Автор Тема: як навчити дитину "давати здачу"?  (Прочитано 15238 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Online мама Лерочки

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Лерочка ,Дашулька
  • Ваше справжнє ім’я: наташа
Re: як навчити дитину "давати здачу"?
« Reply #34 : 01 Травень 2013, 17:18:19 »
а я вчу свою дитину говорити мені,якщо іі ображають.Я хочу щоб вона відчувала,що іі захистять.А оце-Вирішуй сама,може призвести до великих проблем,особливо в шкільному віці.Є проблеми,не дуже суттєві,з якими дитина може впоратись сама.А є випадки,коли дитині це не вдається,але до батьків дитина не навчана підходити,вона ж має все розрулювати сама d104
Кіра,а ви не хотіли б віддати сина в якусь секцію,Кудо наприклад.Там якраз вчать правильно захищатись,і філософія хороша.Для хлопчика як на мене просто супер.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Natalya

• Віддана Мамка
  • Репутація: +541/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #35 : 01 Травень 2013, 17:37:43 »
а як дитина жаліється то що тоді робити? іти сварити ту дитину?
я  не знаю чи пішла б сварити чужу дитину, напевно б скорше своїй сказала що та дитина не чемна, більше з нею не грайся ну щось в цьому плані. можливо це не правильно d104

моя мала наприклад останім часом "получає" він донечки оксани7777 (вони 10хв любляться, 20граються, а на 21 починають битися d30)  але оксана мені завжди каже щоб я її сварила (відповідно в нас зразу двійний ефект получається моя знає що я її захищу, оксанина - що так не можна)  і сама її сварить (і я свою сварю коли вона обіжає когось), а от є ще одна дівчинка яка лупить всіх підряд і робили їй вже зауваження, але там що мама що дитина 0реакції d104 що в такому випадку робити :xmm

Online мама Лерочки

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #36 : 01 Травень 2013, 17:47:12 »
Цитувати
а як дитина жаліється то що тоді робити? іти сварити ту дитину?
звичайно ні,але просто підтримати,допомогти порадою як себе краще поводити.Але якщо вже те що робить інша дитина,переходить всі рамки дозволеного,то тут і дорослий має втрутитись.

Offline shupeniyk

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +163/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вікуся і Валерія
  • Ваше справжнє ім’я: Іра
« Reply #37 : 01 Травень 2013, 18:09:33 »
Цитувати
а я вчу свою дитину говорити мені,якщо іі ображають.Я хочу щоб вона відчувала,що іі захистять.А оце-Вирішуй сама,може призвести до великих проблем,особливо в шкільному віці.
ну але так дитина навіть не буде намагатися владнати свої конфлікти сама :xmm як буде знати, що все "порішає" мама, то и пробувати не стане. Це може вилитися ще у купу інших проблем  :xmm
я теж за те, що дитина має говорити батькам, які в неї проблеми, а ми вже маємо скерувати її і підказати, як краще, але точно не йти на розборки з іншими дітьми d112
а я навіть не знаю, чи моя Віка би дала здачі, щось її ще ніхто не бив сильно, так щоб вона на це звернула увагу d27

Offline Кіра ДАвтор темы

• Своя Мамка
  • Репутація: +65/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Кіра
« Reply #38 : 01 Травень 2013, 18:57:11 »
Цитувати
Кіра,а ви не хотіли б віддати сина в якусь секцію,Кудо наприклад
  я хочу і то дуже, але я живу в Богородчанах і зараз в нас трьохмісячна донечка, з якою ми не дуже можемо кудись вирулити, а тато на роботі до 6-ї, доки доберемося, то вже нікуди не встигнемо. Можливо на другий рік чи з нового навчального року я попробую його сама возити, щоб тільки мала з кимось лишалася, але проблема стоїть зараз, бо літом він з ними на вулиці практично цілими днями.Так Давид приходить і жаліється, що Святик його бив, я йому говорю, що Святик нечемний, а тому хлопчику що так робити не можна і що він на мене подивиться і далі робить своє. Не буду ж я сварити на чужу дитину, бо вік уже такий, що вони з моєї дитини потім будуть сміятися, то вже не раз так було, що він бідолашний ледве стримує сльози, але каже що його не болить. Зараз вже дійшло до того, що сусід його добре наб є, а коли моя дитина вже починає плакати (бо удари такі, що мені серце кров ю обливається, це без перебільшень, бо мій худенький, а той такий вміру "впітаний", то як дасть по пречах, я лиш відлуння чую) то він сміється, що Давид плакса. І як бути в таких випадках? Не гратися з ними - також не варіант, бо разом вже 2 роки і живемо поряд. В секцію, у нас тільки теквандо, приймають тільки школярів - нам, ще мінімум 2 роки і то маємо протипоказ на тяжкі види боротьби. Я не хочу зробити з нього бійці, а тільки навчити елементарного - вміти за себе постояти. Тільки не знаю як, вже скільки напояснювалася, що втомилася кожен день одне й те саме говорити. Напевно я щось роблю не так,  тільки не знаю що.....   d104

Offline маріка

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +208/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: хлопчик .дівчинка
  • Ваше справжнє ім’я: Віталіна
« Reply #39 : 01 Травень 2013, 19:00:36 »
Кіра,а з батьками того драчуна пробували говорити?
СП iHerb  Вітаміни для всієї родини з Америки!!!
Залишки СП iHerb  Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Online мама Лерочки

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #40 : 01 Травень 2013, 19:12:28 »
Цитувати
ну але так дитина навіть не буде намагатися владнати свої конфлікти сама xmm як буде знати, що все "порішає" мама, то и пробувати не стане. Це може вилитися ще у купу інших проблем  
не згідна,діти всеодно авчаться вирішувати більшу частину проблем самі.Я ж не буду ходити з нею ні в садок,ні в школу.Та й я і не говорю про гіперопікування.Мені наприклад батьки ніколи не казали,що ябєднічати,сорі не знаю як по-украінськи,не добре,але звідкись я  це знаю ;)Дитина вчиться не тільки вдома,а і поза його межами.Але якщо дитина знає,що в любий момент може сказати батькам про своі проблеми,то це не означає,що при любій дрібниці дитина біжить до батьків.А означає,що дитина батькам може довіритись,що ім не байдуже.От навіть подивіться на цю ситуацію,яка сталась з 11-річною дівчиною.Це дуже страшно,і може,якщо б вона могла з кимось про це поговорити,цього б і не сталось d104
Як на мене ця тема не дуже однозначна,тому що дітки всі різні.І підхід до них відрізняється,і в першу чергу ми-мами маємо відчувати,як буде найкраще для нашоі дитини.
Цитувати
але точно не йти на розборки з іншими дітьми
в однієі знайомоі в дитини в школі постійно пропадали гроші,і він не казав куди.Як ви думаєте,таку ситуацію можна вирішити без втручання батьків?

Offline хуліганка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +251/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галка
« Reply #41 : 01 Травень 2013, 19:27:54 »
Я зараз навпаки маю проблему з тим,що говорила синові,що битися не можна.Зараз він дома розказує,що хлопці і дівчата його в садочку били.Питаю,що ти робив,відповідає,що говорив виховательці,а вихователька не відреагувала,і так часто він говорить.Вчила,просила не битися,не реагувати коли йому заважають,коли ламають йому хатинки які будує з кубіків,постійно повторювала якщо якісь проблеми з дітками кажи виховательці.Проблема в тому,що він не чітко говорить і можливо вони його не розуміють або не слухають.А якщо він каже раз,його не чують,немає реакції то він взагалі тепер страшно почав ображатися  d104 Інколи говорять,що стояв у кутку бо бився.Зараз уже пояснюю,щоб захищався якщо його ображають

Offline Viktorija

• Кожне бажання дається нам разом з силами для його здійснення
  • Адміністратор
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +922/-0
    • http://vikitoys.blogspot.com/
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Евелінка 14.07.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія♥
« Reply #42 : 01 Травень 2013, 19:30:58 »
Ой дівчата, читаю і аж страшно стає d107
Для мене це питання теж актуальне, хоча мою дитину і вона теж нікого не б"є, але моменти бувають, то я ніколи не буду стояти осторонь. Для мене дико стояти осторонь коли моя дитина когось ображає, а про здачу взазагалі мови не йде я таке не вчу і незбираюсь вчити є інші більш гуманні методи.
Мене ніколи мама не вчила давати здачу і при цьому я могла себе захистити! недавно я почула від однієї мамочки золоті як на мене слова, що не варто вчити дитину бути жадною чи битись вулиця сама навчить!!!
І взагалі як можна будувати цилівізоване суспільство, якщо ми наших кровиночок вчимо жостокості буквально з пеленок d111, для чого це робити я не розумію.
ІМХО d141

Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Пишіть мені з таких питань:
Проблеми з входом на форум, пишіть сюди: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #43 : 01 Травень 2013, 19:37:22 »
Цитувати
І моя нехоче,,але я говорю йди міняйся на щось інше,або другій дитині чия річ даю щось,щоб іі зацікавило,,але не сижу в стороні і не дивлюся як вони собі тягаються....
Я теж говорю поміняйся, або скажи будь ласка. Деколи діє, а деколи такі номери просто не проходять. також завжди наголошую, що з друзями не б"ються, а домовляються, але це теж не спрацьовує в багатьох випадках. Дитина - це не робот і не собака, яка виконує команди, деколи діти роблять щось всупереч думці батьків, бо вони теж уже особистості. Так, я проводжу бесіди з сином постійно протягом дня, пояснюю "что такое хорошо, а что такое плохо", але він у мене бунтарська дитина і всеодно я за нього червонію регулярно

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline Білосніжка

• Активна Мамка
  • Репутація: +81/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Арсенчик ,5р
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #44 : 01 Травень 2013, 19:53:55 »
Ой дівчата, читаю і аж страшно стає d107
Для мене це питання теж актуальне, хоча мою дитину і вона теж нікого не б"є, але моменти бувають, то я ніколи не буду стояти осторонь. Для мене дико стояти осторонь коли моя дитина когось ображає, а про здачу взазагалі мови не йде я таке не вчу і незбираюсь вчити є інші більш гуманні методи.
Мене ніколи мама не вчила давати здачу і при цьому я могла себе захистити! недавно я почула від однієї мамочки золоті як на мене слова, що не варто вчити дитину бути жадною чи битись вулиця сама навчить!!!
І взагалі як можна будувати цилівізоване суспільство, якщо ми наших кровиночок вчимо жостокості буквально з пеленок d111, для чого це робити я не розумію.
ІМХО d141
Золоті слова :flv
Я ніколи не розуміла мамочок,коли дитина лупцює всіх підряд ,а вона спокійно дивиться на це,або просто розмовляє по телефону.
Чому ,коли моя дитина не в гуморі повинні плакати чужі дітки
Я ніколи не вчила давати здачу і теж вчити не буду.
А якщо у дитини є надлишок лишньої енергії,то краще для неї і для оточучих діток  віддати в секції спортивні.

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #45 : 01 Травень 2013, 19:56:37 »
Цитувати
Я ніколи не розуміла мамочок,коли дитина лупцює всіх підряд ,а вона спокійно дивиться на це,або просто розмовляє по телефону
Ну я теж таких мамочок не розумію, але якщо дитина такої мамочки лупцюватиме Вашу поки мама стоїть в сторонці, які будуть Ваші дії?

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline Білосніжка

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #46 : 01 Травень 2013, 20:02:04 »
роблю зауваження дитині.
ЦІкаво ,а якщо моя дитина великою камінюкою дасть по голові добряче іншій дитині -як вона буде реагувати?

Offline Білосніжка

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #47 : 01 Травень 2013, 20:03:58 »
ДОречі,інколи чужа дитина маму не слухає,але до чужої тьоті обовязково прислухається

Offline Viktorija

• Кожне бажання дається нам разом з силами для його здійснення
  • Адміністратор
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +922/-0
    • http://vikitoys.blogspot.com/
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Евелінка 14.07.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія♥
« Reply #48 : 01 Травень 2013, 20:11:29 »
Цитувати
але якщо дитина такої мамочки лупцюватиме Вашу поки мама стоїть в сторонці, які будуть Ваші дії?
Зроблю зауваження і досить суворо, а як інакше коли рідній мамі байдужа поведінка власної дитини d111

Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Пишіть мені з таких питань:
Проблеми з входом на форум, пишіть сюди: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline ховрашка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +254/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя, 22.06.2012р.
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #49 : 01 Травень 2013, 20:23:28 »
Цитувати
А що вчити дитину відбирати чужі іграшки це правильно?Вона має знати,що то не іі,,і в будь-який момент повернути несвою річ,,цього треба вчити ,а не з "недоумением"спостерігати,як на мене
Оля мені здається що в тебе також є дитина і ти проходила період 10 місяців, тобто пізнавання світу, дитина хоче все побачити і помацати, тому нічого Кримінального в діях своєї Насті я не бачу. І говорячи, що я не втручаюся, то це не означає, що ходжу і кажу Настя, забери у діток іграшки, коли вона бере чужу іграшку я одразу кажу Настя це іграшка Ромчика, треба віддати, і от коли ромчик підходить і починає забирати, от тоді я не втручаюся до певного моменту, тобто коли вже починається реальне тягання на сцену виходимо ми -мами.
Але ми тут говоримо про те, чи має дитина захищати себе, тому однозначно-має.
Кажете треба гуманними методами, а як же тоді таке
Цитувати
Я зараз навпаки маю проблему з тим,що говорила синові,що битися не можна.Зараз він дома розказує,що хлопці і дівчата його в садочку били.Питаю,що ти робив,відповідає,що говорив виховательці,а вихователька не відреагувала,і так часто він говорить.Вчила,просила не битися,не реагувати коли йому заважають,коли ламають йому хатинки які будує з кубіків,постійно повторювала якщо якісь проблеми з дітками кажи виховательці.Проблема в тому,що він не чітко говорить і можливо вони його не розуміють або не слухають
...тому до кожної ситуації захист свій.
Спілкуватися з своїми дітками треба звичайно, ато якщо включаєш телевізор, то просто в шоці скільки всяких бід стається.
Але це спілкування має бути на рівні нормальної підтримки, вислухала, поспівчувала, дала пораду...а не побігла до школи сварити всіх дітей які ображають твою.
І взагалі я надіюся, що мене це "горе" (рукоприкладство маю на увазі) омине, бо в мене ж принцеска :flv

Offline *Аля*

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +415/-2
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Неля
  • Ваше справжнє ім’я: Олександра
« Reply #50 : 01 Травень 2013, 20:39:29 »
Цитувати
Ну, в 10 місяців, скільки не кажи Настя це чужа іграшка, треба віддати, але всерівно вона ж її хоче
моя не те,що чуже не бере (поки їй самі не дадуть),а й своє усім пхає,щоб бавились.....але наш сісідський хлопчик може навіть ні з того ні зсього вдарити,штовхнути,забрати іграшки доні щей вдарити її на додачу,типу "щоб знала на майбутнє,що мені зразу все своє віддавай".
і мама того хлопчика і сварить його,і б*є....а він далі дітей одражає.може підійди і вкусити просто так. d111 список величезний його збитків.....
звичайно є різні ситуації і більшість з них треба вирішувати мирно! але в таких випадках (як наш сусід) треба вміти за себе постояти..... а то буде одразу бігти мені жалітися,щоб я захистила,то потім ще більше діти її засміють,що вона мамина нюнька! d16 а я хочу,щобдоня була впевненна в собі і в своїх силах.
П.С:знову ж додам,що це моя думка,нікого не хочу повчати і нав*язуватись ;)