Автор Тема: Овуляція та прибори для її визначення  (Прочитано 67759 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline admin

 • Адміністратор
 • Досвідчена Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 4024
 • Поблагодарили: 20 раз
 • Репутація: +1/-0
  • Награды
Календарний метод визначення овуляції.
Суть цього методу визначення дня овуляції полягає в тому, що теоретично овуляція відбувається за 14 днів до закінчення циклу, незалежно від його довжини. Відзначаючи на календарі дати настання менструацій і проаналізувавши не меншого 4-6 циклів, можна визначити гадані дні овуляції протягом цих циклів, відлічуючи від останнього дня циклу 14 днів.

Якщо довжина циклу у жінки складає 28 днів, то овуляція доводиться на 14-й день. Якщо довжина циклу 26 днів, то овуляція відбувається на 12-й день, якщо цикл триває 32 дні, то овуляція теоретично відбудеться на 18 день циклу. Відлічивши 14 днів від найкоротшого і щонайдовшого циклів, отримуємо часовий інтервал, в якому імовірно відбувається овуляція.

Приклад. Останні 6 циклів мали тривалість 26, 25, 25, 27, 25, 25 днів.
27-14=13 - в найдовшому циклі овуляція імовірно відбувалася на 13 день.
25-14=11 - в найкоротшому циклі овуляція відбувалася на 11 день.
Значить, даній жінці слід чекати овуляцію в інтервалі від 11 до 13 дня циклу.
Інтервал від 11 до 13 дня циклу є не повністю фертільним періодом, як перед, так і після овуляції також існують сприятливі для зачаття дні.
Вести календар менструацій і спостерігати за тривалістю циклів рекомендується всім жінкам.

У плані оберігання від небажаної вагітності цей метод ненадійний, тому рекомендуємо використовувати його для зразкових підрахунків дати овуляції спільно з іншими, точнішими, методами або у випадку, якщо ви допускаєте вагітність.

Овуляція не завжди наступає за 14 днів до кінця циклу, у різних жінок ця фаза циклу - від овуляції до моменту настання менструації може складати від 12 до 16 днів і час від часу коливатися в цих межах у однієї і тієї ж жінки. Крім того, нерідкі збої в гормональній системі унаслідок стресів, переїздів, зміни клімату, при цьому довжина циклу може змінюватися як у бік затримки менструації, так і у бік передчасного її настання.

А як ви визначаєте свою овуляцію? І на скільки вам допомагає такий спосіб розрахунків?
 

Offline Natali24

 • Зацікавлена Мамка
 • ***
 • Повідомлень: 79
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +1/-0
 • Мама принцеси!
  • Награды
Re: Овуляція та прибори для її визначення
« Reply #1 : 12 Січень 2010, 15:10:35 »
Я приблизно знаю що у мене овуляція на 11-13 день була до вагітності, а зараз якось зменшився період між місячними, зараз вже і не знаю. Хіба що тести купляти на визначення овуляції d100
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline admin

 • Адміністратор
 • Досвідчена Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 4024
 • Поблагодарили: 20 раз
 • Репутація: +1/-0
  • Награды
Re: Овуляція та прибори для її визначення
« Reply #2 : 25 Січень 2010, 14:53:35 »
Дівчата, я думаю треба сказати, що без такого головного чинника, як овуляція не буде і довгоочікуваних //. А чи багато ми про неї знаємо? Думаю, що не дуже, ну хіба основне, що вона буває в середині циклу і в цей період можна завагітніти. Цей матеріал зібрано з різних джерел, але суть в принципі одна ...

Отже, овуляція (від лат. Ovum - яйце) - вихід зрілої, здатної до запліднення яйцеклітини з фолікула яєчника в черевну порожнину; етап менструального циклу (яєчниковий цикл). Овуляція в жінок дітородного віку відбувається періодично (кожні 21-35 днів). Овуляція супроводжується виходом зрілої яйцеклітини з фолікула - спеціально утворюється в яєчнику, всередині якого знаходяться і дозрівають яйцеклітини. Процес дозрівання яйцеклітини відбувається під впливом статевих гормонів, а сама овуляція - лютеїнізуючого гормону гіпофіза. Після овуляції ооцит потрапляє в воронку маткової труби, далі - в маткову трубу і там може бути запліднені сперматозоїдом. Поки яйцеклітина знаходиться в маткової трубі, фолікул, з якого вона вийшла, перетворюється на так зване жовте тіло - частина яєчника, що продукує прогестерон - гормон, під впливом якого ендометрій (епітелій матки) певним чином змінюється для імплантації ембріона. Постійний для кожної жінки ритм овуляції зазнає зміни протягом 3 місяців після аборту, протягом року після пологів, а також після 40 років, коли організм готується до передклімактеричного періоду. Припиняється овуляція з настанням вагітності і після згасання менструальної функції. Встановлення терміну овуляції важливе при виборі найбільш результативного часу для запліднення, інсемінації і екстракорпорального запліднення.

Ознаки овуляції
Суб'єктивними ознаками овуляції можуть бути короткочасні болі внизу живота. Об'єктивними ознаками овуляції є збільшення слизових виділень з піхви і зниження ректальної (базальної) температури в день овуляції з підвищенням її наступного дня, підвищення вмісту прогестерону в плазмі крові та ін.
Базальна температура (БТ) - це температура, виміряна в прямій кишці або піхву , вранці відразу ж після пробудження, не встаючи з ліжка і не роблячи різких рухів. При її зміні можна визначити дату овуляції і сприятливий час для зачаття дитини. На температуру, обмірювану в цей момент, майже не діють фактори зовнішнього середовища, тому її і називають базовою або базальной. Цей метод не підходить молодим дівчатам. Під час менструації температура завжди підвищена (вище 37.0 градусів). У першій фазі циклу до овуляції температура невисока, вона становить 37.0 -37.5 градусів. У зв'язку з гормональними змінами, що відбуваються у процесі встановлення регулярного менструального циклу.
До періоду овуляції температура знижується, а відразу після овуляції підвищується на 0.2 - 0.5 градусів (до 37.6 - 38.6 градусів). Підвищеної температура тіла знаходиться до наступної менструації. Це залежить від гормону прогестерону, який виробляє тепло. Фертильний (сприятливий для зачаття) період - це період від початку менструального циклу до тих пір, поки базальна температура буде підвищена протягом 3 днів (тому що яйцеклітина через 3 дні після овуляції втрачає здатність до запліднення і настання вагітності неможливо). Менструація не наступить, якщо жінка буде вагітна і температура під час всієї вагітності залишиться підвищена. Тому якщо щодня вимірювати температуру і будувати графік, то можна з точністю визначити день овуляції. Зміни температури потрібно фіксувати, потім будується графік, який допоможе наочно визначити час овуляції в кожному окремому випадку.

Порушення овуляції обумовлене дисфункцією гіпоталамо-гіпофіз-яєчника системи і може бути викликано запаленням геніталій, дисфункцією кори надниркових або щитовидної залози, системними захворюваннями, пухлинами гіпофіза і гіпоталамуса, стресовими ситуаціями. Відсутність овуляції в дітородному віці (ановуляція) виявляється порушенням ритму менструацій за типом олігоменореї (менструація тривалістю 1-2 дні), аменореї, дисфункціональних маткових кровотеч. Відсутність овуляції (ановуляція) завжди є причиною безпліддя жінки. Методи відновлення овуляції визначаються причиною, що викликала ановуляцію, і вимагають звернення до гінеколога і спеціального лікування.

Є багато способів визначення овуляції-це УЗД моніторинг, тести на овуляцію, вимірювання БТ, зміна стану жінок. Багато хто відчувають овуляцію і без візитів на УЗД - це можуть бути тягучі болі в правому або лівому яєчниках, які відчуваються в середині менструального циклу і продовжуються в протягом одного-двох днів.
Однією з поширених причин безпліддя є ановуляція (відсутність овуляції), найчастіше відбувається через гормонального дисбланса, який, у свою чергу, може виникати на тлі стресів, травм головного мозку, абортів і т.д.
Яєчники накопичують яйцеклітини ще на стадії внутрішньоутробного розвитку дівчинки. У двох яєчниках новонародженої налічується сотні тисяч яйцеклітин. Щоправда, всі вони діють до настання періоду статевого дозрівання, тобто приблизно до 12 років. За цей час певна кількість клітин гине, але залишається 300 000 - 400 000 повноцінних яйцеклітин. З моменту статевого дозрівання і до настання клімаксу жінка переживе від 300 до 400 менструальних циклів, в результаті яких дозріє стільки ж ооцитів, здатних стати заплідненими. За даними французької сімейної статистики, жінки в середньому народжують по 2 дитини. Це означає, що тільки 2 (або 3) з сотень тисяч ооцитів виконують свою місію!

Під впливом фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) гіпофіза - ендокринної залози на нижній поверхні головного мозку, починає рости фолікул (мішечок) з вибраною для овуляції в цьому циклі яйцеклітиною. Діаметр фолікула на початку циклу не перевищує 1 мм, а через 2 тижні він досягає 20 мм. У міру зростання фолікула на поверхні яєчника утворюється опуклість, яка до середини циклу збільшується до розміру виноградини. Всередині "винограді" (фолікула) міститься рідина і маленьке "зернятко" діаметром 0,1 мм. У середині циклу, приблизно через 12 днів після початку менструації, гіпофіз викидає велику кількість гормону (ЛГ). Через 36 годин після цього відбувається овуляція. До цих пір ядро яйцеклітини, що дрімало прокидається і готує свої хромосоми для можливого запліднення.
Хромосоми, що знаходяться в ядрі, є носіями генетичного коду. Мета запліднення - злиття двох статевих клітин (гамет), що походять від різностатевих особин. Усі клітини людського організму містять 46 хромосом. Тому дві гамети мають утворити нову клітку, яка містить також 46 хромосом. При простому додаванні вийшло б 92 хромосоми, але це призвело б до біологічної помилку, наслідком якої стало б припинення роду. Отже, кожен з партнерів повинен вдвічі зменшити свою кількість хромосом (до 23). У яйцеклітині скорочення кількості хромосом відбувається після виділення гіпофізом лютеїнізуючого гормону. Для такого перетворення їй досить 20 - 36 годин. Готуючи себе до прийому сперматозоїда, яйцеклітина виштовхує на периферію, в маленький мішечок, званий перший полярним тільцем, половину своїх хромосом. Зустріч із сперматозоїдом повинна відбутися в чітко визначений час. Якщо це станеться раніше, яйцеклітина не буде готова до прийому сперматозоїда, тому що не встигне поділити свої хромосоми; якщо - пізніше, то вона ризикує втратити період максимальної готовності до запліднення. Ми вже знаємо, що в більшості випадків не відбувається запліднення, не дивлячись на те, що в жінки протягом дітородного періоду дозріває 300 - 400 ооцитів. Наступні 14 днів після овуляції, друга частина циклу, проходять у підготовці слизової оболонки матки, що утворює "м'яке ліжечко" для зародка. Вся підготовка марна, якщо зачаття не відбулося, і її біологічні наслідки пройдуть разом з менструальною кровотечею. Але в одному з яєчників вже знову зріє надія - росте нова "виноградна ягода" ...

Що ж відбувається, якщо очікування виправдовується?  Фолікула яйцеклітини яка вийшла, здійснивши скорочення хромосом, потрапляє в маткові труби, які своїми вусиками з'єднуються з яєчником. Вусики нагадують квітка на кінці стебла. А його живі пелюстки на ходу захоплюють яйцеклітину, немов бджолу, що збирає нектар.
Побачення яйцеклітини і сперматозоїда зазвичай відбувається в самій маткової труби.
Маткова труба являє собою циліндричний м'язовий орган, всередині вона вистелена слизовою оболонкою, покритою ворсинками і містить залози, що виробляють секрет. Така будова сприяє переміщенню яйцеклітини і (якщо відбулося запліднення) зародка в матку, де для нього приготоване місце.
Загальна тривалість менструації і циклу
Ідеальна менструація триває 3-5 днів і повторюється кожні 28 днів. Проте у окремих жінок цей цикл займає 19 днів і навіть ще менше, а у інших він триває від 35 до 45 днів, що є особливістю їх організму, а не порушенням менструальної функції. Тривалість менструації, також, залежно від організму може змінюватися в межах тижня. Все це не повинно викликати тривогу у жінки, а ось затримка більше двох місяців, що носить назву опсометрії або понад півроку - аменорея, повинні насторожити жінку і примусити обов'язково з'ясувати причину з лікарем-гінекологом.

Тривалість менструального циклу
Менструальний цикл - це складний фізіологічний процес, що продовжується у жінок до 45 - 55 років. Він регулюється так званими статевими центрами, розташованими в середній частині проміжного мозку - гіпоталамуса. Зміни, що відбуваються при менструальному циклі, найбільш виражені в матці і яєчниках. У яєчнику під впливом гормонів, що виробляються фолікулами яєчників, частково корою надниркових залоз і "семенниками", відбувається зростання і дозрівання головного фолікула, що містить усередині себе яйцеклітину. Дозрілий фолікул розривається і яйцеклітина разом з фолікулярною рідиною потрапляє в черевну порожнину, а потім у маткову (фаллопієву) трубу. Процес розриву фолікула і виходу з його порожнини доспілої (придатною для запліднення) яйцеклітини називається овуляцією, яка при 28-ми денному циклі відбувається найчастіше між 13-и і 15-м днями.

Жовте тіло, естроген, прогестерон
На місці фолікула, що розірвався, утворюється жовте тіло. Ці морфологічні зміни в яєчнику супроводжуються виділенням статевих стероїдних гормонів - естрогену і прогестерону. Естроген виділяється дозріваючим фолікулом, а прогестерон - жовтим тілом.
Виділення естрогену має два максимуми - під час овуляції і в період максимальної активності жовтого тіла. Так, наприклад, якщо нормальний зміст естрогену складає близько 10 мкг/л, то під час овуляції воно складає близько 50 мкг/л, а під час вагітності, особливо до кінця її, вміст естрогену в крові зростає до 70-80 мкг/л за рахунок різкого збільшення біосинтезу естрогену в плаценті.
Спільно з прогестероном естроген сприяє імплантації (впровадженню) заплідненої яйцеклітини, зберігають вагітність і сприяють пологам. Естроген грає важливу роль в регуляції багатьох біохімічних процесів, бере участь у вуглеводному обміні, в розподілі ліпідів, стимулюють синтез амінокислот, нуклеїнових кислот і білків. Естроген сприяє відкладення кальцію в кістковій тканині, затримує виділення з організму натрію, калію, фосфору і води, тобто підвищують концентрацію їх як в крові, так і в електролітах (сеча, слина, носові виділення, сльоза) організму.
Виділення естрогену контролюється передньою часткою гіпофіза і його генадотропнимі гормонами: фоллікулостімулірующим (ФСГ) і лютеїнізуючим (ЛГ).
Під впливом естрогену в першій фазі менструального циклу, званою фоллікуліновой, в матці відбувається регенерація, тобто відновлення і розростання її слизистої оболонки - ендометрія, зростання залоз, які витягуються в довжину і стають звитими. Слизова оболонка матки потовщується в 4-5 разів. У залозах шийки матки збільшується виділення слизистого секрету, шийного каналу розширюється, стає легко прохідними для сперматозоїдів. У молочних залозах відбувається розростання епітелію усередині молочних ходів.

Лютеїнова фаза
У другій фазі, званою лютеїнової (від латинського слова luteus - жовтий), під впливом прогестерону інтенсивність обмінних процесів в організмі знижується. Розростання слизової оболонки тіла матки припиняється, вона стає пухкою, набряклою, в залозах з'являється секрет, що створює сприятливі умови для прикріплення до слизистої заплідненої яйцеклітини і розвитку зародка. Залози припиняють виділення слизу, шийного каналу закривається. У молочних залозах з епітелію кінцевих відділів розрослося молочних ходів виникають альвеоли, здібні до продукування і виділення молока.
Якщо вагітність не наступає, жовте тіло гине, функціональний шар ендометрію відторгується, наступає менструація. Місячні кровотечі варіюються в межах від трьох до семи днів, кількість втрачається крові становить від 40 до 150г.

Терміни настання овуляції
Необхідно зауважити, що у різних жінок є помітна різниця в термінах настання овуляції. І навіть у однієї і тієї ж жінки точні терміни настання коливаються в різні місяці. У деяких жінок цикли характеризуються винятковою нерегулярністю. В інших випадках цикли можуть бути довше або коротше середнього - 14 днів. У рідкісних випадках буває, що у жінок з дуже коротким циклом овуляція відбувається приблизно в кінці періоду менструальної кровотечі, але все-таки в більшості випадків овуляція наступає абсолютно регулярно.
Якщо ж з тих чи інших причин овуляція не відбувається, шар ендометрія в матці викидається назовні під час менструації. Якщо ж відбулося злиття яйцеклітини і сперматозоїда, то цитоплазма яйця починає дуже сильно вібрувати, неначе яйцеклітина переживає оргазм. Проникнення сперми - остаточна стадія дозрівання яйцеклітини. Від сперматозоїда залишається тільки його ядро, де щільно упаковано 23 хромосоми (половинний набір звичайної клітки). Ядро сперматозоїда тепер швидко наближається до ядра яйцеклітини, також містить 23 хромосоми. Два ядра поволі стикаються. Оболонки їх розчиняються і відбувається їх злиття, в результаті якого вони розділяються на пари і утворюють 46 хромосом. З 23 хромосом сперматозоїда 22 абсолютно аналогічні хромосомам яйцеклітини. Вони визначають всі фізичні характеристики людини окрім статі дитини. У парі, що залишилася, від яйцеклітини завжди буває Х-хромосома, а від сперматозоїда може бути Х або Y-хромосома. Таким чином, якщо в цьому наборі буде 2 хромосоми ХХ, то народиться дівчинка, якщо ж ХY, то хлопчик.

Овуляція, зачаття і стать дитини
Дослідження, що проводилися в "Національному Інституті медичних проблем навколишнього середовища" (штат Північна Кароліна) показали, що від часу зачаття по відношенню до часу настання овуляції залежить не тільки власне зачаття дитини, але і його стать.
Вірогідність зачаття максимальна в день овуляції і оцінюється приблизно в 33%. Висока ймовірність також наголошується в день перед овуляцією - 31%, за два дні до неї - 27%. За п'ять днів до овуляції вірогідність зачаття за оцінками становить 10% за чотири дні до овуляції - 14% і за три дні - 16%. За шість днів до овуляції і наступного дня після овуляції вірогідність зачаття при статевих стосунках дуже мала.
Якщо врахувати, що середня "тривалість життя" сперматозоїдів складає 2-3 дні (у окремих випадках вона досягає 5-7 днів), а жіноча яйцеклітина зберігає життєздатність на протязі близько 12-24 годин, то максимальна тривалість "небезпечного" періоду складає 6-9 днів і "небезпечному" періоду відповідає фаза повільного наростання (6-7 днів) і швидкого спаду (1-2 дні) до і після дня овуляції відповідно. Овуляція, як зазначалося вище, ділить менструальний цикл на дві фази: фазу дозрівання фолікула, яка при середній тривалості циклу складає 10-16 днів і фазу лютеїнову (фазу жовтого тіла), яка є стабільною, не залежною від тривалості менструального циклу і складає 12-16 днів. Фазу жовтого тіла відносять до періоду абсолютного безпліддя, він починається через 1-2 дні після овуляції і завершується настанням нової менструації.
 


Offline admin

 • Адміністратор
 • Досвідчена Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 4024
 • Поблагодарили: 20 раз
 • Репутація: +1/-0
  • Награды
Re: Овуляція та прибори для її визначення
« Reply #3 : 25 Січень 2010, 15:56:35 »
Хочу зібрати інформацію пов'язану з плануванням, щоб було цікаво, пізнавально і наочно!
Трохи гумору про зачаття!


Далі буде....
 

Offline horo6aya

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 3814
 • Поблагодарили: 7 раз
 • Репутація: +1026/-0
  • Жіночий онлайн-журнал Bestiya.Net
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Катруся
 • Ваше справжнє ім’я: Валентинка
ой.. останні кілька років я кожен місяць відслідковувала овуляцію.. дійсно, без точного визначення дня овульки - дуже важно запузатитись..
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline irunado

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 2650
 • Поблагодарили: 14 раз
 • Репутація: +99/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Овуляція всеодно не все життя в один і той же час настає. От в мене до вагітності була пізня овуляція, на 20-21день циклу, а зараз на 15 день. (міряла температуру, плюс кожен раз відчуваю овуляцію). Тому запузатитися таки легко. d30
Сім"я- це моє основне натхнення у житті !!!

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline kickaburka

 • Новенька Мамка
 • **
 • Повідомлень: 20
 • Репутація: +5/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Ангелінка
 • Ваше справжнє ім’я: Таня
Я базальну температуру вже міряю півтора року,на овуляції вже зуби зїла.Настільки вже знаю свій організм,свої відчуття,що можу сказати коли в мене овуляція без БТ і тестів на О. d30
 

Offline Совушка

 • Новенька
 • *
 • Повідомлень: 0
 • Поблагодарили: 10 раз
 • Репутація: +2/-0
 • До мене - на ТИ! )))
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Re: Овуляція та прибори для її визначення
« Reply #7 : 05 Квітень 2011, 22:39:04 »
Мамусі. а хто чув про прилад який визначає овуляцію по слині або по виділеннях. Я такий зустрічала в аптеках Здорова родина і аптекар казала, що це хороші прилади нашого українського виробництва, що правдиво показують чи є овуляція.Ця штучка є у вигляді помади і такого ж розміру як помада, ще інакше називається лупа для визначення овуляції.В інтернеті найшла, що є багато різних фірм-виробників. Дівчата може хтось має і користується? Напишіть, дуже цікаво.
 

Offline Olyamak

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 551
 • Поблагодарили: 74 раз
 • Репутація: +104/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Юля
 • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Re: Овуляція та прибори для її визначення
« Reply #8 : 06 Квітень 2011, 00:20:08 »
Я особисто не маю, але подруга замовляла через інтернет, начебто задоволена.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Совушка

 • Новенька
 • *
 • Повідомлень: 0
 • Поблагодарили: 10 раз
 • Репутація: +2/-0
 • До мене - на ТИ! )))
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Re: Овуляція та прибори для її визначення
« Reply #9 : 06 Квітень 2011, 14:53:15 »
Цитувати
подруга замовляла через інтернет
А детальніше її можете розпитати який у неї, скільки коштував, скільки вона ним користується і т. п.
 

Offline Olyamak

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 551
 • Поблагодарили: 74 раз
 • Репутація: +104/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Юля
 • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Re: Овуляція та прибори для її визначення
« Reply #10 : 06 Квітень 2011, 15:04:41 »
Так, постараюсь сьогодні випитати, але трішки пізніше
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Olyamak

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 551
 • Поблагодарили: 74 раз
 • Репутація: +104/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Юля
 • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Re: Овуляція та прибори для її визначення
« Reply #11 : 06 Квітень 2011, 19:01:18 »
Як обіцяла, даю відповідь. Замовляла подруга через інтернет, коштував апарат 250 грн., зараз вона ним рідко користується, але його термін експлуатації 10 років. Правда вона каже, що він не дуже точно показує, але й вона не завжди все по інструкції виконувала, там треба у певний час і т.д. і каже, що багато залежить від організму. Одним словом однозначної відповіді вона мені не дала, хоча сказала, що на її думку тестери кращі.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Совушка

 • Новенька
 • *
 • Повідомлень: 0
 • Поблагодарили: 10 раз
 • Репутація: +2/-0
 • До мене - на ТИ! )))
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Re: Овуляція та прибори для її визначення
« Reply #12 : 28 Червень 2011, 21:55:48 »
Чи може овуляція відбутись на 4-5 день після закінченя місячних, якщо зазвичай відбувається десь на 15 день?
 

Offline anne

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 3692
 • Поблагодарили: 5 раз
 • Репутація: +482/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Re: Овуляція та прибори для її визначення
« Reply #13 : 28 Червень 2011, 22:07:44 »
Може бути якийсь збій в організмі, і овуляція відбудеться раніше або пізніше, ніж всередині циклу. Ми використовували календарний метод запобігання вагітності, навіть суттєво зменшивши кількість безпечних днів. Так з'явився на світ мій синочок  z1
 

Offline Olyamak

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 551
 • Поблагодарили: 74 раз
 • Репутація: +104/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Юля
 • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Re: Овуляція та прибори для її визначення
« Reply #14 : 28 Червень 2011, 23:25:42 »
Цитувати
Ми використовували календарний метод запобігання вагітності, навіть суттєво зменшивши кількість безпечних днів. Так з'явився на світ мій синочок
Аналогічна історія і у мене. Тільки у нас на світ з'явилась донечка d30
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Совушка

 • Новенька
 • *
 • Повідомлень: 0
 • Поблагодарили: 10 раз
 • Репутація: +2/-0
 • До мене - на ТИ! )))
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Re: Овуляція та прибори для її визначення
« Reply #15 : 28 Червень 2011, 23:39:49 »
Тобто овуляція настала передчасно? І набагато швидше від очікуваної дати?
 

Offline anne

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 3692
 • Поблагодарили: 5 раз
 • Репутація: +482/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Re: Овуляція та прибори для її визначення
« Reply #16 : 28 Червень 2011, 23:49:16 »
Так. Якщо у мене був 30-денний цикл, то починаючи із 7-го дня і до 25-го ми користувались презервативами. Ляля получилась в ніби безпечний період.