Автор Тема: Як ви ставитесь до святкування свого дня народження?  (Прочитано 11363 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline bonitkaАвтор темы

• Головне в житті - СІМ'Я! Кар'єра не чекає тебе вдома, гроші не витруть сльози, а слава не обійме вночі...
  • Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1043/-0
  • Don't worry, be happy...
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Святкувати або ні свій день народження, кожен вирішує сам.
Тож цікаво, чи надаєте ви значення святкуванню дня народження? Чим для вас є це святкування і навіщо його святкувати?

Історія Дня Народження

Ми так привикли відмічати День Народження, що, здається, це свято існувало завжди. Але у цього свята, як і у всього на світі, теж існує своя історія. Адже, хтось же колись уперше відмітив це свято? Давайте розберемося.

На сьогодні як такої версії про виникнення свята Дня Народження не існує. Кожен висуває свої версії і припущення. Найбільш поширена версія, що початок цієї традиції був закладений ще за часів Ісуса Христа. Але, насправді, свято Різдва Христова і святкування Дня народження людини ніяк не пов'язані між собою. Так само ніде у Біблії не згадується традиція святкувати День народження людини. Тобто, в самому християнстві і у дохристиянському світі такого свята просто не існувало.

Що стосується істориків, у них на сьогодні немає єдиної версії про виникнення цього свята.

Істориками висувається дві теорії відносно історії виникнення свята Дня Народження. В принципі, ці дві теорії можуть доповнювати один одного.

Перша теорія: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
C точки зору цієї версії свято День народження має язичницькі корені. І спочатку він зародився як таємний обряд Чорної магії. Як не дивно, у багатьох книгах, присвячених чорній магії, є згадки про те, що День Народження має корені в язичницьких обрядах. Вважається, що в день і годину свого народження дух людини найуразливіший і дуже уразливий до заклинань. Тому і святкові побажання і поздоровлення сприймаються Чорною магією як певні заклинання, які можуть дуже сильно вплинути на долю людини.

Залежно від побажання, цей вплив може бути як хорошим, так і поганим. Тому, з точки зору магії, у свій День Народження людина повинна постаратися оточити себе тільки друзями і близькими людьми, уникаючи при цьому зустрічей з ворогами. Оскільки хороші побажання на День народження приносять удачу, людина повинна уникати у свій День Народження зустрічей з ворогами.

Оскільки раніше і Чорна магія, і Християнство були рівноправними релігіями і навіть були конкурентами у боротьбі за своїх послідовників, це цілком пояснює сприйняття християнами цього свята, як демонічного. Підтвердженням тому, що християни дійсно не відмічали Дні народження, служать записки історика Джозефуса : "Закон забороняє синам Ізраїльським відмічати свято в день свого народження, щоб не гнівити господа нашого надмірними узливаннями".

Цей факт цікавий тим, що у Біблії дійсно немає згадки про те, що Дні Народження заборонено святкувати.

Друга теорія: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

З точки зору цього підходу, свято День народження знаходить свої корені в куксі поклоніння древнеиранскому Богові Сонця Митрі, що отримав своє поширення в Персії. Пізніше цей культ, а з ним і святкування Дня народження, отримали своє поширення і в усій Європі. Велика популярність цього свята привела до того, що він витіснив найголовніше на той момент традиційне римське свято.

Наскільки вірні ці теорії, судити складно. Можливо, обоє вони шукають корені цього свята в язичництві. Відомо лише одно, що до четвертого століття нашої ери, свято День Народження практично ніде не відзначався.
Фактом, що підтверджує достовірність другої теорії, може являтися збіг святкування двох дат - Різдво Христова і Дня Народження сина Бога сонця Митри - 25 грудня.

Як мінялося відношення людей до днів народження?

При імператорові Костянтині, на початку 4-го століття християнство стало державною релігією Римської імперії, і відношення християн до днів народження кардинально змінилося. Припинилося переслідування, змінилося відношення до римських звичаїв, у тому числі і відношення до днів народження. На той час відноситься початок святкування Різдва Христова, або дня народження Ісуса Христа. Як говорить історик Уільям Уолш : "Зі святкуванням Різдва Христова повернулося святкування рождества звичайних смертних".

Яке значення це має для нас?

Описані вище зміни сталися багато століть тому. Чи можуть вони сьогодні якось впливати на нас? Сьогодні кожен вирішує сам, святкувати йому день народження або ні. Одні люди вважають, то сьогодні у святах дня народження немає нічого поганого, інші навпаки.

Але слід врахувати, що деякі атрибути свята мають відгомони древніх містичних вірувань. Наприклад: свічки на тортах уперше з'явилися у греків. Древній історик Филохор писав, що в шостий день кожного місяця, в день народження Артеміди, богині місяця і полювання(і родючості), на вівтарі храмів цієї богині клалися пряники, круглі, як місяць, і освітлені тонкими свічками. У іншій праці говориться: "За народним повір'ям, свічки в день народження мають магічну силу виконувати бажання...

Відколи людина уперше почала ставити своїм богам вівтарі, засвічені тонкі свічки і жертовні вогні завжди мали особливе містичне значення. Свічки в день народження являються, тому шануванням і даниною поваги "новонародженому" і приносять щастя".

"З днем народження"! - так ми часто говоримо людині, яку хочемо привітати з днем народження. У одній книзі із цього приводу говориться наступне: "Поздоровлення з днем народження і побажання щастя властиві цьому святу... спочатку ця ідея коренилася в магії. Формули заклинання до добра або до зла - головне знаряддя чаклунства. У свій день народження людина особливо сприйнятлива до таких заклинань, оскільки в цей час є присутніми його особисті духи...
Поздоровлення з днем народження мають велику силу до добра або зла, тому що цього дня він знаходиться ближче до світу духів". Усе це слід враховувати, коли людина вирішує, святкувати свій день народження або ні.

Небезпека самовихваляння

Якщо на будь-яке інше свято люди, поздоровляючи один одного, звеличують абстрактну подію або дату, то в день народження славослів'я, поздоровлення, подарунки спрямовані до однієї людини. Інші свята радують серце, але дні народження лестять власному "Я". Переважна більшість людей люблять, коли їх хвалять або звеличують. У цьому відбивається егоїзм людини. Від цього не підеш.

Люди, які не надають великого значення святкуванню днів народження, можуть дарувати подарунки, хвалити, поздоровляти інших у будь-який час. У інших все трохи інакше. Наприклад, подарунки. Деякі дарують на день народження необхідні для інших речі. Пояснюючи це так: - цієї речі у тебе немає, добре, я її подарую тобі на день народження. А день народження через 8-10 місяців, а річ людині потрібна сьогодні, зараз. Чи не краще подарувати обіцяне зараз, а не примушувати людину чекати декілька місяців?

Білоруська постільна білизна - якість перевірена часом
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

• Головне в житті - СІМ'Я! Кар'єра не чекає тебе вдома, гроші не витруть сльози, а слава не обійме вночі...
  • Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Цікаві факти про свято дня народження

Свідки Єгови не святкують дні народження, оскільки вважають це свято язичницьким.
Араби не святкують днів народження, тому що Пророк їх теж не святкував. Проте святкування днів народження не заборонене: хто має бажання - той і святкує. Традиція ця більш-менш поширена тільки серед багатих. Бідні багатодітні араби просто не можуть собі дозволити стільки свят в році.

Різні святкові ритуали, до яких відносяться смикання за вуха, підняття на стільці і тому подібне, швидше за все, пришли до нас з глибокої старовини. Мета подібних ритуалів - відігнати злих духів. Свічки на торті мають ті ж язичницькі корені: розпалюванням свічок замінили розпалювання ритуального вогню.

Декілька віків тому на Русі з'явилася пісня про іменини: "Як на наші іменини випекли ми коровай: ось такої височини, ось такої ширини". Проте ця пісня відноситься до іменин, а не до дня народження. Тому поступово і у нас стає популярною американська Happy Birthday. Вірніше, найчастіше використовується лише мелодія цієї пісеньки, а слова - наші: "З днем народження тебе, з днем народження тебе". А взагалі, спочатку ця пісня мала інші слова і написана вона була для того, щоб побажати учням доброго ранку. Написали пісню, зрозуміло, учителі.
А хто перетворив "З добрим ранком тебе" в "З днем народження тебе" - невідомо.

Так чому святкують день народження?

Раніше людям нічого було святкувати, бо календарі були не у усіх. Багато хто не знав свій точний вік. За віком жінок довгий час не стежили. Взагалі, віку не надавалося такого значення, як зараз.

Поступове відношення до років мінялося, адже люди отримали календар і можливість стежити за своїм віком. Роки стали цінувати. Як співається у відомій пісні: "Мої роки - моє багатство".
У людей з'явилися паспорти, в яких вказана дата народження. Дорослішання на рік - це ще один здоланий рубіж і початок нового етапу. Роки у наш час відіграють важливу роль: в 6 або 7 років дитина йде в школу, в 18 юнаки йдуть служити в армію, в 21 рік американці дістають можливість купувати алкоголь, в 55 і 60 років російські люди йдуть на пенсію.

Багато що сьогодні залежить від віку, тому і відношення до дня народження, тобто до дорослішання, змінилося. Так, це не завжди радісне свято, якщо йдеться про дорослих. Але для діточок іменини і день народження мають абсолютно різне значення. Запитайте будь-якого малюка, що йому доставить більше радості - знать, що він став на рік старше або що сьогодні день його святого? Звичайно, день народження для нього виявиться значимішим.

Одним словом, популярність дня народження як свята обумовлена рядом причин, головна з яких - розвиток людства. Але, як це не парадоксально, свято це грунтується на древніх язичницьких традиціях.

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Якщо ніхто не хоче розкривати таємниці стосовно свого ДН, то розкрию я стосовно свого.  d3 d30
З дитинства ДН було для мене не просто свято, а дуже особливий день - багато солодощів, подарунків, дууже багато  уваги зі всіх сторін (думаю, так думає більшість дітей :) ), навіть, здавалося, у цей день ти маєш якісь привілегії. d30 З часом це відчуття стало притуплюватись, я перестала відчувати такий гострий смак свята у день свого народження - більше якоїсь відповідальності. d104 В душі я люблю свій день народження, дату народження, вважаю їх особливими, але не для святкування, тому що влаштовується воно більше для когось, ніж для мене самої. Звісно, я знову отримую надлишок уваги зі всіх сторін у цей день, але для одного дня - часом буває забагато. d112 Я не проти привітань у цей день - навіть за, але проти святкування. d112

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +335/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Спробую описати своє відношення до цього дня  :xmm. В дитинстві це було одне з інших свят, ніяких особливих почуттів, бо від маленької я більше задоволення отримую від одарювання. Мені приємніше зробити свято комусь  d112. Зараз мені приємно отримувати привітання, але не дуже люблю якихось помпезних слів і подарунків. Ніколи нікому не нагадую, що скоро мене слід вітати - хто вважає за потрібне, той згадає, а хто забуде, то не ображусь.  ;) Взагалі, це щось інтимне, дуже особисте і хочеться цей день зберегти для свого особистого "користування"  d27. Однозначно, не люблю гучних святкувань, "дєжурних" вітань  :flv.

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
Цитувати
Мені приємніше зробити свято комусь
Це як про мого чоловіка сказано...у свій ДН він робить свято для нас з малою d33
Цитувати
Взагалі, це щось інтимне, дуже особисте і хочеться цей день зберегти для свого особистого "користування"
Це точно! :)  Максимум - святкування ДН у колі сім'ї.

Offline Zhychok

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +237/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша
  • Ваше справжнє ім’я: Женя
Я дуже не люблю коли мене вітають і рідні в тому числі  d106 можна сказати особливо рідні. ніби я не знаю що вони мені бажають всього самого-самого доброго
Максимум це цьом від чоловіка і просто слово "вітаю", те на що я згідна. Не люблю дивитись як людина щоб мені сказати щось приємне напрягається...
А ще більше не люблю добровільно-примусових приймання привітань, я цей день проводжу вдома, з чоловіком... можем кудись поїхати... і коли дзвонять я до Тебе зараз прийду мені це дуже тяжко, бо хочу провести день так як я хочу, і не обов"язково ресторан... може бути навіть просто шопінг, коротше в своє задоволення так як збреде в голову мені

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +335/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Цитувати
Це як про мого чоловіка сказано...у свій ДН він робить свято для нас з малою
Так-так, я така. Коли на новій роботі прийшла на свій ДН не з бутилкою, а з маленькими подаруночками для кожного (у нас маленький колектив), то у всіх був шок  d140.
Цитувати
і коли дзвонять я до Тебе зараз прийду мені це дуже тяжко, бо хочу провести день так як я хочу
Це мене реально дратує, так як і питання - що тобі подарити? і коли святкуєш?  :/ . Це мій!!! день і кращий подарунок - дати мені спокій!!!!!

Offline ЛюдаВ

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +484/-0
  • Life Is Beautiful
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: синочок
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
Цитувати
це цьом від чоловіка і просто слово "вітаю", те на що я згідна. Не люблю дивитись як людина щоб мені сказати щось приємне напрягається...
А ще більше не люблю добровільно-примусових привітань, .......  хочу провести день так як я хочу,

Щось схоже і у мене. Ось цього року практично втікла в Трускавець. Після кількох докорів з боку подруги, що мовляв  це свято треба відзначати конкретно з гостями, рестораном і т.д., то бажання святкувати взагалі пропало.

Чоловік навпаки любить гульбан з нагоди дня народження.

Offline Галина 13

• Активна Мамка
  • Репутація: +38/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
згадую як мені було 18,20 років хотілось свята,гостей,ресторану...,а от тепер в цей день хочеться спокою,максимум сімейної вечері,не кажу що 31 рік це вже старість,але пишного святкування чогось не хочеться.

Offline justmary

• Хай ваші серця не втомлюються любити дітей!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +276/-0
  • Мама найпрекрасніших діток в світі!;)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Маряна
Цитувати
але пишного святкування чогось не хочеться
аналогічно :) Хочеться хібащо з найближчими подругами тихенько посидіти в якомусь кафе чи ресторані за келихом вина і попліткувати про сво,про жіноче... d30 Але це і без ДН час від часу організовуєм,такщо на ДН нічого особливого не хочеться d112

Offline ховрашка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +254/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя, 22.06.2012р.
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
І я чомусь не дуже люблю ДН, коли була маленька то кожен ДН мені організовували батьки, з часом я підросла і звичайно мама заставляла допомагати їй готувати стіл, тому я вже однозначно не хотіла святкування, бо перед тим три дні готували, прибирали і.т.д.  моїм подружкам батьки робили тільки "круглі" дати (5,10,15) тому у них ДН було чимось надзвичайним і тим, чого вони дуже чекали.
Тепер мені також хочеться відключити телефон і присвятити день собі, але я так не роблю, приймаю привітання і в голові рахую, той привітав, а той забув d105))))  d100
Хоча цього року я реально захотіла гулянки, може тому що зЯвилась Настя, захотілося розвіятися без неї))) тому погуляли на славу.

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +487/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Коли була маленька, то так само дуже любила день народження і з нетерпінням чекала гостей, а потім те відчуття дива і казки поступово згасало і взагалі зникло. Зараз не хочу святкувати ДН, навіть купа привітань мене дратує, якщо хтось забуде привітати, то я не ображаюся і на стосунки це ніяк не впливає. Ще й після 25 років з датою ДН пов"язана дуже неприємна подія, тому я ще певно не скоро буду знов його свткувати. Тепер для мене більше задоволення готуватися до ня народження дитини, в цьому випадку все цікаво, і вибрати торт і прикрасити приміщення і бачити реакцію малої на подарунки, це для мене справжнє свято :flv

Offline Ulyana-if

• Своя Мамка
  • Репутація: +92/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максим
  • Ваше справжнє ім’я: Уляна
Я з радістю організовую святкування дня народження для чоловіка, або синочка а свій день народження страшенно не люблю. Мені здається що люди мене вітають тільки через те що їм нагадав телефон або Контакт і так треба, а не від щирого серця d111 Хоча цього року святкувала в ресторані з великою компанією, бо то ж було "чверть століття" d27. але наступні роки планую вже не святкувати, хіба тільки в колі сім"ї.
Цитувати
хочеться відключити телефон
мій вітчим кожного року так робить, і ніколи нікого не запрошує, каже що хто захоче то сам прийде, і він взагалі проти будь-яких подарунків d128

Offline Olka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +458/-2
  • Щастя у ваших руках, не опускайте їх!;))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
А я люблю свій день)))  :flv
Відчуваю себе якоюсь особливою!!!
І,здається, більше люблю свої дорослі д.н.,ніж дитячі.
В цей день люблю піти в ввечері в якийсь заклад з чоловіком,посидіти удвох,порозмовляти.
Я людина активна,була б можливість - святкувала б і гучно,але ще не ювілей  d112

Приємно,коли вітають!
Навіть якщо нагадує інтернет,і люди вітають,теж приємно,бо якби не хотіли,то не написали б взагалі. d104
Знаю,що мої рідні ніколи не забувають про мій день,і це тішить найбільше.

Щодо подарунків,то тут теж якось так склалось.
Тепер це вже більш передбачливо,бо чоловік дарує дорогі подарунки  d9
Мама відправляє в санаторій (знає,що мені треба  z4).

Люблю,коли привітання щирі!
Це ,напевно,найкраща згадка,яка залишиться.
І,звичайно,з кожним роком ,відсіюються люди,які спочатку вітали,а з часом ні.
Але це нормальна річ,бо крізь сито часу залишаються найвірніші.

Offline p.marina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +363/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Тимофій
  • Ваше справжнє ім’я: Марина
      Я перестала любити святкувати свій день народження до того моменту поки не познайомилась з своїм чоловіком. Просто для нас цей день не тільки моє свято, але і його. Ми народились в одинь день і в один рік. Доречі він так само не любив святкувати свій день народження. Але коли ми почали зустрічатись, то почали організовувати великі святкування, тобто получалось, що ми робили свято один для одного і дарували один одному подарунки. А ось зараз трохи в нас відношення помінялось, тепер ми з радістю робим свято тільки для нас двох, тобто якійсь романтичний вечір.

Offline ВікторіяS

• Своя Мамка
  • Репутація: +28/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
А я люблю свій ДН!!!!!!!!!! І люблю святкувати його не тільки з рідними а й з друзями.........майже кожне ДН я добре памятаю :)

Offline lyudmylka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +434/-0
  • Мрійте і мрії обов'язково здійсняться!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вікуська, Януська і Софійка
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
Я до 17-ти років завжди гучно святкувала своє ДН, бо мені його робила мама,не пам'ятаю такого року,щоб в хаті не було купа гостей,а як відійшла від дому,то все сумбурніше його святкую... і після 20-ти , відверто кажучи, перестала любити своє День Народження, бо всі,хто мені близький не мають можливості потрапити до мене на гощення, бо цей день святкує цілий світ і я зі своїм Днем Народження трохи не вписуюся в їх плани. Я родилася 1 січня, тому так сумбурно......  d3