21 Жовтня 2014, 01:43:27 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Вам не прийшов лист із кодом активації?

Увійти
Інтернет-магазин цифрової та комп'ютерної техніки - TIPTOP.IF.UA, м. Івано-Франківськ
Новини: Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Призовий конкурс - Мій маленький гарбузик!

Початок Допомога   Пошук   Увійти Реєстрація  
Сторінок: [1]   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Наліт на язиці в дитини.  (Прочитано 5186 раз)
0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.
Roksana
АвтоЕксперт
Досвідчена Мамка

84319_awards_boy2.jpg 27327_m.png 44355_sun2.gif 94183_20.png 15070_cook.jpg 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png

Репутація: +226/-5

Зареєстрований 2009-12-12
Ім’я ваших дітей і вік: Володінька 5 років

Нагороди
« : 19 Травня 2013, 13:31:58 »

Про що свідчить наліт на язиці дитини?
У нас язичок завжди був рожевий...а після боронхіту, язичок постійно з білим нальотом.
Лікарі казуть стоматит. Але це не стоматит....я ж бачу. Він не змивається...він не очаговий, а суцільний.
Записаний

Для того щоб побачити посилання:

bonitka
Головне в житті - СІМ'Я! Кар'єра не чекає тебе вдома, гроші не витруть сльози, а слава не обійме вночі...
Організатор СП!
Досвідчена Мамка

62967_56443_2.jpg 15070_cook.jpg 72408_gr_vigod2.jpg 54950_pu4ki.jpg

Don't worry, be happy...

Репутація: +563/-0

Зареєстрований 2012-01-28
Ваше справжнє ім’я: Тетяна

Нагороди
« Відповідь #1 : 19 Травня 2013, 14:33:36 »

Знайшла корисну статтю по темі:

Про що нам розповість білий наліт на язиці в дитини?

Від уважного погляду дбайливих батьків не вислизне жодна деталь. У тому числі і зміни в організмі малюка. Так, наприклад, стан язика і губ. Вони безпосередньо свідчать про стан роботи дуже багатьох внутрішніх органів. Найбільш часто зустрічається така проблема, як білий наліт на язиці в дитини.
Саме про це ми і поговоримо сьогодні, адже білий наліт може розповісти багато чого. У здорової дитини язичок має блідо-рожевий колір, хоча, звичайно ж, відтінок може варіюватися. Але кардинальна зміна кольору язика в усіх випадках свідчить про різні проблеми.
У тому випадку, якщо білий наліт з'являється тільки вранці і легко усувається звичайною зубною щіткою, панікувати зарано. Це вважається варіантом норми. А от у тому випадку, якщо наліт зберігається протягом усього дня, привід для занепокоєння все ж є. Значить, в організмі відбуваються які-небудь патологічні зміни.

Гастрит, дисбактеріоз

Якщо білий наліт покриває всю поверхню язика рівномірним шаром – швидше за все, мова йде про дисбактеріоз або хронічному гастриті. Тому в тому випадку, якщо ви виявили подібний наліт, зверніть увагу, чи немає у дитини таких симптомів, як:
Систематичне розлад травлення: відчуття нудоти, блювоти, запори або проноси.
Здуття живота, больові відчуття в області шлунка або кишкові кольки.
Занадто маленька вага дитини.
У цьому випадку обов'язково покажіть дитину лікарю – гастроентеролога. Дуже важливо якомога раніше діагностувати захворювання і почати лікування.

Стоматит

Якщо ж білий наліт на язиці дитини має неоднорідну консистенцію, з білими вкрапленнями, що нагадують крупинки манки, швидше за все, мова йде про стоматит, або, як його називають у народі, молочниці. При спробі зняти цей наліт слизова починає кровоточити. Крім того, при стоматиті часто уражається не тільки поверхню язика, але і слизова оболонка піднебіння.
Крім білого нальоту дуже характерно різко виражене зміна поведінки дитини. Якщо мова йде про зовсім маленьких діток, для них характерний плач, неспокійний поведінка, відмова від їжі. Діти більш старшого віку вже здатні поскаржитися на болючість і печіння в порожнині рота. У даній ситуації батьки повинні звернутися за медичною допомогою до лікаря – стоматолога.

Проблеми з кишечником

У тому випадку, якщо наліт на язиці в дитини локалізується в його задній третині, дуже висока ймовірність того, що у дитини є ті чи інші патології, пов'язані з товстим кишечником. А от якщо наліт розташований на середній частині язика, можливі захворювання дванадцятипалої кишки.
Дуже важливо розрізнити проблеми зі шлунком і дванадцятипалої кишкою. На перший погляд це досить складно, адже білий наліт на язиці присутній в обох випадках. Проте в тому випадку, якщо мова йде про патології кишечника, то кінчик язика має, як правило, яскраво-червоний колір.

Інші патології

Існує ще цілий ряд патологій, які можуть провокувати розвиток білого нальоту на язиці. Так, наприклад, батькам варто затурбуватися в тому випадку, якщо білий наліт виникає тільки по краях і на кінчику язика, можлива наявність у дитини різних захворювань органів дихання. Причому таке може спостерігатися як при бронхіальній астмі, так і при гострому бронхіті.
У тому випадку, якщо білий наліт покриває мову дитини нерівномірними плямами, можна припустити наявність різних грибкових захворювань, а не тільки стоматиту. Крім того, білий наліт може з'являтися під час інфекційних захворювань, грипу та ГРЗ. А в деяких випадках білий наліт є наслідком відразу декількох хвороб.

Як правильно оглядати язик?

Для того щоб отримати достовірну інформацію, необхідно правильно оглядати язик. Лікарі рекомендують робити це в ранковий час, ще до чистки зубів і, вже тим більше, до того, як дитина поснідає. Попросіть дитину широко відкрити рот і показати язик. При цьому стежте, щоб дитина не дряпала зубками язичок.
Проте вранці проводиться лише перший огляд язика. Якщо вас щось насторожило, повторіть огляд протягом дня. Пам'ятайте, вище ми вже говорили про те, що іноді у дитини білий наліт на язиці з'являється без будь-якого приводу. Але пам'ятайте про те, чи не варто оглядати язика в найближчу годину після прийому їжі або лікарських препаратів.
І пам'ятайте про те, що самостійний огляд язика потрібен тільки для того, щоб помітити МОЖЛИВУ (!) Наявність проблеми. Самостійно ніяких діагнозів ставити ні в якому разі не можна. І вже тим більше неприпустимо ні в якому разі починати лікування дитини самостійно, без огляду лікаря.
Адже навіть лікар по одному тільки зовнішньому вигляду язика не зможе достовірно поставити діагноз. Для цього необхідно комплексне обстеження організму дитини та в ряді випадків проведення різних лабораторних досліджень. Тому з усіма своїми тривогами і підозрами необхідно відразу ж звернутися до лікаря.
Записаний

СП заготовок та схем для вишивки бісером/хрестиком
http://mamka.info/index.php?topic=160250.msg1500295#msg1500295

Залишки з СП бісерних схем,чоловіча сорочка під вишивку бісером/хрестиком  
http://mamka.info/index.php?topic=126278.0
Oksana_Rus
Рідна Мамка!

62967_56443_2.jpg 44355_sun2.gif 10983_simpatija.gif 60243_bee03.gif 27327_m.png 31632_701ad0b53a07.gif 59191_27972_55677_myjane_50x50-photo-3.gif

Репутація: +458/-0

Зареєстрований 2011-01-11
Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 07.06.2009 р.
Ваше справжнє ім’я: Оксана

Нагороди
« Відповідь #2 : 19 Травня 2013, 14:55:49 »

В моєї Насті завжди під час хвороби і деякий час після є наліт на язику, останній раз, то взагалі він був весь ще у розводах, але все пройшло. Наша лікарка каже, що так проявляються проблеми з ШКТ після ліків, особливо Настя на сиропи реагує, тому стараємося при можливості лікуватися таблетками.
Записаний

Solya
Досвідчена Мамка

62967_56443_2.jpg 27327_m.png 44355_sun2.gif 94183_20.png 15070_cook.jpg 72393_62967_56443_2.jpg 71920_narodzhennja_na_forumi.png 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png

Репутація: +120/-0

Зареєстрований 2010-01-18
Ваше справжнє ім’я: Оксана

Нагороди
« Відповідь #3 : 19 Травня 2013, 15:06:39 »

о, Оксанка, в нас таке саме, а після лікування, язик як карта був плямистий
Записаний

Roksana
АвтоЕксперт
Досвідчена Мамка

84319_awards_boy2.jpg 27327_m.png 44355_sun2.gif 94183_20.png 15070_cook.jpg 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png

Нагороди
« Відповідь #4 : 19 Травня 2013, 15:14:43 »

дякую...ви мене заспокоїли...а за статтю +
Записаний

emeli
ПЕДІАТР ФОРУМУ!
Модератор
Досвідчена Мамка

86701_consult.gif 84319_awards_boy2.jpg 62967_56443_2.jpg 72408_gr_vigod2.jpg 54950_pu4ki.jpg 27327_m.png 45650_moderator.jpg 44355_sun2.gif 10983_simpatija.gif 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png

Найкраще, що ми можемо дати нашим дітям - це любов

Репутація: +684/-0

Зареєстрований 2012-10-23
Ваше справжнє ім’я: Віра

Нагороди
« Відповідь #5 : 20 Травня 2013, 21:28:56 »

Однозначно, що язик є зеркало здоров'я і якщо наліт утримується довго необхідно шукати причину.
Записаний

Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання:

Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.
emeli
ПЕДІАТР ФОРУМУ!
Модератор
Досвідчена Мамка

86701_consult.gif 84319_awards_boy2.jpg 62967_56443_2.jpg 72408_gr_vigod2.jpg 54950_pu4ki.jpg 27327_m.png 45650_moderator.jpg 44355_sun2.gif 10983_simpatija.gif 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png

Найкраще, що ми можемо дати нашим дітям - це любов

Репутація: +684/-0

Зареєстрований 2012-10-23
Ваше справжнє ім’я: Віра

Нагороди
« Відповідь #6 : 20 Травня 2013, 21:34:55 »

Ще знайшла таку інформацію

На які хвороби вкаже язик?

Про стан здоров’я можна судити за кольором язика, нальоту на ньому і по поверхні язика.
 Наліт на язиці — перша ознака зниження імунітету, і чим товще він, тим довше протікає хронічне захворювання тієї або іншої системи.

За кольором язика можна визначити:
1. Інфекційні хвороби (грип, кір), при яких колір стає бордовим.
 2. Дуже блідий язик указує на анемію, серцеву недостатність.
 3. Фіолетовий колір сигналізує про захворювання крові і системи дихання.
 4. Червоний і блискучий язик свідчить про атрофію слизової оболонки шлунково-кишкового тракту або цироз.

При оцінці нальоту на язиці треба звернути увагу на його розташування:
1. Білий наліт по середині язика (зазвичай з тріщинами) указує на гастрит, виразку шлунку і дванадцятипалої кишки.
 2. Білий наліт біля кореня язика, швидше за все, відповідає ентероколіту.
 3. Білий наліт по краях спереду говорить про хворобу легенів, а коричневий — пневмонії.
 4. Білий наліт на задній частині по краях — страждають нирки.
 5. Наліт покриває язик при дисбактеріозі, стоматиті, грибковій поразці.
 6. Приймаючи жовтий колір, наліт указує на проблеми з підшлунковою залозою, холецистит.
 7. При коричневому відтінку нальоту — присутні проблеми шлунково-кишкового тракту.
 8. Блакитний наліт — тиф, дизентерія.

Форма і інші особливості язика також мають діагностичне значення:
 1. Будь-які тріщини указують на проблеми з шлунком (гастрит).
 2. Сухість виникає не тільки при лихоманці, але і діабеті, анемії.
 3. Якщо язик пече (звичайно, не після поїдання гострого) указує на стрес, шийний остеохондроз.

Слизиста оболонка язика — початок шлунково-кишкового тракту, тому її набряклість, говорить про необхідність діагностики у гастроентеролога.

До сигналів тривоги язика можна віднести:
- почервоніння правої частини — порушення роботи печінки;
 — почервоніння лівої частини — проблеми селезінки;
 — потовщення язика — дисбактеріоз, хвороба щитовидної залози, психічний розлад;
 — білі бляшки — молочник (кандидоз).

Іноді на язиці з’являються виразки, тріщини, ерозії які, залежно від локалізації, також відображають стан організм по В. Ладу:
 — наліт півколом біля кореня язика говорить про чутливість товстої кишки, а білою плямою — про токсини в ній;
 — біла пляма посередині язика — порушення роботи всього шлунково-кишкового тракту;
 — потрісканий язик — хронічні захворювання кишечника;
 — відбитки зубів характерні для ентероколіту;
 — тремтячий язик указує на тиреотоксикоз, неврастенію;
 — лінія посередині язика на проблеми з хребтом;
 — лінія, зігнута біля кореня, — на болі в поясниці;
 — лінія, зігнута посередині, — на проблеми середньої частини спини;
 — лінія згинається у кінчика при болях в шиї.

Як піклуватися про язик?
Вже було сказано, що язик — своєрідний фільтр для їжі, яка може потрапити в дихальні шляхи. Проте до всього іншого він затримує небажані мікроорганізми від попадання в шлунково-кишковий тракт, тому корінь язика завжди покритий наростами епітелію.

Язику потрібно допомагати очищатися, тому що:
 — він є скопищем бактерій;
 — разом з їжею бактерії можуть потрапити в шлунок і кров.

Очищення язика потрібно проводити після чищення зубів і полоскання рота, але до їжі. Зараз створені щітки, що дозволяють після очищення зубів перейти до гігієни язика.

Проте процедуру можна проводити:
- пальцями (займає 1 хвилину), після кожного руху пальців від початку язика потрібно обполіскувати і пальці, і рот;
 — ложкою — відскрібати язик, також обполіскуючи ложку і рот.

Порожнина рота також очищається за допомогою рослинного масла, для чого потрібно узяти в рот столову ложку будь-якого з них і полоскати впродовж 15-20 хвилин. Масло стане водянистим по закінченню процедури: білий його колір говорить про очищення, жовтий — про необхідність повтору полоскань.

І ще тут медична стаття
Записаний

Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання:

Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.
nusja
Люблю свою Віточку-квіточку!
Зацікавлена Мамка

62967_56443_2.jpg

Тато, мама і маля - найщасливіша сім'я)))

Репутація: +7/-0

Зареєстрований 2013-07-14
Ім’я ваших дітей і вік: Віточка, 1 рік
Ваше справжнє ім’я: Ганна

Нагороди
« Відповідь #7 : 18 Липня 2013, 19:37:10 »

У моєї донечки білий наліт (молочниця) була дуже довго, майже до року. Всі рекомендували часто мити язичок теплою водою з содою. Процедура не з приємних: з язика тече кров, якщо сильніше потерти, ротик треба було відкривати силою... Одним словом - мука. Та знайома лікарка порадила купити вітамін В12 (він у ампулах) та таблетки ністатин (або ністатін). Треба було розтирати таблетку з рідиною з ампулки в кашку і тієї сумішшю натирати язик. Хочу вам сказати, що це нам дуже швидко допомогло. Десь за тиждень язичок уже був чистенький.
Записаний

lyudmylka
Досвідчена Мамка

62967_56443_2.jpg 15070_cook.jpg 54950_pu4ki.jpg 44355_sun2.gif 55677_myjane_50x50-photo-3.gif 72393_62967_56443_2.jpg 87046_o0vvctv0v9m.jpg 71920_narodzhennja_na_forumi.png 53778_o0vvctv0v9m.jpg

Мрійте і мрії обов'язково здійсняться!!!

Репутація: +396/-0

Зареєстрований 2010-11-03
Ім’я ваших дітей і вік: Вікуська і Януська
Ваше справжнє ім’я: Людмила

Нагороди
« Відповідь #8 : 21 Жовтня 2013, 00:50:02 »

А в моєї доці також є незначний наліт на язичку,але чому я звернула на це увагу,та тому,що 2 дні досить неприємний дивний запах з ротика,ніби якийсь табак. Чи може це бути пов'язано???? xmm
Записаний

tanola
Активна Мамка

Репутація: +3/-0

Зареєстрований 2012-07-05
Ім’я ваших дітей і вік: Яночка, 2,10 рочки
Ваше справжнє ім’я: Таня

Нагороди
« Відповідь #9 : 24 Листопада 2013, 18:51:17 »

однозначно що від ліків!!!!! останній раз такий наліт в моєї малої від лазолвану зробився
Записаний
Олюськ@
Коли береш - наповнюєш руку, коли даєш - наповнюєш серце.
Своя Мамка

84319_awards_boy2.jpg 72408_gr_vigod2.jpg

До мене - на "ти"

Репутація: +84/-0

Зареєстрований 2011-11-08
Ваше справжнє ім’я: Оля

Нагороди
« Відповідь #10 : 24 Листопада 2013, 19:01:12 »

Цитувати
В моєї Насті завжди під час хвороби і деякий час після є наліт на язику
В мого малого так само ,через кілька днів після одужання він зникає
Записаний

Любіть свою дитину такою, як вона є! Тільки у світлі й теплоті вашої любові, навіть найгірше за характером і поведінкою дитя, здатне перерости , якщо не в ангела, то однозначно - в достойну людину.
Lapa1
*

Репутація: +7/-0

Зареєстрований 2013-09-27
Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 11 місяців
Ваше справжнє ім’я: Оля

Нагороди
« Відповідь #11 : 24 Вересня 2014, 11:13:41 »

а якщо наліт(молочницю) не чіпати ,чим це грозить?
Записаний
Таня ІФ
Зацікавлена Мамка

Репутація: +3/-1

Зареєстрований 2014-03-04
Ваше справжнє ім’я: Таня

Нагороди
« Відповідь #12 : 24 Вересня 2014, 12:12:14 »

я думаю,що можуть розвинутись різні ротові інфекції-стоматит...можна протирати щічки зсередини,язичок слаборозведеним розчином соди чи синьки,але синька має бути ОБОВ"ЯЗКОво на воді,а то є на спирту....його можна купити у аптеці біля пошти(та що відразу біля світлофора),але ви ще краще запитайте свого педіатра,що з цим робити,а нічого не робити-думаю неварто)
Записаний

Дитина може навчити дорослого трьом речам-радіти без всякої причини,завжди знаходити собі заняття і наполягати на своєму!!!
Roksana
АвтоЕксперт
Досвідчена Мамка

Нагороди
« Відповідь #13 : 01 Жовтня 2014, 17:19:02 »

у мого малого зробився "географічний язик"
Записаний

Найдитячіший магазин
Мама Купи

Набори для свят,