Автор Тема: Дитячі соуси  (Прочитано 1642 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline kokocukАвтор темы

• все буде добре! :)
  • Модератор
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +702/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя
  • Ваше справжнє ім’я: Марія
Дитячі соуси
« : 20 Травень 2013, 15:02:00 »
Світ «дорослих» соусів надзвичайно широкий і різноманітний. Але навряд чи комусь з нас може прийти в голову, що замінивши, всього лише кілька інгредієнтів, дуже багато з них можна сміливо давати і дітям.

Заправки на основі оливкової олії

Сама універсальна заправка для дитячого салату - рафінована олія. Причому, масло для цього кра­ще брати оливкове, бажано, щоб воно було висо­кого ступеня очищення. Завдяки лінолевій кислоті (жирна кислота омега-6), яка присутня в його складі, оливкова олія дуже важливий продукт для росту і розвитку дітей з самого раннього віку.

Крім того, оливкова олія - просто криниця корис­них для дитячого організму речовин: мононасиче­них жирів, дуже корисних для серця, провітаміну А, вітамінів Е, К і поліфенолів. Особливий присмак масла не заглушає смак самого салату, а тільки надає йому приємні акценти, які обов'язково при­падуть до смаку малюкові.

Корисно також заправляти дитячі салати і рослин­ним маслом. Адже насіння соняшнику - це джере­ло білка, клітковини, вітамінів (групи В і Е) і мінералів. У ньому міститься безліч жирних ненаси­чених кислот, у тому числі лінолевої. Білок необхідний для росту організму, клітковина - для хорошої роботи шлунково-кишкового тракту, а вітаміни і мінерали зміцнюють дитячий організм.

Спеції в заправках

У салатну заправку на основі олії, можна додавати деякі спеції, в першу чергу перець, чорний і чер­воний - вони обидва сприяють загоєнню тканин. Крім того, чорний перець допомагає боротися з кишковими інфекціями, а червоний стимулює трав­лення. Також перець - це джерело вітаміну С. За великим рахунком, перець можна пропонувати діткам, починаючи з 6 місяців, він стабілізує робо­ту кишечника. Крім цього, в салатну заправку мож­на додавати трохи тертого мускатного горіха - він допомагає дитячому організму краще переносити всілякі стреси.

Заправки на основі майонезу

Часто батьки допускають серйозну помилку і году­ють малюків «дорослими» салатами, заправленими майонезом. Робити це не варто, майонез краще замінити на нежирну сметану або несолодкий йо­гурт. Але якщо ви, з якихось причин, хочете запра­вити салат саме майонезом, краще приготувати йо­го самостійно. У домашньому майонезі немає шкідливих речовин і консервантів, яких в надлиш­ку в магазинному. Щоправда, зберігати такий майо­нез можна не більше двох діб. Давати дітям сала­ти, приправлені майонезним заправками, варто обе­режно, вони можуть викликати алергію.

Заправки на основі сметани або йогурту

Універсальними заправками для дитячих салатів вважаються знежирена сметана і несолодкий йо­гурт. Малюкам бажано давати сметану 15-20% вмісту жиру приблизно з 1,5 - 2-х років. Заправляй­те нею дитячі салати, починаючи з малих порцій. Не забудьте, що сметана і йогурт - особливо швидкопсувні продукти, і вводити їх в меню своєї крихти потрібно дуже обережно - в основному для заправки зелених салатів.

До речі, в дитячих садах сметану не включають до раціону без термічної обробки, тобто без попе­реднього кип'ятіння. Звичайно, в домашніх умовах мами навряд чи будуть дотримуватися таких пра­вил приготування, тому їм слід пам'ятати про те, що сметана в меню дитини завжди повинна бути обов'язково свіжою - термін та умови зберігання мають особливе значення.

Вживати кисломолочні продукти можна тільки до закінчення терміну придатності, який вказаний на етикетці. Крім того, купуючи сметану або йогурт, не забудьте уважно вивчити цілісність упаковки.

Якщо дитина не дуже охоче їсть, то салатні заправ­ки можна трохи «розфарбувати», надавши їм більш цікавий для малюка вигляд. Для цього потрібно відварити кілька брокколі або одну морквину, подрібнити все в блендері і змішати зі сметаною або йогуртом. Такі заправки виглядають дуже яс­краво і, як правило, подобаються дітям.

(джерело dytyna.info)
СП на жіноче взуття Для того щоб побачити посилання: Register or Login] (є можливість викупу поштучно)

Сказали спасибо: Танюша9577

Offline Adelita

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +226/-0
  • Тримаю на ручках свій скарб)
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Денис
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
Re: Дитячі соуси
« Reply #1 : 28 Липень 2013, 15:54:55 »
корисна інформація. я тепер знаю чому моє маля любить гостреньке)))
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Alinash11

• Активна Мамка
  • Репутація: +52/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Аліна
« Reply #2 : 12 Березень 2014, 12:25:26 »
Марія дуже корисна темка  :bo

Offline Galyna0811

• Активна Мамка
  • Репутація: +72/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Тетянка
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #3 : 23 Січень 2016, 22:17:25 »
Цікава інформація, дякую. Я додавала до їжі чорний перець, коли дитині був рочок. Хоча багато хто каже, що не можна.

Можливо в цьому світі ти лише проста людина, але для когось ти цілий світ

Offline Танюша9577

• Своя Мамка
  • Репутація: +2/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діана 1рік і 4міс
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #4 : 15 Жовтень 2016, 22:50:06 »
 :bo треба собі запам'ятати...пригодиться

Offline ♥Sl@dKaяЯ♥

• Активна Мамка
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #5 : 14 Травень 2017, 10:57:26 »
Дуже гарна темка, з мене + у репутацію ;)