хтось бачить жовту, а хтось рожеву, хтось червону, а були варіанти і паперова )))
Про що говорить цей приклад - кожна людина по різному розуміє навіть прості слова,а що вже говорити про "складні" - любов, вірність, повага?!  Тому в стосунках варто проясняти значення слів, вияснити що партнер насправді має на увазі. Повірте таким чином можливо уникнути багатьох конфлікних ситуацій.
Чомусь вважається,що наявність на голові вух говорить про те що людина вміє слухати і чути...але це не так...тому потрібно вчитися чути свого співрозмовника, а не чекати "паузи" в розмові аби вставити своїх пару слів ))))
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 


Offline Linda

 • Свідома Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 391
 • Поблагодарили: 68 раз
 • Репутація: +41/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Юлія Софія
 • Ваше справжнє ім’я: Галя
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #3 : 26 Грудень 2011, 00:14:40 »
Цитувати
Інколи розумовий процес займає буквально пару хвилин, а інколи розтягується на години і навіть дні
істинна правда, мене цей процес скоро з розуму зведе.
 

Offline Natka-Solo

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1594
 • Поблагодарили: 13 раз
 • Репутація: +145/-0
 • ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕ
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Анна - 19.10.2006 р. н., Ілона - 09.02.2012 р.н.
 • Ваше справжнє ім’я: наталія
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #4 : 15 Січень 2012, 21:23:00 »
інколи розмова дає набагато більше як сварка чи крики, можна просо сісти поговорити про все і ніпрощо....
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Natka-Solo

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1594
 • Поблагодарили: 13 раз
 • Репутація: +145/-0
 • ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕ
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Анна - 19.10.2006 р. н., Ілона - 09.02.2012 р.н.
 • Ваше справжнє ім’я: наталія
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #5 : 15 Січень 2012, 21:24:31 »
інколи прошу чоловіка пояснити що він має на увазі якщо я його нерозумію або щоб він пропонував свої ідеї...
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Eva__

 • Свідома Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 376
 • Поблагодарили: 66 раз
 • Репутація: +62/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Лєна
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #6 : 22 Жовтень 2012, 23:28:03 »
У нас часто буває "твоя моя не панімайт". При чому вже майже посваримось, вже на підвищених тонах розмовляємо, а потім виявляється, що говорили про одне і те ж, лише різними словами. Це просто капєц, наскільки відрізняється мислення...
 

Offline sanja

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 3394
 • Поблагодарили: 5 раз
 • Репутація: +646/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: оксана
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #7 : 23 Жовтень 2012, 06:39:30 »
мій чоловік взагалі любить вести себе як капризна дівчинка - надує губи і не розмовляє
але мене так просто не візьмеш - я поки не розкручу на розмову і не розкладу все по-поличкам, не відчеплюсь
потім нарешті ми доходимо до спільного знаменника і виявляється, що ми мали на увазі одне і те саме, просто по-різному висловились d111
а якби я теж на нього "дулась" і не розмовляла, то певно би ніхто перший не заговорив d110
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Lesjynya

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1070
 • Поблагодарили: 113 раз
 • Репутація: +107/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Іра 2 роки 11 місяців
 • Ваше справжнє ім’я: Леся
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #8 : 02 Січень 2013, 13:26:30 »
у нас з чоловіком теж таке часто буває, говоримо про одне і теж але не розуміємо один одного))  в більшості випадків коли посваримось, то я хочу обговорити проблему, не обов"язково кричати, а просто поговорити, а він не хоче, каже "залиш мене в спокої"... оце мене ще більше виводить з себе, тому що як будемо мовчати то проблема сама собою не вирішиться....
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline ulala

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1611
 • Поблагодарили: 8 раз
 • Репутація: +281/-0
 • Щасливе дитинство залишається з нами назавжди )))
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: ольга
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #9 : 02 Січень 2013, 13:28:29 »
Цитувати
у нас з чоловіком теж таке часто буває, говоримо про одне і теж але не розуміємо один одного))  в більшості випадків коли посваримось, то я хочу обговорити проблему, не обов"язково кричати, а просто поговорити, а він не хоче, каже "залиш мене в спокої"... оце мене ще більше виводить з себе, тому що як будемо мовчати то проблема сама собою не вирішиться....
в нас аналогічно.тільки він мені каже не виносити йому мозок.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Lesjynya

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1070
 • Поблагодарили: 113 раз
 • Репутація: +107/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Іра 2 роки 11 місяців
 • Ваше справжнє ім’я: Леся
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #10 : 02 Січень 2013, 18:10:15 »
ulala    погодьтеся, це ще більше злить! ух.... :)
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Jenni

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 112
 • Поблагодарили: 3 раз
 • Репутація: +11/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Юля
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #11 : 11 Вересень 2014, 17:14:18 »
Після кожної сварки я хочу обговорити ситуацію з усіх боків, навеси різні аргументи, а чоловік нервується, каже, що я все роздуваю і повторюю по 100 разів
 

Offline Mashka_Mashka

 • Організатор СП!
 • Досвідчена Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 1876
 • Поблагодарили: 1435 раз
 • Репутація: +209/-0
 • щаслива мамуся :)
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Маша
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #12 : 23 Вересень 2014, 13:57:45 »
Цитувати
інколи розмова дає набагато більше як сварка чи крики, можна просо сісти поговорити про все і ніпрощо....

в мене не інколи а завжди, я коли починаю кричати, то чоловік ще більше нервується і просто мовчить... тому розмова про наболіде це саме те :bo
 

Online arcobaleno

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1758
 • Поблагодарили: 247 раз
 • Репутація: +153/-5
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #13 : 24 Вересень 2014, 19:10:36 »
Цитувати
Після кожної сварки я хочу обговорити ситуацію з усіх боків, навеси різні аргументи, а чоловік нервується, каже, що я все роздуваю і повторюю по 100 разів
в мене аналогічна ситуація. іноді я просто розвертаюсь і йду геть,немаю сили.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Побудь, мій Боже, отут, зі мною, У цьому полі, у розпал бою. Серед руїни і серед краху Не дай пізнати глибини страху.
 

Offline Ангеля

 • Організатор СП!
 • Активна Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 250
 • Поблагодарили: 76 раз
 • Репутація: +118/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Надюша
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #14 : 24 Вересень 2014, 21:42:37 »
А в мене в іншу кімнату частіше іде чоловік,дівчата,повірте це так бісить d24 А я то хочу закінчити розмову,виговорити наболіе-а він вийшов,хоч караул кричи....
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
МЕД В НАЯВНОСТІ)))
 

Offline Mary5

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 594
 • Поблагодарили: 480 раз
 • Репутація: +60/-1
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Мар*яна
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #15 : 04 Квітень 2015, 12:52:58 »
Так ,Ангеля,це дуже бісить і ще що він робить вигляд що дуже зайнятий,а потім просто виходить,або згадує,що кудись має йти :/,або дивиться телевізор,коли я з ним(якщо можна це так назвати )щось обговорюю. :xo-xo
 

Offline мама лєна

 • Новенька Мамка
 • **
 • Повідомлень: 42
 • Поблагодарили: 45 раз
 • Репутація: +13/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: настя 15 років,максим 3 роки
 • Ваше справжнє ім’я: лєна
Re: Чому так складно говорити з чоловіком?
« Reply #16 : 05 Серпень 2015, 21:44:42 »
ви знаєте  в мене взагалі немає розмови, зазвичай говорю я , а він мовчить. от його мовчання і доводить до скандалу. або говорить:подивись на себе: