Автор Тема: Домашні пологи. Тепер і в Україні можна народжувати вдома!!!  (Прочитано 11773 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline irunadoАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +99/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Особисто для мене дуже актуальне питання бул і в деякій мірі проблемою так як мрію другу дитинку народжувати дома. Тепер ще б лікарі в місті в нас були відпвідні)))

После волны протестов общественности в Интернете и многочисленных публикаций СМИ о наличии проблемы с регистрацией детей, рождённых дома, 17 марта 2011 года Министерство Юстиции Украины "пошло навстречу пожеланиям трудящихся" и своим приказом N 814/5 внесло изменения в Правила регистрации рождения детей, не только устраняющие недавние законодательные ляпсусы, но и облегчающие процесс регистрации детей, рождённых дома, за счёт снятия требований о наличии двух свидетелей родов при регистрации ребёнка в РАГСе.

Теперь пункт 2а параграфа "Державна реєстрація народження фізичної особи та її походження" звучит так:

2. Підставами для проведення державної реєстрації народження дитини є:
а) медичне свідоцтво про народження (форма N 103/о), форма
якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України  від 08.08.2006 N 545 ( z1150-06 ), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за N 1150/13024 (далі - медичне свідоцтво про народження), що видається закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування та форми власності, де приймаються пологи. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров'я державна реєстрація народження проводиться на підставі медичного свідоцтва про народження або медичної довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма 103-1/о) ( z1151-06 ), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08.08.2006 N 545 ( z1150-06 ), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за N 1150/13024 (далі - медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального  закладу);
{ Підпункт "а" пункту 2 глави 1 розділу III із змінами, внесеними
згідно з Наказом Міністерства юстиції N 814/5 ( z0362-11 ) від
17.03.2011 }

Таким образом, согласно изменениям нормативных актов, официально вступивших в силу 1 апреля 2011 года, органы РАГС должны беспрепятственно регистрировать детей, рождённых вне медицинских учреждений, как это и должно быть в правовом государстве.

Сім"я- це моє основне натхнення у житті !!!

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Альонка???

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +158/-0
  • Консультант-психолог
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Альона
Так, закон є, тепер ще б лікарі були підготовленні до такого типу родів! d143

• Досвідчена Мамка
    • Награды
підготуємо))))....думаю через кілька років це буде нормою.

Offline Наталя 15

• Активна Мамка
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша, 3 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
Ви порушили пункт 2.4 правил форума:

Не пишіть назви тем великими буквами. Використання тільки ВЕЛИКИХ букв у повідомленні еквівалентно підвищення тону в розмові і може викликати негативну реакцію інших відвідувачів форуму і адміністрації. Адміністрація і модератори залишають за собою право видаляти подібні повідомлення.

Модератор розділу.

• Досвідчена Мамка
    • Награды
та не добавиться мороки так як до тепер жінки вже родили дома і були мороки, а закон власне все спрощує тепер. Одним словом зелене світло є для мамусь що хочуть домашніх родів. Закордоном це вже давно практикується. Я до прикладу, прихильниця домашніх родів і мені абслютно байдужі ті тяганини тепер так як закон на моїй стороні, головне лікаря знайти що ризикне на такі роди так як зараз це ще не звичне і для багатьох неприйнятне явище та то потрібен час)

Offline Венера

• Своя Мамка
  • Репутація: +170/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Аня
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
В селах, особливо дальних, багато жінок народжує і буде народжувати вдома. І роди там приймає переважно місцева акушерка. І я щось не чула за те щоб була в них якась морока з реєстрацією дитини.

Як що чесно, то я навіть і не знала, що існує така перешкода.

Я також, коли мала народжувати думала про домашні роди, але вирішила пожаліти свого чоловіка, батьків та й сусідів заодно.

Offline мама Лерочки

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Лерочка ,Дашулька
  • Ваше справжнє ім’я: наташа
А я б побоялась народжувати дома,моя доця,коли народилась,то не дихала.А дома немає відповідноі апаратури потрібноі для таких випадків.ІМХО

Offline Наталя 15

• Активна Мамка
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша, 3 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
Я про мороку не з власних міркувань кажу.Маю знайому,начальницю рацсу в одному з районів. Тут проблема не так в юридичній реєстрації,як у медичній. Народжують без будь-яких мед. працівників,відмовляються від обстеження після родів для констатації медичного факту народження,а реєструвати на підставі чого?
А от дітей,народжених дома та при наявності медичного свідоцтва і дотепер успішно реєстрували. От тільки там здається потрібна була наявність свідків.
Отже ,ключовим тут є наявність мед працівника,уповноваженого видавати мед.свідоцтва. А зараз за словами знайомої починається така модна струя,що нікого з медиків і близько підпускати не хочуть.Але більше в Франківську. А в селах якраз випадків народжень дома дуже мало,хіба хто не встигне. ;) Подружка пару років назад,на фірі на Святий вечір,7 км. до лікарні...але встигла.
P.S. ІРА,цікаву темку підняла. z4

Offline Галюська

• Чудеса - там, де в них вірять, і чим більше вірять, тим частіше вони трапляються.
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +333/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
Цитувати
А я б побоялась народжувати дома,моя доця,коли народилась,то не дихала.А дома немає відповідноі апаратури потрібноі для таких випадків
І я б не ризикнула дома. d128 Роди - це штука не передбачувана , а  в лікарні є все необхідне для першої допомоги і врятування життя.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Crimea

• Своя Мамка
  • Репутація: +11/-0
  • Всё будет хорошо, я узнавала!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
Цитувати
І я б не ризикнула дома.
І я б ніколи не ризикнула.

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +347/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
а я колись начиталась про пологи вдома - ну читати це було дуже зворушливо, є там певні плюси, ну наприклад там жінки пуповину не відрізають одразу, як в роддомі, а так собі й відпочивають з дитиною на груді і необрізаною пуповиною довший час (це на щось там ніби впливає в дитини).
Але я би точно вдома б не родила - я більше за те, щоб в тому роддомі не вилежувати боки три доби. Я би от в роддомі народила, полежала годинку - і додому  z4

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +487/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Я теж би ніколи на таке не відважилася. Добре як все добре, але в будь-який момент щось може піти не так... Думаю, що ті, хто знає, що таке коли в дитини перестає битися серце і вона не дихає ніколи не відважиться родити дома :(

Offline Luisik

• Активна Мамка
  • Репутація: +20/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: дівчинка
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
Я теж за те ,щоб народжувати дома. Такі "умови" ,як в наших роддомах  d110,то там отримуєш тільки стрес. А на рахунок ,якщо щось піде не так ,то себе треба настроювати тільки на позитив,і тоді все буде ок ;)

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Я б неризикнула теж d128
Звичайно, що дома то краше, рідна обстановка і тому подібне, але не дай Бог... і що, будете себе картати чому непоїхали краще в роддом.
Аж дуже перважаючих плюсів домашніх родів небачу.

Я так як пише Оля, родила, пару годин відлежалася, щоб лікарі прослідкували щоб не було кровотечі і тому подібне і додому d102

• Досвідчена Мамка
    • Награды
А я впевнена щ рожу сама без проблем дома!!  d30 а потім розкажу вам.

Ось цікава інформація:

Результатом исследования, проведённого канадскими учёными и опубликованного в журнале Канадской медицинской ассоциации (Canadian Medical Association Journal/CMAJ), стало заключение о том, что запланированные домашние роды с выбранной заранее домашней акушеркой имеют сопоставимый или более высокий процент благоприятных исходов в сравнении с родами в больнице (данные по Британской Колумбии, канадской провинции с населением около 4,4 млн. жителей).

Исследователи изучили свыше 2800 случаев запланированных домашних родов, проведённых по предварительной договорённости с одной и той же группой зарегистрированных акушерок за период более 4 лет.

Они выяснили, что женщины, планово рожавшие дома, имели более низкий процент вмешательств в родовой процесс, чем женщины, которые планово рожали в больнице, вне зависимости от того, кто в последнем случае принимал роды: врач или акушерка.........

далі читати тут Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

• Досвідчена Мамка
    • Награды
і ще:

Материал собрала Оксана Ермолаева.
Статистика домашних родов: рожать дома так же безопасно, как в больнице

1. Исследование в Онтарио

С 1994 года в канадской провинции Онтарио акушерки (midwives) принимают роды как дома, так и в госпитале. Исследование ученых из McMaster University доказало, что женщины из группы наименьшего риска в сопровождении midwife рожают благополучнее – независимо от выбранного места.

Исследование, результаты которого опубликованы в журнале Birth, свидетельствует о том, что роды дома не менее безопасны, чем больничные.

Авторы исследовали около 6700 запланированных домашних родов в Онтарио и обнаружили, что новорожденные и матери в домашних условиях страдали от осложнений не чаще, чем в госпиталях.

«Проблема домашних родов активно дискутируется на протяжении последних 40-50 лет», - говорит ведущий исследователь Айлин Хаттон. – «Больница все чаще считается более безопасным местом для проведения родов – без всяких на то оснований. Домашние роды тем временем все больше и больше дискредитируются. Я считаю, что женщины, которым предстоит сделать выбор, должны обладать достоверной информацией об обоих подходах к родовспоможению».

Хаттон с коллегами изучала данные женщин, рожавших дома или в госпиталях в период с 2003 по 2006 год. Ученые сравнили истории 6692 женщин, родивших дома, с таким же числом женщин, чьи дети появились на свет в больнице. Все роженицы относились к группе пониженного риска. Уровень детской смертности в обеих группах оказался одинаково низок: 1 на 1000. Материнская смертность не отмечена.

Вероятность серьезных осложнений (смерть, необходимость экстренного медицинского вмешательства, реанимационных действий и интенсивной терапии, а также рождение маловесного ребенка) в группе рожавших дома составляла 2,3% против 2,8% в больнице. Частота медицинских вмешательств (в том числе – кесаревых сечений) составила 5,2% в домашних условиях против 8,1% в больнице.

Авторы исследования не исключают, что эта разница связана с особой мотивацией женщин, решивших рожать дома. «Женщины, планирующие домашние роды, часто лучше настроены на отказ от различных вмешательств, например, эпидуральной анестезии. Это, в свою очередь, снижает вероятность других медицинских вмешательств», - говорит Хаттон. – «Безусловно, благотворно влияет и окружающая обстановка. Родные стены создают ощущение комфорта и благоприятствуют нормальному родоразрешению».

По материалам PhysOrg.com

2. Исследование в Британской Колумбии

Домашние роды с аттестованной акушеркой (midwife) так же безопасны для ребенка и матери, как и роды в стенах больничного учреждения.

Исследователи изучили 2889 историй домашних родов с участием домашних акушерок в Британской Колумбии*, 4752 истории больничных родов, сопровождаемых теми же акушерками, и 5331 историю родов в больнице в присутствии врача.

Уровень смертности в течение первого месяца жизни составил 0,35 на 1000 запланированных домашних родов, 0,57 – на 1000 госпитальных родов в присутствии акушерки и 0,64 – на 1000 госпитальных родов в присутствии врача.

Было обнаружено, что уровень смертности в домашних родах, на которых присутствуют только домашние акушерки, составляет 2 на 1000. Точно такой же показатель отмечается в больницах, где на родах присутствуют и акушерки, и врачи.

Домашние роды связаны с меньшим риском акушерских вмешательств и аналогичным или меньшим риском неблагоприятных исходов для матери. Как и авторы предыдущего исследования, ученые, работавшие в Британской Колумбии, отмечают более благополучный исход у женщин, готовившихся к родам дома.

*В Британской Колумбии созданы наиболее жесткие условия для прохождения аттестации midwife. В связи с этим некоторые эксперты настаивают на проведении дополнительного исследования, в котором домашние роды сравнивались бы с госпитальными родами, во время которых роженица находится под постоянным контролем персонала.

По материалам CBCNews

Offline mikrobo4ka

• Віддана Мамка
  • Репутація: +293/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Макс і Даня
  • Ваше справжнє ім’я: Ірішка
я би точно не наважилась на таке.Згідна з Танюхою та Ольою! більше за те,шоб виписували швидше,якшо без проблем все пройшло!А якшо вдома народжувати,то є великий ризик свого здоров"я та малечі.Не дай Бог дитині треба буде срочно реанімація,якісь препарати,апаратура чи матусі треба буде не один лікар, а декілька,щоб слідкували за її  станом чи пологами,різні єситуації бувають. Деколи і жінка здорова,і малий здоровий по узд і оглядам,а при самих родах шось іде не так і дитину забирають одразу в реанімацію....а тут здому поки довезеш.....то статись може найгірше...ну це моя думка!Та і плюсів народжувати дома не бачу взагалі d104