Автор Тема: Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!  (Прочитано 18180 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Viktorija

• Кожне бажання дається нам разом з силами для його здійснення
  • Адміністратор
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +914/-0
    • http://vikitoys.blogspot.com/
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Евелінка 14.07.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія♥
Re: Розвиток дитини - місяць за місяцем!
« Reply #17 : 03 Квітень 2011, 01:28:48 »
Дитина у віці від 6 до 9 місяців

Отже, вашій дитині виповнилося півроку, і у вашому житті настає новий період зі своїми особливостями, труднощами і радощами.

У другому півріччі темп зростання дитини дещо сповільнюється (за I півріччя малюк виріс приблизно на 15 см, загальна надбавка у вазі приблизно на 2 кг більше, ніж вага при народженні). Зате швидко розвивається психіка, набагато більш помітним стає інтерес до всього оточуючого, особливо до дорослих і дітей, їх дій, мови. У малюка починають формуватися звички, потяги, смаки, і наше, дорослих, завдання полягає в тому, щоб допомогти дитині навчитися розуміти нашу мову, спілкуватися з людьми, сприяти подальшому розвитку рухів.

Малюк довго лепече, повторюючи часто одні і ті ж склади, це ще не слова, але це дуже важливий момент у підготовці до промови. Саме в цьому віці закладається правильна вимова звуків, і завдання мами і всіх, хто постійно спілкується з дитям, розмовляти правильно й чітко. Частіше вимовляйте одно-і двоскладові слова. Прості назви предметів малюк вже в змозі запам'ятати, і може вказати на них пальчиком на ваше прохання.

У розвитку мови велике значення мають загальна активність дитини, її заняття з іграшками, тому постарайтеся знайти для неї місце в будинку (кут кімнати, кімнатку), що забезпечать повну безпеку і свободу рухів. Дитині пропонують різні іграшки: гумових ляльок, звірів, брязкальця, кубики, пірамідки, великі кульки. Малюки із задоволенням нанизують кільця пірамідок, складають і розбирають кубики. Діти 8-9 місяців дуже люблять заводні іграшки, м'ячі, які спонукають до повзання. Час від часу частину іграшок потрібно ховати на 1-2 тижні, щоб малюк їх забув, а потім запропонувати йому як нові.

Виховання дитини в цьому віці починається з вироблення певних навичок. Погані навички зазвичай з'являються в результаті недооцінки виховного значення окремих явищ. Приміром, якщо ви регулярно розповідаєте казки під час їжі, це швидко увійде в звичку, і відучити малюка відволікатися під час їжі буде дуже важко.

6-7 місячного малюка вже можна навчити пити з чашки. Налийте в чашку 1-2 чайні ложки соку і запропонуйте йому випити, потихеньку нахиляючи чашку. Дуже швидко він зрозуміє, як це робити.

Якщо 7-8 місячній дитині ви будете регулярно мити руки перед їжею, то скоро вона сама буде підказувати вам, що необхідно це зробити перед їжею.

У цьому віці маля вже відчуває різницю між брудним і чистим, і якщо ви утримуєте одяг і предмети в ідеальному порядку, малюк звикає до цього, йому неприємно, коли він брудний.

Годування приблизно в одні і ті ж години виробляє навик харчуватися регулярно, звідси й інша турбота - привчити дитину до горщика. Якщо малюк сидить впевнено, можна спробувати висаджувати його на горщик відразу після сну і після їжі, але не наполягайте, якщо малюк категорично відмовляється сидіти на горщику - він оцінить перевагу цього десь у віці 1,5 років. Якщо ж дитина сидить на горщику охоче, то не тримайте її на ньому більше 10 хвилин, навіть якщо нічого не вийшло. Якщо ж результат виявився позитивним - похваліть малюка. Не давайте іграшок сидячій на горщику дитині, щоб не відволікати її.

У другому півріччі життя малюка купають в сидячому положенні. Купати кожен день необов'язково, але якщо ванна приносить малюкові задоволення - не позбавляйте його цього. Збільшується тривалість процедури - тому що маля сидить, руки в нього вільні, це створює можливість займатися з іграшками, вивчаючи їх з нового і несподіваного боку. Дитина буде постійно робити відкриття, коли деякі іграшки підуть на дно, а деякі залишаться на поверхні води.

Одне із самих значних досягнень цього віці - дитина вміє пересуватися самостійно, намагаючись дістати покотившийся від неї м'ячик. Вона починає повзати, що істотним чином може урізноманітнити її світ. Підповзаючи до тих чи інших предметів, вона обмацує їх, розглядає, пробує на смак.

Цей вік характеризується підвищеною травматичністю - тому, влаштовуючи дитячий куточок, подбайте, щоб у полі дій малюка не потрапили гострі, колючі, дрібні предмети. Не забудьте закрити електричні розетки. Підлога повинна бути рівною, гладкою, на неї треба постелити килимок або вовняну ковдру. Враховуючи, що малюк багато часу проводить на підлозі, подбайте про теплий, м'який, зручний, не сковуючий рухів, одяг з натуральних тканин. Крім того, одяг повинен легко пратися.

Підповзаючи до стіни, малюк пробує стати на ніжки, падає і знову встає, знову падає і т.д. Врешті-решт, у 8 місяців дитина вже досить добре стоїть з опорою. Багато повзають так швидко, що ледве вдається їх наздогнати.

На дев'ятому місяці життя дитина зазвичай вже може переступати за підтримки за обидві руки, а іноді і за одну. У вільному повзання по рівній поверхні залізає на предмет (подушку, книгу, чемодан і т.д.). Сідає і встає з будь-якого положення. З іграшками вважає за краще гратися сидячи, це дає свободу рухів рукам, дозволяє здійснювати повороти корпусу.

До дев'яти місяців дитина вже пам'ятає своє ім'я, повертає обличчя до того, хто її кличе. Починає вловлювати не тільки інтонацію, але і значення окремих слів: "дай", "на", "кинь", "йди на ручки" і т.п. Навіть незнайомі звуки починає повторювати за дорослими. Розуміє, засвоює, а іноді і вимовляє слова-позначення: "киць-киць" (кішка), "ав-ав-ав" (собачка), "бі-бі" (машина). У цей час рекомендується, показуючи дитині новий домашній предмет, голосно і чітко його називати. Дитина ще не зуміє повторити цю назву, але вже зможе запам'ятати її.

У віці 7-8 місяців багато дітей замість 3-х разів сплять вдень тільки два. Причому, потреба в тривалості сну у різних дітей неоднакова. Одні діти сплять менше і зберігають бадьорість, а інші сонливі, хоча сплять більше, ніж їх однолітки. Це залежить від характеру дитини, від того, як організований період неспання. Рухливі діти, як правило, сплять міцніше і більш короткий час.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Пишіть мені з таких питань:
Проблеми з входом на форум, пишіть сюди: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Astra

• Свідома Мамка
  • Репутація: +14/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Владислав
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #18 : 03 Квітень 2011, 21:37:28 »
гарна стаття

Offline Milena

• Активна Мамка
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софія , Назарчик
  • Ваше справжнє ім’я: Олена
« Reply #19 : 13 Квітень 2011, 13:37:52 »
а скільки дитинка має спати в 9 міс? ми спимо двічі в день (перший десь в 11-12 год, тривалістю в сер 1,5-2 год, другий в 17-18 год , трив.1 год), нічний сон 10-11 год (з перервою на годування). Це нормально чи мало?

Offline ЛіляАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +135/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #20 : 13 Квітень 2011, 16:39:43 »
Олена, у нас у 9 міс. ситуація з спанням була аналогічна! А тепер уже тиждень спимо тільки раз

Offline Milena

• Активна Мамка
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софія , Назарчик
  • Ваше справжнє ім’я: Олена
« Reply #21 : 14 Квітень 2011, 13:25:24 »
Цитувати
уже тиждень спимо тільки раз
так я спостерігаю, що і в нас інколи 1 раз виходить поспати... Так як ввечері приходить доня із садочка, він хоч і поспав би вдруге - так малюк не може нарадуватись присутністю старшої сестрички і грається із нею до останнього... шукає її, плаче коли від неї забираю - хоче до неї.  d105Часом навіть вночі, коли проснеться поїсти, починає її кликати.... d79

Offline LUCKY

• Своя Мамка
  • Репутація: +73/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діанка 2-03-2011 марко 14-08-2014
  • Ваше справжнє ім’я: Руслана
« Reply #22 : 14 Квітень 2011, 13:38:01 »
 Дякую дівчата за таку корисну і потрібну інформацію.Тема розвитку малятка по місяцях зараз дуже актуальна для мене
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Маша86

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +850/-1
  • Моя сім"я- моє ЩАСТЯ!!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вадимчик - Павлик
  • Ваше справжнє ім’я: Маша
« Reply #23 : 18 Квітень 2011, 17:29:41 »
Подивилась на розвиток перших місяців і побачила , що ми випереджаємо і вагу і зріст.Голову тримає з ранього віку.Хоча йому всього то два місяці.Я пишаюся,хоч і розумію,що норми середні і занижені.Але потішитись ніколи не завадить. d41 d41 d41 d41
СП Іспанських брендів
Залишки з СП Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline LUCKY

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #24 : 19 Квітень 2011, 11:40:24 »
ми теж трохи випереджаємо норми дані в статті,вчора був лікар подумав шо Діаночці вже 3 місяці,а нам всього 1.5,похвалив нас d41
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Penelope

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +568/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Синочок 03.12.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Анна
« Reply #25 : 03 Травень 2011, 15:08:46 »
Мамочки поділіться досвідом! d104  Нам 5 місяців, а син повертатись ні на живіт, ні спинку не хоче, тільки на бочок, Коли пробую підтягувати сідати за ручки, він замість того щоб допомагати і нахилятись вперед, згинати руки в ліктях - вигинається дугою, а про те щоб постояти, підтримуючи за руки, мені навіть думати страшно. Я вже й не знаю чи то він такий лінтюх чи пора хвилюватись? А може я якось неправильно його вчу?

Offline Маша86

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #26 : 03 Травень 2011, 18:41:21 »
Анна, в мене схожа ситуація. Синочок тримав голову вже в два тижні, пас коні і піднімався на ручках в позиції на животі, не на довго правда. але по декілька секунд він витримував запросто.Тепер нам вже минуло два місяці, і він коли викладаємо на живіт не те, що не піднімає голову високо, а навпаки, впирається нею в ліжечко і починає дико плакати.Може лінується, незнаю. Я десь читала, що в три місяці деякі рефлекси і зорові відчуття зникають тимчасово, потім знов зявляються.Незнаю.
СП Іспанських брендів

Offline Маша86

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #27 : 03 Травень 2011, 18:43:29 »
І ще питаннячко, вже тижнів зо два синочок сильно слинитись полюбив. пускає бульки собі, може трохи потекти.Цк нормально?в книжці вичитала тільки, що слина зявляється коли вже організм готовий до прикорму. d143
СП Іспанських брендів

Offline LUCKY

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #28 : 03 Травень 2011, 18:50:08 »
Маша в мене донечка теж дуже сильно слиниться і суне пальчики в рот,завтра йдемо до лікаря я запитаю чи це нормально і напишу,бо теж не знаю чи це погано чи добре

Offline Penelope

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +568/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Синочок 03.12.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Анна
« Reply #29 : 03 Травень 2011, 19:30:37 »
І в нас в два місяці слюні текли без перестану,а коли спав то вона весь час булькало в горлі,хропів голосніше ніж татко d140, педіатр казав все добре, просто в діток при народженні слини дуже мало, а коли з'являється - вони ще не дуже вміють з нею справлятися. І дійсно близько 4-х все минуло! а зараз 5, то улюблене заняття дути бульбашки з голосом і сміятись з цього z1

Offline LUCKY

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #30 : 10 Травень 2011, 16:41:53 »
була в лікаря,питала про слюні в 2 місяці,він сказав,що це нормально,так як написала Penelope :) все ОК

Offline Маша86

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #31 : 08 Червень 2011, 10:58:19 »
Ой, дякую , дівчата. А то я коли була в лікарів то по інших причинах, і все забуваю про це спитати, а потім вже знов нагадуюсь. d111Але це тоді добре, мені це не заважає- це гарненько.Рада, що то нормально.
СП Іспанських брендів

Offline Леся28

• Своя Мамка
  • Репутація: +217/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: синочок
  • Ваше справжнє ім’я: Леся
« Reply #32 : 14 Липень 2011, 13:37:01 »
Дівчатка а дитинка зразу має вміти "ставати" на ножки коли її під пахвами тримати. Чи якщо ще немає місяця то не повинна? Піждкажіть хто робив цей експеремент і в який час?

Offline Валентина

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +589/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #33 : 14 Липень 2011, 17:31:04 »
Леся28, якщо тримати попід пахви, то дитинка повинна опиратися на ніжки і робити кілька кроків з народження. Це один з безумовних рефлексів, називається автоматичною ходою.
А що ви самі пробуєте і не виходить? В роддомі педіатр хіба не перевіряла? Ми сміялися з малюка, що он як крокує - додому хоче.