Автор Тема: Скільки ще будемо жити у бруді?  (Прочитано 12361 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline inna32Автор темы

• Свідома Мамка
  • Репутація: +34/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Інна
Скільки ще будемо жити у бруді?
« : 13 Травень 2011, 23:16:28 »
Задумалася над питанням: скільки ми ще будемо жити у бруді? Відповідь: ми самі його створюємо! Прогулятися берегом річки неможливо, адже всюди видно наслідки "гулянок":пляшки,відходи та ін.сміття і далі ми приходимо тим дихаємо, в тому купаємося! Невже рівень культури на "0"? Невже не можна за собою прибрати?  Коли приїзжаю з дитиною з закордону, вона питає, а чому у нас так брудно? Я свою вчу не смітити де попало, а викидати у урни.За кордоном давно навчилися сортувати сміття( і економічно для держави і чистіше для суспільства). А у нас чи багато людей викидає сміття в спеціально створені смітники? Звісно не біля кожного будинку вониє, але всетаки є! Для ПЕТ пляшок, шкла, металу, макулатури. А з цього сміття потім щось виробляють і воно не лежить мертвим грузом на міському смітнику у с.Рибне(адже дане сміття і не перегниває). Кожен європеєць збирає папір у ящик, потім відвозить у спеціальні контейнери для паперу. Я бачила як і на джипах привозять і на велосипедах. От що значить рівень культури! Шкло відвозять біля супермаркетів у спецурни, де воно зразу б"ється(я навіть стикнулася як сім"я миє банку з під чогось там і потім викидає у спецконтейнер). Невже і ми так не можемо жити - ЧИСТІШЕ?! Адже наші діти будуть менше хворіти, стан екології буде краще! А то дивишся як ті ПЕТ пляшки поначипалися на береги річок, а ми потім там купаємося, п"ємо ту воду, аж страшно!
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Туся

• Своя Мамка
  • Репутація: +152/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діанка, Арсен, Влада
  • Ваше справжнє ім’я: Марта
Re: Скільки ще будемо жити у бруді?
« Reply #1 : 13 Травень 2011, 23:29:35 »
Це одна з наших головних проблем! Я також вчу своїх дітей не смітити на вулиці!
З мене колись (ще в інституті) вся компанія сміялась, всі на озері відпочивають, а я сміття збираю, ще й за собою його тягну! За природу обідно!
Польща пару кілометрів від нас, і зовсім інший рівень культури! Але там люди такі, побачуть що хтось смітить, не роблять зауваження, а зразу міліцію викликають! А в нас викликав би міліцію, та й сам би платив за ложний виклик!

Offline oksanatravneva

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +71/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Даринка, 10.07.2010 р., Марко, 04.10.2014 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #2 : 14 Травень 2011, 00:02:22 »
о, ця проблема турбує і мене. По-перше, сміття в місті. Інколи в тому винна наша влада. Бо подекуди смітник на вулиці важко знайти. Тому свідоміші таки до нього донесуть недопалок чи якийсь папірець, а дехто просто кине на тротуар. А по-друге, просто величезна кількість сміття у відпочинковій зоні- біля річки, Вовчинецьких горах чи Карпатах. Аж плакати хочеться, коли бачиш гори тари від спожитого поміж дерев і кущів. Вовчинці скоро перетворяться на величезний смітник. Там би якесь КПП поставити,щоб перевіряли, з чим ідуть відпочивальники додому. Чи несуть пляшки-банки, чи ні.

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +347/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #3 : 14 Травень 2011, 10:02:33 »
поки не переведеться бидло, доти проблема не вирішиться, але, на жаль, таке враження, що те бидло і не переведеться, а тільки примножиться, я не вірю, в те, що в нашій країні зросте рівень культури, ну не вірю...  z2
а до речі, мене дуже бісить, коли на дитячих майданчиках валяється лушпиння від насіння, як ви думаєте, хто його туди викидає??? Мами, чиї діти граються в цих пісочницях, ну то про що взагалі тут можна говорити  d109

Offline Олюсик

• При желании , и до неба можно дотронуться.
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +714/-0
  • Стоит только захотеть )
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасійка 6 років, Арсенчик 3 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
« Reply #4 : 14 Травень 2011, 10:37:11 »
Мені здається, що поки не почнуть штрафувати, як в Європі, то ніц не зміниться d104.
А ще проблема в тому, що молодь немає жодної поваги до старших, зараз і ніхто зауваження не зробить, бо як пошлють...Всі намагаються дати динині хорошу освіту, а над тим які в неї ідеали, що в неї в душі..., як привити людяність, милосердя - щось таких курсів не дуже багато, чи взагалі є...Раніше соромно було смітити, а тепер соромно прибирати за собою:(

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #5 : 14 Травень 2011, 11:19:42 »
Цитувати
Мені здається, що поки не почнуть штрафувати, як в Європі, то ніц не зміниться .
А ще проблема в тому, що молодь немає жодної поваги до старших, зараз і ніхто зауваження не зробить, бо як пошлють...Всі намагаються дати динині хорошу освіту, а над тим які в неї ідеали, що в неї в душі..., як привити людяність, милосердя - щось таких курсів не дуже багато, чи взагалі є...Раніше соромно було смітити, а тепер соромно прибирати за собою:(
Погоджуюсь на 100%
І ще, чужу працю ніхто не поважає з одного боку, а з іншого до своїх обов"язків теж ставляться недобросовісне. От звідси і безлад. А взагалі бардак починається у нас в голові. Як людина мислить, так вона і працює. Це все навіть в побуті відображається. В людей з чіткою внутрішньою самоорганізацією і вдома порядок і на роботі і сама охайна. Наплела я тут цілу купу арештантів, але суть така, що починати треба з себе і тоді ще є надія на те, що щось в нашому менталітеті поміняється в кращий бік.

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline Olli Polli

• omnia mea mecum porto! :)
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +100/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Син Юлій, 5 міс
« Reply #6 : 14 Травень 2011, 12:08:33 »
Це точно!  Я теж така "комсомолка", яка хоче деколи інших заставити правильно мислити (чи хоча б взагалі - мислити... d130).. Але як показує досвід - права Оля - поки бидло не переведеться, то так і буде... А відчуття в мене таке, що найближчі років 100 воно у нас не переведеться  :/..
Якщо чесно, то і держава має приймати набагато більш активну участь у проблемі утилізації сміття - ніфіга не обладнані у нас місця для викидання сміття, нема сепаративних урн, нікому це на верху не потрібно.. А знаєте чому? Бо вони цього не бачать - по-перше. Там де вони тусуються крім них бидла майже нема (це я про закордон), а тут вони тільки в машині їздять і на роботу ходють. А по-друге, навіть якщо побачуть - все-одно, мислити вони не здатні, бо вони гірші за звичайне бидло - вони елітне бидло..
От і я вже наплела тут купу арештантів, як Алла виразилась  d27. І теж в першу чергу над собою працюю і над своєю сім'єю. І не того я користуюсь багаторазовими підгузниками, бо це економія - я не вмію економити - в мене ці гроші в іншу трубу летять.. І не вважаю я що звичайні памперси страшно шкідливі а багаторазові зовсім не шкідливі - ні.. Я просто не уявляю нафіга цим засмічувати нашу планету, якщо альтернатива Є (якби не було - я б тоді зрозуміла)... Це ж стосується і менструальних кап проти звичайних прокладок, і навіть целофанових кульків, кульочків, кульочічків.. Чому в цивілізованому світі є паперові кульочки - а в нас тільки в ресторанах швидкого харчування і то не у всіх і в хлібних відділах декількоїх суперів?? Я перейшла на шоппінг-беги - ну їх в баню ці китайські кульки...
Короче, ви напевно вже поняли, що ця тема мені глибоко в душі сидить..А ще я хочу признатись, що в часи юності теж була таким самим бидлом  - багато що до смітника не доносилось  :8 - але я змінилась і надіюсь, що таких як я буде щодня ставати більше і більше ..

Offline galyusja

• Віддана Мамка
  • Репутація: +582/-0
  • Просто треба залишатись Людиною, завжди і всюди
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
« Reply #7 : 14 Травень 2011, 12:16:47 »
Цитувати
Мами, чиї діти граються в цих пісочницях, ну то про що взагалі тут можна говорити
О, це точно. Я те в парку як гуляю, сидять мамаші з колясками, а кругом них лушпиня. Аж хочеться щось сказати. d105
І мене це турбує. І в молоді і в старших культури 0. Деколи йде по парку, щось їсть, там ж і кидає ті обгортки. Це притому, що смітярки на кожному кроці. А ще пляшок купа розбитих. Ну я деколи дивуюсь нашим людям d111
Цитувати
навіть целофанових кульків, кульочків, кульочічків..
І я тут почала з себе. Купила собі в Інтертопі таку сумку за чисте довкілля і лиш з нею ходжу по магазинах.

Offline Olli Polli

• omnia mea mecum porto! :)
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +100/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Син Юлій, 5 міс
« Reply #8 : 14 Травень 2011, 12:19:37 »
О, супер Галюся!! z4 Мені однієї не вистачає  d112

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #9 : 14 Травень 2011, 22:06:25 »
Цитувати
Якщо чесно, то і держава має приймати набагато більш активну участь у проблемі утилізації сміття - ніфіга не обладнані у нас місця для викидання сміття, нема сепаративних урн, нікому це на верху не потрібно.. А знаєте чому? Бо вони цього не бачать - по-перше. Там де вони тусуються крім них бидла майже нема (це я про закордон), а тут вони тільки в машині їздять і на роботу ходють. А по-друге, навіть якщо побачуть - все-одно, мислити вони не здатні, бо вони гірші за звичайне бидло - вони елітне бидло..

От-от! Якби "верхи наші" подумали і прийняли якесь рішення про штрафи, чи ще якось наказати штрафника, то може б подумала, в першу чергу мама з татом і вчили змалечку дитя не смітити, а вже як підросли б дітки , то і вони боялись смітити.

Offline лана лістат

• люблю своїх хлопчиків
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +112/-0
  • Ангели є на землі і це мій Синуля)
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Маркус,5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Руслана-Катерина
« Reply #10 : 14 Травень 2011, 22:12:46 »
а я як бачу що хтось викидає зі знайомих мусор,то заставляю підняти і винести в мусорник,от якби всіх решта так мож заставити і не получити у відповідь в "диню"? d112
звичайно чистоти тре привчати не тілько своїх дітей а й перехожих,щоб стидно їм бути.
організатору темки + :)

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #11 : 14 Травень 2011, 22:33:12 »
Цитувати
сидять мамаші з колясками, а кругом них лушпиня
Лушпиння - це не біда, а органічна штука, яка розкладеться за рік-два, а от пластик - це жесть. Я от скільки бачу йде мама і сночок чи донечка, та й лопає морозиво чи шоколадку а потім фіть  ту обгортку на землю. То в мами 0 реакції, а що тоді про дитину говорити. Не розумію d104 чого не покласти ту обгортку в сумку чи кишеню, а потім як трапиться десь смітник, викинути туди. А в нас не так думають: "нема смітника, то кину на землю, я ж не винна, що нікуди викинути" мол от властям чи ще комусь на зло, бо не поставили смітника.

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline Туся

• Своя Мамка
  • Репутація: +152/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діанка, Арсен, Влада
  • Ваше справжнє ім’я: Марта
« Reply #12 : 14 Травень 2011, 22:42:36 »
В нас в державі багато треба переробляти в цьому плані, і саме головне є де повчитись, подивитись на інші країни!
Особливо мене нервують собачі какашки , на кожній галявинці є, нема права з дитиною погуляти, сама завжди дивлюсь, щоб не стати, не те що діти! В мене тато недавно в Австрії був, то там біля кожної урни( спеціальної для цього діла) стоять рукавички одноразові. Ну чому в нас так не може бути???  d104

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
« Reply #13 : 14 Травень 2011, 22:47:46 »
Цитувати
Ну чому в нас так не може бути??? 

Дуже добре б було, якби так було! Але, наприклад, наші верхи на дитину платять аж 130 грн.!!!!!! Все можна купити за то! То невже вони подумають за урни і рукавиці, якщо вони на дітей грошей не мають, їм не стає!

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +347/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #14 : 14 Травень 2011, 23:03:54 »
Цитувати
А ще я хочу признатись, що в часи юності теж була таким самим бидлом
та ні, ти якраз бидлом не була, просто в тебе був такий етап в житті, що ти просто не заморочувалась, куди що викинути, а бидло до кінця життя буде кидати що попало де попало, матюкатись всюди, навіть вдома, створюючи зі своїх дітей собі аналогічних...

Offline beauty

• Своя Мамка
  • Репутація: +73/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Ромчик
  • Ваше справжнє ім’я: Іра
« Reply #15 : 14 Травень 2011, 23:16:41 »

Цитувати
"нема смітника, то кину на землю, я ж не винна, що нікуди викинути" мол от властям чи ще комусь на зло, бо не поставили смітника.
це точно. І то дурне не думає, що в першу чергу зло цим собі самій робить і дітей своїх дурного вчить, точніше не вчить взагалі елементарної культури. Я, якщо, не маю, де викинути, несу додому у смітник.

Цитувати
Особливо мене нервують собачі какашки , на кожній галявинці є, нема права з дитиною погуляти,
А я з малим гуляю біля школи, то таке саме, купа того добра, ще й собок вигулюють без намордників і повідків прямо поміж школярів. Ну, і ,куди це годиться. Правда, думаю, це проблема директора школи, яка не може організувати того, щоб на території її школи серед білого дня не ходили і не гадили хазяїни разом зі своїми собаками d128
If one doesn"t have what one loves, one must love what one has!

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
« Reply #16 : 14 Травень 2011, 23:21:15 »
От в ЖЕКах катастрофічно не стає двірників. От за те, що викинув сміття де не положено, заставляли попрацювати двірником хоч би день. Тоді той  проштрафений, точно б задумався, де має викинути, бо знав би, що праця двірника тяжка і її треба поважати.