Автор Тема: Чай  (Прочитано 8294 раз)

Lana8888 і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Tadeivna

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +5/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Данилко 3 рочки, Миколайчик 10 місяців
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
Re: Все про чай
« Reply #17 : 01 Листопад 2011, 22:27:16 »
Суміші трав'яний чаїв

Ось натрапила на деякі варіанти суміші трав'яний чаїв. Можливо хтось знайде щось для себе цікаве.

1. Суміш, що складається із зеленого чаю, кориці, скоринок шипшини, ягід гльоду, ялівцю, кореня лакриці, квітів ромашки, листя кропиви. Завдяки своїм компонентами допомагає очистити організм.

2. Фруктово-квіткова суміш з шматочками яблук, персика, скоринками цитрусових, квітами мальви і ромашки, з додаванням перцевої м’яти та лаванди. Смачний і ароматний напій.

3. Гібіскус, (каркаде або суданська троянда) у Єгипті вважається ліками від усіх хвороб і має широке застосування в арабській медицині. Настій квітів гібіскуса  «володіє наступними корисними властивостями: покращує обмін речовин в організмі, покращує вироблення жовчі, нормалізує тиск, зміцнює стінки кровоносних судин, має седативний ефект, підвищує захист печінки від несприятливих впливів, має спазмолітичну та сечогінну дію».  Ідеальний, як самостійний освіжаючий напій. Особливо з лимоном.
 Спосіб приготування: кілька квіток заварювати 4-5 хвилин при t +90 оС.

4. Цілющі властивості троянди були відомі ще з античних часів. У наш час, настій квітів троянди «застосовують при грипі, ангіні, різних захворюваннях порожнини рота, а крім того при гіпертонії, атеросклерозі, гастриті, виразці шлунка і 12-ти палої кишки». Можна заварювати як самостійний напій, або ж, використовувати як добавку до чорних або червонимх чаїв. Троянда надає чаю ніжні пахощі весняного саду і легкий приємний смак.
 Спосіб приготування: кілька квіток заварювати 8-10 хвилин при t +95 оС.

5. «Жасминовий чай благотворно впливає на емоційний стан людини, покращує зір, корисний для печінки і крові, знижує вагу, покращує травлення, продовжує молодість, сприяє виведенню з організму токсинів, нормалізації фізіологічних процесів». Жасминові квіти – чудова добавка до зелених або чорних чаїв, а також як самостійний напій. При заварюванні чай зберігає свій власний смак, а тонкий  вишуканий аромат жасмину відтіняє, але не заглушає смак чаю. Крім того, аромати жасмину стимулює виділення ендорфіну – гормону щастя.
 Спосіб приготування: кілька квіток заварювати 8-10 хвилин при t +95 оС.

6. Заспокійливий чай – Заваріть в 250 мл окропу столову ложку такої суміші: 2 частини м’яти перцевої, 3 частини листя суниці та 4 частини гльоду. Чай повинен настоятися 5-7 хвилин, після чого його можна пити з медом.

7. Тонізуючі чаї, навпаки, додають енергію та бадьорять. У подібних трав’яних зборах часто можна знайти шипшину, листя суниці та чорної смородини, лимонник. Ці трави підбадьорюють центральну нервову систему, підвищують фізичну і розумову активність, борються із втомою. Змішайте 25 г лаванди, 25 г ромашки, 50 г вербени і 25 г квіток меліси з 50 г перцевої м’яти і 50 г липового цвіту. Візьміть 2 столові ложки цього збору і залийте 250 мл окропу, дайте чаю настоятися 15 хвилин. Пийте з ранку або три рази на день.

8. Не тримається в секреті і існування вітамінних трав’яних чаїв. Про них ми можемо знати ще від наших бабусь і дідусів, які вміли поводитися з травами і
насправді могли створити диво з допомогою природи. У вітамінних чаях, зазвичай, є сухі ягоди шипшини і чорної смородини, брусниця, материнка, естрагон, м’ята, обліпиха та липа. Чай з чебрецем. Візьміть 20 г звіробою, 4 г сушених листя брусниці і 20 г листя чебрецю і заваріть суміш у фарфоровому чайничку 5-7 хвилин. Отриманий  настій використовуйте як заварку, тобто перед вживанням розбавляйте водою за смаком.

Починаючому травнику потрібно знати деякі найбільш вдалі поєднання чайних компонентів. Адже трав’яні збори можуть містити в собі як пару видів трав, так і їх десятки. Ідеально поєднуються між собою материнка, чебрець і лимонна цедра. Дуже смачно заварити шавлію, запашний перець, мелісу і гвоздику. Підходять один одному і листя суниці, вишні та ванільний стручок. Також смачно буде заварити солодку м’яту з бадьяном і цедрою лимона, а ще – часточки апельсина з корицею і листям малини

Існують і трав’яні чаї для схуднення. Щоб скинути трохи зайвої ваги.

9. Горобиновий чай для схуднення.
 Вам знадобиться сім частин сухих ягід горобини і три частини листя кропиви. До речі, останні можна замінити листям шипшини. Ягоди і листя залийте двома склянками окропу і залиште настоятися 4 години. Після цього зцідіть настій і пийте кожен день по півсклянки в проміжках між їжею.

Усі листки і трави для приготування чаїв беруться лише сухі і з невеликим терміном зберігання. Не використовуйте ягоди і трави, які пролежали у вас в засіках більше року. Навряд чи вони зіпсовані, але свої цілющі і смакові якості втратили точно.

Також буде корисно зробити суничний чай. Він хороший тим, що листя цієї рослини мають легку сечогінну дію і допомагають при відкладенні солей, атеросклерозі і гіпертонії. Давно відомо, що кілька ковтків гарячого напою, який ви з задоволенням вип’єте між заходами в парильню, посилюють потовиділення. Чим більше поту виділиться, тим більше зайвого жирку ви втратите. А краще всього цьому справи сприяють суничний, липовий або малиновий чай.

10. Готують цей напій так: беруть двадцять грамів подрібненого листя суниці, заливають двома склянками киплячої води (400 г) і кип’ятять 5 хвилин, а потім дають гарненько охолонути і через дві години проціджують, розбавляють окропом і додають ложку меду. Виходить дуже ароматний і смачний чай.

11. Малиновий і липовий чай готують трохи інакше. Заливають дві столові ложки суміші двома склянками гарячої води, кип’ятять протягом 15 хвилин, потім проціджують і п’ють, не розбавляючи. Мед в цей напій кладуть за смаком.

Offline kizylja

• Своя Мамка
  • Репутація: +226/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Надія,
  • Ваше справжнє ім’я: Аня
« Reply #18 : 01 Листопад 2011, 23:21:57 »
Tadeivna, Дякую за цікаву інформацію, потрібно пробувати.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Viktorija

• Кожне бажання дається нам разом з силами для його здійснення
  • Адміністратор
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +922/-0
    • Награды
« Reply #19 : 01 Листопад 2011, 23:38:52 »
Я теж люблю різні чайки...час від часу себе балую d30, але довго їх пити не можу, бо проїдаються, а от чорний чай можу пити постійно d9
Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline LYDA )

• Своя Мамка
  • Репутація: +72/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Маркусик
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
« Reply #20 : 01 Листопад 2011, 23:40:15 »
Мої теж улюбленіз меліси або мяти!  А ше завжди купляю заварний травяний "Альпійський луг" від Чайної карти ммммм...насолода d9

Offline віктуся

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +246/-0
  • Нахожусь в прекрасном возрасте:и хочу и знаю как
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: іллюша солодкий кокось мамусин
  • Ваше справжнє ім’я: віктуся
« Reply #21 : 20 Грудень 2011, 14:16:22 »
Чай "Новорічна фантазія"

Дуже люблю чаї..На відміну від болгар які взагалі чаї не визнають(пють каву фактично)....я просто з розуму сходила коли заходила в кафе і там тільки чаї травяні-а хотілось гарного,модного чаю...Тому я з України собі навезла різних заварок,відкрила одну гарну книгу про чаювання і почала робити сама...ще й присаджувати знайомих.

Отже на пів літра кип'яченої води - 1 велику столову ложку заварки чаю з бергамотом (можна просто і без бергамоту). Кидаєте туди шкірочки з двох маленьких мандарин, 10 капель прополісу, настояного на спирті (це дуже корисно для нервової системи), 4 гвоздички сухі. Настоюєте 10 хвилин. Додаєте велику дольку вижатого лимону. Перемішуєте і ще настоюєте з 10-15 хвилин. Ось вам чудова новорічна фантазія. Смак прекрасний. Чай цілющий. За смаком собі потім або цукрите або додаєте мед. Смачного чаювання, мамки!!!!!!

Offline Сянка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +337/-2
  • мир создан для того, чтобы я в нем мурликала
    • Награды
« Reply #22 : 20 Грудень 2011, 14:22:13 »
О, дякую за рецептик, треба буде попробувати, бо я теж фанатка чаїв :)

Offline pcholka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +331/-0
    • Мобільний шиномонтаж
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марко,Матей
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
« Reply #23 : 20 Грудень 2011, 14:24:10 »
ВІктусічка, я теж обожнюю чаї. Ми з чоловіком каву зовсім-зовсім не пєм, тому чаювання ми обожнюємо. Цього року навіть самі різні травки збирали. Я завжди сушу шкірки з мандарин і апелсин і даю потім в заварку. Дуже дякую за такий чудовий рецепт. Тепер знаю чим чоловіка порадувати  z4
Ласкаво запрошую на мої посиденьки Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Я смотрю на мир голубыми глазами сквозь розовые очки и мне фиолетово!

Offline oksana5

• Своя Мамка
  • Репутація: +84/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #24 : 20 Грудень 2011, 14:33:07 »
Цікавий рецепт, треба спробувати z4

Offline віктуся

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #25 : 20 Грудень 2011, 14:35:01 »
 d2 обовязково попробуйте-дуже фантастичний смак. Але не забудьте і прополісу додати-він продається в аптеці..Настояний на спирті. Доречі лікарі навіть рекомендують діткам додавати або в чай або в водичку прополіс. Скільки років-стільки крапель...От і він робить чай корисним і додаєте свого акценту.

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #26 : 20 Грудень 2011, 14:37:19 »
Цікавий чайок у самому першому пості!

Offline pcholka

• Досвідчена Мамка
    • Мобільний шиномонтаж
    • Награды
« Reply #27 : 20 Грудень 2011, 14:39:32 »
Цитувати
Настояний на спирті. Доречі лікарі навіть рекомендують діткам додавати або в чай або в водичку прополіс. Скільки років-стільки крапель...От і він робить чай корисним і додаєте свого акценту.
О, то я і мамі цей рецепт розкажу, бо прополіс, то для неї панацея, вона ним лікує все  d27. Тепер буде казати "ну я ж тобі казала..."
Ласкаво запрошую на мої посиденьки Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline віктуся

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #28 : 20 Грудень 2011, 14:44:08 »
Цитувати
О, то я і мамі цей рецепт розкажу, бо прополіс, то для неї панацея, вона ним лікує все  . Тепер буде казати "ну я ж тобі казала..."
Твоя мама-як завжди права d27 ну з прополісом-це точно...

Offline pcholka

• Досвідчена Мамка
    • Мобільний шиномонтаж
    • Награды
« Reply #29 : 20 Грудень 2011, 14:52:01 »
Ой, це точно...  d27

Offline Сянка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +337/-2
  • мир создан для того, чтобы я в нем мурликала
    • Награды
« Reply #30 : 21 Грудень 2011, 11:44:26 »
 я сьогодні спеціально купила прополіс, зараз буду заварювати чайок. :)
Віктуся, тобі + за рецепт!

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
  • Репутація: +3/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #31 : 21 Грудень 2011, 13:22:49 »
віктуся, чудовий рецепт, я теж фанатка чаю  ;)  і чим далі тим розбірливішою стаю  d27
тільки мене завжди напрягало кидання шкірок мандарин-апельсин в чай  d130 моя мама завжди так робить, а я собі думаю - то ж з них уся кака, усе чим їх поливали туди і вилазить. як думаєте дівчата?..
Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платьишко!

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #32 : 22 Грудень 2011, 02:25:31 »
Незнаю на рахунок каки (хоч сама про це думала), але чай зі шкірками мандарин смачний і лікувальний.

Offline віктуся

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #33 : 22 Грудень 2011, 07:56:33 »
Цитувати
то ж з них уся кака
ні, ні...якраз в шкірках апельсина і мандарина збирається все корисне. Це може одні з небагатьох фруктів які не всотують у себе хімію. Я слухала передачу лікаря біолога який сказав-що шкірки в тисячу раз корисніші ніж сама мякоть...Тому припустим я без жодного переляку мию шкірки під гарячою водою і кидаю їх в чай. А ще в шкірках мандарина збирається якась така штука(забула як називається) яка чистить кішківник. Тому рекомендують коли переївся -то зїсти 2 мандарина....
Доречі я коли Іллюші даю мандарин-то той через пару хвилин прокакується. Тобто дійсно впливає на кишківник благотворно і виводить какашки і шлаки....Так що не бійтесь....
На рахунок гвоздики-то вона ж пряна, тому якщо хочете щоб чайок не гірчив кидайте 1 гвоздичку,якщо хочете ароматніше і більш насичений смак 2...
А щодо прополісу-я вже писала...Тут навіть не має чого додати до того-що це просто дійсно дуже корисно і для дитини і для дорослого.