Автор Тема: Розвиток дитини - місяць за місяцем!  (Прочитано 23111 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline ЛіляАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 3003
 • Поблагодарили: 6 раз
 • Репутація: +135/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ліля
1-й місяць. Новий світ – нові відчуття

Зі всіх відчуттів у маляти краще за все розвинений дотик. Його нюх формується ще до народження – саме тому дитя відразу ж пізнає свою матусю. А слух? Це просто дивина: малюк розрізняє голоси батьків, які чув у лоні матері!

Рано розвивається і смак. Від природи дитину вабить солодке, але поступово ваша крихітка навчиться сприймати і інші смаки, адже смак грудного молока міняється залежно від того, що їсть мама.

Як ми ростемо

Малюк росте не по днях, а по годинах. Тільки в перші місяці це відбувається не так швидко: ріст малюка збільшується на 3 см, а маса тіла – на 600 г. Дихання часте, нерівномірне і поверхове, оскільки легені та дихальна мускулатура немовляти розвинуті недостатньо, а потреба в кисні вдвічі більше, ніж у дорослого.

Малюк у перший місяць життя

Новонароджений має трохи незвичайну зовнішність: у нього велика голова, і в порівнянні з нею грудна клітина здається маленькою. При проходженні через родові шляхи голова дитини часто піддається тривалому тиску, і в результаті на вивільненій її частині може з'явитися невеликий набряк, який з часом проходить. У спокійному стані кисті рук малюка стислі в кулачки, і лише до кінця першого місяця долоньки починають розкриватися. Візьміть малюка попід пахви і торкніться його ніжками горизонтальної поверхні – маля «встане», випрямивши ніжки в колінах. Нахиліть його вперед і він зробить декілька крокових рухів. Ці «перші кроки» приносять таку радість батькам! Якщо маля погано хапає ручками, не спирається на ніжки і при «ходьбі» сильно перехрещує ноги, порадьтеся з невропатологом. У спокійному стані дитя лежить із зігнутими ручками і ніжками. Ви можете акуратно розігнути ручку або ніжку при переодяганні, обробці шкірних складочок, не заподіявши болю маляті. Високий тонус у м'язах ручок і ніжок – абсолютно нормальний стан для перших місяців. Але якщо маля «затиснуте» дуже сильно, кожен мимовільний рух викликає занепокоєння, це говорить про підвищений м'язовий тонус. Вже до 10–14 дня малюк починає короткочасно фіксувати погляд на яскравому рухомому предметі, що потрапив у поле його зору, здригається при різкому звуку і моргає. До 18–22-го дня він вже може затримувати погляд на нерухомому предметі. А лежачи на животі, не просто повертає голову, а намагається її підвести на декілька секунд і утримати.

Як ми спілкуємося

Плачем малюк сигналізує про те, що його щось турбує. Прислухайтеся до його крику. Ви почуєте, що крихітка передає вам всі свої емоції. Коли малятко хоче їсти, в голосі звучать вимогливі нотки, коли йому некомфортно – незадоволення, а якщо щось болить – крик хворобливий, знервований. Пам'ятайте, що ваш спокій і упевненість передаються маляті – це допоможе вам краще розуміти один одного. Дефіцит або відсутність спілкування навіть у здорових від народження дітей викликає важке порушення психічного і фізичного розвитку. Розмовляючи з малям, ніжно пестячи і чуйно реагуючи на його плач, ви занурюєте дитину в «потік спілкування», прищеплюючи смак до ніжності і доброзичливого ставлення. До кінця першого місяця у відповідь на ваше звернення крихітка не лише завмирає, але і посміхається. І ось вона, перша посмішка! Спочатку випадкова, можливо, навіть уві сні, а через якийсь час карапуз посміхнеться саме вам.


2-й місяць

Вашому малюкові пішов другий місяць. Впродовж перших тижнів він дізнався багато нового. Хоча в цей період величезну частину свого часу діти проводять уві сні (близько 20 годин на день), більш за все їм подобається знаходитися поряд з матусею і спілкуватися з нею!


За другий місяць життя малята зазвичай додають у вазі приблизно 800 г, а в рості – 3 см. Приблизно на 3 см збільшується і об'єм голови. Маля починає вільно повертати голівку, піднімає її і утримує декілька хвилин. А варто животику торкнутися поверхні столу або ліжечка, як крихітка переможно піднімає голову і груди. Ви можете помітити, що маля злегка ворушить губами, неначе намагається щось прошепотіти. Значить, він розвивається правильно.


Хвилини ніжності

Ви оточили малюка своєю любов'ю, йому спокійно, коли ви поруч, він радіє, якщо ви дивитеся на нього. Крихітка відповідає вам тим же, спілкується з вами: реагує на слова, ваша посмішка приводить малюка в захват, йому подобається, коли його лоскочуть. Ви ніжно розмовляєте і граєте з дитям, а у відповідь його личко приймає кумедний вираз! Частіше беріть малюка на руки, не бійтеся розпестити, адже у вас на руках дитя відчуває себе улюбленим і захищеним.


Більше спілкуйтеся з малям

Розмовляючи з малям, не відходьте від нього далеко. Він знає ваш голос і по-своєму відповідатиме вам. Співайте колисанки, наспівуйте мелодії, розповідайте казки. Під час годування посміхайтеся маляті, адже ніщо не радує його так, як ваше щасливе обличчя! Активно виражайте свої почуття: широко розкривайте очі, облизуйте губи – і Ви побачите, що крихітка намагатиметься повторювати за вами!

3-й місяць

Вашому маляті пішов 3-й місяць. Щодня він вражає маму новими досягненнями. В порівнянні з першими тижнями життя ваш карапуз вже багато чому навчився, і це лише початок!


Кожного місяця маля підростає на 2,5–3 см і додає в масі тіла 750–800 г.
Крихітка активно реагує на близьких людей, багато посміхається, агукає, повідомляє про свій настрій і заявляє про свої потреби всілякими рухами і мімікою. Малюк розглядає близькі до нього предмети і уважно стежить за ними. Почувши музику, він повертає голову до джерела звуку.


Починаємо тримати голівку
До третього місяця малюк вже добре тримає голівку не лише в горизонтальному, але і у вертикальному положенні, адже не так давно вона його зовсім не слухалася.


А це - наші ручки!
Кулачки більше не стиснуті – їх можна розкрити. Маля із задоволенням розглядає свої ручки, починає грати з ними. Крихітка радіє, коли випадково зачіпає руками брязкальця, що висять над ліжечком, і навіть пробує їх схопити!


Новий режим дня
Малюк важить вже близько п'яти кілограмів і може перейти на шестиразове харчування. Малятко довше спить вночі, може проспати всю ніч, не прокидаючись, і пізніше встає вранці.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 
Сказали спасибо: Анютка***

Offline ЛіляАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 3003
 • Поблагодарили: 6 раз
 • Репутація: +135/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #1 : 02 Вересень 2010, 23:47:23 »
4-й місяць

Вашому маляті пішов 4-й місяць. Він все краще сприймає світ і частіше реагує на різні звуки і предмети. Маля вже може сміятися по-справжньому, хихикає, коли ви лоскочете або підкидаєте його. Крихітка намагається перевертатися на бік, і частіше – на одну улюблену сторону. Це пов'язано з особливостями становлення тонусу. Майже завжди тонус вирівнюється самостійно. Кладіть яскраві, цікаві малюкові іграшки з того боку, на який він перевертатися «не любить».

Набираємося сил
Починаючи з трьох місяців, у маляти розвиваються нові елементи моторики, і це дає йому більше свободи рухів. Тепер він може протягувати ручки до предметів і брати їх. Цей придбаний навик відкриває перед крихіткою нові можливості. Лежачи на животі, дитина спирається на передпліччя, може свідомо узяти іграшку, спробувати її на смак, перекласти з руки в руку. Малюк радіє зустрічі з вами, починає повертатися на звук, стежить за предметом, який йому показують, відгукується на своє ім'я.
Дуже швидко дитя з немовля, яке мирно спить більшу частину доби, перетворюється на енергійного дослідника. Тепер йому вистачає для сну всього 15 годин на день, а останній час карапуз не спить.
Коли дитина не спить, вона інстинктивно займається своєрідною «гімнастикою»: легко перевертається із спинки на животик, з животика - на спинку; любить довго лежати на животику з опорою на випрямлені ручки; може, перебираючи ручками, переміщатися вправо і вліво, на животику. Починає тримати голівку і активно цікавитися власним тілом, довго розглядає свої руки, тягне їх в рот; хапає себе за ніжки і намагається смоктати пальці ніг.


А довкола стільки всього цікавого!
Починаючи з трьох місяців, діти, як правило, не люблять залишатися наодинці. Їм потрібна компанія, їх потрібно розважати. Але головне – вони хочуть спостерігати за всім, що відбувається довкола!
Крихітка вже добре знає в обличчя близьких людей, посміхається, коли ви – найкраща в світі мама – нахиляєтеся над ліжечком. Проте цю радість він поширює далеко не на всіх. Тому не кваптеся запрошувати в гості численних друзів. Малюк може хмуритися і нервувати при незнайомцях. Це нормальна реакція. Він обов'язково їх полюбить, але пізніше. Зате кому малюк рад завжди, так це своєму відображенню в дзеркалі.


Маленький дослідник все тягне в рот, і це недивно, адже на язиці новонародженого в 1000 разів більше смакових сосочків, ніж у однорічної дитини. Ось чому такий спосіб пізнання світу переважає у дітей у віці до року. Отже, не варто засмучуватися, нервувати і віднімати у маляти іграшки. Потрібно лише уважно стежити, щоб все, до чого він може дотягнутися, було чистим, не містило дрібних частин і деталей, які можна відламати і проковтнути, і не представляло небезпеки для здоров'я.

Маляті вже нецікаво просто лежати, йому подобається сидіти, хоча без опори він ще обійтися не може. У напівсидячому положенні дитя бачить стільки всього дивного довкола і навіть може брати участь в житті сім'ї!


Чи можна саджати малюка на подушки?
Це питання ставлять собі всі молоді мами. Педіатри з цього приводу одностайні: НЕ МОЖНА! Дитя буде саме сидіти тоді, коли його організм підготується, коли зміцніють м'язи. Форсування цього процесу може привести до викривлення хребта.
Зробіть так, щоб з самого народження маля могло бачити, чути, відчувати те, що відбувається довкола, і рухатися. Для повноцінного розвитку йому необхідні великі яскраві предмети, до яких він міг би тягнутися. Оновлюйте іграшки, щоб маляті було цікаво роздивлятися їх. Спілкуйтеся з ним: дивіться йому в очі і посміхайтеся, більше розмовляйте з малям, супроводжуйте розмову різними звуками і жестами.

5-й місяць


Малюк потребує вашого захисту
Любов потрібна дитині не менше, ніж їжа. Доведено всіма мамами: маля, що плаче, миттєво заспокоюється на руках у мами. Адже для нього ви – єдиний захист!
Перш за все, в пам'яті малюка відкладається те, що його радує, і тому серед інших голосів він завжди пізнає ваш голос. Інколи маляті досить просто побачити маму – і він відразу перестає плакати і починає посміхатися. Карапуз важить уже вдвічі більше, ніж при народженні, сам перевертається на животик, вітає вас радісним криком, сміється і лепече. Крихітка вже намагається сидіти з підтримкою за ручки і, якщо підтримувати його за обидві ручки, може недовго простояти, але без опори на ступні. Дитя з цікавістю розглядає свої ручки, все тягне до рота. Упевнено бере іграшки, тримає їх в руках, з цікавістю розглядаючи, пускає пузирі, пізнає рідних, розрізняє інтонації.


Починаємо «базікати»
Малюк імітує звуки, які чує, поступово переходить від простих до складних: «гу-гу», «агу», «да-да». Він із задоволенням «спілкується» з іграшками. Але найбільша його любов – плюшевий ведмедик! Малята від народження дуже чутливі до голосів батьків, тому їм необхідно постійно чути, як ви розмовляєте. Емоційне спілкування впливає і на розвиток пізнавальної діяльності.
Щоб стати ближче дитині, співпереживайте їй в радощах і печалях, підтримуйте емоційно, коли вона засмучена. Діліться з малюком враженнями: показуйте нові предмети, радійте іграшкам, створюйте веселі ігри.


Спимо менше, ніж раніше
У віці 4-х місяців дітки сплять вночі від 9 до 10 годин.
Ще година або півтори - на сон вранці і дві-три - вдень. Деякі малята довго сплять вночі, інколи по 12–13 годин! І ще двічі вдень, по годині.


Вчимося їсти
Смоктальний рефлекс зменшується, йому на зміну приходить жувальний (повністю він розвинеться після шести місяців). За допомогою передньої частини язика маля починає ковтати їжу, яка за консистенцією густіше за молоко.
В цей час вже сформувалася травна система: підріс шлунок, зміцніли нирки, перебудувався кишечник. Все це відкриває маляті двері в світ нових смаків.

6-й місяць


Малюк витрачає все більше енергії
Він спить менше, збільшується його фізична активність. Крихітка протягує вам ручки, підводиться, спираючись на передпліччя.
Обома руками хапає все, що лише може дістати, працюють всі пальчики, окрім великого. Лежачи на спині, маля хапається за ніжки. Швидко розвивається дрібна моторика: спробувавши іграшку «на зуб» маленький непосида може, розмахнувшись, кинути її на підлогу, щоб поглянути, що з цього вийде. Бережіться, іграшки! Довкілля крихітка бачить у трьох вимірах, остаточно сформувався бінокулярний зір, і тепер перед малям відкривається абсолютно новий світ!


Час змін
Зовсім недавно малюк мирно сопів, лежачи в ліжечку, а ви з розчуленням і радістю дивилися на нього і мріяли про той час, коли він навчиться повзати, сідати, вставати, коли він почне дорослішати.
Період відносного спокою закінчився. Тепер дитя навчилося повзати і активно освоює раніше не доступний простір. Все, що ви забули прибрати і заховати під замок, рано чи пізно опиниться спочатку в його ручках, а потім і в роті.
Тепер для батьків, як для розвідників, головним словом стає «пильність». Ви повинні уважно стежити, щоб маленький слідопит не дістався до ліків, гарячих, гострих, таких, що б'ються, і дуже дрібних предметів.


Спілкування, спілкування, спілкування
Ви – найбільша любов у житті малюка, але він починає цікавитися і іншими людьми. Крихітка голосно сміється, коли хтось починає робити гримаси.
Маля з цікавістю розглядає предмети, крутить їх в руці, радіє, коли до нього підходить дорослий, посміхається, лепече і вже не лякається незнайомих облич.


Як ми спілкуємося
Ваш малюк лепече все краще і краще. Він починає вимовляти окремі приголосні, може змінити тон, понизити чи підвищити голос, розмовляє швидше або повільніше. Малюк може виражати різними звуками задоволення, роздратування, поганий настрій: кричить від задоволення, бурчить, воркоче, пускає пузирі, плаче.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline ЛіляАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 3003
 • Поблагодарили: 6 раз
 • Репутація: +135/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #2 : 02 Вересень 2010, 23:51:30 »
7-й місяць

Вашому малюкові сьомий місяць. Прибавивши ще 2 см росту та 400 г маси тіла, він вже повзає і шукає іграшки, коли втрачає їх з поля зору. День за днем розвиваються стосунки з оточуючими: малюк пізнає обличчя людей, яких він не бачив довгий час.

Малюк росте та набирається сил
Тепер він може піднятися, спираючись на ручки або лікті, і сісти прямо. Якщо поставити малюка на ніжки і притримувати за ручки або під пахвами, він простоїть, погойдуючись на місці, декілька хвилин. Хай крихітка повзає якомога більше: це зміцнює м'язи спини, черевний прес, це прекрасна профілактика порушення постави; крім того, посилюється легенева вентиляція, покращується кровопостачання м'язів і внутрішніх органів.

Як ми спілкуємося

Маля розпізнає голоси та інтонації, повертається, щоб знайти очима того, хто говорить. Дитя прекрасно розуміє, що таке «НІ», а значить, прийшов час закладати основи виховання.
Крихітка вже може донести свої бажання до мами, особливо коли хоче їсти. Маля знає, які звуки може вимовляти, і приходить у захват від власного лепету. Уважно прислухайтеся до дитини, підбадьорюйте її, коли вона лепече.

Перші зубки. Ой-ой-ой!

Зовсім скоро з’явиться перший зубок, інколи це супроводжується температурою. В цей же час трапляються перші простуди і вушні інфекції. У цей період дітки можуть вередувати. Візьміть малюка на руки і обійміть його. Щоб трохи полегшити біль, ніжно промасажуйте йому ясна. Часто в цьому віці діти активно смокчуть і жують предмети. Дайте маляті зубне кільце або іграшку для прорізування зубів.

Як ми їмо
З придбанням нових навиків малюк може спробувати багато смачненького. Він вчиться управляти рухами язика і губ, вже уміє переміщати їжу з передньої частини рота в задню і тепер ковтає краще. Склалася травна система: організм добре засвоює білки, що містяться в м'ясі.
А значить, навіть без зубів дитя може поступово переходити від рідкої до однорідної, кашоподібної їжі, а потім і до невеликих шматочків твердої їжі. Напевно ви вже придбали зручний високий стільчик. Настав час його використовувати. Маляті буде дуже приємно сидіти разом з усіма членами сім'ї за столом під час родинного обіду. Він поважно сидить на своєму «троні» і пильно дивиться, що і як їсть решта.

8-й місяць

Вашому маляті вже 8-й місяць. З невтомною цікавістю він відкриває для себе багато нового. Приємно спостерігати за тим, як швидко розвивається крихітка, але саме зараз потрібно проявляти і особливу пильність.

Як ми спілкуємося
Одне з найприємніших досягнень цього віку: спілкування стає практично двостороннім. Маля повертає голову, коли чує своє ім'я (здається, що в цьому немає нічого особливого, але це дуже важливий момент: дитина не лише чує, але і навчилась визначати джерело звуку!), з відчуттям вимовляє вподобані склади. По квартирі розносяться гучні «ля-ля-ля», «ба-ба-ба», «па-па-па». І ось вже бабуся в захопленні обдзвонює знайомих, запевняючи всіх, що «крихітка почав говорити і, уявіть собі, першою назвав її», тато не сперечається, але в глибині душі упевнений в тому, що дитя першим назвало саме його. Маля вже уміє відповідати на питання. Поцікавтеся у нього: «Де музика?» І він негайно обернеться у бік музичного центру. Правда, перш ніж дитя почне «відповідати», ви повинні кілька разів показати йому загадковий предмет, з якого періодично лунає музика.
Ви пам'ятаєте першу посмішку свого маляти? Вона здатна розчулити всіх мам. Лежить собі маленька людина, думає про щось своє і посміхається. А ось тепер малюк став уже зовсім дорослим і осмислено посміхається у відповідь на вашу посмішку. Так і народжується взаєморозуміння.

Як ми привертаємо увагу
Дитя поки що не може говорити, тому кричить, коли йому некомфортно, коли хоче уваги, коли голодний. Не бійтеся розпестити малюка, чуйно реагуючи на його крик; розмовляйте з ним ласкаво. Так крихітка відчуває себе особистістю, яка має бажання і думки, до якої прислухаються оточуючі. Виникає упевненість в собі, товариськість і довіра до мами. Розмовляючи з дитям, реагуйте на його звуки, наслідуйте його, називайте предмети та імена людей, співайте пісні і розповідайте казки.
Давайте дитині всілякі брязкальця та іграшки, щоб вона могла тримати їх в руках, гриміти ними або кидати їх. Підійдуть і чисті та безпечні предмети домашнього ужитку.

Набираємося сил
До 8-9 місяців дитя може:
- стояти з підтримкою, перевертатися на живіт і назад і, лежачи на животі, спиратися на кисті;
- легко брати іграшку; грати з предметами, що шарудять, кидати їх і спостерігати, як вони падають, перекладати їх з однієї ручки в іншу;
- сміятися, коли з ним грають дорослі, виражати емоції, співучо лепетати; - прислухатися до розмови, переводячи погляд з однієї людини на іншу, розрізняти своїх і чужих;
- може насторожено реагувати на незнайому людину, шукає захисту в рідних.
До 8-го місяця маля вже упевнено сідає і лягає самостійно, намагається встати, тримаючись за стінки ліжечка або манежу. Впавши, крихітка вже не лякається і не плаче, а прагне знову встати.

Чи можна використовувати ходунки, щоб допомогти маляті швидше навчитися ходити?
Ні. Якщо малюк втомиться в ходунках, то не зможе опускатися, поповзти або лягати. Він змушений довго сидіти або ходити, нахиляючись вперед, що дуже шкідливо для хребта і порушує освоєння правильного вертикального положення. Малюк все більше і більше хоче спілкуватися. Під час прогулянок він вже не весь час спить, а звертає увагу на інших дітей.

Розумові здібності
Розвивати інтелект дитини потрібно якомога раніше. Ще в 60-ті рр. ХХ ст. американський вчений Глен Доман встановив, що найефективніше діти засвоюють нові знання в період зростання головного мозку. До 3-х років зростання мозку завершується на 70–80%. Останні 20–30% доводяться на вік від 3 до 7 років.
Спілкуючись, ставте прості питання, реагуйте на спроби малюка говорити з вами. Грайте з ним у хованки (закривайте своє обличчя долонею або аркушем паперу) і в «до побачення». Спілкування і розвиваючі ігри дуже важливі в цьому віці, коли йде активне пізнання світу і розвиток мозку дитини.

Безпека – перш за все
Обов'язково закривайте гострі кути столів спеціальними закругленими насадками. Закрийте розетки спеціальними заглушками. Приберіть всі чистячі засоби і ліки туди, де дитя не зможе їх дістати. Не залишайте дрібні і небезпечні предмети в межах досяжності маляти.

Дивіться! Це ж я!
Маля продовжує розбиратися в собі, вимагає до себе більше уваги. Не дивлячись на активний розвиток мовних навиків, про те, що він голодний, маля як і раніше, дає знати гучним криком. Тепер ви по інтонаціях можете здогадатися, що турбує дитину в дану хвилину (голодний, йому некомфортно, замерз).
Бажаючи залучити до спільної гри, маля протягує вам іграшку. Він вже може виражати незадоволення, сердитися, ображатися, якщо йому не дають бажану річ, засмучуватися, якщо щось не виходить. Маля вже розуміє прості питання: «Де мама?», «Де тато?», «Де кицька?», виконує на прохання прості дії: «поклади», «візьми», «дай».
Миле люстерко, скажи...
Маляті подобається дивитись в дзеркало, він милується своїми рухами, робить гримаси. Приходить час контрастів: веселий настрій швидко змінюється капризами, посмішка – невдоволеною гримасою, з'являється інтерес до інших дітей.

Як ми їмо
Маля вже може почекати до обіду або вечері, якщо йому хочеться їсти. Крихітка краще координує ковтання і дихання. Діти у віці до року пізнають світ за допомогою органів смаку. Іншими словами, маля тягне в рот все, що потрапить йому під руку. Розумна мама не упустить можливості цим скористатися і навчити дитину пити з чашки.

П'ємо з чашки
Купіть спеціальну дитячу чашку (потрібно, щоб маляті було зручно її тримати). Спершу дайте маляті просто пограти з нею. В процесі гри він обов'язково зробить вигляд, що п'є з неї «як дорослий». Як тільки ми навчилися поводитися з чашкою як годиться (тримаємо її упевнено і не перевертаємо догори дном), можна приступати до наступного етапу – налити в неї трохи грудного молока або улюбленого соку. Будьте готові, що вперше маля не вип'є і цю дещицю. Він зробить максимум один або два ковтки. Як і у всіх останніх випадках, не потрібно квапитися і підганяти природу: до півтора років дитя навчиться добре пити з чашки. Непоганий перехідний варіант – «чарівна» чашка-поїльник. Спеціальний клапан пропускає повітря всередину чашки, тому налитий сік (або вода) поступає безперервно. Маля не заковтує повітря, а значить, у нього не буде кольок. Ще плюси: чашка не б'ється, і вода з неї не виливається. А коли крихітка навчиться добре пити з «чарівного» поїльника, то кришечку з клапаном можна зняти, і поїльник перетвориться на симпатичний стаканчик.
Але найголовніше – не підганяйте дитину. Інакше маленька особистість почне пручатися. І правильно зробить – особистість потрібно поважати. Так що не поспішайте, а поступово заміняйте годування з пляшки годуванням з чашки.

9-й місяць

Вашому маляті пішов 9-й місяць. Він продовжує розвиватися як особистість і починає заявляти про свої інтереси. У цей період важливо знайти баланс між тим, що маляті хочеться, і тим, що можна.

Ігри і мова
У 9 місяців маля починає використовувати ігри в спілкуванні з дорослими. Це сприяє розвитку мови. Старі, перевірені часом ігри в «Ладушки», «Сороку-ворону» допоможуть крихітці навчитися наслідувати дорослих. Спочатку ви чітко виголошуєте: «Ладушки, ладушкки, где были? У бабушки». При цьому берете долоньки маляти в свої руки і ляскаєте. А тепер спробуйте вимовити «ладушки», і ви побачите, що маля почне ляскати.

Добре допомагають розвитку мови так звані ігри-переклички. Коли маля починає лепетати склади, ви повторюєте їх за ним (чітко і виразно), а потім виголошуєте нові склади. Від здивування крихітка відкриває рот, а потім... почне повторювати за вами.

Опанування мови знаходиться в тісному взаємозв'язку із загальним розвитком дитини. Діти, фізично ослаблені, які часто страждають інфекційними захворюваннями, відстають в мовленнєвому розвитку. Як це не парадоксально, сильно впливають на мовленнєвий розвиток шлунково-кишкові захворювання, що порушують живлення кори головного мозку. Таким чином, повноцінне харчування є основою гармонійного розвитку маляти.

З новими силами – до нових відкриттів
Вражаюче, з якою завзятістю і наполегливістю маля тягнеться до всього нового. Якщо він чогось захоче, то неодмінно дасть вам знати! Малюк навчився тримати маленькі предмети великим і вказівним пальчиками. Стежте за тим, щоб він не тягнув все, що попадається йому в руки, до рота.
Покажіть дитині, як ставити кубики один на одного, і він швидко навчиться робити це самостійно.

Що ми любимо
Під час купання малюк із задоволенням б'є долонькою по воді і бризкається – тримайте рушник напоготові. Він зіштовхує іграшки і шумить так, що чутно сусідам. Маля готове годинами слухати дитячі віршики в ніжному виконання мами.

Загальний улюбленець
Маля просто зачаровує оточуючих, і не лише близьких родичів. Якщо у вас гості, крихітка «працюватиме на публіку» і чекатиме захоплених оплесків.

Якщо хто-небудь встане на шляху малюка або заважатиме йому здійснити задумане, незадоволеності його не буде меж. Але у жодному випадку не підігравайте йому у всьому. Дитя повинне навчитися поводитися. Балувати малюка можна, але в міру.

Як ми їмо
Зовсім скоро ваше янголятко зможе спробувати шматочки ніжної їжі, навчиться їсти з ложечки самостійно і брати шматочки руками. Маля активніше виражає емоції: якщо йому не подобається їжа, він відвертається і закриває рота. Поступово пюреподібна (гомогенна) їжа замінюється подрібненою.

Коли прорізуються зубки
Мабуть, найбільшим «речовим» доказом дорослішання дитини є поява перших зубів. На початок 9-го місяця у більшості діточок вже є два нижні зубки, а деякі малята можуть продемонструвати оточуючим прекрасну голлівудську посмішку в цілих три, а інколи навіть чотири зуби. До 10-ти місяців у розпорядженні малюка вже «арсенал» з декількох молочних зубів.

Не хвилюйтеся, якщо ясна вашого маляти все ще залишаються гладкими. Це не перешкодить йому навчитися їсти шматочки ніжної їжі. Різниця в термінах прорізування зубів залежить від багатьох чинників: велику роль тут грає спадковість (поцікавтеся у своєї мами, в якому віці у вас прорізалися перші зуби).

Але важливим чинником є правильне харчування маляти. По-перше, саме зараз в яснах закладається основа постійних зубів, тому їжа має бути багата кальцієм. По-друге, оскільки зуби малюк ще не чистить, їжа, яку він отримує, повинна містити в достатній кількості клітковину (клітковина овочів і фруктів діє на зуби як зубна щітка). По-третє, зубкам потрібне навантаження, а значить, їжа повинна містити дрібні шматочки овочів, м'яса, риби або фруктів, щоб малюк їх пережовував. Після того, як тверда їжа потрапила в рот, маля інстинктивно починає рухати її язиком до ясен і жувати ними. Якщо не виходить яснами, то він язиком зрушує їжу до наявних зубів і намагається жувати ними.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 
Сказали спасибо: Ланчик


Offline ЛіляАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 3003
 • Поблагодарили: 6 раз
 • Репутація: +135/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #3 : 02 Вересень 2010, 23:55:09 »
10-й місяць

Вашому маляті пішов 10-й місяць. Поза маминим животиком він провів стільки ж часу, скільки жив усередині. І весь цей час крихітка зростає не по днях, а по годинах, і продовжує дивувати матусю.

Що у нас новенького?
Якщо ще кілька тижнів тому малюк розрізняв своїх – членів сім'ї і близьких родичів – від чужих лише на вигляд, то тепер навчився розрізняти знайомі голоси. Інший приємний сюрприз: крихітка не лише прекрасно знає своє ім'я, але і розуміє, коли від нього чогось хочуть. Спробуйте покликати малюка на ім’я і запросити «на ручки», він охоче потягнеться до вас.
Спілкування з батьками стає усе більш інтенсивним: тепер маля прагне «відповісти» буквально на кожну вашу фразу. І ось вже склади, що спонтанно вириваються, стають все більше і більше схожими на слова.

Якщо ще два-три тижні назад на питання «Де ведмедик?» малюк лише поглядом відшукував плюшевого друга, то тепер він із надзвичайним задоволенням візьме участь в своєрідній грі в хованки, шукатиме і знайде іграшку, що «сховалася».
Активно йде освоєння «азів етикету». Коли на прогулянці вам пора йти додому, крихітка поважно махає ручкою на прощання іншим дітям.

Що ми вміємо
До 10-ти місяців дитя зазвичай уміє:
- ходити самостійно або з підтримкою, вставати і сідати самостійно;
- тримати невеликі предмети, акуратно брати їх двома або трьома пальчиками;
- на прохання дорослого знаходити очима знайомі предмети;
- грати в прості ігри, якщо його навчили («Ладошки», «Пока-пока» тощо);
- складати предмети, розбирати пірамідку
- співучо лепетати з інтонаціями, вимовляти перші склади;
- їсти з ложки і пити з чашки;
- виявляти цікавість до нових предметів, спочатку розглядати їх і лише потім тягнути в рот.

Дитя потихеньку починає вставати. І виявляє, що в такому положенні його можливості набагато ширше. Цікаво постежити за малюком, коли він стоїть у своєму манежі, вхопившись ручками за поручень. Включіть ритмічну танцювальну музику, і маленький «танцюрист диско» почне кумедно присідати в такт або крутити сідничками. Якщо ж музика спокійна і мелодійна, то «танцювати» маля не буде, але, цілком можливо, стане «підспівувати». За минулі тижні м'язи малюка помітно зміцніли, покращилась координація рухів: тепер крихітка настільки володіє своїм тілом, що може спокійно сидіти сам, без підтримки дорослих, не завалюючись на бік, упевнено і високо тримає голову. І це далеко не всі радощі, які дитя дарує батькам у цьому віці.

Як ми спілкуємося
Все активніше розвиваються комунікативні навики малюка. На прогулянці він вже не весь час спить. А деякі дітки навіть виходять на вулицю не у великій, а в колясці для прогулянок. Цікаво постежити за двома маленькими чоловічками, що зустрілися. Ось вони з цікавістю дивляться один на одного, потім демонструють новому знайомому улюблену іграшку, охоче беруть чужу іграшку, якщо пропонують (менш охоче віддають свою). Дивно, але малята добре розуміють один одного і навіть проявляють «солідарність», якщо хтось з дітей почне голосно сміятися, то другий приєднується. А якщо заплаче один, то через деякий час почне плакати і інший.

Пристрасть до пригод
Малюка не лякають сходи: він підіймається вгору на колінках, а спускається на сідничках, і таку подорож він готовий здійснювати весь день. Крихітка вже досить рівно стоїть на ногах і цілком може зробити декілька кроків з підтримкою. Але не квапте події, у вас в запасі ще багато часу. У цьому віці діти хапають практично все, тому обов'язково приберіть всі небезпечні предмети туди, звідки маля не зможе їх дістати.

Дивіться, як я можу!
Якщо раніше малюк випадково впускав іграшки, то зараз він навчився навмисне кидати предмети на підлогу. Він зі всією серйозністю кидає на підлогу ложку, сидячи за столом, або викидає іграшки з ліжечка. Між іншим, для дитини це кидання – чергове досягнення, яким вона надзвичайно пишається. Якщо ви відразу ж кинетеся піднімати кинуту іграшку, то малюк буде абсолютно упевнений, що це гра для двох, і прийде в ще більший захват. Тому не кваптеся піднімати іграшки відразу, а краще пересадіть його в манеж або, якщо дозволяють умови, спустіть на підлогу. Що стосується їжі, то навряд чи маля кидатиме її на підлогу, поки не насититься. Як тільки він почне це робити, відразу приберіть їжу і спустіть дитину зі стільця на підлогу. Найголовніша порада: будь-яка дія малюка має розумне пояснення. Постарайтеся навчитися розуміти його, і тоді ви повною мірою відчуєте, що бути мамою – одне задоволення.

Пізнаємо світ
Розбираючи і розкручуючи предмети, маля пізнає світ. Ось чому потрібно забезпечити маленького дослідника всім необхідним. Великий інтерес у дитини викликають «дорослі» речі – дайте йому пограти з мисками, формами для печива, каструльками різних розмірів. Покажіть, як можна вкладати одну миску в іншу або складати форми у велику каструлю. Це корисно з двох причин: окрім розвитку дрібної моторики, маля отримає перші уявлення про об'єм, і розмір предметів і поняття «більше-менше». Ну а що не повинно потрапляти йому в руки (предмети, що містять дрібні деталі, які дитя може проковтнути), потрібно просто прибирати.

То сміємося, то плачемо
Ваше маля цікавиться всім, що відбувається довкола, на все звертає увагу, але може ні з того ні з сього впасти в мрійливий стан. Поки малюк зайнятий і знов не зажадав уваги, ви цілком можете приділити час собі! Настрій дитини міняється дуже швидко. Його характер лише формується, тому малюк то проситься на ручки, то чимось невдоволений. Вам потрібно знайти золоту середину і не погоджуватися на все, адже в цей час у дітей закладається нагадування того, що можна, а що - ні.

Як ми п'ємо
Якщо ще зовсім недавно малюк «допомагав» тримати пляшку під час годування, то тепер він вже не довіряє вам цю відповідальну справу, вважаючи за краще тримати її самостійно. Деяких батьків можна привітати: зусилля, докладені до того, щоб навчити крихітку користуватися чашкою, увінчалися успіхом: маля упевнено п'є з чашки. В інших це ще в процесі засвоєння – не все відразу.

Їмо пальчиками
Розвиток дрібної моторики рук приніс несподіваний результат: дитя тепер не лише може тримати, наприклад, яблуко, затискуючи його в кулачку, але цілком здатний узяти маленький шматочок їжі, затиснувши його між великим і вказівним пальчиками. Малюк активно користується і першим, і другим способами: дитяче печиво він, швидше за все, затисне в кулачок, а ось шматочки, що впали на стіл, збере пальчиками.

Освоюємо ложечку
Тепер ми їмо в основному з ложки, і можна відмітити, як активно маля використовує верхню губу, рухає нею, щоб зручніше розмістити ложку в роті, збирає з ложечки залишки їжі. Коли малюк більше не хоче їсти, він щільно закриває рот. Якщо ви продовжуєте наполягати, він може навіть відвернутися, виражаючи свою незгоду з подібними методами виховання.

Вам здається, що маля ще дуже мале, щоб їсти з ложки? Насправді дуже багато дітей хочуть освоїти ложку набагато раніше, ніж думають мами. Тому, якщо маля намагається їсти самостійно, не заважайте йому.

Вік, в якому дитя починає їсти з ложки, залежить головним чином. від дорослих. Більшість дітей просто вихоплюють ложку з маминих рук. І дуже скоро виявляють, що недостатньо просто роздобути її, потрібно ще навчитися нею користуватися, а це досить важко. Навіть коли малюк старається, він неодмінно забруднить і себе, і все довкола. Тому ваше завдання не обмежувати його в прагненні, а навпаки підтримати. Не чекайте, що дитя відразу триматиме ложку «як дорослий». Десь років до двох, а то і до трьох, діточки тримають її в кулачку. Щоб малюку було зручно, купіть спеціальну дитячу ложку з вигином: її не потрібно розвертати до себе, маляті буде легко освоїти навики самостійної їди. До того ж ці ложки, як правило, зроблені з натурального каучуку або спеціального м'якого пластика, тому навіть якщо малюк не дуже вправно буде нею орудувати, він не пошкодить собі ясна і зубки, що прорізуються.

11-й місяць

Вашому маляті пішов 11-й місяць. Для нього це перехідний період як у фізичному, так і в емоційному, і розумовому плані. Це час, коли починається процес виховання: навчання, ігор, заохочення. До року маля підросте ще на один сантиметр і додасть у масі тіла приблизно 300–350 г.

Граємо і вчимося
Малюк відкрив для себе новий спосіб пересування: сидячи на сідничках, він відштовхується ручками – от сміхота! Він уміє знімати кришку з коробки. Будьте уважні: крихітка намагатиметься відкрити все, що знайде. Маля навчилося тримати олівець і малює ним на папері.
Він може вказати на річ, з якою хоче пограти. Вчіть дитину пізнавати певні частини тіла – це можна робити у ванні під час купання або коли ви одягаєте її. Малюк пишатиметься тим, що може вказати на носик, ротик або ніжки.

Слухаємося маму і тягнемося до нового
Маля розуміє прості прохання, наприклад, «йди до мене» або «лови», і виконує їх, чим неодмінно викликає посмішку у мами. Він може перевертати сторінки книги, яку ви йому читаєте, і навіть швидше, ніж ви встигаєте читати. Так маля звикне до книг, полюбить їх і в майбутньому отримуватиме задоволення від читання.

Маля прагне зробити перші самостійні кроки, особливо в колі знайомих дітей його віку, які вже ходять. У нього виходить? Добре. Похваліть його. А якщо ні? Не переживайте – хай все відбувається поступово.

Виховання: радощі і складнощі
Не завжди просто відмовити дитині в чомусь, особливо коли вона починає плакати, почувши «ні». Але це неминуче, адже маля повинне зрозуміти, що можна, а чого не можна, це допоможе формуванню його особистості. Завжди пам'ятайте: ваше маля дуже хоче радувати вас, хоче, щоб ви ним пишалися. Хваліть його за хороші вчинки - це краще, ніж просто говорити «так треба».

Як ми їмо
Маля вже прямо сидить на високому дитячому стільчику за загальним столом. Сидіти за одним столом з дорослими – важливий крок в розвитку. Ваше маля пишатиметься собою. А ви зможете продовжити виховний процес! Намагайтеся сервірувати стіл: він повинен виглядати красиво. Дуже важливо навчити дитину їсти активно. Не потрібно просто вкладати їжу в рот малюка. Прагніть, щоб він не лише знімав її з ложки губами, але і відкушував.

Вчимося відкушувати
Кусати найзручніше вчити на яблуці. Візьміть невелике яблуко, почистіть його і вкладіть в ручку дитини. Маля намагатиметься самостійно скребти яблуко зубами. Але це не виключає з дієти крихітки терті фрукти, у тому числі і яблучне пюре.

Що впливає на апетит
Приємно, коли малюк їсть добре. А ось коли він вередує, відмовляється від їжі, батьки починають хвилюватися. Чому ж у маляти може пропасти апетит? Постарайтеся обмежити «перекушування» між годуваннями. Частенько мами дають діткам печиво, а потім дивуються, чому дитина не хоче їсти. Звичайно, не хоче, адже в шлунку у неї ще перетравлюється те, що вона з'їла зовсім недавно.

Інколи апетит пропадає на якій-небудь з видів їжі. Маля охоче їсть інші страви і категорично відмовляється від «нелюбимої». Тут особливої проблеми немає – підберіть харчування з аналогічним набором вітамінів і поживних речовин.

Є і інша причина, з якої у дитини може пропасти апетит. Батьки, бажаючи маляті лише добра, кладуть йому дуже великі порції, які дитина не в змозі осилити. Мама і тато починають панікувати, всіма способами прагнуть змусити з'їсти більше. А в результаті, відстоюючи свої права, дитя відмовиться проковтнути навіть ложечку.

Цієї проблеми можна уникнути, якщо годувати малюка розфасованими продуктами з розрахунку на один прийом їжі. У жодному випадку не можна годувати дитину поспіхом. Коли малюка підганяють, він починає нервувати і йому вже не до їжі.

До речі, будь-які сильні емоції, як позитивні, так і негативні, можуть впливати на апетит. Якщо настав час годування, а маля розігралося і голосно сміється, дайте йому час заспокоїтися. Або не дивуйтеся, що він погано їсть. У спеку апетит, як правило, знижується і у дорослих, і у дітей. Не допускайте, щоб дитя перегрівалося. Дуже корисно незадовго до їди обливати малюка помірно прохолодною водою.

Ну і, звичайно, поганий апетит буває, якщо дитя захворіло. В цьому випадку краще викликати лікаря і порадитися з ним з приводу лікування і годування.

12-й місяць

Вашому маляті пішов 12-й місяць. Скоро настане його перший день народження. Як летить час! Протягом цього місяця дитя починає ходити по-справжньому (хоча і за допомогою дорослих). У цей же період недавно придбані фізичні, емоційні і розумові навики закріплюються і вдосконалюються.

Фізичне виховання
Як по-різному дітки починають ходити! Одні, тримаючись за стіну, обережно роблять перші кроки, інші виповзають на середину кімнати, самі встають і, широко розставивши руки, щоб зберегти рівновагу, роблять свій перший крок. Ваше маля зробить перший крок по-своєму, а до року, як і інші дітки, почне ходити без вашої підтримки. І не лише ходити. Зазвичай до року малята вже можуть самі нагнутися і підняти іграшку з підлоги або забратися на невелику сходинку (зрозуміло, під вашим наглядом).

Чим зайняти малюка
Малюкові подобається збирати предмети з частин. Він охоче перевертає речі і щодуху кидає іграшки. Стежте за тим, щоб нічого не зламалося, тому подалі приберіть крихкі предмети. Як правило, дитині все ще потрібно спати двічі на добу: трохи вранці і довше вдень. Хтось може спати менше – не хвилюйтеся, якщо ваша крихітка відмовляється засинати вдень. Залиште малюка в ліжечку, і хай він спокійно полежить: так він відпочине стільки, скільки потрібно.

Що я можу
Малюк з радістю бере участь у всьому, заявляє про себе і хоче бути корисним. Він цілком здатний відшукати ключі, які ви загубили десь у квартирі. Або це він «витягнув» їх з дверей?..
Малюк пам'ятає про предмети, які давно не бачив, у нього дуже хороша зорова пам'ять. Він усвідомлює, що ось ця річ «лежить там», а ось тієї «там більше немає». Дитя вже може показати, де верх, а де низ, розпізнає тверде і рідке (наприклад, напої від решти їжі), відрізняє предмет від його вмісту (наприклад, тарілку від їжі, що знаходиться в ній).

Як ми їмо
Наближається перший день народження, маля стає товариським, пізнає радощі родинних обідів. Але поки йому потрібні зовсім не такі поживні речовини, як тим, хто сидить з ним за одним столом.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Viktorija

 • Кожне бажання дається нам разом з силами для його здійснення
 • Адміністратор
 • Віддана Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 8416
 • Поблагодарили: 246 раз
 • Репутація: +922/-0
  • http://vikitoys.blogspot.com/
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Евелінка 14.07.2010
 • Ваше справжнє ім’я: Вікторія♥
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #4 : 10 Жовтень 2010, 15:04:13 »
О яка цікава стаття!!!!
Дуже дякую!!! Від мене +1!
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Пишіть мені з таких питань:
Проблеми з входом на форум, пишіть сюди: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Ірена

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1286
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +15/-0
  • Награды
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #5 : 28 Жовтень 2010, 16:08:26 »
Ще трошки інформації про розвиток дитинки до  3 місяців...
Пізнавальний розвиток

Вдивляється в іграшку, великий візерунок. Помічає іграшку в різних положеннях:

* Лежачи на спині,
* Лежачи на животі з опорою рук на передпліччя,
* Лежачи на боці,
* На руках у дорослого.

Стежить уважно за переміщенням великих об'єктів (людини, тварини).

Зосереджує погляд, стежить очима за дрібними іграшками, відмінними за формою, кольором, розміром.

Вслухається у звуки брязкальця.

Повертає голову у бік джерела звуку.

Тягне руки до підвішених іграшок.

Наштовхується на низько підвішені над грудьми іграшки руками, випрямляє їх, розтискає пальці.

Захоплює, притягує, утримує іграшки (брязкальця).
Емоційно-соціальний розвиток

Відповідає посмішкою, побачивши обличчя матері (впізнає)

Посміхається, гулить, рухається (комплекс пожвавлення):

* При вигляді близької людини,
* Тільки чуючи її голос,
* Вдивляючись в іграшку,
* У відповідь на спів дорослого, звучання музичного інструменту.

Привертає (утримує) увагу близької людини:

* Усмішками,
* Рухами,
* Гулінням,
* Криком,
* Пхиканням,
* Неспокійними рухами.

Усмішкою відповідає як на негативні, так і на позитивні неголосні вигуки і різну міміку дорослого. Невдоволення, негативні емоції проявляє при:

* Припиненні спілкування з мамою,
* Раптовому зникненні іграшки,
* Різкій зміні навколишнього температури,
* Больових відчуттях,
* Обмеженні  рухів.

Здригається, почувши раптові різкі звуки.

Завмирає (ненадовго), розглядаючи іграшку, чуючи її звучання.

Прислухається (посміхається) до співу дорослого, звучанню музичного інструменту.

Уважно дивиться на говорячих людей.

Гулить, бодрствує самостійно.

Гулить у відповідь на вимовні дорослими протяжні звуки (голосні).

З'являються індивідуальні інтонації голосу.
Побутові навички

Входить в чіткий ритм нічного і денного сну.

Губами п'є з ложки воду.

Любить водні процедури (купання).
Фізичний розвиток

Добре утримує голову:

* Лежачи на животі,
* У вертикальному положенні на руках у дорослого.

Рухає руками, ногами, випрямляє їх, захоплює руками і утримує іграшки, крутить головою в різні боки.

Наближає руки до обличчя, розглядає. Лежачи на спині, піднімає голову і трохи згинає тулуб вперед.

За підтримки дорослих під мишки:

* Випрямляє зігнуті ноги,
* Відштовхується від опори,
* Спирається на всю ступню.
 

Offline віктуся

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1901
 • Поблагодарили: 8 раз
 • Репутація: +246/-0
 • Нахожусь в прекрасном возрасте:и хочу и знаю как
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: іллюша солодкий кокось мамусин
 • Ваше справжнє ім’я: віктуся
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #6 : 10 Листопад 2010, 10:37:11 »
Ліля і від мене теж в рейтинг +1...я постійно зазираю в цю темку-дуже цікаво і пізнавально z4
І Іринці теж+1....додала теж цікавого до теми
 
Сказали спасибо: Mrs ivanna

Offline Ірена

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1286
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +15/-0
  • Награды
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #7 : 10 Листопад 2010, 20:06:31 »
Дякую !!!!  d41 d41 d41 d41 d41 d41 d41
 

Offline ЛіляАвтор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 3003
 • Поблагодарили: 6 раз
 • Репутація: +135/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #8 : 10 Листопад 2010, 22:29:27 »
Мені приємно, що вам сподобалась темка d100
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline karposhka

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 543
 • Поблагодарили: 1 раз
 • Репутація: +38/-0
 • Щаслива:)
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Катя
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #9 : 19 Грудень 2010, 00:10:35 »
Дуже цікаво)
Ще раз переконуюсь, що всі діти індивідуально розвиваються..))
Щось ми вміли ще в місяць, а дечого в 3 поки не навчилися... d104
Посмішка врятує світ!:)
 

Offline Ірена

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1286
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +15/-0
  • Награды
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #10 : 19 Грудень 2010, 00:23:41 »
А ми ідемо по плану.  d27
 

Offline karposhka

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 543
 • Поблагодарили: 1 раз
 • Репутація: +38/-0
 • Щаслива:)
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Катя
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #11 : 19 Грудень 2010, 00:53:41 »
І перевертатися з животика на спинку і назад на 3-му місяці навчилися? d100
Посмішка врятує світ!:)
 

Offline Viktorija

 • Кожне бажання дається нам разом з силами для його здійснення
 • Адміністратор
 • Віддана Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 8416
 • Поблагодарили: 246 раз
 • Репутація: +922/-0
  • http://vikitoys.blogspot.com/
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Евелінка 14.07.2010
 • Ваше справжнє ім’я: Вікторія♥
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #12 : 19 Грудень 2010, 00:56:45 »
Ми теж все вже вміємо як на 5 місяців d41 d41 d41!
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Пишіть мені з таких питань:
Проблеми з входом на форум, пишіть сюди: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Ірена

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1286
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +15/-0
  • Награды
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #13 : 19 Грудень 2010, 05:07:12 »
Ми вперше самостійно первернулися в з місяці і 4 дні. А пробувати перевертатися почали з 2,5. З маминою допомогою.  d100
 

Offline Milena

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 165
 • Репутація: +5/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Софія , Назарчик
 • Ваше справжнє ім’я: Олена
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #14 : 22 Січень 2011, 01:24:14 »
від мене теж дівчатам по +1. Ми теж по графіку, навітьтрішкивперед дещо d41
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Ірена

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1286
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +15/-0
  • Награды
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #15 : 22 Січень 2011, 08:35:58 »
Milena, ДЯКУЮ!!!!! d41 d41 d41 d41 d41 d41 d41 d41 d41 d41
 

Offline Milena

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 165
 • Репутація: +5/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Софія , Назарчик
 • Ваше справжнє ім’я: Олена
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #16 : 22 Січень 2011, 12:28:46 »
на здоров"я!!! d27 d27 d27 скільки позитивних емоцій від "+"  z5 z5 z5
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]