Автор Тема: Про продукти  (Прочитано 16658 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

darkfly

 • Гість
Re: О продуктах
« Reply #34 : 16 Червень 2010, 17:52:24 »
Зелений горошок

Латинська назва: Pisum sativum

Однорічна стручкова рослина, яка стелиться чи в'ється. Вирощується задля зелених зерен.
 
100 г зеленого горошку – 79 ккал
Відмінне джерело білка, вуглеводів, клітковини, містить залізо, калій, фосфор, цинк, вітамін С, вітаміни групи В.
 
Гарна форма
Знижує рівень холестерину. Захищає від раку та позитивно впливає на кісткову систему.

Бадьорить і захищає
Горошок – улюблений овоч нашого дитинства. Він не лише дуже смачний, але і має незвичний склад поживних речовин. Завдяки поєднанню вітамінів В1, В2, В6 і С, а також заліза, він є ліками від утоми, анемії, поліпшує розумову діяльність і функціонування імунної системи.
 
Улюбленець королів
Горох належить до овочів, відомих уже в давні часи. Був одним з перших одомашнених овочів, які спочатку вирощували на Близькому Сході та на Балканах. Його вживали у вигляді сушених зерен до XVI століття, коли італійські садівники вивели сорти, призначені для споживання в сирому виді. Горошок дуже любив Людовик XVI, який наказав вирощувати його в садах Версаля.

Горох і президент
Горох був одним із найулюбленіших овочів Томаса Джефферсона, який щорічно оголошував конкурс на перший врожай цього овочу. Переможець конкурсу запрошував інших учасників на обід, повідомляючи, що горох уже готовий до вживання.

Асистент професора
Завдяки горошку Г. Мендель відкрив закони генетики.

Піонер у консервній банці
Горошок був першим овочем, закритим у консервну банку.
 

darkfly

 • Гість
Re: О продуктах
« Reply #35 : 16 Червень 2010, 18:00:49 »
Кабачок

Латинська назва:Cucurbita pepo

Різновид гарбуза, який культивують задля зелених плодів довгастої форми. Поширений у країнах Західної Європи та в районі Середземного моря.
 
100 г кабачка – 16 ккал
Є багатим джерелом калію, клітковини, фосфору та кальцію. У значній мірі задовольняє потребу організму у вітамінах, особливо це стосується вітаміну С і вітамінів групи В.
 
Бути надлегким
Кабачки найкраще їсти, коли вони молоді. Тоді вони не лише смачні, а й надзвичайно легко засвоюються. Їх можна додавати в дитяче меню, у раціон людей, які одужують, а також осіб, які мають проблеми з травленням. Завдяки легкій засвоюваності та низькій калорійності кабачок є одним з найпопулярніших овочів в дієтах для схуднення.
 
Ідеальна шкіра
Насіння кабачка використовується провідними косметичними фірмами як компонент кремів, котрі регулюють роботу сальних залоз.
 
Дивина з Нового Світу
Гарбуз походить із Америки, де спочатку в їжу використовували лише його насіння. У Європу гарбуз потрапив у XVI столітті разом з іншими «цікавинками», привезеними з Нового Світу. Спочатку кабачки, як більшість диковинок, вирощували в ботанічних садах. Сьогодні важко уявити середземноморську кухню без цього овочу. Вважається, що саме італійці в XVIII столітті почали використовувати неспілі кабачки, як це сьогодні прийнято.
 

darkfly

 • Гість
Re: О продуктах
« Reply #36 : 16 Червень 2010, 18:11:02 »
Квасоля

Латинська назва: Phaseolus vulgaris

Однорічна чи багаторічна рослина родини бобових. Вирощується задля поживних стручків або зерен, що знаходяться в них усередині. Походить з Південної та Центральної Америки, а також Індії. Сьогодні вирощується в усьому світі.
 
100 г від 26 до 346 ккал
Містить рослинний білок, кальцій, фосфор, калій, залізо, вітаміни B1, B6, C, K.
 
Вживаєтся в стручках
Італійці та французи вивели сорт квасолі без волокон, яку споживають усю – стручок разом із насінням, що міститься у ньому.

Поживне насіння
Майже всі сорти квасолі є волокнистими і вирощуються задля насіння, яке має високу поживну цінність. Для зберігання насіння, квасоля висушується, а перед вживанням замочується у воді, щоб з неї можна було готувати різноманітні страви.

Квасоля, рис, картопля
У тропічних зонах Америки й Азії квасоля росте у дикому середовищі. Її плоди – стручки з декількома насінинами всередині. Культивують величезну кількість сортів і видів квасолі, яка вважається одним із основних продуктів харчування, особливо на території Південної Америки, де вона відіграє таку ж роль, як рис в Азії чи картопля в Європі.
 
Велика родина квасолі
Існує приблизно 200 видів квасолі. До найвідоміших відносяться: стручкова квасоля (зелена та жовта), біла квасоля, червона ("Kidney"), "Borlotti", мексиканська червона квасоля та ін.
 
Світська дама
Вважається, що квасолі близько 8000 років. Вона є однією з «трьох сестер» американської кухні до часів Колумба, разом із кукурудзою та гарбузом. Ацтеки вирощували «ayacolt», тобто квасолю разом із кукурудзою, яка служила їй опорою для виття. Сьогодні квасоля – це одне з основних джерел рослинного білка у світі. Вона зустрічається в кухні всіх народів. Існує 30000 сортів квасолі, більше 500 з яких – кормові.
 


darkfly

 • Гість
Re: О продуктах
« Reply #37 : 16 Червень 2010, 18:49:05 »
Кукурудза

Латинська назва: Zea Mays

Цю рослину вирощують задля качанів із їстівними зернами. Це найважливіший злак після пшениці та рису.
 
100 г кукурудзи – 97 ккал
Містить багато вуглеводів, клітковину, білок, велику кількість вітамінів групи В, вітамін Е, калій, фосфор, магній, залізо, цинк.
 
Еліксир молодості
Магній, що у величезній кількості міститься в кукурудзі, відмінно поповнює нестачу, яка супроводжує багато хвороб, пов'язаних зі старінням організму. 150 г кукурудзи забезпечує близько 25% необхідної кількості вітаміну В1 для дорослих. Містить також головний антиоксидант – вітамін Е, що запобігає атеросклерозу. Включення кукурудзи в щоденне меню зменшує ризик серцевих захворювань і захищає від раку. Вуглеводи, що містяться в кукурудзі, забезпечують організм енергією, не створюючи жирових відкладень.
 
Стрункий і спокійний
Кукурудза має антистресову дію. Вона багата на вітаміни групи В, особливо вітамін В1, що впливає на роботу нервової системи, м'язів, серця та вироблення червоних кров’яних тілець.
 
Золотий град
Кукурудза походить з Центральної Америки і, вважається, що її почали вирощувати ще 7000 років до нашої ери. Вона була основною їжею Майя, Ацтеків й Інків. Становила також частку їхньої культури. Легенда Ацтеків говорить, що Бог-Сонце послав золотий град (кукурудзу), щоб нагодувати людей.
У Європу кукурудзу привіз Колумб, як і інші диковинки з Нового світу. Спочатку її називали «індійським збіжжям». В XVI столітті її почали вирощувати французи й італійці. Завдяки іспанцям і португальцям вона потрапила в Африку.
Спочатку кукурудза не користувалася великою популярністю, цінувалося тільки вироблене з неї борошно. Лише в XIX столітті вирощування кукурудзи стало масовим.
Сьогодні кукурудза широко використовується на кухні. З кукурудзяного борошна випікається хліб і тістечка, а також роблять італійську поленту. Вона є основою мексиканського млинця «tortilli», з яких робиться національне блюдо «tacos» або «enchiladas». Її додають до салатів, а теплою служить гарніром до м'ясних блюд. Ми вживаємо її також у вигляді поп-корну та кукурудзяних пластівців для сніданку. Використовується для виробництва бурбону.

300 мільйонів у день
Саме стільки млинців «tortilli» з'їдають щодня в Мексиці! Це більше 100 мільярдів млинців у рік!

Богиня на городі
Індіанці вважали кукурудзу однією з богинь землеробства разом із квасолею та гарбузом.

В цих культурах її застосовували в різноманітних цілях:

* зерна – як пожива, для виробництва олії, алкоголю, для прикрас;
* листя – для наповнення матраців, виробництва ляльок і мокасин;
* для померлих – частина ритуалу проводів до «Країни вічного полювання».
 

darkfly

 • Гість
Re: О продуктах
« Reply #38 : 16 Червень 2010, 18:50:33 »
Морква

Латинська назва: Daucus carota

Дворічна рослина родини зонтичних, яка вирощується задля помаранчево-жовтого коренеплоду. Росте на території Європи, Азії, Північної Африки й Америки.
 
100 г моркви – 31 ккал
Містить вуглеводи, білок, каротин, вітаміни В1, В2, В6, С, Е, Н, К, РР, а також кальцій, залізо, калій, мідь.
 
Орлиний зір навіть уночі
Завдяки поєднанню цінних вітамінів і мінеральних солей морква запобігає анемії та поліпшує зір у темну пору доби.
 
Золотава засмага
З усіх овочів морква містить найбільшу кількість бета-каротину. Саме тому споживання моркви підсилює протидію організму шкідливому впливу ультрафіолетових променів, надає шкірі гладкості й здорового кольору.
 
Перша морква була чорною!
Морква походить із Азії. Була відома ще в давнину – греки та римляни використовували її як лікувальну рослину. Морква в той час була майже чорною, у результаті мутації з'явилися жовті сорти, і тільки в XVIII столітті завдяки французьким садівникам морква набула своєї апетитної жовтогарячої барви.

Морквяна біжутерія
В Англії в часи правління Єлизавети I квіти, листя та коренеплоди моркви використовувалися як прикраси для вбрання та капелюхів.
 

Offline darkfly

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 575
 • Поблагодарили: 5 раз
 • Репутація: +42/-0
  • Награды
Re: О продуктах
« Reply #39 : 29 Липень 2010, 14:51:13 »
Правила нарізання сирів

Якщо Ви шанувальник сиру, то вміння та мистецтво нарізати його є Вашою неодмінною рисою. Це частина етикету та філософії французів «art de vivre» (мистецтво життя), яка полягає у вислові: «Будемо поважати сир та оточуючих». Можливо, комусь це видасться кумедним, але невірне нарізання сиру може суттєво змінити його справжній смак та завадити повною мірою отримати задоволення від вживання.

Сир варто нарізати не тонкими пластинками, як це прийнято у нас, а скибочками або шматочками – так неповторний сирний смак і аромат довше зберігатимуться у продукті.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Кожен шматочок сиру має складатися частково зі скоринки, а частково з сирного серця – це не лише етичне правило, але й смаковий закон, бо аромат і смак продукту змінюються від скоринки до середини. Не забувайте, що у твердих сирів скоринка неїстівна, її слід зрізати.

Різні сорти сиру слід нарізати різними ножами, щоб запахи не перемішувалися.

Для нарізання м’яких сирів використовуються тонкі перфоровані ножі, завдяки перфорації волога сирна маса не приклеюватиметься до леза. Крім того, ножі для м’яких сирів нерідко мають вигнуту форму з розгалуженням у формі виделки на кінці, щоб було зручно брати шматочки з сирної тарілки.

Дуже м’які свіжі сири типу Маскарпоне або Рікотти розподіляють на порції за допомогою ложки, адже нарізати їх неможливо.

Тверді сири нарізають ножем у формі лопатки з прорізом посередині леза. Таким приладом надзвичайно зручно відрізати від сирної голови акуратні шматочки. Для розрізання великих сирних голів також беруть ножі з двома руків’ями, однак це так звані «професійні» ножі – вони використовуються переважно в магазинах та ресторанах.

Сири типу Парміджано Реджано, тобто дуже тверді, не нарізають, а колють, як лід, спеціальними ножами. Для того, щоб нарізати блакитні сири, застосовують спеціальний пристрій – la roquefortaise – особливий станок, роль леза в якому відіграє натягнений дріт або струна. Використання звичайних ножів неодмінно призведе до того, що благородна блакитна пліснява зімнеться.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline darkfly

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 575
 • Поблагодарили: 5 раз
 • Репутація: +42/-0
  • Награды
Re: О продуктах
« Reply #40 : 29 Липень 2010, 14:53:35 »
Сирна тарілка

Сирна тарілка, або французькою plateau de fromage, – це не просто асорті з різних сортів сиру. Це справжня філософія. Відчути усе багатство сирних смаків та вразити гостей оригінальною вишуканою стравою – нема нічого простішого. Спробуйте подати до столу сирну тарілку – і приголомшливий ефект забезпечено. Якщо Ви плануєте подати сир як основну страву, то на людину має припадати приблизно 250 г усіх сирів, запропонованих на сирній тарілці, а якщо в якості десерту – то не більше 100 г.

Правильне оформлення сирної тарілки – ось запорука успіху. Для цієї страви прийнято підбирати різні за смаком сири – як м’які, ніжні, так і гострі, пікантні. Сирна тарілка зазвичай складається з 5–6 сортів сиру.

Сири розміщують за годинниковою стрілкою таким чином, аби інтенсивність їхнього смаку зростала – від найніжнішого, який кладуть на шосту годину, до найбільш насиченого. Між різними сортами сиру обов’язково залишають невеличкий проміжок, який заповнюють фруктами або горіхами. Так смак сирів не перемішується, і кожен сорт зберігає свою смакову та ароматичну індивідуальність.

Нерідко сирна тарілка тільки зветься тарілкою, адже в якості посуду прийнято використовувати дерев’яну тацю або мармуровий таріль.

Шматочки сиру для сирної тарілки нарізають так, аби вага та розмір кожного були приблизно однаковими. Щоправда, можна залишати великий шматок сиру, щоб гості самі відрізали собі шматочки. Для нарізання різних сортів сиру краще за все користуватися різними ножами. Це дозволить захистити делікатний смак ніжних сирів від «втручання» виразних ароматів пікантного сиру.

Куштувати сир потрібно також у суворо визначеному порядку – від м’якого до гострого.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline darkfly

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 575
 • Поблагодарили: 5 раз
 • Репутація: +42/-0
  • Награды
Re: О продуктах
« Reply #41 : 29 Липень 2010, 14:58:03 »
Зберігання сиру

Сир – це унікальний живий продукт, дозрівання якого не припиняється навіть після виготовлення. Саме тому сир потребує певних умов зберігання.

Найбільш «комфортними» умовами для сиру вважаються:
• Постійна температура в межах 5–10 C
• Стабільна вологість на рівні 90 %
• Гарне кондиціювання

Ідеальним місцем для зберігання сиру є прохолодний льох, де сирні голови вкладають на тонкий шар духмяної соломи. На жаль, забезпечити сир такими «умовами проживання» в реальному житті практично неможливо, тому найчастішим місцем зберігання цього продукту залишається холодильник. У холодильнику сир має зберігатися на нижній полиці, а краще – у контейнері для овочів та фруктів.

Перед тим, як покласти сир у холодильник, продукт необхідно загорнути (виключення – сири із козячого молока і блакитні сири). Робиться це із двох міркувань: по-перше, щоб сир не висихав, а по-друге, аби він не всотував у себе сторонні запахи і не ділився своїм ароматом з іншими продуктами. Загортати сир краще за все у чистий пергамент, харчову плівку або фольгу. Після цього згорток можна покласти до поліетиленового пакету або в скляний, керамічний, емальований чи пластмасовий посуд. Варто пам’ятати про те, що сир має дихати, тож використання герметичного посуду або вакуумної упаковки для його зберігання категорично протипоказане. Для продовження терміну зберігання сир можна загорнути в чисту натуральну тканину, змочену підсоленою водою.

Якщо Ви придбали декілька різних сирів, зберігати їх слід окремо, адже кожен вид сиру має свій специфічний аромат, що може легко змішатися з іншими і позбутися своєї унікальності.

Термін зберігання сиру залежить як від виду самого продукту і його маси, так і від упаковки, в якій він надходить у продаж. Наприклад, Моцарелла зберігає свої смакові властивості протягом близько 30 днів, а тверді сири можуть зберігатися дуже довго – деякі цілий рік.

Більшість сирів необхідно виймати з холодильника за годину до того моменту, як Ви подасте продукт до столу. Тільки так сир зможе розкрити свій справжній смак і аромат, а Ви отримаєте задоволення від його вживання.        

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline darkfly

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 575
 • Поблагодарили: 5 раз
 • Репутація: +42/-0
  • Награды
Re: О продуктах
« Reply #42 : 29 Липень 2010, 15:08:35 »
Добір сирів

Для приготування різноманітних страв

Салатів

- легкі овочеві салати
Рікотта, Моцарелла, Рокфор

- більш ситні салати
Емменталь

Гарячих страв

- піца
Моцарелла, Емменталь

- макарони, рис
Парміджано Реджано, Грана Падано

- картопля, м’ясо
Емменталь, Парміджано Реджано,
Грана Падано


Десертів, кремів
Маскарпоне

Для бутербродів

Гарячі бутерброди
Емменталь

Холодні бутерброди
Мааздам, Мадрігал, Сирні сири

Подавати до вина

Червоні сухі та напівсухі вина
Брі, Камамбер, Пеше Міньйон, Ронделе

Червоні напівсолодкі та солодкі вина
Мааздам, Мадрігал, Емменталь, Рокфор, Бле д’Овернь, Горгонзола

Білі сухі та напівсухі вина
Брі, Камамбер, Пеше Міньйон

Білі напівсолодкі та солодкі вина
Рокфор, Бле д’Овернь, Горгонзола

Як закуску, перекус

Тверді сири

- з солодкуватим смаком (французькі)
Мааздам, Мадрігал, Емменталь

- з солоним смаком (італійські)
Парміджано Реджано и Грана Падано

М’які сири
- з ніжним вершковим смаком (французькі)
Брі, Камамбер, Пеше Міньйон

- сири з пікантним смаком (французькі чи італійські)
Рокфор, Бле д’Овернь, Горгонзола

Сири із козячого молока
- кислуваті
Ронделе

Свіжі сири
- з прісним смаком
Моцарелла, Рікотта

- з солодкувато-прісним смаком (італійські)
Маскарпоне

Розсільні сири
Фета, Бринза

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline darkfly

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 575
 • Поблагодарили: 5 раз
 • Репутація: +42/-0
  • Награды
Re: О продуктах
« Reply #43 : 29 Липень 2010, 15:19:44 »
Рекомендації щодо вживання сирів

Сир – продукт універсальний, адже вживати його можна в будь-якому вигляді: як самостійну страву, як закуску, він може входити до складу найрізноманітніших страв, навіть десертів. Не зважаючи на це, у всьому світі існують своєрідні правила, як і з чим вживати сир, як оформлювати його подачу до столу.

З чим подавати сир до столу безпосередньо залежить від виду самого сиру.

Сім’я м’яких сирів

До м’яких сирів (Камамбер, Брі, Пеше Міньйон) зазвичай подають червоні сухі вина. До цих сирів чудово підійдуть інжир та соковиті груші. Нерідко м’які сири, особливо Камамбер, вживають із французькими багетами, також смакуватимуть вони з хрумкими тостами. А справжні гурмани стверджують, що кращого поєднання, ніж м’які сири та трюфелі, просто не існує!

Сім’я твердих сирів

Тверді сири добре поєднуються як із червоними, так і білими винами.
Ці сири чудово підходять для приготування гарячих страв, оскільки швидко плавляться. Але їх можна подавати і просто так – наприклад, зі свіжими паляницями селянського хліба. Щирі шанувальники стверджують, що найбільш повно смак сиру відтіняє найпростіший домашній хліб, хоча дехто полюбляє вживати сир із хлібом, до складу якого входять горіхи та родзинки. Також смак твердих сирів підкреслюють фрукти. Крім того, ці сири можна подавати з різноманітними горіхами.
Парміджано Реджано і Грана Падано  – італійські представники сім’ї твердих сирів – найчастіше їх використовують у натертому вигляді для надання гарячим стравам особливого незабутнього смакового відтінку.

Сім’я сирів із козячого молока

До сирів із козячого молока (Ронделе) традиційно подають фруктові червоні вина, легкі білі або рожеві. Вишуканим буде поєднання цих сирів із шампанським. До козячих сирів також варто подавати яблука, сушені фрукти та пшеничний хліб.

Сім’я блакитних сирів

Елітні сири з блакитною пліснявою – Рокфор, Бле д’Овернь або Горгонзола – потребують десертних, міцних червоних вин та сухих хересів. До сиру Горгонзола чудово підходять сильні червоні вина. Із фруктів варто звернути увагу на авокадо. Пікантні присмаки блакитних сирів дивовижно виявляються у поєднанні з грушами та динями. Ознакою розвиненого смаку стане вживання Рокфора з хлібом, у якому містяться родзинки, а сир Бле д’Овернь чудово підійде до житнього хлібу з волоськими горіхами.

Сири з пліснявою можна використовувати також для приготування соусів до солодких та несолодких страв.

Свіжі сири

Рікотта і Моцарелла – яскраві італійські представники свіжих сирів. До Моцарелли добре підійдуть маленькі томати черрі і листя рукколи або базиліку, а з Рікотти виходять неперевершені низькокалорійні солодкі десерти.

Також до свіжих сирів належить італійський сир Маскарпоне. Це справжній король багатих десертів, тому найкраще його поєднання – із фруктами. Маскарпоне може легко замінити вершкове масло – він буде апетитно танути на солоному крекері.
     
Свіжі сирні сири

Свіжими називають сири, які не проходять процес визрівання і мають пастоподібну консистенцію.
Найчастіше свіжий сир вживають з хлібом як бутерброд на сніданок або як перекус протягом дня. Проте цей сир може також використовуватися для приготування м'ясних, рибних страв і соусів.
Свіжий сир - це смачний поживний продукт з невисокою жирністю.

Розсільні сири

Розсільні сири - це особливий продукт, що вирізняється ніжним смаком і свіжістю. Ці сири зберігаються у спеціальному розсолі, який допомагає берегти їх у первісному вигляді. Розсільні сири ідеально підходять для приготування багатьох страв, у першу чергу, салатів.

Плавлені сири

Окрему категорію сирів складають плавлені сири. Справжні шедеври сирної геометрії (слайси, «ванночки», «трикутнички») з різноманітними смаками (від класичного «Вершкового» до ароматних сирів із наповнювачами «гриби» та «шинка») зручно влаштуються і на ранковому бутерброді, і у вечірній страві.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Fantazzy

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 201
 • Поблагодарили: 20 раз
 • Репутація: +5/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Re: О продуктах
« Reply #44 : 05 Вересень 2012, 21:49:23 »
дівчата-господиньки, помагайте  d138
вирішили з чоловіком спробувати це чудо - сир тофу. купили упаковку. а він нам не сподобався... таки фу :)
от я й думаю - він справді такий противний чи нам зіпсований дістався? d30
може хтось рецепти смачненькі знає, бо шкода викинути - упаковка майже ціла.
 

Offline horo6aya

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 3814
 • Поблагодарили: 7 раз
 • Репутація: +1026/-0
  • Жіночий онлайн-журнал Bestiya.Net
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Катруся
 • Ваше справжнє ім’я: Валентинка
Re: О продуктах
« Reply #45 : 08 Вересень 2012, 17:44:12 »
Тофу має зовсім невиразний смак. Він ніякий, абсолютно прісний, як то кажуть - нейтрального смаку, але зате легко сприймає інші смаки, і в результаті страви з ним стають дуже апетитними. Яким буде страва з тофу - солодким, пряним, гострим - цілком і повністю залежить тільки від кулінарної фантазії того, хто готує.

Головне в приготуванні тофу - це приправи, які надають соєвому сиру будь-який смак і аромат. Аджика, цибуля, часник, і ви не здогадаєтеся, що основний інгредієнт - тофу. Загалом, як говориться, переваги - це продовження недоліків.

Тофу можна солити, тушкувати, запікати, використовувати як начинку для пирогів, фаршированих виробів, пісних пельменів, вареників та млинців. Можна готувати як м'ясо - наприклад, коптити, він набуває смак шинки.
Тофу можна їсти як сир твердий або як сир, змішавши з родзинками, цукром або варенням, можна робити з нього сирники, сирні торти і бутербродні пасти. Його вводять в блюда в кількості 40-80% від інших продуктів.
На Сході тофу називають м'ясом без кісток і перетворюють у що завгодно. Кришать його в соус чилі - він буде смаку чилі, змішають його з какао і цукром - отримають вершкову шоколадну начинку в торт.

Тофу - східний аналог нашого сиру, правда, не з коров'ячого молока, а з соєвого. Це продукт рослинного походження, тому його можна використовувати для приготування вегетаріанських страві під час самого суворого посту.

Для європейців тофу став своїм зовсім недавно, у другій половині 20 століття, коли завоювали популярність ідеї здорового способу життя та вегетаріанства. Однак необхідно пам'ятати, що соя не може служити повноцінною заміною м'ясної їжі тривалий час.

Корисні властивості тофу
Соя - єдине рослина у світі, яке містить повноцінні білки, ідентичні білкам тваринного походження. За кількістю білка соя перевершує рибу, яйця, яловичину.Соєвий білок на 90 відсотків розчинний у воді, а значить, легко засвоюється. Люди, які страждають алергією на білок коров'ячого молока, можуть соєвими продуктами замінювати молочні.

Соя так само живильна, як куряче і яловиче м'ясо, але при цьому абсолютно нешкідлива. У той час як тваринний білок при розщепленні підвищує рівень холестерину в крові людини, соєвий білок його регулює, знижуючи тим самим ризик розвитку хвороб судин і серця. Крім того, соєвий білок сприяє розчиненню жовчних каменів, покращує роботу нирок при діабеті. Нормалізує жировий обмін, знижуючи вагу. Підвищує імунітет. Має протиракову дію.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Fantazzy

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 201
 • Поблагодарили: 20 раз
 • Репутація: +5/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Re: О продуктах
« Reply #46 : 09 Вересень 2012, 00:10:01 »
не знаю... Якщо чесно, я не змогла його навіть проковтнути :(  чоловік понюхав і сказав, що "це" їсти не буде. Довелось викинути :(
 

Offline Ната1980

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 679
 • Поблагодарили: 222 раз
 • Репутація: +92/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: вже більший від мами)))
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Про продукти
« Reply #47 : 29 Травень 2013, 21:33:23 »
Дівчата, ви молодці, що все так компактно зібрали в одній темці. Дізналася багато нового. Дякую!!!
 

Offline машенька

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 175
 • Поблагодарили: 44 раз
 • Репутація: +77/-1
  • Награды
Re: Про продукти
« Reply #48 : 30 Травень 2013, 22:08:01 »
Мало слюньками не подавилася d27. Дуже багато цінної інформації, спасибі за цікаві статті!
 

Offline мама Ді

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 248
 • Поблагодарили: 112 раз
 • Репутація: +32/-3
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Re: Про продукти
« Reply #49 : 23 Жовтень 2013, 16:44:00 »
ну от,подача статі  z4 іду за сиром та виноградом ,тепер я точно виберу найкращий  d41
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Кіра Д

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 685
 • Поблагодарили: 1 раз
 • Репутація: +65/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Кіра
Re: Про продукти
« Reply #50 : 23 Жовтень 2013, 18:18:21 »
як багато цікавого..... :)