Автор Тема: як навчити дитину "давати здачу"?  (Прочитано 16476 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline MacMurphy

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
Re: як навчити дитину "давати здачу"?
« Reply #153 : 02 Січень 2014, 21:40:34 »
Доречі дійсно дуже логічно кажеш :bo  (Це до вислову Пенелопи про "захищайся")

У нас нещодавно була така ситуація, хлопчик - ровесник моєї малої, ліз до малої і дуууже агресивно тягнув її за руку. Вона біжить до мене хниче і каже "Мама, защищай". Я кажу: "Защищайся ты, говори что не хочешь играть". Вона звичайно казала йому що не хоче грати...а потім і собі почала руками відбиватися.

Я її оці "відбивання" не присікала :xmm

А Грузіночки, то є така симпатична форумчаночка, то вона також іноді не дуже зрозуміло пише  d112

Offline tanola

• Активна Мамка
  • Репутація: +14/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #154 : 24 Січень 2014, 11:47:38 »
якщо дитина не дає здачі - це не тому, що вона боїться і не вміє цього робити, а тому, що не вважає цей спосіб прийнятним для вирішення конфлікту. якщо в сім'ї всі проблеми вирішуються безконфліктно, і дитина ніколи не спостерігала, як близькі люди проявляють захисні реакції то швидше за все нападки однолітків дитину здивують, а не озлоблять. інколи діти набагато розумніші за дорослих

Offline makapaka

• Активна Мамка
  • Репутація: +9/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Аня
« Reply #155 : 14 Квітень 2014, 23:09:36 »
і у мене дитина не вміє давати здачу, зате молодшого тільки шукає нагоди вдарити, ревнує :(

Offline Олівія

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +639/-0
  • Дуже багато було добре зроблено не тим людям
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #156 : 23 Квітень 2014, 00:35:08 »
Ой, а у нас трошки проблемно з цим....... теоритично доця знає,що коли б"ють то треба віддати здачу, а практично  mish біжить жалітись до мене чи до тата

Хоча одного разу таки дала здачу хлопчику який її вдарив м"ячиком і вона сильно розплакалась (на занятях у Чомусику) то вона на наступне заняття взяла палку і набила його по дупі  d100 ( я була в шоці  d107 бо навіть і не думала про таке ) і мало того, що набила та ще й у шафку для переодягання хотіла запхати.

Але повторюсь - це було один раз, а так то вона завжди біжить жалітись.............  d111 а я хочу навчити її давати здачу завжди  d105
Самое большое счастье - чуствовать, что тебя люблят.
Не знать, а чуствовать!

Offline sunsun

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +255/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: валентина
« Reply #157 : 20 Червень 2014, 17:00:39 »
я хочу максима віддати в садок але мені страшно трохи як він там зможе за себе постояти, ящо в нас виникають якісь конфлікти то я стараюсь якось то на початкових етапах все присікти. він в мене спокійний а з чужими дітьми дуже встидається,з братиком і сестритчкою грається нормально. от йдемо ми на гірки кататись то він всіх дітей пропускає навіть якщо він виліз перший, каже спочатку хлопчик потім дівчинка потім я, або були ми в сусідки там є хлопчик старший на рік і максим бачив як він виганяв дівчинку з своєї пісочниці, і коли цей хлопчик пішов кататись на велосипеді мій максим пішов в пісок і тут коли повернувся той хлопчик мій максим розплакався і зразу додому, але хлопчик його не виганяв і нічого йому не казав. коли прийшли до дому я питаюсь чого ти плакав а він каже що денис мене буде мене сварити що я не запитав чи можна в пісочок. мені здається що максиму не вистачає наглості твердості в поведінці.

Offline trisch

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +263/-0
  • душа погрузилась в осень....
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Януся і Юляся
  • Ваше справжнє ім’я: оля
« Reply #158 : 20 Червень 2014, 17:04:32 »
В садку навчиться z5
Моя теж така була,чуть шо зразу плаче і за себе не постоіть.
Пару місяців садочка і дитина вміє за себе постояти,не агресивно,але себе в обіду не дасть,то ,певно,колектив виховує іх)
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Кіра ДАвтор темы

• Своя Мамка
  • Репутація: +65/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Кіра
« Reply #159 : 20 Червень 2014, 19:42:08 »
Цитувати
я хочу максима віддати в садок але мені страшно трохи як він там зможе за себе постояти, ящо в нас виникають якісь конфлікти то я стараюсь якось то на початкових етапах все присікти. він в мене спокійний а з чужими дітьми дуже встидається,з братиком і сестритчкою грається нормально. от йдемо ми на гірки кататись то він всіх дітей пропускає навіть якщо він виліз перший, каже спочатку хлопчик потім дівчинка потім я, або були ми в сусідки там є хлопчик старший на рік і максим бачив як він виганяв дівчинку з своєї пісочниці, і коли цей хлопчик пішов кататись на велосипеді мій максим пішов в пісок і тут коли повернувся той хлопчик мій максим розплакався і зразу додому, але хлопчик його не виганяв і нічого йому не казав. коли прийшли до дому я питаюсь чого ти плакав а він каже що денис мене буде мене сварити що я не запитав чи можна в пісочок. мені здається що максиму не вистачає наглості твердості в поведінці.

дуже знайома ситуація d24  нам вже 6,5р. я вже не маю сили говорити і пояснювати mish :oox
я вже змирилася з такою рисою його характеру, зробила для себе висновок, що не всі діти мають бути однаковими. Він в мене дуже добрий, відзивчивий і дружній, але соромиться чи то боїться старших незнайомих хлопців, навіть не хоче футбол зі старшими грати, бо каже, що вони нормально грають, а він так не вміє.  :xo-xo

Цитувати
В садку навчиться
Моя теж така була,чуть шо зразу плаче і за себе не постоіть.
Пару місяців садочка і дитина вміє за себе постояти,не агресивно,але себе в обіду не дасть,то ,певно,колектив виховує іх)

не факт...... все залежить від дитини....... ми вже закінчили садок......
так, спочатку були проблемиЮ, бо казав, що то й чи той мене ображає, зате останній рік - він з усіма дружив і ніхто його не ображав...
напевно притерся до дітей, а діти до нього.
Зараз школа зовсім новий незнайомий колектив. За знання не переживаю - ми пишемо і читаємо самі, добре розгадуємо логічні задачі, додавання і віднімання в межах 20-ти + пройшли два роки анг. школи, одним словом до школи готові, але в плані фізкультури  - тільки бігаємо дуже швидко, а решта напевно на 2. Він зовсім не спортивний хлпчик + новий колектив, де буде соромитися себе проявити...
потрібен час, щоб дітям і вчителям його пізнати, дуже боюся, щоб як кажуть в школі, на ньому діти не їздили.

Offline sunsun

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #160 : 20 Червень 2014, 19:49:27 »
Цитувати
Він в мене дуже добрий, відзивчивий і дружній, але соромиться чи то боїться старших незнайомих хлопців, навіть не хоче футбол зі старшими грати, бо каже, що вони нормально грають, а він так не вміє.
мені здається що тут більше соромиться, бо наприклад з тими дітьми що він бавиться часто то він нормальний розкутий і розбишака ще той але цей процес привикання до цих його друзів теж десь був до року, я вже думаю може я щось не так роблю але в нього нема причин чогось боятись я його не бю, накричати можу але дуже рідко - він знає що я його люблю часто йому це кажу хвалю його, пояснюю як з дітками треба гратись що можна що ні. він в гостях дуже тихий то всі мені типу що він не пацан. 

Offline iuliia53

• Свідома Мамка
  • Репутація: +66/-2
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Денис
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #161 : 20 Червень 2014, 20:02:15 »
Цитувати
то вона на наступне заняття взяла палку і набила його по дупі  ( я була в шоці  бо навіть і не думала про таке
Оля,читаю і сміюся z5 Доця  :bo

Offline Penelope

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +568/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Синочок 03.12.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Анна
« Reply #162 : 23 Червень 2014, 11:31:58 »
  Дівчата, в кого хлопчики, а тато пояснює сину? d143
 Бо мої так тлумляться вечорами, що жах mish,
я за мирне вияснення конфліктів :no-no, вчу сина саме "захищатись", що є ширшим поняттям і включає в себе, і мамі сказати чи виховательці, чи поговорити з супротивником, пояснити, що йому не приємно, не подобається і т.д,
а як тільки не бачу, чоловік зразу його вчить давати здачу d105,
  сидять ввечері, і відпрацьовують, а якщо хлопчик зробитьа так, чи так, а ти йому так, і копни, і плюнь і т.д, і "подсечьку" , але після мого кіпішу внесли в програму слова я буду захищатись, мені не приємно, і вже тоді копання d112,
і я бачу, що малий хоч на щастя ніразу не застосовував цих прийомів бойових :no-no, переважно все обходиться словами, але він впевнений такий в собі, може так конкретно приприкнути на ображаючого, чи й рукою махнути, але сам перший ніколи не лізе

Offline sunsun

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #163 : 23 Червень 2014, 11:43:04 »
Цитувати
Дівчата, в кого хлопчики, а тато пояснює сину?
та з татом і дідом бокс кожний вечір, він вдома і на людях то дві зовсім інші людини, я думаю що моєму максиму як і мені просто дуже важко зходитись з людьми , але якщо він вже подружиться то він розкутий, просто той період привикання дуже довгий.

Offline мама Ді

• Активна Мамка
  • Репутація: +32/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
« Reply #164 : 23 Червень 2014, 11:55:45 »
 :hi а я вже змучилась,моій старшинкій 4 р,а чуть що,зразу плаче або ображаэться і біжить до мене,я вже ій кажу,якщо тебе нізащо штовхають або бють,відходь геть,не грайся з такими дітками або давай здачу,але марно  mish а от  вдома зовсім інша,вдома бешкетниця,може навіть зі мною битися коли я щось забороняю  d143

Offline Lesjynya

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +107/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Іра 2 роки 11 місяців
  • Ваше справжнє ім’я: Леся
« Reply #165 : 07 Серпень 2014, 10:16:03 »
мама Ді    у мене така ж сама ситуація, правда моїй донечці тільки 3 рочки. я все ж думаю що вона піде в садочок і навчиться себе захищати)

Offline Кіра ДАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #166 : 07 Серпень 2014, 14:10:09 »
В мене молодша дівчинка, зараз 1,5 р. - "гроза" d140 району, деякі діти починають плакати лиш вона виходить у двір, вдома старшого так тлумить, що він бідолашний аж плаче, він також дає їй здачу, вона поплаче, пожаліється, заспокоїться і знову йде його бити, при чому чим попало і де попало. Цього її ніхто навчив, навпаки я постійно їй пояснюю, що так не можна, ти ж дівчинка, поки без результатів, може подорослішає - зміниться.
Якось в мене все навпаки: хлопчик - просто одна милість :love2, а дівчинка - забіяка :*

Offline MacMurphy

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +420/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
« Reply #167 : 07 Серпень 2014, 14:14:13 »
Ну от і як в гени не вірити, а то все виховання і виховання  d112

Offline Кіра ДАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #168 : 07 Серпень 2014, 14:37:23 »
так, то певно гени d104
в мене чоловік був також дуже спокійною дитиною, а я в садок ходила лиш раз на місяць, бо один раз піду хлопців наб"ю, а потім деякий час страшно було туди ходити, бо боялася, що здачу дадуть, плтім через деякий час, знову бабусі кажу, що вже хочу в садок, і знову та сама історія по колу :kv

Offline Nikavvv

• Активна Мамка
  • Репутація: +13/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Наташа
« Reply #169 : 07 Серпень 2014, 19:53:46 »
 Старша донечка у мене дуже ніжна, мила, в садку ніколи на неї не жалілись. Я постійно  вчила її себе захищати, а у відповідь:''як я дам здачу, то мені ще дадуть здачі'' А от молодша дуже похожа по темпераменту на хлопчика  :maf, скоро в садок,так що боюсь, що тепер  будуть протилежні проблеми